14 mesačné dieťa má strach z kúpania

evuliceeek
5. okt 2014

môj syn má 14 mesiacov a kúpanie u nás znamená iba plač, nebolo tomu tak stále - zo začiatku si kúpanie užíval, ale keď začal viac vnímať, tak to išlo z kopca, žiadnu negatívnu skúsenosť pritom pri kúpaní nemal - ani pád, ani natečená voda do očí, úst, ani príliš studená/teplá voda; nepomáhajú ani hračky, pena; nezaujíma ho vo vani nič, hneď ako ho vložím do vane spustí plač a už dvíha nohu, že ide von, paradoxom je, že ho tešia prípravy na kúpanie samotné - napúšťanie vody, vyzliekanie sa, vyberanie si čistého oblečenia zo skrine; a to už nehovorím o tom, keď ideme umývať vlasy (skúšala som najprv umyť tie a potom ho nechať hrať sa a aj naopak a nič nepomohlo, nehrá sa, iba plače) máte niekto podobnú skúsenosť?

renka40
5. okt 2014

A čo kúpalisko? Boli ste?

katarina644
5. okt 2014

@evuliceeek podobne, preslo to tak pred rokom, ked mal tri roky🙂

jankapriekopova
5. okt 2014

Tto je u deti normalne, skoro kazde si tym prejde .My sme mali tuto skusenost aj s prvym synom, to trvalo asi 4 mesiace a teraz zacina protestovat aj ten mladsi, tiez 14 mesacny , tak uvidime kolko to bude drzat jeho. takze len pevne nervy, ono to prejde 🙂

zita19
5. okt 2014

skus zacat sprcuvat... Povykladaj mu, ze velki chlapi sa sprchuju, plus nejake dalsie motivacne pribehy a skuste velkeho chlapa sprchovat. Nas vnuk sa sprchuje od 3 mesiacov odkedy sa nezmestil do kúpacieho kybla. Ma vo vani tu protismykovu podlozku s prisavkami a tam sa rochni. Uplne v pohode.

evuliceeek
autor
5. okt 2014

@renka40 ani kúpalisko nepomohlo - veľa detí, kriku, špliechanie vody - nepáčilo sa mu to, ani detský bazénik na záhrade nemal úspech

evuliceeek
autor
5. okt 2014

@katarina644 odľahlo mi, že to je "normálne" 🙂 tak hádam to ozaj prejde

katarina644
5. okt 2014

@evuliceeek netreba sa stresovat, vsetko v pohode...

bamb27
5. okt 2014

@evuliceeek my sme to mali okolo 2 rokov, z nicoho nic... Ako prislo tak odislo, nenutila som, utierala som ho len mokrou handrickou cely ten cas, vanu som ale kazdy den nukala a jedneho dna ho preplo naspat 😉

janinah
5. okt 2014

to netreba riešiť,to treba len prežiť,razdva vykúpať a potom ´další program akoby nič 😉 neboj,vyrastie z toho

lenka268
5. okt 2014

aj moj to mal, asi ked mal 2 roky, zo dna na den, rev, plac, nechcel sa kupat, tak ako prislo aj odislo zo dna na den, tiez som sa tomu divilia ze preco ved sa nic nestalo ani sa nenaglgal vody ani nic podobne. Ked uz tak rucal ze som ho musela vybrat tak mama mi poradila ze mu mam napustit vodu do lavorika, tak som tak urobila ten som dala do vane a tam si sadol nohy mu trcali von ale to zniesol. No a potom to prestalo ako som pisala zo dna na den.

lenka268
5. okt 2014

nech to skoro prejde aj vam a maly sa znova tesi na vodu 🙂