Kurzy intuitívneho videnia pre deti

mamahanka
18. máj 2014

Nedávno som sa dočítala o niečom takomto a veľmi ma to zaujalo. Tak som trošku hľadala na internete a zdá sa mi to ako skvelá vec. Nenašla som žiadne mínusy len samé plusy. Preto by ma zaujímalo, či nemáte niekto naozaj osobnú skúsenosť alebo názor založený na bližších informáciách.
Niekde som našla, že takéto kurzy sa konajú v Bratislave, sú tuším dvojdňové, ale nezistila som, koľko hodín denne to trvá.
Stojí to dosť veľa a naozaj si neviem predstaviť, že by taký krátky čas stačil na získanie podobnej schopnosti.
Viete o tom niečo bližšie, prosím?

kaaaty
18. máj 2014

@mamahanka ahoj pozerala som o tom v zenskom magazine. Bol tam chlapec a bol skvely, tiez by som do toho isla ale moj ma len dva roky a to je myslim od 6. Pozrela si cez internet, kde tie kurzy su?

meluela
18. máj 2014

@kaaaty @mamahanka

vsak sa nad tym zamyslite ... chobotina az to prasti ... mne o tom rozpravala jedna znama a chvilu som rozmyslala ci je s nou vsetko ok 😀

kriticke myslenie by sa vam zislo, zienky zlate

mamahanka
autor
19. máj 2014

Žiadne osobné skúsenosti?

quixina
27. máj 2014

a niektorým tu už dobre pripeká to letné slniečko na hlavičku ... 😀

nextik
27. máj 2014

@quixina Hej, a preco?

mamahanka
autor
27. máj 2014

Ten Dámsky klub som videla a tiež mi to celé prišlo neuveriteľné. Preto sa pýtam, či niekto nemá skúsenosť...

monikamiskonatalka
27. máj 2014

@quixina
@meluela
ak nemáte nič vecne k danej téme povedať a nemáte s ňou žiadne skúsenosti a vôbec vás to nezaujíma tak nechápem prečo sa zapájate drzím a ponižujúcim príspevkom voči zakladateľke 🙄

nextik
27. máj 2014

Presne tak - typicke obmedzene chovanie uzavrenej mysle. Mna to velmi zaujima ale moja mala je na to este mala ale za 2 roky to urcite skusime. tak si otvorte mysel alebo preskocte a nechajte tak 🙂

marcelaaaa
27. máj 2014

zaujimave prvykrat o tom pocujem 😕

nextik
27. máj 2014

Dovolila som si kopirovat text zo stranky 3balance kde je to popisane:
Určite ste to už počuli všetci. Názory na úspešných podnikateľov: „ No jasné, ten si nakradol v privatizácii“. Názory na známych spevákov „ No jasné, určite je teplý a ešte aj droguje“ Názory na dobre vyzerajúce ženy :“ No jasné, zlatokopka“ a podobne. Samozrejme, niekedy to môže byť pravda. Ale zamysleli ste sa nad tým, prečo to často býva prvá a automatická reakcia niektorých ľudí, keď príde reč na niečo alebo niekoho výnimočného? Ja to pozorujem už dávno a mám svoju teóriu: Keď ľudia vidia niekoho, kto je pozitívnym spôsobom výnimočný a inšpiratívny, tak majú dve možnosti, ako sa vysporiadať s touto skutočnosťou. Dať tomu javu alebo človeku pozornosť, alebo si ho nevšímať. Ak sa rozhodnú dať mu pozornosť a dotyčný človek alebo jav je okolím oceňovaný, tak človek má zase dve možnosti: snažiť sa dotiahnuť na úroveň oceňovaného človeka, alebo sa pokúsiť ho znížiť na svoju úroveň. Tvrdo trénovať, aby sa človek stal špičkový športovec alebo umelec je ťažké a tak ľudia väčšinou volia druhú cestu. Snažia sa dostať oceňovaného človeka na nižšiu úroveň. Zameriavajú svoju pozornosť na jeho slabšie stránky, alebo ak ich nemá, tak si ich vymyslia. Preto sa tak fantasticky predáva bulvár. Preto sa úspech neodpúšťa a preto vlastní zradili Ježiša.Táto paralela mi prišla na um nedávno, keď ma ľudia upozornili na reláciu Na vlastní oči na Nove, ktorej zmyslom je vždy spochybnenie nejakého faktu alebo javu. Autori sa v jednej z týchto relácii pokúšali dokázať, že intuitívne videnie detí je podvod a že deti bez použitia očí nevidia. Nepodarilo sa im to, lebo to podvod nie je.Videnie bez použitia očí, je vec, ktorá nemôže nechať ľudí ľahostajnými. Veď ak je pravda, že sa dá vidieť aj bez očí a my sme celý život verili , že to možné nie je, tak čo ak sú pravdivé aj iné veci, ktorým sme dosiaľ neverili. Čo sa stane s naším systémom vier a ako budeme vyzerať pred kamarátmi… Čo ak sa budeme musieť zmeniť…Keď sa pred 20 rokmi uvoľnili v Rusku z vojenského výskumu niektoré zaujímavé techniky a začali sa podobne ako aj samotný internet šíriť medzi ľuďmi, tak vyvolali búrlivú reakciu. Na youtube sa dá nájsť mnoho videí, kde sa ľudia snažili vyrovnať s novými faktami ich odmietaním. To sa týka aj intuitívneho vnímania a videnia bez očí. Teraz tieto techniky prišli aj k nám a situácia sa opakuje. Ľudia, ktorí nechcú, aby sa ich systém viery narušil, bez ohľadu na to, na akých základoch stojí, broja proti veciam, ktoré si ani nevyskúšali. A ktorým nerozumejú. Našťastie dnes v dobe informačnej revolúcie a internetu už nie je také jednoduché niekoho jednoznačne odsúdiť a ukrižovať.

Nechajme teda tvorcov tvoriť, kritikov kritizovať, vedcov dokazovať a my poďme rozvíjať našu intuíciu, aby sme dokázali získavať informácie zo zdrojov, ktoré nemôže žiadny človek zmanipulovať. Poďme túto výhodu využiť vo svoj prospech a naučme to aj naše deti. Doba, ktorá je pred nami, si to bude vyžadovať…

meluela
27. máj 2014

@nextik @monikamiskonatalka

no ked sa niekde prilis otvori, byva tam riadny prievan 😉

tatsiana
31. máj 2014

Dobrý den.
Jsem totiž učitelkou učitelů intuitívneho videnia pro děti, dospělé, slabozraké a nevidomé. Kolegové z 3balance, a ještě dvě učitelky absolvovali kurz pro učitele na začátku tohoto roku.
Chtěla jsem organizovat kurz na Slovensku. Bohužel kolegové z Bratislavy nemůžou mi s tím pomoct. Proto kurz bude jen v Praze. Možná až příští rok na Slovensku.
23.6.-27.6.2014 chystám poslední kurz pro učitele v tomto roce. Poraďte, prosím, kde můžu umístit o tom inzerát na Slovensku?
Předem děkuji za informaci.
S pozdravem Tatiana Karovina.
http://karovina.cz/

jaaknaj
9. aug 2014

Drahé dámy, bola som nakuknúť na kurze intuitívneho videnia a bola som ozaj milo prekvapená. Deti už do 20 minút rozlišovali farby, ... s očkami zakrytými nepriehľadnou čiernou maskou. Bolo to úžasné, a mali by ste vidieť tú radosť, ktorú z toho mali.
Ja mám degeneráciu makuly a strácam videnie - už som začala trénovať intuitívne videnie, ale samozrejme, nejde to tak jednoducho a rýchlo ako u detí.
Ak niekto z vás nemá s niečim skúsenosť, to neznamená, že by si nemal naštudovať, alebo aspoň sa oboznámiť s vecou a až potom vynášať súdy
Tí, čo majú o intuitívne videnie záujem, nedajte sa odradiť, je to aj pre dospelých, nie len pre deti. Držím vám palce na vašej novej ceste, nech sa vám darí. 🙂

adamkoo
19. aug 2014

moje obidve deti sa tohto kurzu zucastnili. Bola som tam s nimi, takze som to vsetko videla. Je to neuveritelne, ale je to tak. deti videli cez tie tmave okuliare a stale aj vidia !! Kebyže to nevidím na vlastných detoch, tak neverím.

sues
11. sep 2014

@nextik Klobuk dole pred tvojou reakciou!!! Priala by som si aby takych ludi ako ty bolo co najviac, myslim zeby nam potom na tomto nasom svete bolo podstatne lepsie. Uplne suhlasim s tvojimy nazormy a je my luto ze vsetko nove co nepozname sa nam javi ako najvacsi blud a pritom to tak vobec nemusi byt. Vies o tom ze ked Columbus priplaval do Ameriky indiani vobec nevideli jeho lode? jednoducho taky obraz nepoznali a preto ich nevideli, jedine saman ktory mal otvorene vedomie videl scerenu hladinu a az po case sa "naucil" vidiet aj lode. Mozno si niketo bude myslite ze je to kravina, ale ja som to citala vo viacerych vedeckych clankoch a priklanam sa k tomu ze to tak mohlo byt. Tak prajem vela pochopenia🙂))

sues
11. sep 2014

@adamkoo Ahooj prosim Ta vies mi napisat ako ste sa tam dostali? Ja som im pisala na mail co maju na stranke uz asi 3 krat ale nikto sa mi neozval☹ a to prvy krat som pisala este pred letom. Dikeees Zuzka

vege1
11. sep 2014

Ospravedlnujem sa, nasla som to len v anglictine, ale v skratke - podla tohto clanku ide o podvod. Ale kto tomu chce verit, bude verit aj tak http://content.time.com/time/health/article/0,8...

jaaknaj
11. sep 2014

Drahé dámy, mňa to tak zaujalo, že si robím kurz informačno-intuitívneho videnia a vedenia ako lektor-učiteľ! 🙂 Budem to učiť oficiálne asi od októbra. Neoficiálne som to už naučila deti mojich známych a kamarátov i ich vnúčatá a ozaj to funguje. Nájdete ma na info@agenturaradost.sk 🙂 🙂 🙂

adamkoo
8. okt 2014

vôbec sa nečudujem tým, čo tomu neveria. Bola som taká istá. Treba to zažit, vidieť. Je to genialne a skutočné.

jaaknaj
6. nov 2014

A už je to tu - pozrite si http://www.agenturaradost.eu/doplnkove-vzdelava... . 🙂

jaaknaj
6. nov 2014

UPOZORNENIE!
Ak natrafíte na meno Alexandra Pišoftová v súvislosti s ponukou kurzov Intuitívneho videnia, buďte opatrní! Zaplatila som jej za kurz intuitívneho videnia a kurz učiteľov - zrejme neodhadla svoje vedomosti a schopnosti, po základnom kurze Intuitívneho videnia, kde som mala pocit, že teóriu ovládam snáď lepšie ako ona, z objektívnych i neobjektívnych príčin ďalší kurz už nezrealizovala, ALE ani mi nevrátila peniaze! Sú to už dva mesiace. Som z toho smutná, lebo človek predpokladá, že keď sa niekto venuje takémuto druhu služieb, je už na inej osobnostnej úrovni.

julia6754
18. máj 2015

ak máte chuť a záujem a ste blízko žiliny, tak potom je tento kurz od 6.7.2015 do 10.7.2015 , http://kristall-centrum.cz/akce/mivzilina/

almart
11. júl 2015

@mamahanka
Dnes som mala moznost zucastnit sa ukazky intuitivneho videnia deti u certifikovanej lektorky Zdenky Repkovejv Prahe.
Bolo to fantasticke. Ked by som to nebola videla vlastnymi ocami,tak tomu tazko uverim.
Ale naozaj funguje,u deticiek od 5 do 13 rokov,naucia sa to za 20 min.
Deticky,ktore maju rozvinutu tuto schopnost, potom automaticky su schopni aj intuitivneho vnimania.

U dospelych je to opacne,najprv sa naucia intuitivne vnimanie,az potom videnie.

U tejto lektorky je tento kurz pre slepe deticky dokonca celkom zadarmo.

marienka1986
2. aug 2015

Videla som video kde ponukaju 1000000 kc kto potvrdi tuto schopnost. Uz ste sa niekto prihlasili ?

marienka1986
2. aug 2015

http://www.novinky.cz/domaci/334468-skeptikove-... alebo lepsie v dolaroch http://web.randi.org/the-million-dollar-challen.... Preco sa nikto neprihlasi ? ked uz absolvovali kurz a vedia to ?

emsinko
2. okt 2015

ja som kurz absolvoval v Košiciach tu: http://www.zentria.sk/ , lektorka veľmi milá trpezlivá pani , čo som sa za 5 dní naučil, využívam stále a neustále sa zdokonaľujem, robím doporučené cvičenia a naučil som sa vnímať veci, ktoré som dovtedy prehliadal. A za veľmi prijateľnú cenu, kto sa chce o tejto metóde niečo dozvedieť, môže si to dovoliť a nemusí šetriť pol roka.

marielik78
8. feb 2016

@mamahanka Ahoj, moja mala si nasadila masku prvykrat na Vianoce (ma 6 rokov) a dokazala po minutke rozoznat tmu a svetlo, mala ju na ockach asi 5 minut... Druhy den si ju dala a chodila po byte, rozpravala, co vidi (aj ked nie ostro, iba obrysy) a rozoznavala farby... Odvtedy sme netrenovali, ale ked som to skusila vcera s nou, bolo to rovnako... Ja som prve dva dni rozoznavala iba svetlo a tmu a teraz uz aj farby (proti oknu farebne folie).
Nie kazdy tomu veri, kto to vidi, ale ked si da masku na oci, pochopi, ze to podvod nie je. Mame to vsetci v sebe.
Mna k tomu priviedla svagrina, ktora pozna lektoru v Bratislave.

marielik78
8. feb 2016

@adamkoo Suhlasim 🙂 Aj moja a ja uz tiez co-to 🙂

miguela123
15. aug 2016

@emsinko dobry den, rada by som kontakt na pani v Kosiciach, dakujem krasne