18-mesačný začal cikať do nočníka

hanaxxx
19. apr 2023

Ahojte, mam podla vsetkeho hlupu otazku - 18 mesacny syn zacal cikat do nocnika stylom, ze mu dam dolu plienku, vycika sa, ide to sam vyliat, dame novu plienku. (Zacalo to tak, ze si zobral nocnik, okolo ktoreho chodil niekolko mesiacov a isiel si nan sadnut, tak som to vyuzila, dala dolu plienku a vycikal sa.) Vykakat sa mu zatial nepodarilo. A moja otazka, ako mam dalej postupovat, aby sme dosiahli to, ze sa zacne sam pytat a zbavi sa plienok?

andreatytler
20. apr 2023

@hanaxxx Nedaj plienku a vysvetli ze ked pojde pipi a pupu, tak nech pride do zachoda a urobi pipi do nocnika. Ked si pocika nohavice s kludom prezliect a uistit ze nabuduce urcite dobehne nacas. Ak stale cika do nohavic aj po 5-7 dnoch. Pockat 2-3 mesiace a skusit znovu.
Vybuduj vztah k hovienku, lebo niektore deti sa zlaknu ked ho prvy krat zbadaju v nocniku. Ukazuj mu hovienko v plienke, komentujte velkost, farbu, vonu.
Na noc nechaj plienku dovtedy kym nie je rano sucha 3- 5 noci za sebou.

panelacikova
20. apr 2023

@andreatytler preboha 😀

panelacikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
20. apr 2023

@andreatytler komentovat hovienko ?naco taka „drama „z toho kazdy zdravy clovek sa nauci do wc cikat kakat
@hanaxxx zobrat plenu vysvetlit kde sa to robi ,tesit sa s nim ked sa podari ,ked bude vela nehod dat plenu naspat a skusit o par mesiacov

olusik112
20. apr 2023

Nechaj ho cez den bez plienky a často ho posadzuj na nočnik ktory bude mat v izbe na viditelnom mieste. Ak sa pocika vobec nevadi majte nachystanu handru ktorou to spolu upracete. Počitaj s vela obcikanych nohavic. Ak maš koberce v byte dome dočasne ich daj preč. Po cca tyždni ako mu zobereš plienku sa začne trocha pytat že naznači že sa mu chce cikat bud donesie nočnik alebo sa chyti v rozkroku. No nebude sa určite pytat vždy oni v zapale hry zabudnu že sa už ma cikat do nočnika. Tak sa može stat že sa ti tyžden pekne pyta a tyžden pocikava. Nerieš to prejde to. Vždy ho pochval aky je šikovny ked sa mu to podari. Na spanok mu plienku nechaj ešte no ked sa zobudi hned ho posad. Aj v noci ked sa vrti posad ho. Ja davam plienku aj ked ideme vonku či na navštevu ale skušam už aj vonku nech sa vycika na dvore ocikava kamienky a na navšteve na normalne wc. Plienka je však poistka aby nahodou gauč nezmokol to by hostitelka nebola rada. Maj však trpezlivost trva to dlhšie moj je bez plienky od januara a mame dni ked zmokne a 10gati cez den. Ale už prevladaju dni bez nehody. Už sme prestahovali nočnik z izby do kupelne. Ma 21m. Ak sa rozhodneš odplienkova vydrž aspom tyžden dva aby si videla či to pojde či nie ak sa po dvoch tyždnoch nijak neposunie nezlepši tak sa vrat k plienkam skus o dva tri mesiace

darijja
20. apr 2023

@andreatytler pipi a pupu?????????????????? Nemoze proste cikat a kakat?

qwert87
20. apr 2023

@darijja ja nemôžem z týchto pomenovaní. Minule som počula dospelú ženu ako hovorí druhej žene, že ide "pišať" 😀 😀😀

darijja
20. apr 2023

@qwert87 v pohode, ja obcas idem "hodiť čuriho oblúk" 😀 😀

euka210
20. apr 2023

@hanaxxx skus nedat plienku a vysvetlit, ze sa vycura do nocnika. Ak to nebude stihat, ze bude stale pocurany 3 dni, tak to nechaj na leto.
Nehody nekomentuj pokial sam nebude z toho smutny. Ked si len trochu cikne a zvysok do nocnika, to je ok. Aj kakanie mu vysvetli, ale netlac na neho. U nas zaberalo, ze potom mohol splachnut zachod, u 2r dostal 1 lentilku.

euka210
20. apr 2023

@qwert87 vitaj na vychode 🤣🤣🤣 curat, pišať...bezne pomenovania

zorkahorka
20. apr 2023

No... treba si uvefomit, co znamena dat cez den dolu plienku. To nie je len to,ze najdes semtam mlaku, ale budes vytahovat z obich nohavic hovienko, ktore bude na nohach, na zemi, v celej kupelni a sj na tebe... Si s tym ok? 😀 ja som asi pohodlna 😀, ale mna odplienkovanie po par nehodach preslo 😀 tiez nemal 2 roky. Vratila som sa k plienke. Ak sa zacal pytat na cikanie i kakanie, az potom to bolo u mna ok. Ono to zacina v hlave.
Teraz ma 2,5 roka, od noveho roka je bez plienky a veru este sa pocika

nwnw
20. apr 2023

@hanaxxx netlacit na pilu. Ked uz bude odmietat plienku, tak by som mu ju nedala uz. Nasi to tak za tyzden od prvotneho skusania. Potom chvilu bol zvyseny napor na pranie, ale plienky sme uz schovali. Ziadne ze plienka na noc,alebo na kakanie..

andreatytler
20. apr 2023

@hennyinnsbruck Nemyslim ze je to drama ak ukazem dietatu hovienko v plienke a vysvetlim co to je. Vela deti sa same zaujimaju a chcu to vidiet a "zoznamit sa"😀
Uz som tu citala niekolko prispevkov od mamiciek ktore riesia problem ze dieta ma blok v kakani do nocnika, ze cikanie ide v pohode ale na kakanie si pyta plienku. Takze naco riskovat ze sa nieco podobne stane aj mne.

andreatytler
20. apr 2023

@darijja Ale nie... ja nie som blazon do zdrobnenin, neboj.😂

Jasne ze mozes povedat dietatu ze bude cikat a kakat, ale cela pointa je v tom ze chces aby dieta po odlienkovani hlasilo ze mu je treba cikat a kakat a v 18 mesiacoch vie len malo deti povedat "cikat. kakat". Na druhej strane "Pipi" a "Pupu" zvladnu v pohode.
Ide o to ze chces aby bolo odplienkovanie uspesne. Nebudes to sabotovat tym ze das dietatu instrukcie, ktore nebude moct pouzit.

andreatytler
20. apr 2023

@nwnw Suhlasim s tym ze pri odplienkovani netreba tlacit na pilu ale v tomto pripade myslim ze autorka vobec netlaci na pilu. Dieta same prejavilo zaujem cikat do nocnika. To je jeden zo znakov ze je pripraveny na odpliekovanie.

hanaxxx
autor
21. apr 2023

Dakujem vam za rady. Trochu sa obavam dovodu, preco chce cikat do nocnika,..jeho potom strasne bavi ist to vyliat a vyumyvat nocnik, lebo sa rad hra s vodou(umyval by ho aj 20 minut). Uz aj to spravil,ze rychlo trochu cvrkol do nocnika, isiel vyliat, umyt a podho znovu sadnut a cikat, aby mohol zase vyliat a umyvat.

andreatytler
22. apr 2023

@hanaxxx Tak dobra sprava je to ze dokaze vedome spustit a zastavit cikanie. To je dalsi znak pripravenosti na odplienkovanie. Na jednej strane to moze byt vyhoda ze sam od seba nasiel odmenu za cikanie do nocnika, na druhej strane chapem, ze sa obavas ze mu nejde ani tak o cikanie ako skor o tu hru. Vela mamiciek dava za cikanie/kakanie odmeny. U nas bolo tiez odmenou to ze si to moze vyliat a potom splachnut a najoblubenejsi bol spray s vonou, ktory mohol pouzit len po kakacke.😀 Splachoval by aj 10x ale dovolila som mu len 1x.
Ja by som ho nechala a uvidis. Nemas co stratit. Dala by som pravidlo ze moze umyt 2x a potom sa musi ist hrat. Zaroven by som mu dopriala extra hru na umyvanie a prelievanie niekde v kuchyni aby si uspokojil tuto potrebu.