11 mesačný prespí skoro celý deň

zuzanajamriskova
19. sep 2013

Ahojte maminky viem že by iné za to dali asi všetko 🙂 no môj synček (11 mes) vstane ráno okolo pol siedmej o ôsmej najneskôr o pol deviatej sa už pýta spinkať....spí do tej jedenástej niekedy aj dvanástej...vstane napapá sa ideme tvon no o druhej sa už zase pýta spinkať niekedy aj skôr...a spinká do tretej štvrtej a večer chodí spinkať o siedmej...je to normálne? Nevydrží byť dlhšie hore ako dve hodiny....a podľa mňa sa nemôže tak veľmi unaviť za tie dve hodinky....Ako sú na tom vaše deťúrence? Skúšala som ho aj potrápiť a nedať spinkať aby vydržal dlhšie no to je už len umravčaný a nič sa mu nepáči ....Nie že by mi to nejak extra vadilo no mám pocit že sa potom nemá kedy rozvíjať 🙂

baryana
19. sep 2013

@zuzanajamriskova aj mne takto chodil chlapcek spinkat. nemam pocit, ze by sa nejako menej rozvijal. teraz ma 19 mesiacov a chodi medzi 12-13 a spinka do 15-16. a potom ide vecer okolo 19-20. zalezi od toho, ci ideme von alebo sme len doma. po prechadzkach samozrejme spinka viac. ja si myslim tak. len si toto super spinkanie uzi, vobec ho netrap tym, ze ho nasilu budes drzat hore, ono sa mu to zmeni, cim bude starsi. 🙂 🙂 . ja som nikdy nebola za to, aby sa deticky nasilu nedavali spinkat, len aby potom lepsie spali. ani to podla mna nefunguje a tie deticky su aj tak unavene, umrncane a nervozne. a ta nervozita sa u nich neskor dost prejavi aj v neskorsom veku.

lucula73
19. sep 2013

ja som mala presne takého spavca.................a spával 2x denne do veku 21 mesiacov 😀
A aj teraz ,keď má 3,5 roka,tak ho bárkde odvalí............o 11h sa mu drieme niekedy až až 😝 🙂 🙂

zuzanajamriskova
autor
19. sep 2013

@baryana maličký štvornožkuje už sa aj stavia popri nábytku,...za ručičky chodí... čo sa týka takého ako zakývať ukázať kde je mama a podobne tak to nevie jedine vie zatliskať ked mu poviem tapi ťap...sama neviem čo všetko by už malo vedieť také dieťatko aj ked je to moje druhé no človek si to už všetko nepamätá....začala som nad tým rozmýšľať ked som tu minule videla jednu fotku 11 mes. dieťatko čo jedlo same pribinák lyžicou....tak my to začalo vrtať hlavouemoticon

verkom
19. sep 2013

no ja mám 8 mes. dcérku a už od dvoch mesiacov nespí celý deň. Spí dvakrát do dňa, ale keď to dokopy spočítam tak je to max. 4 hodiny denne. Je veľmi živá. Naproti tomu švagriná má syna a ten do veku mojej dcérky tiež prespal celý deň, išli na kontrolu (nesúviselo to so spaním) a na odber krvi a zistili že je chodukrvný- preto tá neskutočná spavosť. Odkedy bere Kanavit, odvtedy sa to zlepšilo a spáva asi tak ako moja dcérka :D Možno aj u vás bude niečo podobné..... nie je to nič tragické, ale treba sa radšej na toto opýtať u lekára.... 🙂

wieruska1
19. sep 2013

moja mala ma 18 mesiacov a ani flasku si nepodrzi nie to este lyzickou jest, takze v tomto smere by som si urcite nerobila starosti 🙂

katka1981
19. sep 2013

@zuzanajamriskova, urcite ho netrap, ked sa pyta spinkat, treba ho dat. Ja by som sa poradila s pediatrickou, ci nahodou nie je anemicky, ak nie, tak sa tes, ze mas take skvele dieta. Pravy opak, je daleko horsi.

baryana
19. sep 2013

@zuzanajamriskova neboj, je uplne v pohode. ja som bola tiez najprv v pomykove, lebo kamaratky syn v tom veku uz kyval, zvatlal nejake komoleniny, ale zase museli cvicit vojtovku, pohybove zdatnosti mal pomalsie, a u nas to bolo zase tak, ze tiez stal, chodil, ale nekomunikoval, nechcel dat nikomu papa, ani nam doma.. a teraz mava cudzim ludom, ked ideme po ulici 🙂 🙂 rovnako stary chlapcek povie auto a nas len aaa. ked mu dam lyzicu, tak sa snazi, ale sam by sa asi nenajedol. takze neboj, kazde dieta je inak sikovne. ale dobehnu sa vsetky. 🙂

cerez
19. sep 2013

@katka1981 Tiež ma napadlo to čo teba, či nie je anemický.
@zuzanajamriskova Ja takýto spánok u mojich detí ani nepoznám. Normálne ti závidím.

lucula73
19. sep 2013

@zuzanajamriskova a ešte som chcela napísať,že ja sa tiež najbližšie ak pojdeme opýtam pediatričky,či mu nevezme krv na to železo............lebo,to čo nám vyviedol na dovolenke v lete....sme sa boli povoziť na takých trojkolkách, v Turecku na pol hodinu sme to mali požičané......a sme pristáli pred hotelom,bolo 12 hodín....mali sme dve tie trojkolky a malý bol s mužom na jednej...........a ja pozerám....on normálne posediačky zaspal na tej baterii,čo má trojkolka .....................a rukami sa stále držal riadítok...mala som dosť 😀 😝 😝

anjelicek26
19. sep 2013

@zuzanajamriskova - nas druhorodeny je a teda aj bol taky isty, dlho bol anemicky, tak sa to pripisovalo aj tomu, ale pricina to nebola, anemicky nie je uz pol roka a stale taha 3-4 hodiny na obed, ked ma moznost 😀

zuzanajamriskova
autor
19. sep 2013

@katka1981
@baryana
@cerez teraz 15 oktobra máme poradnu tak sa na to určite spýtam...aj ked naša pani Mudr je už staršia pani a všetko zvykne zľahčovať 🙂 ďakujem vám kočeny za rady 🙂

buffinko
19. sep 2013

@zuzanajamriskova, daj vyšetriť anémiu, ale nemusí mať súvis 🙂 moja bola anemická a od 1,5roka nespí poobede vôbec...vždy plná energie 😀 😝 mladší čoskoro dvojročný poobede spí hodinu a večer zaspí o 21.30-22.00, od rána do večera okrem tej hodiny v pohybe, ja som už na prášky...menila by som s tebou hneď 🙂
jo a sesternicina dcérka 3,5roka sa naobed zoberie, aj uprostred hry s deťmi a že idem spať 😀 a spí aj 3-4hodiny....večer o 20.tej už zas spí. proste sú také spavé deti.

katka1981
19. sep 2013

@cerez, vies co, ale moja mala je anemicka, sice len trosku ale ona je total nespavec, co mi nato povies? 🙂 My sme s muzom cisti zombici, ale zas ani mala nie je svieza, no ajtak malo spi

katka1981
19. sep 2013

@anjelicek26, Marti, ako ste mu dali do poriadku to zelezo? Stacila melasa?

katka1981
19. sep 2013

@zuzanajamriskova, to nie je o veku, neboj 🙂 Ked tak ju popros nech vezme malemu krv, mas na to narok.

cerez
19. sep 2013

@katka1981 Asi nič. 😀 Ja som bola tiež anemická a bledá. Moja dcéra tiež. Sestra bola tiež anemická, nechcela jesť. Takže zistíme po 15. októbri. 🙂

katka1981
19. sep 2013

@cerez, ja som nikdy nebola, ani muz. Som sa pytala dr. zenechapem po kom mala je. Ze to je v obdobi rastu normalne, ze je to v pohode. Ale ona papa ako kedy, niekedy aj za dvoch, niekedy menej... na kontrolu sme nemali ist.

cerez
19. sep 2013

Anémia nemusí byť dedičná. A na kontrolu sme tiež nemuseli ísť. Podľa dr. vyzerala dobre, nič jej nechýbalo a dodnes nechýba. Ja som mala riadnu anémiu, žravá som bola neskutočne 😀 a na opakované krvné testy som chodila.

cerez
19. sep 2013
simca06022011
19. sep 2013

no moja mi takto casto spavala, do 1,5 roka aj 2x denne, bala som sa ako to bude v jaslickach zvladat ale zvladla, aj ked ju cez vikend aj teraz vykoti spat o 11tej doobeda a dospi co nepospi cez tyzden 🙂 Ja som bola spokojna, nastastie som nepoznala konika, cize som sa nestrachovala :P a papat nepapala sama kym nesla do kolektivu, flasu som jej drzala do roka urcite ale podla mna aj dlhsie a to moja byvala svagrian mala polrocneho synceka (mozno trosku viac mal) a ten si flasu drzal sam ked isiel spat a iba sme poculi buchot, to ju hodil von z postele a spal... cize kazde dieta je ine 🙂)) Zelezo som prestala riesit, jasne ze bola mala anemicka, pchali do nej sirup ale nakoniec som to nechala tak, pretoze vsetci sme boli anemicky, ja aj mama, aj sestra.. no uplne vsetci... a nikto nebral zelezo a potom neriesil bolesti brucha. Melasu sme davali ale mala ju nechcela, potom kadejake cucoriedkove a neviem ake stavy... a to uz bolo lepsie. Ale neriesim to nijak zavazne 🙂 A odkedy neriesim ani dieta nemam chore ako pred rokom, co ten cirkus zacal s chorobami 🙂

anjelicek26
19. sep 2013

@katka1981 - no u neho uz melasa vobec nestacila, kvapky ani tabletky nezaberali, az sirupy zacali zaberat v kombinacii s cerstvymi stavami kombinacia spenat, cvikla, pomaranc. Oriesky a celozrnne pecivo kazdodenne - dodnes. On uz mal chudak zmensene cervene krvinky z dlhodobej anemie, nic pekneho 😖

katka1981
19. sep 2013

@anjelicek26, mala mala hranicne zelezo, brala chvilku kvapky. Aky sirup si mu prosim ta davala?

cannella
19. sep 2013

@zuzanajamriskova TAk ja mám 19 mesačnú dcéru a zatiaľ neje sama lyžičkou. Neviem, či je reálne, aby 11 mesačné dieťa jedlo samé lyžicou. Uži si, že ti malý tak krásne spinká, keď je hore tak sa mu venuj, ako najlepšie vieš a iné deti nerieš (navyše, niektoré mamičky veeeeeeľmi radi preháňajú). 😉

anjelicek26
19. sep 2013

@katka1981 - ferrefortis, maltofer a este nejaky, co mi kamoska poslala z usa, fuha len ako sa volal, uz sme ho minuli 😖

cannella
19. sep 2013

No a vyšetrenie krvi tiež nie je zlý nápad, uvidíš, ak je všetko OK, tak si užívaj pohodovú rodičovskú a krásneho syna