Aké následky môže mať prehryznutý jazyk?

mamiedi
30. okt 2012

Ahojte maminky! Asi ste už videli, že dávam viac otázok na túto tému, lebo sa nám nedávno stal úraz (niektoré už o tom viete) 😢
Našej Edinke sa stal úraz v škôlke, kde si následkom toho prehrizla jazyk a šili jej ho. Tentokrát by ma zaujímalo, že čo si o tom myslíte, aké následky to môže mať? Táto otázka alebo diskusia je vlastne preto, lebo som si všimla, že odvtedy kyslé na sladké, potom mäso, atď... Jedla aj predtým občas tak, možno si to tak všímam preto, lebo si to tak všímať chcem, ako ustarostená mama, ale ako to viem vlastne aj zistiť, keď ona bude mať budúci mesiac 3 rôčky a vlastne mi nevie povedať alebo opísať tak tie chute, aby som jej rozumela, že je to jednoznačne tak. Trocha som sa do toho zaplietla, ale čakám na Vaše rady, skúsenosti.. Ďakujem ☹

zumbadance
30. okt 2012

@mamiedi neboj,nic to sa zahoji 😉 moj davidko mal asi 4 roky ked si tiez zahryzol do jazyka,az tak ze mu ho museli sit,potom ani nejedol ani nepil 😖 musela som snim byt nemocke a bol na infuzkach ,chudacik moj..ale do troch tyzdnov bolo zabudnute a zahojene 😝

lakte
30. okt 2012

@mamiedi ja by som ti odporucila poradnu ktoru vedie strapco, a napisala jej www.poradnaorl.webnode.sk 😉

januliku
31. okt 2012

@mamiedi Kamoska si prehryzla jazyk, ked bola dieta (aj jej ho sili), teraz ma 30 a vsetky chute, bez nasledkov. 😉

mamiedi
autor
31. okt 2012

@zumbadance Bojim sa,pretoze mala ten jazyk uplne prehryznuty. 4 stehy tam ma. Minuly tyzden nam primar povedal,ze to vupadne same,ale vcera zas hovoril,ze jej to v pondelok vyberie. A preto ten stres,ze v jazyku je tolko nervov.. Zo zaciatku ani R nehovorila,pouzivala miesto toho J. Potom som ju na to "prinutila".
@lakte Prepac,ale kto je strapco?
@januliku Joj,dufam,ze aj mi toto budeme hovorit o 27 rokov 😉

januliku
31. okt 2012

@mamiedi Viem, aky mas strach. Moja mala ma len 11m a pred tyzdnom si rozrazila obocie na konferencom stoliku (uci sa prave chodit), a to som bola pol metra od nej. Triasla som sa celou cestou na urazovku, ani hovorit som nemohla. Nam to nastastie nemuseli sit, len prelepili maslickou, ale jazvicka 1,5cm bude na cely zivot. A to len zaciname, takze takych asi este bude viac. Treba vzdy len verit a dufat, ze to bude ok. Deticky maju dobru regeneraciu a vsetko znasaju lahsie ako my dospeli. 😉 Drzim palce, aby to bolo co najrychlejsie v poriadku.

mamiedi
autor
31. okt 2012

@januliku Tym sme si tiez presli.. Aj ona ma znak pri oboci.. Vlani si ruku popalila a teraz toto! :'(

lakte
31. okt 2012

@mamiedi ORL lekarka 🙂

mamiedi
autor
31. okt 2012

@lakte Aham. Vďaka! 😉

lilke
1. nov 2012

dcera si rozhryzla jazyk ako 15-m, mala ho zasivany skrz-naskrz. oducila sa aspon vtedy od cumla. 😉 bude mat styri, jazvicka na jazyku stale viditelna, ale inak vsetko je v poriadku. jej nevyberali nic, mala samovstrebavacie stehy. nejaky cas sme museli davat pozor na chute, aby nestipala rana, a, samozrejme, kasovita strava. nepamatam si cas hojenia, ale o mesiac urcite uz nabehla na normalnu stravu.

mamiedi
autor
3. nov 2012

@lilke Na normalnu stravu sme spat uz aj my. A dnes som zbadala ze to ma ako keby zapalene.. V pondelok ideme vyberat stehy..

anazuz111
17. nov 2012

Nam sa stalo tento stvrtok to iste, 16 mesacna dcerka si zahryzla pri pade do jazyka....4 stehy v plnej narkoze....som hotova...vraj sa 1 z 20 pripadov tie stehy povolia a treba to sit znova, tak zo mna tou operaciou stres vobec neopadol, lebo mala si tam furt zubami skuma, co to tam ma.....no asi nie je prijemne mat 4 uzliky na jazyku, tak som vycerpana neustalym odputavanim jej pozornosti na nieco ine...drzte palce