Domáce zvieratko - mačiatko

standu
25. aug 2014

Chcem sa poradit. Starsia dcera velmi tuzi po nejakom zvieratku. Preberali sme to s manzelom zo vsetkych stran...neviem, ci jej vyhoviet a ak ano, ake zviera vybrat. Mam v tomto dost naroky;)) psik do bytu- odmietam. drobne zvery ako skrecky a pod mi smrdia, zajace robia randal, hada nemienim krmit zivymi mysami, leguan a chameleon sa jej nepacia, vtaky skriekaju, smrdia a lieta z nich perie, na ryby sa pozerat nechce. korytnacky sa mi nepacia. bola by som ochotna kupit macku. deti nie su alergicke- zatial o tom neviem. mali sme vsak svokrino maca doma tyzden a velmi mi vadilo ze skace po kuchynskej linke. da sa maca naucit aby neskakalo po parapetach- mame vsade kvety a nechodilo po linke?? ake plemeno je vhodne k detom? poradite mi ine zviera alebo jej to mame vyhovorit?? dakujem

88summer88
26. aug 2014

@standu ahoj, my mame chalupu na dedine a sused ma macku, ktora k nam stale chodi. narodili sa jej dve maciatka a sused povedal ze ich utopi ☹ tak som im nasla novy domov, pre obe, ale najskor som si ich nechala u seba v dome. vyhradila som im jednu velku izbu s balkonom. chcela som ich mat tyzden, dat ich odcervit, zaockovat atd. a trosku vypiplat lebo boli malinke este. no a tak mi prirastli k srdcu, ze som ich nedokazala nikomu dat. spia kde sa rozhodnu - ale vacsinou na posteli alebo v jednej krabici 🙂 ony su v tej izbe stale, ale kazdy den od malicka ich davam aj von do zahrady, tam sa vyhraju, ked na ne zavolam, vzdy pribehnu 🙂 aj v inych izbach sa pohybuju a ucila som ich ze nesmu skakat na stol ani na linku. par krat som ich dala z tade dole a myslim ze pochopili lebo uz to nerobia 😀 a kvety - obcas v nich hrabu, ale to sa da rychlo upratat. hoci som si ich nechcela nechat na trvalo, zamilovala som si ich. macicka Ti prinesie vela radosti, aj dcerke. a co sa tyka druhu, ja mam tie "obycajne" macicky a nic im nechyba 🙂

standu
autor
26. aug 2014

baby dakujem 🙂 🙂

kamajka
26. aug 2014

@standu ahoj,necitala som prispevky,reagujem na tvoj uvodny prispevok. Tak,v prvom rade sa treba pripravit na to,ze maciatko je velmi hrave,aktivne hlavne vecer. Neda sa vycvicit,macky maju vlastnu hlavu,a vzdy to tak bude. Pravidelnym treningom sa da zmiernit urcite spravanie,ale nikdy to nebude ono,a ked zavries dvere,uz aj bude tam,kde by nemala byt. Na macku neplatia ziadne povely,ani tresty a odmeny. Macka vie byt vybornym spolocnikom,ale len vtedy,ked ma na to naladu. Pri maciatku sa treba pripravit aj na to,ze neustale mravci,aj v noci. Vacsia macka je uz o inom,aj ked svoju hlavu bude mat stale. Ja macky zboznujem,prave pre tu ich ladnost,pre to,ze su jednoducho uzasne,pre to,ze nepotrebuju cloveka na prezitie. Ale macacince po macke upratovat,veru nie prijemna zalezitost,aj ked je to v piesku.

kamajka
26. aug 2014

@standu aaa my sme mali britsku modru...ta najmenej nicila nabytok,aj ich zaraduju odbornici medzi najmenej niciace🙂. Zial,mal nehodu a odvtedy nechcem macku,do bytu urcite uz viac nie☹(((.

andruska80
26. aug 2014

@standu my sme našu zadovážili, keď mala mladšia dcérka necelé 2 roky a v pohode, nebol žiadny problém...

standu
autor
27. aug 2014

@andruska80 rozmyslame nad britkou.. 😉

jjajka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peliroja
6. sep 2016

@kamajka a co sa mu prosim stalo, ked vravis, ze do bytu uz urcite nie?

stanislava111
6. sep 2016

@jjajka mlieko ani šunku mu netreba, kúpte mačacie granule a máte navždy bezproblémovú stravu... Ja dopĺňam surovymi rybami bez kosti, trojuholníkovým syrom a mačacími mlsotami... Tu šunku im troska sem tam hodím, ale minimum, zbytočne je to solene... Niektoré mačky vraj majú radi aj ovocie a zeleninu, naše nie... Ale " zadrhi" by sa pizzou, ale to tiež dám 2-3 kusticky, aby im nevypadlo oko... 😂😂 naše sú v noci dnu, majú tam wc, cez deň lietajú vonku... Ak ste ho raz ubytovali a nakŕmili, tak sa na 100 pro vráti... 🙂😊

jozef11111111
5. sep 2022

@cecilka123456
@cecilka123456 tak to je hrozné to ma už vobec nenapadlo veď fakt mohla zadusit aj dieta...

jozef11111111
5. sep 2022

@bambibam suchozemska korytnačka to ako ta to napadlo ???