30 minútové spánky 7 mesačného dieťaťa

darina_z
19. mar 2014

Ahojte, viem, ze tato tema tu uz bola niekolko krat spomenuta, ale rada by som skor otvorila diskusiu mamiciek 30minutovych spacov. Skor mi ide o zdielanie skusenosti tych, ktori to momentalne zazivaju, alebo to zazivali.
Moja dcerka ma 7 mesiacov a s 30minutovymi spankami prezivame uz od cca 3.mesiaca. Boli dni, kedy to bolo celkom fajn, ale bolo kopec dni, kedy je uz z toho clovek naozaj nestastny, hlavne vtedy, ked pozerate na to unavene dieta, ktore jednoducho nevie spat tolko, kolko by naozaj potrebovalo. Od cca toho oktobra som uz skusila takmer vselico, spat pri nej, nespat pri nej, drzat ju za ruku, skusala som, ci sa jej nepodari zaspat samej. Snazila som sa dodrziavat to, ze ked je dieta unavene, treba ho dat spat. Ked bola mensia, vzdy som ju ukladala po 1,5hodine, vela krat zaspala ako sibnutim prutika, uplne rychlo, bez akehokolvek placu, ale nikdy ten spanok netrval viac ako tych 30minut. S najlepsim vedomim, som ju zacala nosit v manduce, kde vie naozaj fajn zaspinkat. Este donedavna to bol jediny sposob, ako jej pomoct spat viac ako tych 30minut. Boli pripady, ze aj tam sa zobudila, ale dokazala pomere rychlo zaspat. Akonahle spi v postielke, doma, uz ju jednoducho opatovne neuspim. Uz som sa stretla aj s nazormi, ze je to aj pre tu manducu, pretoze ma cumlik a pod. Vec je ta, ze som si vedoma, ze moje dieta nevie zaspat same, zatial ju na kazdy spanok uspavam a som pri nej. Ale preco potom niektore mamicky uspavaju a deticky im krasne pospia aj 2hodiny?
Asi okolo 5.mesiaca sa situacia zacala trochu zlepsovat, ze aspon v kocari dokaze, co to pospat, uz sa stalo, ze skoro aj 2 hodiny pospala, ale nie je to vzdy zaruka. Su dni, kedy sa mi aj v kocari zobudi po 30min a viac uz nezaspi :( Momentalne zvazujem, kolko spankov by mala cez den spat?
Uz boli dni, kedy mi 3. spanok odmietala, inokedy krasne zaspinka. Napriklad dnes to boli 2 spanky, 1x doobeda - 1hodinu, poobede 40minut. Potom mam velku dilemu, kedy ju dat spat, kedze chcem cas ukladania na nocny spanok mat ako tak stabilny, cca okolo 8.
Mamicky, ktore s tym mate skusenosti, kolko spankov maju/mali vase deticky cca vo veku 7-8 mesiacov? Tie, co ste si tym presli, dokedy to takto trvalo? Kedy sa to zacalo zlepsovat? Skusme sa tak podelit o vlastne skusenosti, pripadne dat si rady, a tak si pomoct to nejak prezit 🙂

janamexico
9. júl 2018

Ahoj no my mame problem podobny mala ked sa narodila spala ukazkovo aj 5 hodiny v kocku od 3 mesiaca to ide dolu vodou ...teraz ma 7 a myslim ze to je este horsis cez den prespi 20 minut pred tym uspaam aj hodinu na rukaz v koliske v hojdacke placom vseliak nic nepomaha v kociku najviac pol hodinu a v noci ani nehovirim kazdy bozi den histericke zachvaty placu ked ju zoberem na ruky bojuje so mnou skriavbema vlasy mi trha odsuvasa v hojcake sa naschval odstrkuje neviem co mam rovit syn takuto nebol citim sa strasne citim sa ako prvprodicka