14-mesačný syn mal 4x zápal priedušiek za 10 mesiacov.

28. nov 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať mamičiek, ktoré majú nejakú skúsenosť s opakovaným zápalom priedušiek. Môj syn má 14 mesiacov, vo februári mal po sebe 2x zápal priedušiek a používal inhalator s ventolinom, v septembri síce nemal zápal, ale ťažko dýchal, tak mal zase inhalator a včera večer z ničoho nič začal kaslat trochu a dnes už mal strasny kašeľ a zase ma zápal priedušiek alebo teda počula zase vrzganie a ťažšie dýcha,tak ma zase inhalator. Doktorka nás pošle na alergologiu, keď sa vyzdravie.

deti95060810
28. nov 2019

tiež mal syn tento problém...skončili sme na alergologii. Dostali sme spreye, ktoré sme mali až si puberty. Lekár povedal že v puberte to zvykne prejsť...

gwendolyn
28. nov 2019

a na skrytý reflux mu nerobili vyšetrenie? aj to môže byť príčina opakovaných zápalov dýchacích ciest

autor
28. nov 2019

@gwendolyn nerobili, to mi ani nepovedala doktorka, ale ja s mužom aj starší syn sme alergici.

autor
28. nov 2019

@deti95060810 a to mal astmu? či alergiu? A takýmto malinkym ako robia testy na alergiu?

autor
28. nov 2019

@gwendolyn to som inak ešte ani nevidela, ale je kojeny a nikdy nevracial ked bol len na mlieku. Aj tak by to mohlo byť?

autor
28. nov 2019

@deti95060810 a po tých sprejoch už nemaval zápal priedušiek?

deti95060810
28. nov 2019

už nie tak často...podstatne menej....

gwendolyn
28. nov 2019

môže byť, aj keď nezvracia, iba sa mu vracia kyselina zo žalúdka, synovcovi na to prišli až v 5r. že má skrytý reflux, tiež chodili najskor na alergologiu a vysadzovali postupne rozne druhy alergenov a aj tak nič, nakoniec mu na to prišli na liečení v smokovci

deti95060810
28. nov 2019

ani jedno - ani druhé...lekárka mi vysvetľovala ale ja som už zabudla...viem len že sa mu rýchlo stiahnu priédušky - z toho mal tie zápaly...

eliska13
28. nov 2019

Kamarátkin syn tak mal viac x zápal priedušiek a bol silný alergik, ale nevedeli o tom, až po testovaní tiež mal max 2 roky a bol alergický na srsť.Aj mu brali krv na chlamýdie a iné rozbory?

eliska13
28. nov 2019

Nie si z Ba?

amienne
28. nov 2019

Presne - treba vysetrit reflux a alergiu. Nase mimco malo z kombinacie tychto dvoch faktorov. Aj ked reflux uz pominul, alergia na roztoce, pele a plesne je dost silna a tak uzivame dlhodobo liecbu na potlacenie priznakov. Ale stlae v narocnych obdobiach ako je teraz chrci, sopli. Mame co najdlhsie ponechat mimo kolektivu. a poradili nam brat aj probiotika 5 kvp. pred spanim. Samozrejmostou prostiroztocove opatrenia. Drzim palce.

autor
28. nov 2019

@eliska13 som z PK

bocianka123
28. nov 2019

pýtaj si testy na reflux, dása to zistiť aj ultrazvukom.

autor
28. nov 2019

@amienne a čo berie na tie alergie? Aj starší ma Aerius, tiež silna na roztoce. Minulý rok bol 3 mesiace doma a odkedy ma lieky, tak uplne v pohode chodi do skolky.

bocianka123
28. nov 2019

nezobrazuje sa ti nick .. napísala by som ti IP.

autor
28. nov 2019

@bocianka123 aha, dobre. tak skúsim alergologicku a ten reflux.

autor
28. nov 2019

@bocianka123 jaj..tinkatinus

amienne
28. nov 2019

som z PK :D. Chodime alergologicke do Modry. Berie Aerius, plus ma odporucany sprej do nosa ked sa velmi pohorsi, a 5 kvapiek BioGaia probiotik pred spanim

amienne
28. nov 2019

a ma presne 21 mesiacov teraz

autor
28. nov 2019

@amienne a ta Biogaia pomaha na ten reflux?

amienne
28. nov 2019

nie ten presiel uz predtym. Dietatko ho malo pravdepodobne zo strsdu ( mam ju z DD od 9 mesiacov). Probiotika pomahaju vseobecne na posilnenie imunity a ta sa buduje predovsetkym v crevach.

stulrajterova
28. nov 2019

z krvi

amienne
28. nov 2019

Mimochdom bola tiez 2x za prvych 6 mesiacov hospitalizovana kvoli silnemu zapalu ucha, co jej tie sopliky vrazali do usiek. A nehovorim co do nej popchali ATB. Nastastie odkedy je u nas sa ma o dost lepsie

autor
28. nov 2019

@amienne no môj malý mal 2x atb len v tom februári, potom vždy len ventolin a prešlo mu to. Lebo nemá teplotu ani zelené sople nemá ani crp.

autor
28. nov 2019

@amienne ešteže je u Vás! 😍

alenky
28. nov 2019

Zacni to riesit,ako uz spominali vyssie alergologia a gastro vysetrenie cez usg ci sa potvrdi reflux. Ja som takto behala od dveri k dveram,syn mal 3r.a uzil uz 9x atb,zakazdym jeden den sopel a na druhy uz chrapotil a akutny zapal priedusiek. Bolo to strasne obdobie....zo zaciatku pomahal aerius aj ventolin ale potom uz nie. Teraz je uz sledovany v srobarovom ustave v Tatrach a tam nam konecne podali pomocnu ruku. Takze cim skor to zacni riesit,aby to nepreslo do chronickeho stavu

amienne
28. nov 2019

ano CRP v poriadku, hlieny uplne cire, bez teploty. Ale ako je takto sychravo tak v noci je zatekaju tie hlieny a kasle a chrci. Som pred dvoma dnami prave volala alergologicke, ci nemame zvysit davku toho Aeriusu. A inak predtym, nez isla na Aergo-imuno absolvovala niekolko ORL vysetreni. Tolko hlienov mala, ze ani mandle nebolo vidiet. Ale skonstatovali, ze ORL problem to nie je.

eliska13
28. nov 2019

MUDr.Kukova na Kramaroch je na toto top lekár.alergoimunolog

autor
28. nov 2019

@alenky a teraz co užíva? Keď ventolin a aerius nezabrali potom...a mal aj reflux?