Kanárik - za a proti

gembird
6. júl 2015

Ahojte!
Chcela by som Vás poprosiť, ktoré máte doma kanárika, vyjadrite sa o ich chove, ako si zvykne na človeka, ako rýchlo sa stáva krotkým - ak je to možné vôbec? Mám 5 ročnú dcérku a zvieratko je u nás večný problém. Bývame v činžiaku. Máme jednu rybku, lenže dcérka by chcela také zvieratko, ktoré sa dá maznať, proste aby mali aj nejaký kontakt. Mačka, pes, zajačik nepripadá do úvahy kvôli srsti - nechcem ich mať všade, myš, škrečok hryzú. Už ani ja neviem, čo by som jej mohla dovoliť. Na moje nešťastie dnes na prechádzke chytila malého vrabčeka (so sieťkou, lebo naháňala motýľe). Rýchlo som ho vyslobodila zo sieťky a pustila preč. Celý večer sme mali rev, prečo som jej nedovolila hladkať ho atď. a prosila ma aby sme si kúpili jedného vtáka v klietke do bytu. Ja som jej sľúbila, že si o tom porozmýšľam, ale ak mám byť úprimná, absolútne neviem akého vtáka by som jej mala kúpiť, ako ho dostať na ruku atď. Papagája by som nechcela, sú hlučné a niektoré dosť agresívne. Ak máte lepší nápad, alebo iný názor na niektoré zviera, môžete kľudne napísať, možno si to potom rozmyslím. Za Vaše rady vopred ďakujem.

tomiholjubavi
6. júl 2015

ked sme boli male, mama tiez riesila ten isty problem. kupila nam andulku. je to skvela volba. inteligentny vtacik, rychlo sa nauci na cloveka, nie je narocny na chov, vhodny aj pre zaciatocnikov 🙂 a ked je len sam, nerobi ani tolko neporiadku 🙂

mufka1
7. júl 2015

No my mame korelu rucne dokrmenu je krorky kedze bol odchovany narukach a zruky 🙂 predtim sme mali andulky boli pohode ale robili bordel a jedneho dna uleteli obe 🙂 no mame doma ties 2 psikov yorkov neplznu kedze maju vlasy nie srst 🙂 no moje krsna chcelo ties zvieratko stale omielal ,ze chce nieco na mojkanie proste aj nahru.No tak som sa rozhodla hladatcez net psika yorka a hlavne starsieho( moji mali 7 mes .ked som ich doniesla domov )tak som hladala cez net aaaaaaa nasla🙂 pani darovala yorka 3 rocneho tak som preneho isla cca 250 km dala krsnatu a ten a jeho brat a sestra ho miluju Maxik je velmi poslusny,maznak,nedali by ho zanic nasvete byvaju 4 izbovom byte 5 ludi 1 psik a 1 andulka.Ked chces vtaka krotkeho tak je najlepsie kupit rucne dokrmeneho alebo rucnekrmit odmala nesmies kupit zverimexe skor sukromneho chovstela🙂

belllinka
7. júl 2015

@gembird Radsej jej kup toho skrecka, nemozes tak vseobecne povedat ze hryzu. Mali sme uz vela skreckov, a hryzol mozno jeden za tie roky. S nim sa urcite viac zahra a pomazna ako s kanarikom. Mali sme aj korelu, ale ta robila strasny bordel, hovienka a perie do pol metra od klietky.

briketa
7. júl 2015

@gembird podla toho ako pises, vyslovene nie si typ na domace zvieratka, tak by som to vobec nesilila. Ona sa onho v piatich rokoch nepostara a Ty ked nemas voci tomu vztah, naco to bude dobre, o jednu starost pre Teba viac. Moje deti maju andulku, ale ja sama mam k tomu vztah. Aspon hodinu denne von z klietky polietat si, ucit ho, venovat sa mu, sprchovat ho (aj to treba naucit), utriet trus co mu za tu hodinu vypadne (kadia cca kazdych 15 min) Zastrihavat mu letky ak ho nechces lietavca. Cistit klietku, denne krmit, menit vodu, kvapky s vitaminami, hrat sa s nim. Anduky su mimoriadne mudre a potrebuju byt aj metnalne aj fyzicky zamestnane. Kanarik je to iste.

misaelka
7. júl 2015

Morca by bolo idealne na maznanie nehryzu a daju sa kupit aj skinny bez srsti a je s nim malo starosti 😎

pribinak
7. júl 2015

Take 5 rocne dieta este nemá taky odhad a cit, kanarika akurát tak popuci a ztraumatizuje. Morčacie ci myska sa mi k takémuto dieťaťu hodí viac

Nemáte niekde blízko útulok? Ze by ste chodili Vencit? Pravidelne, aby mala aspon predstavu, ze co znamena starať sa o zvieratko?

jenny_m
7. júl 2015

Kupte morske prasiatko, to je nenarocne a na mojkanie pre 5 rocne dieta idealne. Ani srst z neho nejako moc nejde. Pripadne sa da kupit aj bez srsti ako spominala @misaelka

helsinka
7. júl 2015

a slimák? http://www.slimaciafarma.sk/slimak-ako-domaci-m... sú absolútne nenáročné . . . a môže mať s nimi aj kontakt . . . 🙂

helsinka
7. júl 2015

a slimák? http://www.slimaciafarma.sk/slimak-ako-domaci-m... sú absolútne nenáročné 🙂

veronikax
7. júl 2015

@gembird ahoj ;) Morca je idealne pre deti 🙂 Dokonca aj zajacik nie je velmi narocny ... 🙂 My mame doma Kanarika samca (samci spievaju) .. Zebricky vo voliere , a Forpusa ( papagaj vrabci) .

Kanarika mame od uja co ich chova...ale nie je rucne dokrmeny , takze je bojazlivy 🙂 ale kraasne spieva ;)

Zebricky mame na chov vo voliere , ale jeden z nich je odvaznejsi...tak sa necha ajnpohladkat 🙂 So zebrickami mam velmi dobre skusenosti od malicka ;) Daju sa vycvicit ... skrotit ;) Pocuvali na zapiskanie .. nechaLi sa hladkat a nosili sa na chrbte nasho psika 🙂))

Forpusa (najmensi papagaj na svete) mame od uja chovatela ... je rucne dokrmeny ..takze je to maznacik ;) Kedze je to samec...tak na chlapov reaguje kusok zlostnejsie ;) Inac je to take mojkacie tulitko. Len ma velky zobak .. takze ak kusne...dost to boli :P zo zaciatku aj s krvou 🙂))

Mame aj korytnacku ... no v 250 L akvarku ... tie male akvarka co su v akvaristike pre korytnacky ... su vezenia :/

Mame aj rybky v jazierku ... tie nam krmi malicka ;) Mala v aprili 3 roky ;) A mame aj psika 🙂)) z utulku ;)) Takze ma o zabavku postarane 🙂) Akurat okolo vtacikov sa musi kazdy den povysavat ... ale.stoji to za to ;) robia radost ;) Malicka sa hraje s Pipom (forpus) .. chodi za nou ..alebo jej sedi na ruke 🙂)) Mam jeho foto aj v albume ;)

So zvieratkami je zivot veselsi 🙂))

zuzana_ci
7. júl 2015

Z vtáčikov je najkrotkejšia andulka. Ale robí neporiadok a škrieka.
Korela sa dá tiež skrotiť, je dosť veľká a robí primerane väčší rámus aj neporiadok...
Kanárik naproti tomu ostane plachý vždy (a zapamätá si prípadné ujmy), ale je čistotný a krááááááásne spieva :D Chovala som kanáriky od detstva...
Opatera nutná denne, na transport treba malú klietku, v krabičke s dierkami len na chvíľu...
Takže na maznanie pre dieťa sa prihováram za niečo čo nelieta 😀

gembird
autor
7. júl 2015

@briketa nemysli si, že nemám rada zvieratká, ja som vyrastala na dedine, mala som krásneho psa veľkého nemeckého ovčiaka, 14 rokov sme boli neoddeliteľná dvojica, aj zajkov som mala, holuba, mačky, ale všetky zvieratá mali svoje miesto. Netlačili sme sa na 62 m2, pre mňa chovať psa v byte, tak, že všetci odídeme na 8-9 hodín je týranie. Preto by som chcela malé zvieratko, aj na maznanie, ale také, ktoré by sa cítilo u nás dobre. Ja sa budem o neho starať, ale s tým ja nemám problém, len, aby sa netrápilo. Je mi ľúto aj dcérky, na jednej strane ju chápem, že by chcela zvieratko, len ona ešte nechápe, že zviera, prečo by sa malo trápiť v paneláku.

gembird
autor
7. júl 2015

@pribinak žiaľ, útulok tu nemáme, ale ďakujem za odpoveď, to nebol zlý nápad.

gembird
autor
7. júl 2015

@briketa ešte som zabudla, že mám aj dvojročnú dcérku, preto som vymenovala tie problémy u zvierať, musím aj na ňu myslieť, aby sme neprišli o prst napr.🙂)

eeffka
7. júl 2015

@gembird kedze ocividne len chces ustupit dcere tak skrecok, zivotnost rok,max dva. nekusu pokial je zvyknuty na ruky, my ho mame namiesto psa 😀 , papagaje ziju dlhsie a treba sa o ne starat
skrecok aspon ten co mame my si zije svojim zivotom, raz za tyzden mu upracem a dievcata krmia a hraju sa.
maju 10a 3roky, kusol nas vsetkych uz ale nic tragicke, skor sa drzal zubami, artista 😀

jenny_m
7. júl 2015

@gembird stale mi najlepsia moznost pre vas vychadza to morske prasiatko. Skrecok je prilis maly, ta dvojocna by s nim nevedela zaobchadzat. Ked si vezmete mlada morského prasiatka, tak si na vas zvykne velmi rychlo ( do dvoch tyzdnov) Priestoru nepotrebuje vela a strava je tiez nenarocna - okrem sena mu staci pridat kusok zeleniny alebo ovocia co jete aj vy - staci supu z uhorky, z tekvice alebo ked cistite mrkvu tak zvysky z nej, pripadne ohryzok z jablcka je to taky zivy biokomposter 🙂

moje123
6. okt 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

My sme riešili podobný problém. Keď sa chce s niečím maznať, vtáčika by som asi nekupovala, na maznanie je výborný králik alebo škrečok. My sme mali troch krečkov a ani jeden nehrýzol. Ak sa chcete vyhnúť chlpatým zvieratkám, výborná je aj korytnačka. Je nenáročná a na mazlenie, i keď to tak nevypadá, veľmi vhodná. zájdite si niekam do obchodu a skúste si nechať poradiť 🙂

barca1205
16. okt 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Zájdite do ZOODOMu na BAjkalskej (teda ak ste z BA). Nájdete tam zvieratká od výmyslu sveta o poradia vám, ktoré sa vám bude hodiť najviac. My sme tiež pôvodne prišli po škrečka o odišli sme s dvoma osmákmi degu 😀 Zohnali sme im tam aj všetku potrebnú výbavu - klietku, hračky, domček, piesok na kúpanie, potravu ...

gembird
autor
16. okt 2015

@barca1205 Ahojko, diky, ale sme zo Šiah, takže BA máme ďaleko🙂)

natallkaa
23. okt 2015
Používateľ natallkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od natallkaa.

Čo tak korytnačku? Nehryzú, možu ich aj alergici, nekričia a sú aj prítulné 😉

dismonika
23. okt 2015

Keď som bola malá mali sme doma 3 kanárikov. Boli veľmi plaché a všade dookola lietalo perie 🙂 Nedalo sa s nimi hrať a vtáčiky boli hlučné. Hlavne samček keď je sám stále spieva - je to pekné ale nie o 5:30 ráno 🙂 Všetka starostlivosť ostane na rodičoch 🙂