Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 3 až 4 roky

ivaha
10. mar 2014

ahojte maminky, otvaram druhe kolo aktivit pre nase deticky.Nejake maminky sa nezucastnia, takze mozno budu aj nejake volne miesta.Mozte sa prihlasovat a pridavat navrhy na svoje aktivity.V mojich fotoblogoch zalozim album, kde si budeme ukladat nase inspiracie,takze sem mozte posielat ulohy, ktore sa vam pacia, ale si ich netrufate vyrobit a zaroven zalozim aj album prac ktore by ste ponukli do vymeny,teda by ste ich mohli vyrobit.Mozte pridavat do diskusie aj viac navrhov a potom by som pridala do albumu 2-3 vase ,za ktore by sme hlasovali a ak bude nadpolovicna vacsina u niektorej z nich tak tu aktivitku budete vyrabat.Pripadne po dohovore je mozne, ze maminka moze vyrabat aj dve aktivitky, ak bude ochotna, kazdej mamine tu, ktoru si vyberie.Ono je to aj zaujimavejsie ako robit 20 ks toho isteho. Ale to samozrejme zalezi na kazdej z vas ako sa rozhodnete.Takze sa tesim na dalsiu spolupracu s vami 😉

ivaha
autor
10. mar 2014

hned si dovolim aj pridat nejake foto , co by som mohla ponuknut do druheho kola ja
Foto c1 stipcove vtaciky sluzia na rozvijanie jemnej motoriky a na posilnenie trojprsteho uchopu. Dietatko staca troma prstekmi stipcek ovela dlhsie ako pri obycajnom pripinani stipcov, pretoze sa snazi uchopit cervicka do ustociek, posilnuju sa tak svaly troch prstekov, ktore su dolezite pri neskorsom spravnoom uchopeni a drzani pera pri pisani, zaroven sa trenuje jemna motorika, lebo drotiky su jemnucke a nie je to jednoduche. Cvici sa aj trpezlivost. Vtaciky by boli dva pre kazdu maminku tak ako su na obrazku so sadou drotikov,červičkou a bambuliek Je to moj vytvor, takze tak by vyzerala aj hotova aktivita, len zial cerviky by boli jednofarebne, nie pasikave. Kazda maminky si moze vybrat farbu vtacika.Dva vtaciky kvoli tomu aj by sa zapojili aj ine deti, pripadne s rodicmi sa da aj sutazit, ze kto nachyta viac cervikov.Pripadne maminka vtacik nesie svojmu vtacatku do hnezda cervicky, aby sa napapalo a pod.

sharonik
10. mar 2014

@ivaha myslíš, že tvary a farby už nie sú vhodné pre tento vek? Chcela som robiť niečo také, musím pohľadať foto alebo vyrobiť prototyp

ivaha
autor
10. mar 2014

fotoc2 duha, vyrabam ju v jednom kole, je z hrubeho filcu, deti sa ucia spravne poradie farieb duhoveho spektra a zaroven mozu polkruhy pouzit na vytvaranie roznych obrazcov. Najvacsi polkruh je bielej farby, aj ked nie je biela sucastou duhy, prave biele svetlo sa rozklada na ostatne farby. Na ukazku toho javu sa mozu napr.farby zacat ukladat polkruhy v opacnom poradi,teda zacat fialovou atd a ukladat ich na seba a na zaver najvacsi polkruh bielej farby prikryje vsetky ostatne, teda v bielej su "ukryte" vsetky farby duhoveho spektra.Na porovnanie velkosti som fotila na A4 modrom papieri.

ivaha
autor
10. mar 2014

@sharonik ahojcek super , ze sa zapojis, uz rozmyslam, ze o ti ponuknem, odomna mas uz asi vsetko 😀
Nemyslela som , ze farby su nevhodne, len som myslela aby to nebolo nieco uplne zakladne, ako ucime sa co je zelena a cervena a podobne. Myslim, ze deti v tomto veku uz poznaju zakladne farby.

sliver
10. mar 2014

@ivaha zajtra pridám fotonávrhy, akurát dorábam pre inú výmenu tak ich pofotím zajtra a večer tu buchnem 😉

ivaha
autor
10. mar 2014

foto c3 A ak by sa ani jedno nepacilo, mozem este skusit z papierov pod pohare vyrobit taketo nieco podobne

sharonik
10. mar 2014

@ivaha pôvodne som už do výmeny nechcela ísť, máme už tých aktivít dosť, ešte dorábam jednu a dala som sa do výmeny na quietbook. Ale zistila som, že nerobím tie aktivity len kvôli deťom, ale aj kvôli sebe. Tak So mnou zatiaľ rátaj, uvidím čo bude v ponuke a podľa toho sa rozhodnem.

ivaha
autor
10. mar 2014

@sharonik no aj ja som na tom podobne, aj ja ja musim stale nieco robit okrem vsetkych prac doma, zial vacsinou mi ostava cas akurat od desiatej do polnoci, pripadne este neskor

jej aj ja vyrbam knihy, aky je na nich link, uz su uzavreti?

sharonik
10. mar 2014

@ivaa to je super, takže máš s tým už nejaké skúsenosti🙂. Ako podklad používaš filc? Práve riešime, aký hrubý je vhodný🙂 . Zatiaľ sme uzavretí, ak niekto neodstúpi.
tu je link, https://www.modrykonik.sk/forum/sporty-hobby-a-zaujmy/quietbooks-vymena/

sharonik
10. mar 2014

@ivaha vyššie som ti dala link na queitbook výmenu. Ešte by som mohla do tejto výmeny ponúknuť pečiatky (rôzne tvary, prípadne aj písmenká z machovej gumy nalepené na vrchnákoch z PET fľaší.

mamkabeika
10. mar 2014
lenka_l
11. mar 2014

Ahojte dievcata, tak prikladam svoje navrhy.
CISLO 1: rybacka, rybky by mohli byt aj ocislovane

lenka_l
11. mar 2014

navrh cislo 2: Poharik, do ktoreho by sa podla farieb zasuvali farebne drotiky (neviem, ci to uz pre tuto vekovu kategoriu nie je velmi jednoduche)

lenka_l
11. mar 2014

a navrh cislo 3: pinzetovanie kadejakych drobnosti....

tu akurat vidim problem s tou pinzetou, uz som nejake pozerala a ak by sme chceli naozaj detsku pinzetu, su trochu drahsie a neviem, ci sa vojdem do rozpoctu.... tu sa vynara otazka, aky je rozpocet? 🙂

sliver
11. mar 2014

@ivaha tie kolečká by som brala hneď!
tiež som ju zvažovala no nemám kde zobrať toľko podpivníkov pre 20 mamičiek 😒

mimirinko
11. mar 2014

Ahojte tvorilky, ja sa k vam bohuzial nemozem pripojit, lebo sem malo chodim, nemam cas. Mam male babo, skolkarku a nemam vobec cas☹ Ale budem vas sledovat a pokial by sa mi nieco zapacilo, dala by sa to od vas aspon kupit? Dakujem!

ivaha
autor
11. mar 2014

skoda, ale samozrejme deticky su prednejsie.Potesi nas, ak obcas mrknes, pripadne aj okomentujes. 😉 Ahojcek

sliver
11. mar 2014

@lenka_l už som videla v inej skupine že riešili pinzety a nevošli sa do rozpočtu 😒
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6423117...

lenka_l
11. mar 2014

@sliver tak ja som nasla toto: http://www.stiefel-eurocart.sk/ba/461-farebne-p... je to lacnejsie a kedze som z BA, je mozny aj osobny odber... v baleni je ich 12, takze by som potrebovala 2 balenia to vychadza 32 eur len pinzety, potom by mi uz neostalo vela na ostatny material... preto som sa pytala aky je rozpocet 🙂

ivaha
autor
11. mar 2014

@lenka_l myslim, ze rozpocet si asi stanovime dohodou, byva vacsinou 1-2eura podla moznosti.

Bolo by fajn, ak by sme si rozmyysleli aj to co ktora maminnky urobi podla svojich moznosti, lebo zial niekedy to dopadlo aj tak, ze maminka sa rozhodla nieco vyrobit a potom jej to vychadzalo dost vela a bol s tym problem. Preto aj si treba dopredu premylsiet, co dokazem vyrobit a aj zhruba kolko by to vyslo. Niektore maminky napr maju doma laminovacky a dokazu velmi lacnmo zohnat folie, pripadne aj zadarmo napr farebne tlacit u muza v robote, alebo napr u suseda je stolarska dielna a dokaze darovat odpad, ktory sa da pouzit, alebo napr doma vela sijem a tvorim a z kuskov este mozem nieco ucsit a podobne. 😉

sliver
11. mar 2014

@lenka_l podľa mna super cena, možno nebudeš potrebovať dve balenia... ak budeš robiť niekomu to a inému to...

@ivaha myslím si že by vklude mohol byť rozpočet aj 2e lebo niekedy je fakt ťažké sa vliezť do 1-2, niekto pošle zalaminované 5 papierov a mamičky bývaju sklamané ☹
no beriem to tak že veci ktoré sa mi "vrátia" za to majú pre mňa hodnotu aj 5e lebo keby som mala kupovať matroš iba na jednu vec tak sa mi to vôbec neoplatí....
a hodnota "hračiek" pre 3-4r býva väčšia lebo sa ťažšie zháňa vec ktorá takéto dieťa zaujme, už to nie je o bábätku ktorému stačí niečo jednoduché...

sharonik
11. mar 2014

@ivaha tak pridávam foto mojich dvoch aktivít ponúkaných
aktivita č.1 je taká všestrannejšia - priraďovanie farebných tvarov podľa dvoch vlastností - farba a tvar (na rozvoj logického myslenia - tvary by boli nakreslené iba v prvom riadku a stĺpci, v prostriedku by farebné tvary neboli, to by mali deti uhádnuť, aj zložitejšia verzia (prvá a druhá fotka).
Potom sa dajú tvary priraďovať podľa predlohy (tretia fotka).
Keďže by som použila gombíky z machovej gumy (štrvtá fotka) - ďalšou aktivitou by mohlo byť navliekanie - podľa vlastnej fantázie aj podľa predlôh.
A ešte bu sa dala urobiť podložka, kde by sa na špajle (teda podľa veľkostí dierok na gombíkoch) napichovali gombíky (ako na piatom a šiestom obrázku)
Čo všetko by som poslala
- gombíky 42 ks (7 tvarov po 6farieb) - ešte musím zistiť v e-shope, ako garantujú tie tvary a farby v balení)
- nejaké predlohy vytlačené, ostatné elektronicky, lebo by toho bolo strašne veľa
- niečo na navlekanie (asi povoskovanú šnúrku, alebo tenšiu šnúrku do topánok)
- možno podložku (to musím ešte premyslieť, ako vyrobiť, z čoho a tak)

sharonik
11. mar 2014

@ivaha aktivita č.2
pečiatky z vrchnákov z PET fliaš s rôznymi tvarmi, príp. aj s abecedou alebo číslami (podľa dohody) - viď prvý obrázok, pečiatky s hubkou na konci a k tomu nejaké šablóny na maľovanie (viď druhý obrázok)

anusicek01
11. mar 2014

Dakujem ja sa asi nepridam, syncek ma 21mesiacov - takze pre mna kategoria na 2-3roky. Dakujem

lenka_l
11. mar 2014

@sliver ja by som do tych pinziet isla, aj ked nebolo by to velmi tvorive, lebo v podsate by som ich kupila, k tomu nieco na pinzetovanie (male brmbolceky, spinky, kusky slamky alebo nieco podobne) misku kde by sa to ukladalo, napadlo mi, ze obal z vajicok, kde by sa to mohlo triedit do jednotlivych "oddeleni" podla farby, takze z mojej strany ziadna velka tvorivost.... ale teda uvidim, ktora z aktivit sa bude pacit vacsine.....

sharonik
11. mar 2014

@ivaha pri tej mojej prvej aktivite som zisťovala info o gombíkoch, ale ide vraj o náhodný mix, takže neviem zaručiť kazždej 7 tvarov po 6 farieb, takže asi nebudú gombíky, ale vystrihnem z machovky a urobím v prostriedku dirku, aby sa dalo robiť aj navliekanie atď.

sliver
11. mar 2014

moje návrhy:
ČÍSLO 1: meranie - triedenie rôznych šnúrok a paličiek podľa dlžky, dieťatko prikladá na pravítka a meria, potom potriedené dáva k predlohu kde su všetky 3 zvieratká

sliver
11. mar 2014

ČÍSLO 2: penové navliekačky, navliekanie podľa farebných predloh a tiež podľa čísel, dcerka dokáže s týmito kolečkami robiť hocičo 😉 nápaditosti sa medze nekladú 😉

sliver
11. mar 2014

ČÍSLO 3: laminovanie hocijakého druhu 😉 prijímam návrhy alebo idem aj ja niečo hladať čo by som urobila, hocičo čo by ste chceli dajte typ 😉