2 mesačné bábätko a 10 minútové spánky cez deň

tinka_21
11. feb 2013

Ahojte mamičky! Chcela by som sa s vami poradiť... Moja dcérka bude mať za pár dní dva mesiace a posledné dni (možno to budú aj dva týždne už) cez deň takmer nespí. S nočným spánkom problém nemáme našťastie 😉 Spí od 20tej do rána do 6 alebo 7, pričom v noci sa zobudí len 2krát na papanie a spinká ďalej.
Cez deň však spí veľmi málo. Veľakrát sú to len také 10minútovky, najdlhšie spala polhodinu vkuse, aj to až tak podvečer pred kúpaním. Často dokonca plače od únavy, zaspí mi na rukách, ked sa ju snažím utíšiť, no akonáhle ju položím do postieľky, zobudí sa, a začíname nanovo, taktiež ma dosť ľahký spánok cez deň, každé šuchnutie ju zobudí.
Je to v poriadku? Stačí jej tak málo spánku cez deň? Ako to zlepšiť? Máte nejakú radu? ďakujem

kolinia
16. feb 2013

@tinka_21 podla mna je to velmi malinko, moja spavala co to doobeda a poobede cca od druhej aj do piatej, pol siestej a to trvalo cca 4 mesiace, potom uz len dve hodiny a potom sme presli na tri spanky atd....a v noci spavala tiez fajn, dva trikrat papala. No to, ze mi tak spavala, bolo asi aj preto, ze bola vozena vonku v kociku, cele poobedie sme chodili von a to bola ina zima minuly rok ako tento.... 🙂 dnes uz spi vylucne v postielke, je to tak lepsie....uz je vsak velka 😉

malapepka
16. feb 2013

@tinka_21 Ahoj. Vidím, že máme podobný problém. Ani môj nespí toľko, čo by mal. Najviac ma hnevá, keď mi niekto povie - mal by viac cez deň spať. Ja to viem, ale malý nie 😀 Ako to robím ja: v postieľke nechce byť, v posteli iba v noci, cez deň v kočíku a aj to za pochodu a keď pri kojení zaspí na rukách, nechám ho. Takže mne spí iba v kočíku a na rukách. A zabijem sa? 😀 Mám aj šatku, ale v tej nechce spať, ale aspoň si porobím (ak chceš poradiť ohľadom šatky a viazania, daj vedieť.) Nie si jediná, a mňa utešuje, že aspoň večer spí pekne. A nebude to večne 🙂

tinushka13
16. feb 2013

aaach jaj.. my sme na tom rovnako.. Zo začiatku bol spánok super.. aj 5hodín. Potom kázali budiť každé 3 hodky a kojiť. Tak sa malá naučila na 3-hodinový interval. A asi tak keď mala 1,5 mesiaca sa to celé pokazilo. Presne ako píšeš.. na rukách ju uspím hneď. Ale akonáhle ju položím do postele, postieľky , v podstate kamkoľvek, tak behom 2 minút má oči ako žiarovky a sme dospinkali ☹ Niekedy- občas sa podarí spinkať 20 min aj to ledva ledva. Vonku v kočíku problém nemáme pokiaľ sa hýbeme. Keď stojíme tak sa mrvíme. Zara miluje chlad. Tak dnes prvý raz som skúsila toto: Uspala som ju na rukách Položila do manželskej postele. stále somju búchala po zadočku ale nechal asom otvorené balkónové dvere na vetračku. V izbe príjemný chlad a ona spinkala behom 10 min !! a neuveeríte.. ale ona spinkala od 10:30 do 15:10.. skoro som odpadla.. takže u nás to teraz budeme skúšať takto.. jupíí som strašne rada aj tomu málu 😀

ninison
23. feb 2013

@tinushka13 a funguje to stale? ja mam pocit ze je tyzden od tyzdna iny. jeden tyzden funguje uspavanie v jej postielke, dalsi tyzden kocik a o tyzden o kociku ani pocut...

tinushka13
23. feb 2013

@ninison presne ako píšeš..každý týždeň inak. ALe ona začne vždy mrnčať keď chce spinkať. s tým mproblém nie je.. lne keby hajala dlhšie. Zatiaľ mám osvedčenie iba to že studený vzduch.. 😀 ale za posledné dni som si všimla aj to, že ako sa jej chce spinkať a spinká len tých cca 15 min aj 3x po sebe.. je unavená a ono sa tá únava tak v nej kopí, že okolo tej 16:00 je K.O. Aspoň keď nejdeme von že nie je počasie.. keď sme vvonku tak to je o inom.. to mi drchme aj 5 hodín bez pohnutia.. 😀 stále hladam nejaké finty. od včera neuspávam na rukach.. hodim ju do postele a cápam po zadku.. aj keď niekedy 15 min ale aspoň nie na rukách. 😀

ninison
25. feb 2013

@tinushka13 tak ja som dnes pri nej lezela hodinu a stvrt kym zaspala. pokazde sa zobudila po 10 minutach s mrncanim a hladala prsko 🙂 je to opica jedna. uz som si povedala ze ked nic, tak ju berem do hojdadla aby som sa aspon najedla a kde nic tu nic, zaspala 🙂
inak v noci mi zacina spinkat perfektne tak od 20,00. o 20,00 ideme kojit a citam rozpravku (nezeby uz vnimala, ale hlas sa jej asi paci 🙂 a po takych velmi farebnych uz kuka a kope nozkami), zaspinka, ostanem chvilku pri nej v nasej posteli a spi. okolo 23-24 sa zobudi, opat nakojime, prebalime a sup do jej postielky.

lenki08
11. apr 2013

@tea333
Ahojte,
citala som vasu diskusiu a rovnako mame problemy s dennym spankom. Riesenie som nasla podobne ako @tea333 a to nosenim v satku. Drobcek ma 7tyzdnov a spi mi v satke naozaj po kazdom jedle aj par hodin. Je to oslobodzujuce. Pouzivam viazanie na kriz s kapsou von. Za par minut je tvrdy.
Akurat niesom si ista ci po fyziologickej stranke nevadi, ze ma hlavku na mojom lavom ramene trocha skleslu. Ked je uz tuhsi, tak sa snazim mu dat hlavku na moju hrud, ale to sa pomrvi a opät sa vrati k svojej polohe, cize si zvesi hlavku. Podopieram mu ju satkou cez hlavku, ale aj tak to nieje ono. Pre moju chrbticu je to celkom zataz a to je este maly krpec, ale konecne mam ruky volne a co to urobim.
Chcela som sa teda @tea333 opytat ako spi tvoje mimi v tom krizi. Musim sa opytat svojej pediatricky co mi nato povie.

livuska1
11. apr 2013

@tinka_21 ahoj.tak my mame presne ten isty problem.nas maly ma 2 mes. a 6 dni.takze idem studovat co tu na napisali ostatne maminky.poradit ti bohuzial neviem lebo u nas je to rovnako.

tinka_21
autor
12. apr 2013

@livuska1 Ahoj, no... vraj je to všeobecný problém detičiek okolo 2 mesiacov, pretože začínaju veľmi vnímať a nestíhajú všetky tie podnety spracovávať. U nás pomohlo jedine to, keď sme začali chodiť na dlhé prechádzky vonku. Tak dlho ako sme boli vonku, tak tak dlho aj spala. Ked som ju uložila doma, tak opat len 10 min. Ale ako to prišlo, tak to odišlo. Teraz spáva polhodinu doma (na minutu presne 😀 ). Takže ozaj platí, že to treba len vydržať a vyzbrojiť sa trpezlivosťou. ;) Držím palce!

livuska1
12. apr 2013

@tinka_21 no ano asi tak musime len vydrzat 🙂 dakujem,prajem pekny den