Keď deti majú netradičné záujmy

sumba
23. aug 2015

🙂 Rozhodla som sa vytvoriť túto tému ,aby sme sa navzájom pobavili na tom, čo zvláštne majú naše deti radi 😀 Môjmu synovi by som kúpila aj modré z neba ,najkrajšie odrážadlo, lego atď. ale čo z toho ,keď miluje koše ?? Obyčajné smetné bedne,alebo tie recyklačné farebné... tie proste miluje 😀 😀 A kanály.. keď sme na prechádzke musíme otvoriť každý kôš a preskúmať každý kanál 😀 Ako je to u Vás??

peneloppe
24. aug 2015

@linduska86

Moj to iste a chodime do obchodu Super Zoo pravidelne obzerat tarantuly, hady, skorpionov 😀

linduska86
24. aug 2015

@peneloppe no tak tam by ma nikdo nedostal 😀

peneloppe
24. aug 2015

@linduska86

ja to tiez velmi nemusim, my sa vacsinou rozdelime, deti s otcom do super zoo a ja na nakup do Kauflandu 😀

suchana
24. aug 2015

Ona už od malinka mala nos na odsledovanie a následne opakovanie tých " najnevhodnejších" vecí. Odkedy ma raz videla holiť sa elektrickým strojčekom ( samozrejme vrátane intímnych partií), bola to jej obľúbená činnosť. Ked manžel prišiel domov, celá sa povyzliekala, sadla si na koberec v kúpeľni, vybrala mi strojček z poličky a detailne mu predviedla, ako a kde sa maminka holí. Aby mal úplný prehľad o všetkom, čo sa deje, ked on nie je doma 😉 Nehovoriac o tom, že ma naháňala s pinzetou po byte, lebo mi chcela z " oných miest" vybrať chlpok, čo som tam mala mať... Aj toto ma raz videla robiť...Ešte ani lyžicu nevedela držať v ruke, ale babke a dedkovi, už vedela detailne predviesť, ako si maminka vklepáva očný krém. Ten prstoklad pri tom bol dokonalý. A večer? Rozprávky čítať ju baví chvíľku. Najradšej mne aj sebe krémuje pred spaním nohy, hlavne teda ošetruje päty... Najobľúbenejšia reklama? Na elektrický pilník na chodidlá🙂

nikam
24. aug 2015

@suchana Tak toto by som brala, ze kremovat paty, jaaaaaaaaj 😵

lilimoni
24. aug 2015

@linduska86 moja chcela chovat muchy ako domacich maznacikov 😀

katche
24. aug 2015

Moja je posadnuta zvieratami, knihy, encyklopedie, lexikony... V zoo sme boli vareni peceni, prírodovedné muzeum v BA aj vo Viedni mame pochodene, a keby som nemala tesne pred porodom, tak sme tam kazdy tyzden 😀 ako 15 mesacna vykrikovala v muzeu mena vtákov a jedna pani nechcela verit, ze take male dieta ich moze poznat 🙂 u nasich pravidelne obzera korytnacku, so psom, keby jej dovolil, aj spi a kocura z ulice by najradšej dovliekla domov...ak z nej bude veterinar, len sa potesim 😀

mijo53
24. aug 2015

@suchana no to sa máš s čím chváliť...

domitobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelina1
25. aug 2015

Moja dcéra, ked bola úplne malinká a vedela len slovo teta, tak spievala a obmieňala rôzne melodie s týmto slovom. Ked bola väčšia, vedela super imitovať zvieratá. Ked imitovala mačku, všetci sa začali obzerať a hladieť po stromoch

prinzesz
25. aug 2015

@suchana panacku, to je sikovna babulka 🙂 ze by som dosla aj ja, nech aj mne natrie nohy vecer, mne sa to tak nechce robit 😀 inac dobre ze babke a dedkovi neukazala ako sa holis ale "len" muzovi 😀 😀 😀 sa asi docuram od smiechu... perfektna je! ja inac tiez pred synom sa snazim skryvat ale nie vzdy sa da..

sumba
autor
25. aug 2015

@suchana Fetišistka 😀

suchana
25. aug 2015

@prinzesz. No veď áno, už som zistila, že všetky tieto záležitosti si musím vybaviť ked bude v škôlke. A do budúcna si dávať veľký pozor, čo robím. Lebo máme ešte dosť veľký okruh ľudí, ktorí zrazu budú mať prehľad o takých veciach, že sa budem čudovať. Aj ked pre iných je táto detská úprimnosť vždy veľmi zaújmavé a veselá. Hocičo zaújmavé sa dozvedia🙂 Ako ja nedávno, ked ku mne prišlo asi 4 ročné dievčatko a v jednej vete mi oznámila: ako sa volá a za tým následovalo oznámenie, čo sa u nich doma ráno dialo. Že maminka išla na tetovačku, že ocinkovi sa to nepáčilo a kričal na ňu, aj vtedy, ked mamina cikala na záchode. Tiež som sa výborne pobavila 😀

suchana
25. aug 2015

@mijo53. Nechápem

sivula
25. aug 2015

@suchana no to nasa studuje vzdy nase sliepky a kacky,ked zabijame.Stoji pri mne a pyta sa,ze co je toto a toto je na co.No cela mama-som vystudovala biologiu.

sivula
25. aug 2015

okrem toho dcera studuje vsetko zive,minule striehla na nejaku mys na dvore,ze si chce chytit do pohara,potom chovala lienky v nom.Inokedy chodili aj so synom obzerat husenicu,kedy sa uz premeni na motyla.No a najhorsie je,ze dcera vsetko odklada a zbiera na pamiatku- kamene,vetvicky,papieriky z cukrikov,derave ponozky,stare kefky,kelimky od jogurtov...... A ja zase postupne vyhadzujem.Teraz sme cistili zasuvku v stoliku,lebo uz ide do skoly a nestacila som sa divit,aku zbierku tam uz zase mala. No co uz,ked vsetko potrebuje 🙂

adelusha
25. aug 2015

@sivula ja tak podobne 🙂 Otec mi rozprával, ze ako mala som ho sledovala ked na dvore u babky pitval zajace alebo sliepky, tiež mi vysvetľoval co je co a vyštudovala som biológiu- matematiku

sivula
25. aug 2015

@adelusha tak to sme dve,ta ista kombinacia a mala to ma po mne.Matika jej ide lavou zadnou,dokaze riesit ulohy na svoj vek aj tazsie.No a zvierata podobne,pitvanie je bod vedeckeho zaujmu 🙂

azzflo
25. aug 2015

My sme chodievali na letiska, poznam uz asi vsetky typy dopravnych lietadiel 😀 Ale pravda je, ze ja letiska milujem uplne najviac a rada som tam s nimi chodievala este ked boli dcery male, tak si za to asi mozem sama 😀 potom to jednu chytilo viac ako mna, tak obcas chodime este aj teraz 🙂 Mladsia zase kazdy den robievala na plazi kopky vzdy zo 4 kamenov, museli mat podobnu farbu a velkost, takto sme mali "oznacenu" celu trasu 😕

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adelusha
25. aug 2015

@sivula no u nás najstarší syn, odkedy sa začal zaoberať číslami tak nás neustále prekvapuje. Uz ani neviem koľko mal rokov, ked vedel napočítať do sto. A opakoval to každému kto bol ochotný počúvať, niekedy som to musela počuvat aj viackrát za deň. Az raz mu môj brat s dobrým úmyslom vysvetlil ako to pokračuje- myslela som ze brata zahlusim, lebo potom uz chcel počítať az do tisíc 😀
Teraz ide do druhej triedy a vie co je násobenie, delenie, percento, zlomok, mocnina, ovláda základne premeny niektorých jednotiek. Pred týždňom nás zase prekvapil, boli sme v Maďarsku,išiel okolo optiky a pozeral do výkladu. Nosí okuliare, tak bol asi zvedavý koľko stoja okuliare tam. Po chvíľke hovorí babke ze tie okuliare stoja xy eur. A babka mu vraví, ze tam je predsa napísaná cena vo forintoch. A on na to ze si to prepočítal na Eura. No babka sa vrátila k výkladu, pozrela, prepocitala a zistila ze mal pravdu 🙂
No potom to ma aj druhu stranu mince- v bežnom živote je to s nim obcas fakt tažké. Bežne si oblečie nejaký kus oblečenia svojho mladšieho brata a este sa bude hádať ze to je jeho, stále mu nieco padá z ruk a podobne. No darmo, niekde ma pridané, niekde mu zas chyba- rovnováha musi byt 😉

leanax
27. aug 2015

máme v rodine veľmi podobného, šikovného, múdreho chalana, je na zožratie, ale občas by sme ho aj prizabili jeho mudrovaním, lenže nemôžme ho odpinkať, lebo vie o čom hovorí a hovorí pravdu tak len sklopíme uši a vypočujeme si ho 😀

sumba
autor
28. aug 2015

@adelusha Dokonalé ! Veď všetci géniova boli v praktickom živote "nepoužiteľný" 😀 Dúfam,že som ťa neurazila, vieš ako to myslím. Podľa mna je to veľký dar 🙂

adelusha
28. aug 2015

@sumba vobec si ma neurazila, veď ja viem ze je to tak. Mne je z neho smiešne, on uz teraz si plánuje ze sa chce oženiť a mat deti, no bude si musieť veľmi dobre k sebe vybrať ženu, takú co sa znesie s jeho povahou 😀

sivula
28. aug 2015

@adelusha no to je teda celkom zabava u vas.Dcera to chvalabohu neprehana,je sikovnejsia,ale genius z nej nebude.Ma uzasne vytvarne citenie.Kresli,maluje,pouziva rozne techniky,tvori,vystrihuje,lepi....no umelec dusou.A este k tomu tri roky tancuje v ZUS a teraz pribudne aj vytvarka.Mame to vyrovnane.

sumba
autor
28. aug 2015

@adelusha To je dobre 🙂 V budúcnosti bude veľmi šikovné niečo z neho... Len škoda, že mám chlapca.Mať dcéru ,hneď jej takého dobrého muža zarezervujem 😀 😀

majulino
28. aug 2015

Moj fici na kamenoch a adcera na spakoch z cigariet kazdy jeden mi ukaze cupne k nemu a diva sa na neho zatial vsak nastastie nechytila ani jeden do ruky. a posledny tyzden ked sme u mami, ona byva na dedine, tak chce do vedra zbierat slepicince 😠 😖

mia18112
1. sep 2015

Náš malý ma vytáča do nepríčetna, lebo v jednom kuse niečo mieša, akože varí a prelieva. Už má 5 rokov, takže nepomohlo ani skrývanie veci v kupelke a kuchyni. Donesie a naznáša si rozne misticky, odmerky, plastove nadobky, lyzicky a sitka a ako on vravi: ,, miešam zázracny lektvar - ako šmolkovia,, . V kupelke pravidelne mina vsetko co je po ruke, od sprchácov, cez sampony, kondicioneri, intim gel až po holiacu penu. V kuchyni pomiesa zase jar, cukor, sol, korenie, vanilkovy cukor......a samozrejme vsade je vela vody a peny.

prinzesz
1. sep 2015

@mia18112 co ty vies, mozno mas doma buduceho chemika alebo kuchara 😀

mily7
10. sep 2015

U nás ficia wolkswageny. Pozná značky áut všetky ale len pre ww sa oplatí žiť. Ma malé autá, po ceste kyve šoférom vo ww za veľkého jasotu, ranné scény že táto je v práci sme prežili vďaka vysvetleniu že musí zarobiť na touareg, problém je že deň otvorených dverí tento rok nebol,obhliadka závodu je len pre veľké deti, taktiež ak máme požičané auto, vrátiť ho je niečo strašné . On by šiel aj na off road dráhu vie že sa chodí. Inak auto mc qeen máme všade aj na nočníku nalepene. No wolkswagenista dušou. Ja som sa naučila čítať značky áut odkedy on začal zistovat ale je lepší. Auto pozná tuším podľa pneumatík aj. Drží ho to od dvoch rokov ako rozprávať začal.