3-mesačná dcérka stále pije z novorodeneckého Avent cumlíka

tehotna40
19. mar 2021

Ahoj baby, potrebujem poradiť, dcérka má 3 mesiace, na mliecko používame fľaše avent klasik s ventilom, a na vodičku a čajík používame avent natural. Problém je v tom ze dcérka mala mat uz ten tretí cumlík,viď foto, a my máme stále ten novorodenecky lebo z iného pit nechce. Začína sa uz na neho jedovat lebo to pomaly pije, ale keď jej dám ten z dvomi dierkami tak vyplúva a odťahuje sa od fľašky. Viete mi nejako poradiť, alebo dokedy vlastne môže mať ten novorodenecky? Sú nato nejaké triky? Ďakujem vám pekne za odpovede.

denden77
19. mar 2021

nasa ma 6m a cumel 3m+ natural.. do 3, ci 4m mala tusim novorodenecky alebo 1+.. ale presla nan v pohode 🤷‍♀️

tehotna40
autor
19. mar 2021

@denden77 ved to ze keď dám malej ten druhy tak mi vypluva mliecko nechce ho, a toto mam posledný ten novorodenecky ja uz som kúpila nahradne tie 2jkove, čo mám zase objednávať novorodenecke? Neviem ci jej ho dávať ci si zvykne alebo co mam robiť

malebiele
19. mar 2021

@tehotna40 trva kym si zvykne... Nas maly ked sme prechadzali z tej 1ky na 2tku tak bolo vidno ze zistil ze je to iny cumel, par dni trvalo kym si zvykol, dlhsie trvalo jedenie, vypluval a podobne... Teraz ma 4.mesiace a este stale mame tu 2ku, skusala som uz pred casom prejst na 3ku ale zlostil sa pri jedeni plus bol na ockovani tak sam o sebe jedol menej, tak som to nechala zatial na 2ke a dnes akurat chcem prejst uz na 3ku tak uvidim ako to pojde 🙂 ale aj babo si musi zvyknut a treba vydrzat ten cas kym si privykne a hneva sa trosku pri papani

tehotna40
autor
19. mar 2021

@malebiele takže jej ho mam dávať tu dvojku ? Zvykne si? Lebo ja jej ho vždy počas jedena prehodím na ten novorodenecky keď nechce papat. Takže treba len vydržať asi

denden77
19. mar 2021

@tehotna40 podla mna si zvykne 😊

tehotna40
autor
19. mar 2021

@malebiele ešte som rozmýšľala ci jej nedam aj na mlieko natural fľašku z dvojkovym cumlom lebo tam sú není dve dierky ale jedna vacsia,či jej to nebude lepšie

lienka.7
19. mar 2021

@tehotna40 ahoj, moja ma 10 mes.a mame na mlieko cumlik 6+ na rychly prietok. Nie ten xkovy. To jej stale tecie kade tade a je nervozna z toho...
Na cajik mame stredny prietok zase este stale, ten 3+.
Si myslim ze riad sa podla seba, resp.malej.

lienka.7
19. mar 2021

@tehotna40 podavaj jej 2ku... nech si zvyka.

gloria31
19. mar 2021

@tehotna40 dávaj ten 2 ona si zvykne bud trpezlivá

lienka.7
19. mar 2021

@tehotna40 my to mame takto... vlavo na cajik, vpravo na mliecko 👌

tehotna40
autor
19. mar 2021

Ďakujem baby, nachystala som jej teraz na mliecko natural fľašku s 2jkovym ak s toho bude pit tak jej ju nechám ak nie tak budem dávať klasik dvojkovy,snáď si zvykne.

jahodka11611
19. mar 2021

@tehotna40 moja malá mala 1tku hádam do 1,5roka,nemala s tým problém,a teraz druhá dcérka má tiež 1tku cumlík a má už 8mesiacov...máme Avent natural

malebiele
19. mar 2021

@tehotna40 treba vydrzat a pomaly nech si zvyka... U nas kym si zvykol trvalo tak cca 5 dni, potom uz v pohode...aj teraz na obed mi papal v pohode z 3ky uz, ale uvidim vecer...ak bude vymyslat, dam este 2ku, nech ma klud pred spanim ale zajtra zasa od rana budem skusat 3ku 🙂 tiez som zo zaciatku prehadzovala ked sa velmi hneval a nechcel pit, ale casom si ozaj zvykne 🙂

tehotna40
autor
19. mar 2021

@malebiele ja som včera dala dvojku lebo ako som písala toto mam posledný novorodenecky a uz ich nechcem kupovať keď som už kúpila 2jkove ale večer pila a nestíhala to hltat až jej zabehlo tak som prehodila naspäť. Teraz mi pije z dvojkoveho ale natural,tam nie sú dve dierky ale jedna väčšia. Len zasa na túto flasu sa nedá dat ten ventil.

diaalex
19. mar 2021

@tehotna40 ja som používala 1tku v 6.mesiaci, nikdy som to nesledovala 😁

malebiele
19. mar 2021

@tehotna40 ale natural su tiez antikolikove, aj ked tam nie je ten ventil 🙂 takze kľudne davaj, aspon si bude zvykat na rýchlejší prietok a potom sa jej aj bude lepsie pit z 2ky... A ako jej davas, v lahu alebo na rukach? Lebo ono z toho nema tiect, ved ona si taha svojim tempom, tak je mi divne ze nestiha hltat... Alebo je zvyknuta ze z novorodeneckého musela viac tahat aby islo, ked tam bola len jedna dierka a teraz si musi zvyknut ze nemusi sa pri piti az tak "narobit"

andreatytler
20. mar 2021

@tehotna40 My mame cumliky Natural na mliecko. Vodu alebo caj z flase nechcel.
Ked mal asi 2 mesiace presla som na cumel 2 bez akychkolvek problemov. Potom som nakupila 3 a 4, ze budem menit ako bude rast ale so zmenou na 3ku uz mal problem... mlieko mu neustale zabehlo a tak sme ostali pri 2ke. Uz ma 15 mesiacov a stale pije z 2ky a nebudem to menit lebo nema s tym problem.

tehotna40
autor
20. mar 2021

@malebiele presne ako píšeš ze ona si potiahla a išlo jej veľa, netieklo to. Na rukách ju vždy krmim.

malebiele
20. mar 2021

@tehotna40 tak len si musi zvyknut, davaj zatial z natural flasky, to je tiez antikolikova a ked ma rychlejsi prietok a nerobi jej problem, potom ľahšie mozno nabehne na 2ku...ja striedam natural flasku s classic 🙂

tehotna40
autor
20. mar 2021

@malebiele my sme mali classic na mlieko a natural len na vodu a čajík ale ak bude takto pekne pit mliecko z natural s dvojkovym cumlom tak jej to už nechám tak asi na všetko natural fľašky

vevesh
20. mar 2021

@tehotna40 moje dieta malo dokedy pilo z flase novorodenecky cumlik- iny nechcelo. A skoncil s flaskou v 2 rokoch🙈🙈🙈 takze tato tabulka je orientacna a odporucana, ale treba sa orientovat dietatom- ked nechce, tak nechce, vsak jej nechaj cumlil taky, aky jej vyhovuje....

tehotna40
autor
20. mar 2021

@vevesh práveže ona sa mi začala už hnevať na ten novorodenecky lebo dlho z toho pije,pomaly tečie ale dvojkovy mi zase vypluvala

luccija
20. mar 2021

@tehotna40 musí si zvyknúť na väčší veď jej odťahuje tu fľašku nech stíha prehltat alebo zväčší ten novorodenecky sprav väčšiu dierku je to len nezvyk

andreatytler
20. mar 2021

@tehotna40 Ako vies ze sa hneva na cumlik? Nie je mozne ze jej idu zuby? Vtedy niektore deti bojkotuju aj mliecko.
Nas mlieko miluje ale ked mu isli stolicky, vypil len tak pol davky, potom zacal flasu odtlacat... trvalo to asi 4 dni a potom sa zase vratil do normalu.

tehotna40
autor
20. mar 2021

@andreatytler na zúbky je ešte skoro nie? Myslím si ze sa hnevá na cumlík lebo taha silno a potom sa hnevá. A mliecko ona vypije cele, málokedy necha tak na spodku fľašky.

andreatytler
21. mar 2021

@tehotna40 Ano... asi je este priskoro na zuby... aj ked videla som ze prve priznaky zacali takto skoro (aj ked zuby vysli az o 2 mesiace neskor). Mozno este mozes skusit cumik aj flasu inej znacky. Ja som mala niekolko a pri kazdej tiekol novorodenecky cumlik roznou rychlostou.... mozno potrebuje cumlik 2.5 🙂... proste nieco medzi 2 a 3.