Lapbooky - domáce zvieratká, termín apríl

kajka18
1. feb 2015

Ahoj dievcata.... Ja viem, ze je teraz vela prace s jarnymi vymenami, ale uz dlhsi cas rozmyslam pre nase deturence vyrobit lapbooky... Mame ich stale starsie a starsie a myslim, ze v lapbookoch by si nasli vela informacii a by ich to aj bavilo 🙂

Navrhovala by som pocet do 15 a temu zvierata... Tie su myslim super aj pre chlapcov aj pre dievcata 😉

kajka18
autor
1. feb 2015

Ahoj dievcata 😉 Viem, ze ste proficky na vrecuskove aktivitky, ale chceli by ste so mnou vyskusat aj taketo nieco? Pozyvam...

@mimamijami @rienok @silsil @janikes @christina87 @denkadenka
@luckadominika @romanovaz @llela @edi01 @dulllinka @stagi @hutyna @zuzkalika @kiariq
@michalajulka @gooobi @zizka @sticza @veronika_s @lucka16 @vampgirl @dendus @pupik111 @kaja15 @amexa @mima551 @kimiko @duchula80 @mimamijami @noemmka, @maryenes @lowike @martina05 @e.l.i.e.n.k.a @laura27m @luciaobrocnikova 
@majuska0407 @mishka11 @pastelka13 @sk_lenka @tinka1003 @vrn @zuzanielik

kajka18
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silsil
1. feb 2015

Ja by som.veľmi rada..casom určite chcem.. avšak mi to ešte príde skoro.. je to dosť informacne.. aj ked fajn spracovane.. a ta výroba zas nie je moc narocna..ale podľa mňa je to pre môjho skoro; (

mima551
1. feb 2015

@kajka18 krasny napad, rada by som, ale nebudem bohuzial stihat... snad dalsi krat ;)

drahuska11
1. feb 2015

ahoj,podla mna super napad, ale tiez sa zatial nepridam, moj krpec je na to este maly a velmi nestiham teraz, neskor urcite rada 🙂

zizka
1. feb 2015

Vyzerá to veľmi zaujímavo. Pridala by som sa, ak ma budete chcieť aj napriek upozorneniu, že veľmi neviem, ako sa to tvorí. Máš prosím, nejaký link, kde si prečítam o tom, ako urobiť dobrý lapbook?
A pre akú vekovú skupinu by boli určené? Iné informácie sú vhodné pre 2-3r. deti a iné pre staršie.
A budú to akékoľvek zvieratá, alebo sa zameriame na nejakú konkrétnu skupinu, napr. domáce, naše lesy, alebo savana.....?
Veľa otázok, ja viem 😉

kajka18
autor
1. feb 2015

Dufam, ze mi autorka odpusti, ale ma tak pekne spracovany lapbook, ze ho sem musim dat 😉

kajka18
autor
1. feb 2015

@zizka zvieratka by sme sa potom dohodli... bola by som za domace prip. Zoo 😉

zizka
1. feb 2015

@kajka18 v stredu zacnem studovat. dovtedy mam naliehavu pracu

sticza
1. feb 2015

Ja by som sa tiež pridala, síce som takéto ešte nerobila ale raz treba skúsiť
@kajka18

lowike
2. feb 2015

@kajka18 ja nie - raz som jeden lapbook robila a malá mi to doničila, poodrtŕhala odtiaľ rozličné časti, natrhla obal a potom som to už neopravovala...takže podľa mňa je to lepšie až pre väčšie deti ...

kajka18
autor
2. feb 2015

@lowike jasne 😉 no moja mala ma 3apol tak si myslim, ze by ju to uz bavilo... vrecuskove aktivitky ma zachovale, vie sa s nimi pekne zahrat... tak chcem vyskusat vyssi level 🙂

sisi0211
2. feb 2015

@kajka18 Ahoj Kajka, je to dobry napad a ja by som sa rada pridala napr. so slonom, ale moja otazka je, ci to treba laminovat, myslim tie nalepene casti alebo niektore casti, pretoze laminator nemam. Ak tie casti treba len vytlacit farebne, to by som velmi rada.

kajka18
autor
2. feb 2015

@sisi0211 ahoj... no laminovane nemusi byt vsetko... ja som skor myslela, ze by sa vyuzilo viac materialov, aby to bolo pre nase deticky zaujimave 🙂 filc, machova guma, laminovanie, latka, tvrdy papier... kazdy podla moznosti 😉 ak sa zapojis, budem rada 😉

sisi0211
2. feb 2015

Vies mi k tomu poslat nejaky priklad, nejaky lapbook na pozretie, aby som vedela ako to myslis s tymi roznymi materialmi? Ja som zatial videla len z papiera, bud laminovane alebo nelaminovane - ako mas tie fotky tu v teme.

Vsimla som si, ze mas tiez 3-rocne dieta, tam vela pisaneho textu nemozeme dat, lebo este nevedia citat. My mame jednu knizku, kde su aj fotky a je aj pisany text a to stale citame, pracujeme s tym spolu. Predpokladam, ze aj s lapbookmi by taketo male deticky pracovali s rodicmi.

kajka18
autor
2. feb 2015

Kedze, mame mensie deticky, ktore sa ucia formou hry a radi ziskavaju informacie... tak by som aj nase lapbooky prisposobila im... viac hier a menej pisaneho textu 🙂 nieco na takyto sposob... napr tento o dinosauroch... Co vy na to?

@zizka
@sticza
@sisi0211

kajka18
autor
2. feb 2015

Tento je tiez super spracovany 😉

sticza
2. feb 2015

@kajka18 Je to super spravené, páči sa mi to, v jednej téme je vlastne všetko čo ich teraz zaujíma

tomaskovamaminka
2. feb 2015

@kajka18 Veru krasne spracovane lapbooky🙂 Nakukam, rozmyslam, ale aj tak nejako neviem nabrat odvahu sa na to dat, najme vo vacsom mnozstve. :/ Musim skusit najprv 1 pre svojeho, nech viem o com to je🙂 Len sa dokopat:/ Ale vdaka za inspiracie🙂

kajka18
autor
2. feb 2015

@tomaskovamaminka myslim, ze by sme mohli skusit najpr mensiu vymenu do 10 a uvidime 😉 ak naberies odvahu, ozvi sa🙂

janikes
2. feb 2015

@kajka18 super napad, ale tentokrat sa nepridam, este by tomu krpec nerozumel....ale do buducna urcite 🙂

sisi0211
2. feb 2015

@kajka18 Velmi pekne, farebne spraveny lapbook, na aku temu je? Na smetiarske auto a smetie? Nejake triedenie smeti, alebo cesta akou smetie prejde (od cloveka az po spracovanie?) Nepochopila som tam tie cislice.
😒

sisi0211
2. feb 2015

@kajka18 do 10 je dobry napad a bolo by fajn spracovat nejaku jednu temu - neviem ci sa da

zizka
2. feb 2015

@kajka18 ano, taketo sa mi pacia. + neskor k tomu mozem dorabat podla vyvoja. a 10 ks je fajn.
zostava tema zvieratka? lebo moj maly absolutne nejavi zaujem o dinosaurov. auticka su ok, este lepsie ako zvieratka

kajka18
autor
2. feb 2015

@zizka ZVIERATKA BY ZATIAL OSTALI 🙂 AK SA NAS NAZBIERA DO 10, POTOM SA DOHODNEME, ZE CO DALEJ A AKE TEMY BY SME CHCELI VYTVARAT 🙂

luckadominika
2. feb 2015

@kajka18 ja zatiaľ sa nepridám, už mám dve výmeny a ešte škola do toho.... možno dakedy v lete ak budete robiť tak sa pridám 🙂

christina87
2. feb 2015

@kajka18 Ahojky ja som tiež v dvoch výmenách tak by som asi nestíhala. Ale určite niekedy nabudúce 🙂

sticza
2. feb 2015

@kajka18 Asi by si mala upresniť koľko bude času na výrobu, lebo ako čítam baby sa boja že by nestíhali