Koľko krúžkov môže dieťa navštevovať?

basburianka
5. sep 2013

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, ako je to teraz po novom s krúžkami pre deti? Na konci šk. roku sme podpisovali čestné prehlásenie v ZUŠ, že naše dieťa nebude navštevovať inú krúžkovú činnosť (lebo štát už bude dotovať len jeden krúžok na jedno dieťa). Znamená to, že môj syn NEMOŽE chodiť aj do ZUŠ aj do CVČ na ďalší krúžok? Alebo to znamená len toľko, že za jedno z týchto dvoch budeme platiť viac? Viem, že najlepšie by mi to povedali asi v ZUŠke, ale skôr než tam zajtra pôjdem, chcem si premyslieť, čo s tým...Ďakujem!

sissy27
6. sep 2013

@basburianka môže chodiť na koľko krúžkov chceš, ale budete si ich musieť zaplatiť... u nás je to tak, že v škole sa môžu prihlásiť na 2 krúžky zdarma (v rámci školy), za každý ďalší sa platí. Ale u nás sa napr. platí aj za krúžky v ZUŠ, ale dajú sa tam využiť tie vzdelávacie poukazy,čo dostanú decká v škole, to isté cvč, môžeš využiť vzdelávací poukaz alebo platiť...

adide
8. nov 2013

Moja dcera chodi na tenecnu 3 rok, velmi rada kresli, tak som ju prihlasila aj na vytvarnu, no s tym ze ide o dva kolektivne kruzky, takze jeden si musi platit. Za tanecnu platime 25 EUR za polroka+ plus 10 EUR ZRPS, za vytvarnu mame platit 25 EUR mesacne! Pricom su to 4 hodiny do mesiaca...ked je mesiac krátky niekedy len 3 hod.....a co ma uplne dostalo..viem o konkretnom pripade, ked je dieta v druhom kruzku zapisane na ine meno, cim sa logicky rodicia vyhli plateniu....mam z toho hlavu v smutku...neviem co robit...som na materskej a mesacne platiti 25 EUR, z tej almuzny co dostavame od statu...co tobit? ☹

lujzina
9. sep 2014

tiez by ma zaujimalo ako to je s platenim ak dieta navstevuje kruzky na 2 roznych ZUS, ci by mal byt samoplatcom na obidvoch ZUS alebo len na jednej z nich..mate skusenost?

kami48
3. sep 2015

kocky máme problém? Dcera je prihlasena do cvc laura a može chodit aj do druheho cvc harmonia?

alexxandraa
14. apr 2016

skúsim tu obnoviť diskusiu, aby som nezakladala podobnú tému 😉

Aké máte skúsenosti s tými čestnými vyhláseniami, ak dieťa chodí na dva krúžky?
Platíte za jeden z nich oveľa viac alebo sa dalo "dohodnúť" ?
Má niekto skúsenosť, že dieťa bez toho vyhlásenia vôbec nechcú, ani za väčší poplatok?

A je to pravda, že nesmiem dať dva čestné vyhlásenia iba ak chodí dieťa do dvoch rôznych ZUŠ,
ale ak chodí do jednej ZUŠ a na druhý krúžok v CVČ, tak že môžem dať každému z nich vyhlásenie???
Lebo o tom ma veľmi presviedčala pani zo ZUŠ....

nela007
7. sep 2016

@alexxandraa 1xzus a 1xcvc moze byt

jazminn
22. nov 2016

Ako to vlastne je: moja dcéra chodí na husle 5.r. do Súkromnej ZUŠ, ale chcela by chodiť aj na spev, ale to sa vraj nedá...len jeden krúžok sa dá...ale vraj na ten spev môže zas chodiť do štátnej ZUŠ...tak kde je vlastne pravda?

zuzkazivcak
27. aug 2018

Našla som túto tému tak nebudem zakladať novú. Moja otázka znie. Ak moja dcérka chodí na štátnu ZUŠ a teraz začne chodiť v podstate na 2 súkromné. Všade na iný odbor, cestné prehlásenie neviem či sme dávali (nepamätám, musím zistiť) bude to teraz v podstate tak že na štátnej platíme menej a na súkromných musíme platiť celú sumu? Ide hlavne o to cestne prehlásenie. Ak dám na ďalšiu ZUŠ bude z toho nejaký problém, ak sme teda dávali na štátnu? Máte s tým nejakú skúsenosť?
Ďakujem 🤗😉

jazminn
28. aug 2018

@zuzkazivcak podľa mojej skúsennosti dieťa môže chodiť iba na jednu ZUŠ, či je štátna alebo súkromná to je jedno...na štátnej môže chodiť na dva nástroje, na súkromnej iba na jeden...aspoň u nás je to tak. Všade sa podpisuje čestné prehlásenie, ak na to prídu, je to trestný čin...

kami48
28. aug 2018

@nela007 2xcvc?

zuzkazivcak
28. aug 2018

@jazminn ok. Dakujem. Zistila som že v jednej sme cestne dávali a teraz v tých musí byť ako samoplatca. Čiže platíme plnú sumu a nedáva sa tam cestné lebo vedia že v tej jednej už davala 🤔 tak uvidíme čo to bude 😊 ale ďakujem za reakcie

jazminn
29. aug 2018

@zuzkazivcak aká je to plná suma? my sme v súkromnej platili za školský rok 70eur, v štátnej teraz platime za jeden nástroj 90eur. Štátna je drahšia, ako bola súkromna. Dcéra chodí na husle a spev takže za šk. rok platíme v štátnej ZUŠ 180eur.

zuzkazivcak
29. aug 2018

@jazminn no plná suma je 150€ na rok len husle 🤔 je to riadna cena ale tak za vysvedčenie sme sľúbili 😊

sarinka15
8. sep 2023

Dobrý deň môže Dérera chodiť do súkromnej a do štátnej ZUŠ na krúžky ?