Výmenné aktivity pre deti 2 - 5 rokov

majuska0407
9. okt 2014

ahojte..

hľadám maminky na výmenné aktivity🙂
optimálny počet by mohol byť okolo 10-15 aký bude záujem🙂

=počkáme kým sa pozbierame🙂

=každá si premyslíme akú aktivitu ideme robiť, pripravme si aspoň 2-3, aby sme si mohli ostatne vybrať hlasovaním čo chceme ... návrhy potom pridáme do albumu a budeme hlasovať🙂

=každá nezabudnime dať info aké máme veľké deti, aby sme vedeli približne aké aktivity tvoriť🙂

= dohodneme si čas na prípravu 2-3 týždne

=keď budeme mať aktivity vyrobené pošlú sa všetky jednej maminke. tá ich vyzbiera následne vyzbiera aj peniažky za poštovne.. pripraví balíčky a každej rozpošle🙂

=výmenu robím po prvý krát a nemám s tým skúsenosti.. tak ak sa nájde maminka, ktorá by sa chcela chopiť organizácie, veľmi rada ponechám žezlo🙂

=toť linky na inšpiráciu

https://www.modrykonik.cz/blog/klara.t/album/bu...

https://www.modrykonik.cz/blog/si/album/domaci-...

https://www.modrykonik.cz/blog/sova33/album/vym...

https://drive.google.com/folderview?id=0B06R2lc...

majuska0407
autor
11. okt 2014

@smolinka024
@lesy ahojte baby. vítam vás a poprosím napíste si do albumu o aktivitách https://www.modrykonik.sk/blog/majuska0407/albu...
fotky som Vám tam už pridala🙂

alenitka
11. okt 2014

@smolinka024 nam by sa pacila tvár, taka vacsia a davat k nej casti, mozno aj emocie by boli super 🙂 toto este nemame a chcela som to doma vyrobit, ale kedze som sa dala na vymenu, zase nic povedla nestihnem 😀

silsil
11. okt 2014

@majuska0407 ahoj, mozem sa este aj ja pridat? 🙂

silsil
11. okt 2014

Zatial pridam navrhy:

1 - navliekanie - rozne tvary a aj farby - predmety z machovej gumy (pripadne by som aj rozn epredlohy mohla vymysliet)

silsil
11. okt 2014

2 - pexetrio - 3 zlozkove pexeso - 2x by boli zvieratka - hmatove a 1x realna foto daneho zvieratka

- nalepila by som to na karticku, alebo karton..alebo iny material

silsil
11. okt 2014

3 - priradovanie - hladanie

-môjmu som robila tuto sadu s temou dopravne prostriedky..ma tam rozne obrazky aut, lodi, atd.. karticky sa odlepuju a hlada a nalepi tam kam patria (obrazky su totozne)

- kedze idu vianoce mohla by som urobit s vianocnym motivom
- realne obrazky
aj s textom

- a kedze vy mate asi starsie deticky tak neviem ci to nie je pre ne jednoduche hladat rovnaky s rovnakym , tak by mohli podobne..(napr. vianocne gule s vianocnym ozdobami - rozdiel by bol napr. v pocte alebo vo farbe..alebo obrazok vianocneho stromceka - jedlicky a smreka..ze podobne ale predsa ine)

smolinka024
11. okt 2014

Babenky este mozem prispiet s touto aktivitou: foto je pozicane...Zvukove pexeso....

llela
11. okt 2014

@majuska0407 prosim ta da sa vo fotoblogu zoradit fotky aktivit podla mamiciek, nakolko som pridala navrhy v priebehu dvoch dni mam fotky rozhodene a nie vedla seba, aby to potom maminky nemylilo pri hlasovani. Aby boli vsetky aktivity od jednej maminky za sebou.

luckadominika
11. okt 2014

hľadanie vecí na obrázkoch (foto č. 1 a 2) na obr. č. 4 nemám tavnú pištoľ( manželovi vybuchla v ruke) tak dávam ako inšpiráciu

christina87
11. okt 2014

@majuska0407
Ahojte babenky ak by som sa ešte zmestila tak by som sa chcela zúčastniť výmeny 🙂
1 filcové pexeso (tvary)
2 piškvorky
3 priraďovanie paličiek
Matúško bude mať 22 mesiacov 🙂

denkadenka
11. okt 2014

Mrk , mne sa paci toto

arwen12
11. okt 2014

@majuska0407 Ahoj, este by som sa mohla pridat?

rienok
11. okt 2014

Kolko vas je? Mozem aa zapojit?

arwen12
11. okt 2014

Toto by boli moje navhy:
1. zmyslove priradovanie
2. matematika
3. farby a tvary

smolinka024
12. okt 2014

@smolinka024 Jaj babenky,ten moj navrh na zvukove pexeso z kinder vajicok bol zly napad...a to preto,ze by som doma nemala tolko vajicok pre 20 bab aby mali aspon 10 vajicok...mam len 70ks...zabudla som,ze som take robila uz do mat.centra a aj pre mojhokrpca aako darceky...takze nic...:(((

majuska0407
autor
12. okt 2014

@llela ano snažim sa zoradovať. všimla som si chybu a dakujem za upozornenie🙂

majuska0407
autor
12. okt 2014

@arwen12
@rienok
@christina87 áno ste u nás🙂 dajte návrhy(ak ste ešte nedali) pridám do albumu a poprosím Vás v albume o popis. ďakujem
https://www.modrykonik.sk/blog/majuska0407/albu...

majuska0407
autor
12. okt 2014

@silsil áno si tu🙂 pridávam tvoje návrhy do albumu🙂

llela
12. okt 2014

@majuska0407 ako to bude prosim s hlasovanim, pretoze na niektorych foto uz je oznacene "paci sa mi to" ci bude urceny nejaky cas, alebo sa uz moze🙂 a hlavne kedy bude koniec aby som to nepresvihla🙂

silsil
12. okt 2014

@majuska0407 dakujem a teším sa. Prosím tá napises potom viac k termínom ? Že dokedy sa hlasuje atď . . Aby orientačne sme vedeli časovo. .

majuska0407
autor
12. okt 2014

@llela
@silsil ano baby ja len čakam, kým nás bude plný počet aby som dala terním na hlasovanie rovnako pre všetky členky🙂 do utorka mame uzavierku navrhov. medzitým vyhlasim aj datum konca hlasovania!

majuska0407
autor
12. okt 2014

@llela
@cicamica1980
@luckadominika
@llela
@kiariq
@sticza
@majuska0407
@alenitka
@eca12
@denkadenka
@vampgirl
@lesy
@smolinka024
@arwen12
@rienok
@christina87
@silsil
tak vyhlasujem, že najneskôr do utorka treba nahodiť aktivity. tie ktoré ste ešte tak nespravili poprosím Vás dajte si čas🙂, aby sme mohli uzavrieť hlasovanie!

Hlasovať sa bude do 16.10.2014

následne vyhlásime výťazne aktivity a ostatná v albume zmažem🙂

dohodneme si čas na prípravu a zhotovenie..

ak by bolo niečo nejasne, alebo som nejaku aktivitu nedala, či dala viac krat napíšte mi🙂 niekedy si nevšimnem. A ste zlaté upozoňujete ma, za čo ďakujem🙂

kajka18
12. okt 2014

Ahoj dievcata 😉 pridavam moje navrhy...
1. Hod kockou a prirad spravny vzor
2. Cecka
3.Tienove pexeso - mam aj zvierata alebo dopravne prostriedky
4. Prirad zvieratka - voda, zem, vzduch

kiariq
13. okt 2014

ahojte, pridavam za seba este dalsie navrhy:
1. skladanie oblubenych rozpravkovych postaviciek (hlasovanim by sa rozhodlo, ci to bude krtko, kitty alebo macko pu) - deticky by priradzovali ocka, usta, kvietok, maslicku, oblecko atd... ---> vystrihnute z penovej gumy alebo filcu (kt. by bol podlepeny bud 300 g papierom alebo kartonom)
2. tienove pexeso ---> vytlacene a zalaminatovane, pripadne podlepene, aby ho deticky vedeli lepsie uchopit... predloha by bola vytlacena v celku + karticky k tomu
3. niekto tu spominal emocie, mne sa strasne paci tato predloha na skladanie tvari (uz to tu v skupine bolo) dospelakov a deti, kazda tvar vyjadruje inu emocie ---> vsetko vytlacene, zalaminatovane, pripadne este podlepene

maryennn1
13. okt 2014

Ahoj kočky máte ešte voľné miesto?

majuska0407
autor
13. okt 2014

@kajka18 prosím ťa nahod v albume podrobný popis🙂 z čoho to bude, koľko, či budeš laminovať.. ďakujem 😉

majuska0407
autor
13. okt 2014

@maryennn1 ešte sú dva.. tak berieme ťa🙂 nahod sem fotky dám hned do albumu na hlasovanie🙂

maryennn1
13. okt 2014

Tak ženušky, ďakujem za prijatie (hlavne že som sa už x-krát zastrájala, že nejdem do žiadnej výmeny 😀 ) nuž tak tu sú moje návrhy:
1. Počítanie do 5 so snehuliakmi.
2. Skladanie trojpísmenkových slov
3. "Určovač" počasia
4. Autíčkové puzzle
5. Tvarovanie drôtikov podľa predlohy

vampgirl
13. okt 2014

@llela
@cicamica1980
@luckadominika
@llela
@kiariq
@sticza
@majuska0407
@alenitka
@eca12
@denkadenka
@vampgirl
@lesy
@smolinka024
@arwen12
@rienok
@christina87
@silsil

Kocky nemohli by sme sa dohodnut, ze nebudeme viacere ponujkat rovnaku aktivitu? Napr tienove pexeso je ponuknute 3krat, farebne nanuky dvakrat... Podla mna sa tym zbytocne 'triestia' hlasy - tienove pexeso dostane u jednej dva hlasy, u dalsej 3... Alebo naopak vyhra dvakrat a budeme mat dve rovnake aktivity...