11 mesačná dcéra má problém so spánkom

cikra
2. dec 2014

Mamicky pomoc... Mam 11 mesacnu dcerku a uz asi 2 tyzdne mi kazdu noc vstava kazde 2 hodiny. zo zaciatku som to pripisovala zubkom, ale teraz uz naozaj neviem, co robit aby mi konecne spala dlhsie. to ze sa naje pred spanim nepomaha, ma niektora z vas skusenost? mozno su to naozaj zubky, ale s placom sa nebudi a cumlik tiez nechce, iba moj prsnik, dakujem

tuppe
2. dec 2014

@cikra moja tiež nejako v takomto období začala "vystrájať" so spaním a drží ju to doteraz . posledné dni sa v noci budí aj každú 1,5 hod, teda začne mrmčať, nervózna je, ukľudní sa na prsníku .. zaspí ..a tak zase .. a dokonca sa stane, že sa v noci zobudí a je čulá aj také 2 hod ... ako dnes v noci :( Teraz vystrája aj s poobedňajším spánkom - už druhý deň mi nechce poobede spať ... :( ja už neviem, čo to s ňou je :( Má 14m a som už nervózna z toho, či ju niečo bolí, či to sú zuby alebo čo :(

cikra
autor
2. dec 2014

presne to iste mam aj ja... dnes v noc aspon nevystrajala ked som ju dala do postielky, ale budiila sa kazde 2 hodiny, :(

orieska325
2. dec 2014

Zuby zeny...vydrzat...a ked prestanete kojit aj spanok sa zlepsi..u nas to tak bolo... 🙂 drzim palce🙂

cikra
autor
2. dec 2014

@orieska325 lenze skusam jej dat flasu, ale nedari sa... as zacnem potierat prsniky

maslenka47
2. dec 2014

@cikra nedaj jej nic, nebudi sa ti predsa od hladu ani od smadu, ale od toho, lebo chce prsnik a VIE, ze ho dostane. A mozno ani nie pre pocit ukludnenia, ale pre pocit ze dosiahla svoje. Deti su velmi dobri manipulatori ;) hlavne ked sa my dospeli nechame.

luba41
2. dec 2014

@cikra ale ved to je úplne normálne obdobie...a prsník je aj naukludnovanie..nasťahuj si ju do postele, dojči po ležiačky-nemusíš k nej vstávať, budeš to robiť v polospánku, dieťa bude kludnejšie, lebo mamina je pri nom..celé to je o tom, že dieťa hladá maminu a chce sa uistiť, že je tam pre neho..takže napln jeho potrebu a túžbu..dieťa nie je v tomto veku manipulátor..ked sa uistí, tak to obdobie zase prejde..a čím budeš viac nervoznejšia cez den, ked už budeš riešiť "čo bude zase v noci" tak to dieťa cíti a práve preto sa môže takisto budiť častejšie..a škoda skončiť tak skoro dojčenie, ešte len prídu ťažké obdobia, ked sa Ti dojčenie a MM zíde na ich prekonanie..

oladuna
2. dec 2014

Musim tu s vami nesuhlasit lebo ja mam 11 mes dvojicky.jedna ma iba 3 zuby a prespi sama v postielke celu noc ako drevo. Ta druha ma uz od 8 mesiacov osem zubov a v noci sa budi 2-3 krat.a k tomu este spi s nami v posteli.a este k tomu ak neciti pri sebe teplo nejakej osoby (maminy alebo ocina) tak nechce uz vobec zalahnut.ale ked jej dame cajik v noci tak potom sa ulozi a zaspi. Kazde dieta je ine a vobec to zuby nemusia byt.

monicm
2. dec 2014

@cikra obe staršie deti sa mi takto budili až do momentu,kým som ich neodstavila.každú 1,5-2 hodiny hore a len prsník.kedže spávali so mnou,nebolo to až také hrozné,dávala som im v polospánku,veľakrát som ani nevedela,že som ich nakojila,len som sa zrazu zobudila na druhej strane a odokrytá 😀 😀 😀 . vydržala som to do ich cca 20 mesiacov,potom som to už vzdala.a začali spávať pekne celú noc.ak by to boli zúbky,bol by plač.takže na výber dve možnosti,bud sa tomu prispôsobiť a vydržať,alebo nedať prsník.

cikra
autor
2. dec 2014

dakujem mamicky za odpovede a pokusm sa s tym neco zrobit...🙂

zarica
2. dec 2014

@maslenka47 neda sa mi nekomentovat.... ale totok co si napisala je "do nebe volajici" blbost!!!!! ach...

zarica
2. dec 2014

@cikra nic nemusis robit, len vydrzat, ak chces kojit... tak ako pise luba41 😀 😀 tiez to tak mame, ked to prestanes riesit, telo sa prisposobi biorytmu babatka a budete obaja spokojni 😉 nie je to lahke ale da sa to... drzim palce

jarushka599
2. dec 2014

My máme 8 mes, nie sme kojení , nemáme ani jeden zúbok a budíme sa rovnako, ale nemrnčí, proste je vyspatý a je hore aj 2 hod., tento týždeň je to teda extrém - robí to každú noc, nepomáha ani ked si ho dám k sebe do postele, tiež neviem, či to sú zúbky alebo niečo iné.....