Autíčková výmena vrecúškových aktivít

maryennn1
28. apr 2015

Ahoj maminky,
aj vy máte niekedy problém vymýšľať zábavky pre vaše "autíčkofilné" deťúrence? 🙂 Ja áno a preto som rozmýšľala, či by sme si neurobili výmenu, zameranú na dopravné prostriedky. Predstavujem si to tak, že by sa vytvárali aktivity, ktoré by mali spoločného menovateľa dopr. prostriedky. Ak sa potrebujete niekde inšpirovať, v podstate je možné vytvoriť akúkoľvek aktivitu, len ju potom jednoducho previesť do "autíčkovej" podoby.

PRAVIDLÁ
- V prvom rade je najdôležitejšia komunikácia, komunikácia a ešte raz komunikácia 🙂
- Je VEĽMI dôležité dodržiavať termíny (prihlásenie, výber aktivity, odosielanie aktivity). Prosím, zvážte naozaj dobre svoje možnosti a svoju zodpovednosť.
- Aktivity by mali byť vhodné pre deti od 1,5 roka do 3 rokov.
- Výmena je zameraná výhradne na AUTÁ, PRACOVNÉ STROJE a iné DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY.
- Zvoľte si takú aktivitu, ktorá by Vám a predovšetkým vášmu dieťaťu urobila radosť. Zmysel výmeny aktivít je predovšetkým v aktivitách, ktoré sú zložitejšie na výrobu (zvlášť, keď ich máte robiť len raz). Aktivity, ktoré se len vytlačia, vystrihnú a zalaminujú by som rada obmedzila, prípadne úplne eliminovala.
- Počet účastníkov je maximálne 10-12.
- Aktivity sa nebudú hlasovať, ale každá si vyberie u každej aktivitu, ktorá sa je najviac páči.
- Každá účastníčka pridá tri návrhy aktivít.
- Cena aktivity by nemala presiahnuť 2€ ale samozrejme to už je na každej žienke, koľko je do výroby schopná a ochotná investovať.

Pridávam niekoľko možností, resp. tém na spracovanie:
- zvuky dopravných prostriedkov + kartičky s týmito prostriedkami na priraďovanie
- značky áut
- dopravné značky
- stavebné stroje
- zem- voda- vzduch
- záchranárske dopr. prostriedky

V prvom rade chcem osloviť žienky s ktorými som už vo výmene bola, pretože spolupráca s nimi mi bola obrovským prínosom, preto... ženičky ak máte záujem o zapojenie, ozvite sa 🙂
@michalajulka @sticza @cicamica1980 @vmata @fada @janikes @silsil @kittykittyke @edi01 @chimsee @holka @romanovaz @vampgirl @sunsun @lucikusik @mamkabeika @ask @tomaskovamaminka @breky @lenusskaa @ikuza @baasss @ a samozrejme aj iné, teraz si už ani neviem pospomínať....
...ale budem rada ak sa ktokoľvek pridáte 🙂

A taktiež tu sú moje návrhy aktivít, keďže som zakladateľka, posielam až 4 návrhy 😀
1. Skladanie dopravných prostriedkov z machovej gumy podľa predlohy (foto ako to bude vyzerať)
2. Čo potrebujú záchranári- ušijem sanitku, policajné auto a hasičské auto z filcu, ale tak, že hore nezošijem a bude to ako vrecko, do toho sa budú priraďovať kartičky, na ktorých budú obrázky s tým, čo potrebujú k svojej práci...napr...hasiči- hadicu, prilbu, ... atď. (ilustračné foto z netu)
3. Pečiatky s dopravnou tématikou. (ilustračné foto z netu)
4. Prevliekačky z machovej gumy- samozrejme budú tam dopr., prostriedky- auto, lietadlo, loď a autobus, alebo traktor a šnúrka (foto ilustračné)

fada
29. apr 2015

este obrazok som zabudla 🙂 - ilustracne foto z netu

vampgirl
29. apr 2015

Jeeej super napad, to sa moj maly chlap potesi 🙂 vecer nieco vymyslim a pridam navrhy.

sunsun
29. apr 2015

@maryennn1 dakujem za pozvanie, uz sa mi blizi porod, nevedela by som to teraz zladit..., ale vymena vyzera vyborne...., nech prinesie vela uzitku a radosti...🙂

fada
29. apr 2015

@sunsun gratulujeme a drzime paste 🙂

lucikusik
29. apr 2015

@maryennn1 jasné ... Neberiem to v zlom. Sú však aj mamičky, ktoré nemajú tlačiareň, laminovačku, prípadne si nevedia predlohy vyrobiť. Tak verím, že ich takéto aktivity zaujmú. Nie sú to hotové predlohy, všetko som vyrábala, a veru som sa po večeroch dosť namakala 😀 ja osobne by som tiež privítala takto pekne pripravenú aktivitu na počítanie, na nácvik písania a strihania, niečo vo forme grid game a pod. Aby som to nemusela sama vyrábať, hľadať, vystrihovať .... len v prípade potreby siahnuť do krabice a hneď použiť. Starší syn je práve vo veku, keď ho zaujímajú práve takéto aktivity.

lucikusik
29. apr 2015

@fada to je úžasné, ak by si to nevyrábala, tak sa určite nechám inšpirovať a sama vyrobím.

romanovaz
29. apr 2015

@maryennn1 veľmi pekne ďakujem, už som si povedala, že sa žiadnej výmeny nezúčastním, kedže tiež pracujem a nestíham už, ale tak táto je super, pozrem niečo večer a ak nájdem niečo zaujímavé, tak pridám 🙂

vampgirl
29. apr 2015

Kocky tu su predbezne moje prve navrhy, dajte vediet ci by nieco zaujalo...

1. Priradovanie auta k znacke, auta by sa prilepovali na suchy zips. Toto som ja robila do lapbooku ale ak by ste chceli pomenit znacky aut, nie je problem 🙂
2. Puzzle pocitanie 1-10 s dopr.prostriedkami, zalaminovane, podlepene machovou gumou
3. Rozklad cisla 0-9 s autickami: 10 sackov s autickami v pocte 0-9, auticka v sacku prechadzaju cez "krizovatku" a deti sa ucia, akyminroznymi sposobmi sa da rozlozit jedno cislo.

Neviem, ci mame definivanu vekovu kategoriu, ta tretia aktivita je uz pre trochu starsie deti (cca4r)...

romanovaz
29. apr 2015

@sticza už len kvôli tvojim aktivitám by som rada bola v tejto výmene 🙂

tomaskovamaminka
29. apr 2015

@maryennn1 Dakujem za pozvanie, a ze si si na mna zmyslela🙂 Krasne aktivitky pridavate, fakt tazke rozhodovanie. Len ked ti moji nejako tie aktivitky nemusia:/ najviac sa s tym vzdy vyhram pri vyrabani ja:/ Mame toho doma uz celkom dost, tak neviem. A ani ma nenapada co by som ponukla:/ Naviac so mnou je to tak, ze najprv si to musim sama vyskusat -vyrobit prototip, pozistovat dostupnost materialu,.. a az potom sa odhodlam:D

sticza
29. apr 2015

@romanovaz fúha...Ďakujem, inak aj ja som si už povedala že stačilo ale keď baby dávajú super témy neviem odolať 🙂 a asi som už aj závislá na výmenách

tomaskovamaminka
29. apr 2015

@fada Mne spustilo len ten treti link co si dala, vyzera tam toho celkom dost. Ved uvidis vecer co tvoj mm🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@holka789 teba som zle označila, tak ešte raz 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@tomaskovamaminka ako chceš, len som myslela, že máš dvoch chlapcov tak možno sú autíčkový 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@sticza nápodobne, už som sa zaprisahávala niekoľkokrát a potom vidíš, ešte si aj sama nejakú zmyslím, ach jaj, ťažký prípad závisláka som už ja 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@romanovaz super, tešíme sa na teba 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

@lucikusik áno ja viem, že nie všetky mamičky majú doma laminovačku a taktiež verím, že si sa na nich riadne namakala, ale je to proste niečo, čo sa dá bežne stiahnuť na nete (aj keď teda v iných podobách) a poprípade ísť si dať vytlačiť a zalaminovať. Ale aby sme urobili kompromis a všetci sme boli spokojní 🙂...mohla by si zhrnúť tieto tri "laminované aktivity" do jednej a pridať ešte dve iné, ktoré by laminované neboli. tak by si aj mamičky, ktoré napr. laminovačku doma majú, mali z čoho vybrať, čo ty na to? 🙂

maryennn1
autor
29. apr 2015

Takže zatiaľ je nás toľkoto:
1. @maryennn1 ja 😀
2. @sticza
3. @fada
4. @vampgirl
5. @lucikusik
6. @ask (dúfam, že s tebou môžem rátať) 🙂

...takže máme ešte 4 až 6 voľných miest.... žienky ak o niekom viete, s kým ste napr. boli už v nejakej výmene a chceli by ste ho prizvať, tak neváhajte 🙂

tomaskovamaminka
29. apr 2015

@fada este som nasla, neviem ci sa to da z you tube, ale dala si tiez odtial link.

https://www.youtube.com/watch?v=-CilXCFVwBg

tak ...

maryennn1
autor
29. apr 2015

@fada ja som ešte našla k tým zvukom toto, dajú sa tu nejaké stiahnuť, ale nepozerala som to zatiaľ bližšie:
http://www.montessoridoma.cz/?p=4934 🙂

romanovaz
29. apr 2015

@maryennn1 aj mna si daj do zoznamu, popozeram nieaké aktivity a pošlem ich sem

maryennn1
autor
29. apr 2015

už si v zozname 😉

ikuza
29. apr 2015

@maryennn1 kedy planujes odovzdávanie aktivít, na základe toho by som sa rozhodla.

fada
29. apr 2015

@tomaskovamaminka ahoj, dakujem. zatial som nic nepozerala, lebo to neviem bez toho updatu otvorit, nasla som aj ja este dalsie veci, ked som dala do vyhladavaca sounds vehicles, ale zatial to mam aj bez zvuku aj bez obrazu; ). ale si zlata, dakujem :D

fada
29. apr 2015

@tomaskovamaminka vecer snad uz budem vediet pokukat a uvidim, ci sa to da stiahnut, ale mm to snad zvladne ;)

fada
29. apr 2015

@maryennn1 tak toto co si nasla je parada - je to hotova aktivitka, ktora sa da stiahnut do pc... tak neviem ci ju vobec budem robit... su tam zvuky aut, startujuceho auta, autobusu, bicykla, zvonceku na bicykli, elektriciek, kamionu, lietadiel, lodi trubiacich, motoriek,policajneho auta, ponorky - polplach, sanitky, stihacky, tanku, traktorov, vlaku a vrtulnikov a karticky aut, elektricky, nakladneho auta, lode, motoriek, policajneho auta, ponorky, traktora, vlaku, sanitky, bicykla, stihacky, lietadla, vrtulnika a tanku.

maryennn1
autor
29. apr 2015

@ikuza plánujem koncom mája, aby sme na to mali cca mesiac.

maryennn1
autor
29. apr 2015

@fada fááákt? vidíš, ja som to ani nepozerala, len som to našla a uložila 🙂

ikuza
29. apr 2015

@maryennn1 nedalo by sa posunúť nakoniec júna?