Následky po vykĺbenom ramene

erulka77
13. feb 2021

Ahojte prekonala niektora z Vas uraz ramena zaujimaju ma nasledky vzhladom na silnu hypermobilitu podobne diskusie som tu na MK nenasla dakujem budem Vam vdačna za Vase skusenosti

denden77
13. feb 2021

@erulka77 ja mam 3 roky po operacii.. dlho som to zanedbavala, cize bolo uz v otrasnom stave.. po urazovom vyklbeni pravidelne niekolko rokov vyskakovalo, kym som to vyriesila.. u mna na komplet potrhane vazivo, vybuchana chrupavka a odstiepene z kosti..

erulka77
autor
13. feb 2021

@denden77 urazom si si vyklbila po prvy krat? Lebo ja hej to ma hlavne zaujima dik

denden77
13. feb 2021

@erulka77 ano, smykla som sa, spadla som a "nepruzila", cize na vystretu ruku.. vyletelo, sama som si napravala.. casom zacalo vyskakovat a kazdym dalsim vyskocenim sa samozrejme viac a viac poskodzovalo 🤷‍♀️

erulka77
autor
14. feb 2021

@denden77 no to si borkina ked si si sama napravila mne to nahodili v narkoze ta bolest to je ine kafe

denden77
14. feb 2021

@erulka77 bola som pubiska a rodicia sa tvarili, ze to je len udrete a netreba s tym na pohotovost 🤣
veru, prvy krat to bolo najhorsie ale zvykli mi aj potom slzy vyletiet do oci 😁 vobec som netusila, ze to napravaju uz aj pod narkozou 😊

erulka77
autor
14. feb 2021

@denden77 ako pokusal sa primar na ambulancii ale ja som to nedala ze ma nebude dalej trapit ja som plakala ako male decko

denden77
14. feb 2021

@erulka77 a robili ti aspon MRko? netreba to operovat?

erulka77
autor
14. feb 2021

@denden77 stalo sa mi v utorok je to skoro ja som obj na ortopediu 8.3

denden77
14. feb 2021

@erulka77 ahaaa, tak to je cerstve.. tak rozsah poskodeni sa dozvies po.. asi tam bude minimalne natiahnute vazivo.. drzim palec 😊🍀

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
14. feb 2021

@zuzudrnda ja mam tiez 2 kotvicky a teraz male mimco a zacinam tu ruku 3 roky po operacii riadne citit.. sama som zvedava, ci vydrzi 🤦‍♀️

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
14. feb 2021

@zuzudrnda mna tiez laparoskopicky ale Dr. mi hned povedal, ze kvoli tomu, ze som to roky rokuce zanedbavala mam rameno, za ktore by sa nemuseli hanbit profi hokejisti a nezarucuje, ze vydrzi 😁 no uvidime, snazim sa davat si na to vacsi pozor ale je mi jasne, ze s dalsim vyklbenim by to uz islo do kelu 🤦‍♀️
inak ako pises, ze ti vyskakuje pri beznych ukonoch, pamatam si ako mne vyskakovalo, ked som nepozorne napr. otvorila okno, ci si kychla v lahu na bruchu, nehovoriac o intimnom zivote.. no "vesele" to bolo 😁

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
14. feb 2021

@zuzudrnda veru, ked som si zaspala na ruke, musela som si ju po zobudeni druhou opatrne vyrovnat 😁 nemocnica Sv. Michala, meno si nepamatam.. ale povodne som sla do MA k Dr. Javorcikovi, tam sa za to sice plati ale z rodiny a od znamych mam len tie najtop referencie 😊

erulka77
autor
15. feb 2021

@denden77 mozne to je bol to tak silny pad az som rozrthla rukav

erulka77
autor
15. feb 2021

@zuzudrnda 3.3 mi vychadza kontrola na chirurgii

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
15. feb 2021

@zuzudrnda ja uz som zvazovala aj daku sportovu kliniku, keby bolo zle 🤷‍♀️ veru, drzme si palce, lebo pri dietati mat ruku tyzdne v orteze si neviem predstavit 🤦‍♀️😁🍀

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erulka77
autor
16. feb 2021

@zuzudrnda ahoj napisem

erulka77
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erulka77
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erulka77
autor
9. nov 2021

@zuzudrnda ahoj vysledky z magnetu mam, mam natrhnutu manžetu a asi poskodenu kosť ci co este doporucuju ct alebo rengen 15.11. idem na ortopediu operacia asi este nebude lobo primar povedal ze musi sa cakat na vysledky genetiky ktore este nemam

kollarovci
5. okt 2022

@denden77 moj syn ma 19 rokov pred rokom ho operovali dali mu tam dve kotvicky vcera rameno nevydrzalo znova vyklbenie sam si ho napravil ma super robotu len je problem ze to rameno pri praci zatazuje😒neviem ako bude dalej fungovat obvodak po telefone povedal ze mu to bude stale vyskakovat ze si musi zvyknut pokial si to vie sam napravit da sa ale z kazdym vyklbenim chodit na pohotovost no neviem😒nuz uvidime co bude dalej nechce prist o robotu

denden77
5. okt 2022

@kollarovci ja mam tiez kotvicky.. a tiez viem, ze mi nevydrzi.. 🤦‍♀️ ja som si ho 1x napravila sama, potom ako vyskocilo, uz skakalo samo aj naspat, cize na toto som sluzby Dr. nikdy ani nevyuzila.. ono fungovat sa s tym samozrejme da, len nie velmi pohodlne.. clovek musi premyslat nad kazdym pohybom 🤦‍♀️

kollarovci
5. okt 2022

@denden77 uz raz ked je to vyklbene uz nikdy to nebude take ako ked ma clovek zdrave rameno Dakujem za odpoved

denden77
5. okt 2022

@kollarovci ved prave 🤦‍♀️ za malinko, drzim palec 🍀

adelsa
6. júl 2023

@denden77
@denden77 dobry den mne sa stal dnes tento uraz a mam vyklbene rameno. Chcem sa opytat ako dlho ste mali bandaz. Mne hovorili 3 tyzdne. Keby som sa citila lepsie mozem skor dat dole?