21 mesačné dieťa zle spí

faithfrances
9. nov 2021

Ahojte. Prosím poradte mi. Syn sa mi v noci budí skoro každú hodinu - dve. Má 21 mesiacov, dojčím ho. Aj to by som chcela prestať, no neviem ako... Už aj homeopatiká som vyskúšala a nič. On bez toho nezaspí. Keď bol menší, spával lepšie. Keď zaspí, prenesiem ho do postieľky, no v noci spí s nami. Dávam ho spať o 19 h a zaspí tak o 20,00. Potom sa za hodinu - dve zobudí a takto to ide celú noc. Zuby už má skoro všetky, tým to nebude. Ďakujem za každú radu.

nikpa
9. nov 2021

@faithfrances a ty ho v noci každú hodinu ako sa zobudí dojčis či ako?

marcela91
9. nov 2021

skus mu zmenit miesto postele, nic zato nedas.

lily14
9. nov 2021

Jaam 15 mesačného a to isté....to už nie je dojčenie len dudlikovanie prsníka,no keď mu nedám.rev

faithfrances
autor
9. nov 2021

@nikpa nie nedojčím. Len keď veľmi plače, len to pomôže. Niekedy pohladkám a zaspí.

faithfrances
autor
9. nov 2021

@lily14 presne to má miesto cumla - prsník.

dada0902
9. nov 2021

Ja som mala to isté musíš vydržať tiež bol kojeny budil sa nehorázne x keď mal 2 som ostala tehotná nejak sa mi ho podarilo namotať na flsu s vodou potom už sa začal menej a menej budit

faithfrances
autor
9. nov 2021

@marcela91 mením mu polohu. Ale on sa otáča ako hodiny. Tým to asi nebude.

faithfrances
autor
9. nov 2021

@dada0902 a mlieko ti odišlo samé? Vyskúšam tú vodu, no on vie, že mám mlieko a koniec...už ma štípe za bradavky.

matildam
9. nov 2021

@faithfrances U nás zabralo prestať v noci dojčiť (len v noci, cez deň sme ešte nejaký čas pokračovali). 2-ročné dieťa vôbec nepotrebuje byť v noci dojčené kvôli hladu...

lily14
9. nov 2021

@matildam teóriu ovládam ale prax nula bodov

lelab01
9. nov 2021

sme na tom podobne s dcérkou 22mesiacov. Energie má na rozdávanie...Ako dlho spáva na obed? Naša keď zaspí okolo 13:00 pospí 2 hod., večer ju uspím až okolo 22:00 niekedy aj neskôr. Niekedy zaspáva predobedom, keď musím druhého zavčasu ráno nosiť do škôlky, vstávame o 6:00, tak potom zaspí skôr aj večer ale budí sa v noci okolo 1:00 a je hore pomaly aj do rána...a teraz funguj celý deň, keď vstávaš o 5:30 a nezastavíš sa až do ďalšej noci...........

zuzuliennka1
9. nov 2021

@lelab01 a cez den vzdy spi tie dve hodiny? podla mna je to privela. Ja som syna v tom veku po max. hodinke vzdy budila, a vecer isiel spat pred 21:00…
kebyze ho necham, pospal by tiez aj dve hodiny, ale vecer by to bolo nekonecne

elizabet173
9. nov 2021

@faithfrances na pár dní odíď spávať k mame, sestre, do hotela, nech s ním spí muž, nebude mlieko, nebude dôvod sa budiť, ale nesmieš sa potom vrátiť k tomu, že bude mať z teba cumeľ.
@lelab01 čo robí v noci?

lelab01
9. nov 2021

@zuzuliennka1 Keď ju budím, potom je mrzutá...

lelab01
9. nov 2021

@lelab01 začína to, že chce piť, potom cikať, potom zase piť, a keď sa robím že, spím začne sa rozprávať sama so sebou, pospevovať, prevalovať sa po celej posteli atď...

ivkasolteska
9. nov 2021

@faithfrances ja som sa proste zatala,ked mal 22mesiacov a viac som mu nedala.povedala som mu ze mam bibko,ze ma to boli a mliecko uz nemam,ale ze mame mlieko vo flasi.trosku poreval ale pochopil.lenze on mal aj cumel.vedela som ze musim vydrzat,ze ked mu opat dam,tak bude zmateny.neuveris ale ked som prestala kojit,presne o 6tyzdnov zacal sam spat vo svojej izbe.uplne sa odo mna odstrihol.ovela ovela lepsie spal.ked sa zobudil v noci,dala som mu mlieko vo flasi,postupne prestal pytat aj to.

zuzuliennka1
9. nov 2021

@lelab01 no syn z toho tiez nebol uplne nadseny, ale po par minutach bol uz ok.. kebyze ho necham spat dve hodiny - proste by sa “prespal” a vyzeralo by to rovnako…
niekedy aj privela spanku nemusi byt dobre: tu prispevok: https://www.instagram.com/p/CSboDj1qheR/?utm_me...

ivangeline
10. nov 2021

Vysvetlovat a od hladkania dojst k slovnemu Pssst,Ššssss...az si ho nevsimat,ked vstane. Plus. Spi cez den? Caste budenie...moze byt kadeco. Aj preunava. Aj podunava. Chodite sa von vybehat? Mozno je to len par tyzdnove obdobie istej zmeny,tie spankove regresy .. alebo dusna atmosfera doma a dieta to v noci spracuva.. falt kadeco ale ja by som ho nechala aj poplakat a stale vysvetlovala a v noci si ho nevsimala.. (na to je najlepsie odist a manzel). Moja bola uz len na flasi a zacala sa hrozneee vela budit ako babo.. Spala par dni len s manzelom. Dostala do flase vodu. Vysvetil,ze viac nic nedostane,necj si ju setri cez noc a uz sa nebudi s placom,nepyta,pomrvi a spi dalej..

dada0902
10. nov 2021

@faithfrances vieš čo mlieko mi tam ostalo stále ale nenalievali sa mi ze by tieklo teraz kojim malu ja som mu keď mal 2 roky začala vysvetľovať že už nemôže mliečko že musí nechať babetku aby si dal vodičku tak začal po trochach aj z fľaše piť mam takú obyc z takým tým sosakom a som ho hľadala rozprávala ponúkala tu vodu a postupne si zvykol on bol taky ze strašne býval hore 20x potom 10x za noc od roka ja som myslela ze ma porazí

faithfrances
autor
10. nov 2021

@ivangeline Cez den spí na obed tak hodinku a pol, niekedy menej, niekedy viac. Každý deň sme vonku, keď sa dá aj doobeda, aj poobede. Syn je divoký, musím ho unaviť. Vyskúšam dať ho spať trocha neskôr. Ďakujem za rady.

faithfrances
autor
10. nov 2021

Dievčatá uspala som ho na obed bez prsa. Uvidím, aká bude noc. Povedala som mu, že mlieko už nie je. Trocha vypil čajík, vymýšlal, ale pritúlila som ho a zaspal. Držte mi palce. Ďakujem za všetky milé rady! 👍😊