10 mesačné dieťa má problém so spánkom

kamila44
14. jan 2021

Ahojte,
Som už zúfalá a nie len ja ale aj chlap aj mama moja mám 10 m. Dcéru vôbec nevieme čo je spánok , kebyže sa budí že je hladná beriem alebo že nás bolia zuby tiež ale ona kričí zo sna .. budí sa aj čo hodinu celu Noc už neviem čo robiť sme na zbláznenie ja by som už verila všetkému a aj vyskúšala všetko len aby sme spali a mala konečne tiež .

Ak máte podobne skúsenosti dáte mi vedieť ďakujem 😊

oli18
14. jan 2021

Tazko povedat, co moze tvojej dcerke byt. Ja napisem len to, ze tolko pripadov zleho spanku deti nikdy nebolo. Ja verim na skodlivost vyzarovania mobilov, anten mobilnych operatorov, wifi, svetielok televizorov , mikrovlnych rur a pod. Niekde som citala, ze ziarenie susedovho televizora prejde aj cez panel. Oficialne sa to nepriznava, vsetci vieme, preco. To by mohlo vysvetlovat problemy pri spanku.

andreagartnerova
14. jan 2021

Nosič ste skúšali?

0laracroft0
14. jan 2021

@kamila44 ahoj, ja som dnes čítala radu jednej blogerky:
Najprv, do 3:00 má pri babu “službu” napríklad otecko, zatiaľ čo mamička spi v inej izbe plnohodnotný spánok. O 3:00 si služby vymenia a každý odspi aspoň niekoľko hodin kvalitného neprerusovaneho spánku. Odskúšané nemám, ale prišlo mi to ako dobrý nápad.
Odkaz na blog tu:
https://www.frugalwoods.com/2019/02/15/how-i-sa...
Hľadaj časť s názvom “How To Maintain Sanity With A Newborn”
🤷‍♀️

elizabet173
14. jan 2021

@0laracroft0 no ak ide otec rano do prace, tak ani nie. Skor by som to pocas pracovneho tyzdna nechala matku, ta si moze zdriemnut aj pocas dna, ked spi aj dieta a cez vikend prebera stafetu muz

elizabet173
14. jan 2021

@kamila44 dala si malo informacii. Ci spi zle od narodenia, alebo len v poslednej dobe, ci spi s tebou v posteli alebo v postielke v spalni. Niektore mamicky maju vybornu skusenost s presunutim dietata do jeho izby. Nemate v noci prilis teplo v miestnosti, kde spi? Nejde u vas nonstop TV?

basska_b
14. jan 2021

U nás kričí zo sna, keď sa nakoji a zostanú jej tam grgy. Vtedy musím zdvihnúť, vyjde grg a je dobre. Ale keby to bola táto príčina, asi by ste na to už došli 🙏

basska_b
14. jan 2021

@0laracroft0 Ale to je newborn. My sme to vtedy tiež tak robili... 10 mesačne je už iná káva a iná liga, ale teda pochopila som, že spí nepokojné ako newborn 😨

mindy112
14. jan 2021

U nás do 13 mesiaca budenie každú hodinu. Ja na prášky, dieťa cez deň 2 spánky po max 40 minutách. A čo pomohlo? Odstavila som ho od kojenia. Nejdem tu písať, že je to cesta. Netuším. Prestala som kojiť kvoli iným dovodom. Len píšem, že od toho času asi 2 týždne trvalo, kým sa to nejako utriaslo, že si prestal pýtať a odvtedy si zaklopem, tak 1-2x sa zobudí aj to ho hneď uspím.

luccija
14. jan 2021

@kamila44 a cez den je v pohode nie je narocne dieta?Moja kamaratka ma taku dcerku pediatricka povedala, ze to su nocne desy🙂mala to do 5 r
Vnimave deti vsetko rozrusi co zaziju cez den a potom v noci to znova prezivaju ona plskala, sadala si museli ju zobudit zo spanku ako kricala...boli u neurologa, dali vysvetit byt, boli u bylinkarky, robili caje na upokojenie, makovy odvslar noc co noc plac cez den uzasne dieta a nikdy si tu noc nepamatala aj, ked bola vacsia

sazumak
14. jan 2021

Spí s Vami v posteli? Naše všetky tri spali celú noc, lebo spali pri mne. Niektoré dieťa to upokojuje, iné zase potrebuje spať samo....

andreatytler
15. jan 2021

@0laracroft0 My sme tak robili kym bol novorodenec a tie 4 hodiny co som vedela ze mam len a len pre seba boli super. Krasne som sa vyspala. Potom po zvysok noci ked som mala sluzbu ja tak som uz nevedela tak dobre spat aj ked dieta spalo, aj tak som bola v strehu ze kedy zaplace a spanok to bol taky o nicom.
Teraz ked ma rok, stale tak ciastocne robime. Ja idem spat skor a rano vstavam so synom o 6:00-7:00 a muz spi az do 9:00-10:00

vilma7
15. jan 2021

Nemusíte byť predsa s ňou všetci 3-ja každú noc, dajte si to na striedačku a potom sa aj vyspíte.
Ťažko povedať čo a kde je problém.

miadi
15. jan 2021

Dala si malo podstatnych info. Mne sa tak budili deti len par x ked sa prerezavali zuby. (Neratam budenie na kojenie) mala prespala celu noc v 3.5r a odvtedy spi fan ,Zuby vas nemozu boliet ste 2 osoby 😀mozno jej idu zistis ked das prst na dasna. 1ky vychaszaju v pohode horsie su 2-3 a stolicky . Ak sa ti tak bude celych 10m bude to nieco ine. Cez vikend nech sa trapi muz a cez tyzden ty . Cez. Den moze babka 2h vonku kocikovat a ty sa vyspiš. Ste 3 to dako zvladnete, nic netrva vecne.

ivangeline
15. jan 2021

Spi cez deň? Ak moja spí cez deň 45min ako včera, tak noc je strašná a bude sa budiť aj každú hodinu. Treba, aby spala dobre cez deň. Kľudne aj 3x za deň po 45min, aby sa príliš neunavila, lebo preunavene dieťa má zlý spánok. Keď mi spí hodinu a pol a hodinu cez deň, tak spí dosť pekne v noci. 3 až 4x sa zobudí.

kamila44
autor
15. jan 2021

@elizabet173 dobrý zle spáva od narodenia sme sa ešte nevyspali keď idu zúbky je to ešte horšie , ale strašne krikom sa budí skúšali sme všetko pri nás v kočíku postieľke na rukách všetko

juliet86
15. jan 2021

@kamila44 kojis? ako pa0a aky ma denny program? nemoze mat intoleranciu na laktozu? pediatricka vravi co,,? inak sa vyvija ok? skus napisat na stranku prosimspinkej.cz

elizabet173
15. jan 2021

@kamila44 mozno by som skusila este tu druhu izbu, aj ked velmi neverim, ze to pomoze, ked sa budi s krikom. Je zrejme citlivejsia, v noci spracuva to, co bolo cez den. Ma cumel? Ako ju uspavas? Ak precitne z hlbokeho spanku a zisti, ze je to inak, ako ked zaspavala, tak moze plakat aj preto. Robia to deti, ktore su uspavane na prsniku, na rukach a ked ich matka da spiace do postielky, v plytsej faze spanku zacnu plakat