Keď deti majú netradičné záujmy

sumba
23. aug 2015

🙂 Rozhodla som sa vytvoriť túto tému ,aby sme sa navzájom pobavili na tom, čo zvláštne majú naše deti radi 😀 Môjmu synovi by som kúpila aj modré z neba ,najkrajšie odrážadlo, lego atď. ale čo z toho ,keď miluje koše ?? Obyčajné smetné bedne,alebo tie recyklačné farebné... tie proste miluje 😀 😀 A kanály.. keď sme na prechádzke musíme otvoriť každý kôš a preskúmať každý kanál 😀 Ako je to u Vás??

moni73
10. sep 2015

aj u nas sa robili zbierky, tou top bola zbierka nedojedeneho jedla 😀 nenapadne som musela vymienat tie "uzcudne" vyzerajuce kusky 😝
a potom bola jedna uuuuplne vynimocna zaluba - uvodzovky... ked mala asi 2 roky (trvalo to aj pol roka), sme necitali rozpravky, my sme citali uvodzovky 😉

pauliesivackova
10. sep 2015

@lilyianka vďaka za pobavenie ! skvele som sa zasmiala po dlhej dobe 🙂

Ale aj na druhých deckách.. Je zaujímavé čo deti láka. Ja som ako malá mala hračiek od výmyslu sveta a aj tak som sa najradšej hrávala s dedkovým náradím (šrobováky, kladivo a tak) najprv sa o mňa báli, že si ublížim ale potom vedeli, že som nejaký kutil už a nič sa mi nestane. A potom, keď padla jeseň tak som si nazbierala hádam 500 gaštanov a ukladala som ich po byte do jedného takého "hada" po celom byte boli a po jednom som ich zbierala a akože som nimi kŕmila plyšovú myš... jeden takýto cyklus - rozložiť to a potom "zjesť" mi trval aj 3 hodiny :D

kuceravasue12
11. sep 2015

@suchana ty vole 😀

kuceravasue12
11. sep 2015

@sumba synovec - srdcom poľovník, miluje maskáčové oblečenie, od dvoch rokov sa zbožňuje hrať nie len na poľovačky ale aj na zabijačky...."ideme ho rozrezať na mäso! aha vypadlo mu oko! teraz mu akože vypadnú črevá,ty si medveď a ja ťa teraz zabijem a ty budeš mŕtva! (keď zastrelili diviaka) - starká! ťahal som sviňu za nohu!" Už keď mal rok a pol vedel mená všetkých zvierat aj toho čo žerú, niekedy som nemala šajnu ako sa volajú neviem aké bobule v lese no on to vedel! Jo a tiež traktory...pozná všetky...až pri ňom som zistila koľko je ich druhov a tie všetky možné kosačky! Ak prídu donesú si ich zo dvadsať ak nejaký zabudnú vraj vie opísať presne aký to bol typ a reve kým poňho neprídu 😉 Dcérka má jeden rok, doteraz milovala elektrinu (svetlo, vypínače, zástrčky, káble, nabijačky, tv, notebook, mobil, sluchátka...) Posledné mes sú to metly, na narodeninovej oslave dostala ako darček metlu a už ju nič viac nezaujímalo. Kľudne zoberie dve veľké metly naraz a chodí s nimi úplne nadšená. Najnovšie stoličky a predvádzať na nich gymnastické kúsky, stojí na nich a vyškiera sa ako vie udržať rovnováhu, otáča ich dáva naopak a tak si sadá, ani pád ju neodradí.

sumba
autor
11. sep 2015

@kuceravasue12 S tou elektrinou je to zaujímavé , lebo aj môj syn toto mal istý čas v záujme a viem , že každý ma upozorňoval ,že prečo nemám poistky v zástrčke a či sa nebojím a toto hento... A ja som vedela ,že sa nemám čoho báť lebo presne vie čo tam patrí, nepatrí a ktorý kábel môže, ktorý nie 😀 ....Ale ta zabíjačka ma pobavila 😀 😀

kuceravasue12
11. sep 2015

@sumba no ja poistky pre istotu mám, ako ona vie čo tam dať ale keď vidím ako tam s tým búcha ...

mija_ja
11. sep 2015

Moj maly ma 3roky,od malinka lampy rozneho druhu, nech sme boli kdekolvek a niekto sa spytal čo sa mu tam pačilo a čo tam videl, tak odpovedal lampy a nasledoval podrobny popis :D k tomu patria aj rozne svetla, baterky, svetla v trube, mikrovlnke, na konvici.... Posledny cca rok su to zastrčky, kable , nabyjačky, a veci čo sa daju nabyjat. Poriešila som to zaslepkami do zastrčiek a kupov zastrčky určenej na hranie (v baumaxe za 1,5eura, darček ako lusk :D) , dostal stary mobil s kablami a stary fotak s kablami a ma detsky notebook a to cele dni hlavne taha kable a nabýja :D

timii69
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sivula
19. sep 2015

@timii69 je tu o tom zalozena aj tema,pozri si ju.

libka1
19. sep 2015

Syn miluje vlhcene servitky. Ak sa mu ich podari cmajznut lesti vsetko doradu... Televizorom pocnuc a obrazmi konciac.

koniarova
19. sep 2015

Môj okolo cca 2 rokov všade chodil s panvicou. Vždy sme ju mali v kočíkovom košíku. 😀 V obývačke v nej sedával na koberci. Našťastie ho to po cca roku prešlo. 😀 😀

adelusha
20. sep 2015

@koniarova 😀

zuzu7899
21. sep 2015

Moj maly ma 5 a od 2 rokov chodi miesto hracky s kozusinou v ruke.Dcerke sme kupili bundu a na kapucni bola gombickami pripnuta kozusina.Maly ju dal dole a ma ju miesto hracky,spi s nou vsade ju nosi.Naposledy ju mal u zubarky a sestricka namna vybehla ze veci sa odkladuju na vesiak.Ked som jej povedala ze to je jeho hracka divala sa namna ako z marsu🙂 🙂 🙂 🙂

aicha15
21. sep 2015

ja zatiaľ neviem povedať dcérka je veľmi malá, ale strašne ju bavia káble všakovakého druhu. a najradšej číta letáky tak že ich roztrhá na úplne drobné časti proste na cimpr campr a rada číta knihy a to myslím doslova, obracia stranu po strane 🙂 to je asi zatiaľ všetko čo som spozorovala.

zitaje
21. sep 2015

@ava11 moja stredna je tiez taky biolog, zrovna agamy aj u nas ficali od mala, cele skolkarske obdobie sme studovali knihy typu Nasa priroda - namiesto rozpravok encyklopediu.
Ona sa na zvierata aj hravala. Napr. raz na ihrisku hovori svojej o 6r. starsej sestre: Podme sa hrat na levov! Pod, ideme sa páriť 😀 😅
A este jeden cas, cca. vo veku 3-4r., chcela vecer namiesto rozpravky, aby som jej rozpravala, ako sa vyraba postel (cely postup, od toho, ako vyrubu v lese strom, az kym sa postel dostane do obchodu), alebo do podrobna traviaci trakt 😅