4 detičky za 4 roky

antonia008
26. aug 2014

Da sa to zvladnut? Predpokladam, ze ano, ale ma niekto aj konkretne skusenosti?

amanda0405
26. aug 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@lauricka
bez urážky, ale jedinú pohromu si tu "spôsobila" ty tvojim úvodným ironickým príspevkom...
@antonia008
ale k veci, ja nemám 4 deti počas štyroch rokoch ale moji súrodenci sa narodili rok za rokom...keď na to mamina spomína, nehovorí nič hrôzostrašné....vtedy neboli pampersky, pračky, autobusom chodila do mesta so štyrmi k lekárovi....keď jednoducho musíš, tak to určite zvládneš,potrebuješ len veľa lásky a trpezlivosti, držím palce

jana_eyre
26. aug 2014

@lauricka ja mam doma 10mesacne a 2,5 rocne a su chvile v dni, ked sa spolu hraju - nahanaju a blaznia.. to je totiz tiez hra, nemusia si len posuvat auticka a uspavat babiku 😉

lauricka
26. aug 2014

@amanda0405
@jana_eyre
jaj, baby, nechajte to uz tak, ozaj. Nema to cenu. Nerozumieme si a asi ani nebudeme. Takze budeme kazda stastne pokracovat vo svojom zivote so svojim rozumom 😉

katarinamarkova
26. aug 2014

@lauricka @kacena4
len k tomu ci sa deti vedia alebo nevedia hrat take male same.....
ked si moje rocne dieta kotula loptu s 3rocnou sestrou - hra sa s nou, ci vedla nej?
ked jej ta rocna podava kocky aby postavili spolu vezu a potom ju spolu zburaju? hra sa s nou?
ked sa spolu schovavaju za zaves.....ked sa spolu hraju na verenie a najmensia jej podava tanieriky, dava jej pit z pohara, pomiesa jej polievocku....
podobne sa hrala aj ta teraz 3 rocna ked mala cca rok so svojim starsim bratom.
....ta siahodlha teoria odniekial je sice pekne napisana.....ale asi plati len na deticky, ktore ako miminka nie su v kontakte s inymi detmi a pridu do ozajstneho kontaktu s detmi raz za cas na ihrisku, resp fakt az ako 3 rocne v skolke.

lauricka
26. aug 2014

@katarinamarkova mozno ano, mozno nie... 😉

katarinamarkova
26. aug 2014

@antonia008 vsetko sa da zvladnut.....asi brutalne narocne veci 🙂 .......
inak vnima zvladanie deti mamicka jedinacika ako mamicka 3,4,5...deti.....tieto zeny vedia akosi prirodzenejsie vyuzit svoje schopnosti logistiky, motivacie atd....asi preto ze musia 🙂

katren
26. aug 2014

@antonia008 ja mam 3 za 3 roky 😉

kacena4
26. aug 2014

@katarinamarkova popravde vobec sa mi tu nechce riesit a zabijat cas teoriami o hrach deti mam doma svoju prax 😉 mne islo o povzbudenie autorky a to je hlavne 😵 😵

lauricka
26. aug 2014

@katarinamarkova ta siahodlha teoria sa nevymyka tomu, co pises Ty. To je, totiz, len kratucky uryvok, nie siahodlhy. Tak si to, ked tak velmi chcete, nastudujte komplet a budete chapat. Ja tu o tom nepotrebujem filozofovat. Ti odbornici pisu o detoch vseobecne. Jasne, ze su rozne deti s roznym stupnom vyspelosti. Tie Tvoje su uplne normalne. Male dieta je schopne si kotulat loptu, stavat vezu a napodobnovat starsich, napr. hra na varenie...takze, ozaj, ak by Ta zaujimalo, nakolko je co hra s kym, tak si to rozober s odbornikom. Ja nim nie som, ale ich pracu a ich publikacie si rada pozriem - nie, nehltam ich, len si nieco vyberiem, co ma zaujme. Dost sme uz zmenili tuto temu, asi by ozaj stacilo. A s detmi mam skusenosti tiez.

lauricka
26. aug 2014

@kacena4 povzdudit sme ju povzbudili, o prax nejde, tu mame vsetky. Ide o chapanie veci. A to tu neporiesime, naco.

amanda0405
26. aug 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@lauricka
len vieš, problém je v tom, že možno tí odborníci ani deti nemajú....ja nepotrebujem študovať múdre knižky čoho je dieťa v tom ktorom veku schopné, či je vyspelé podľa tabuliek...mne stačí moje dieťa vychovávať podľa svojej hlavy a hlavne milovať... 🙂

verbova
26. aug 2014

určite áno ... lebo nič iné ti neostane a budeš sa čudovať ako ti to super ide ... moja suseda mala štyri detičky za štyri roky a všetci boli chlapci ... a kamarátka mala 5 deti, zase 4 dievčatá a 1 chlapec ... a ja s mojím jedináčikom som sa chodila hrávať raz k jedným a raz k druhým ... tie kľudne mamičky som stále obdivovala, vždy tam vládol pokoj a harmónia, nikdy som sa ich nevidela biť, ale určite aj k tomu došlo, kým ja som môjho kŕmila ešte aj v troch rokoch, tam sa všetci posadali okolo stola hoci to malo aj 1 rok a každý sa kŕmil sám ... to bola rozprávka sa nich pozerať ...a vždy sa pridal k nim aj náš ...vedeli si jeden druhému pomôcť ...starší pomáhal mladšiemu atď. samozrejme, že trebalo stále na nich dávať pozor, lebo sa stalo, že starší vyvrátil kočík s mladším súrodencom ... večer všetci štyria do vane, osprchovať a od najmladšieho vyberať von ... ako v jaslách ... kamarátka bola na deti sama, rodičia jej zomreli ešte mladí a muž chodil večer z práce, veď tú radosť trebalo aj živiť a bravúrne si poradila, dnes skladám pred ňou klobúk ...samozrejme obnáša to viac prania, varenia, žehlenia, ale to ostané ide samo ...niekedy jej aj ticho závidím, samozrejme v dobrom ako je u nich veselo ... švagrina má dve detičky a tiež je v jednom kolotočí ...akurát má menej šiat, ale doma stále to isté dookola, hrajú sa spolu, ale keď ich to omrzí tak sa hraje každý sám, ale tiež sa nikdy nebijú ... ďalší manželia majú 6 detí, síce už sú väčšie, ale tiež bolí malí a zvládali to ... ešte aj chodili spolu na dovolenky ... bývajú v byte, teraz si kúpili dom a pomaly to ide ... takže prejem zdravé detičky ...a detičkám zdravú a kľudnú maminku, potom všetko je super ... držím palce

jana_eyre
26. aug 2014

@katarinamarkova takto nejako som teraz chcela odpisat, ale si ma predbehla.. 🙂

lauricka
26. aug 2014

@amanda0405 Ok, a? Jasne, ludia, ktori sa detmi zaoberaju, ich nemaju. Knizky su na ho...a kazda matka sa stala odbornikom na deti len preto, ze nejake porodila. Ano, to poznam. Nechajme to, radsej, uz tak.

bonaqa2013
26. aug 2014

Všetko sa dá keď sa musí. Mám 4 deti, ale 3 dievčatá sú do 4 rokov. To znamená, keď som prišla s poslednou slečnou z porodnice, staršia mala 18 mesiacov, a ešte staršia 4 roky a 2 týždne. Syn 15 rokov. To bolo v roku 2010.
bolo to dosť náročné obdobie, bývali sme u mojich rodičov, v jednej izbe sme boli s 3 dievčatami. syn bol v izbe sám. Musela som variť ľuďom na stavbe, a ku tomu keď mala dcéra 5 mes. diagn. jej DMO. Musela som cvičiť vojtovku 3 krát denne. V noci sa deti navzájom budili plačom. Najma posledné 2. ak mám byť úprimná, aj teraz je ťažká situácia, len ja som už taká rozbehaná, že už nič ani nevnímam - z toho všetkého som otupená. Dom sme dostavali, už bývame sami, deti majú samé izby, vojtovku už necvičíme, a deti postupne rastú.

antonia008
autor
27. aug 2014

@lauricka ja mam dvojrocne dvojky a 9 mesacneho chlapca a neverila by si ako sa vedia spolu zahrat

antonia008
autor
27. aug 2014

@lauricka ....a som nedocitala do konca.. No tak to nebudes mat tak tazke, moje dvojky mali 20 mesiacov, ked sa mi narodil maly, do jeho 3 mesiacov som mala co robit, v noci to bolo tazke, kedze maly vstaval v noci dost casto, bola som vyzmykana, na deti som bola sama, aj ked mi mama pomahala zrana, ale mne to vadilo, ja som ich najradsej mala sama vsetkych tak mi bolo najjednoduchsie. Drzim ti palce, tri deti sa daju zvladnut v pohode, hlavne ked sa im mozes vpohode venovat a nemusis pritom stavat dom a vyvarat chlapom...

1257
31. aug 2014

@lauricka Ahoj ja mám tiež dvojičky dievčatá a vživote som nevidela taký vztah a takú súhru ako je medzi nimi a mám taký pocit že od narodenia vždy sa na všetkom dohodli aj ked nepoviem jasné že sa aj pohádali , 😀 ale aj to bolo úplne iné ako medzi súrodencami.Napríklad ja sa divím dodnes ako je to možné a to už majú 10rokov

dana_l
31. aug 2014

@lauricka predstav si ze sa to da. moje starsie su s rozdielom 13 mesiacov. a vedeli sa pekne zahrat uz ked mladsia mala rok.

dana_l
31. aug 2014

@lauricka no tak moje su zazracne. bit sa o hracky zacali starsie az ked zacali skolu. tam bolo - to je moje, to je moje. doma im poviem - to je spolocne. a dvojicky mam tiez a tiez sa mi vedia zahrat spolu. a bez bitiek.

dana_l
31. aug 2014

takze my mame 4 deti. najstarsia mala nieco cez mesiac po 4. narodeninach ked sa nam narodili dvojicky. takze 4rocna, 3rocna (10 dni pred narodenim dvojiciek) a potom dvojicky.
aj my sme pristavovali. muzovi som varila, upratovala dom, teraz uz rok chodim do prace. da sa zvladnut aj ked nemame pomoc. treba si urcit priority. ak su deti a niet pomoci, tak radsej sa venujem detom a urobim to co sa musi - navarim, operie, upracem len to najnutnejsie. inak by som len upratovala a deti by boli len bokom. pri detoch sa s muzom striedame, takze niet moznosti nechat ich jemu na starosti a probit si ine veci.
niekedy ma chytia nervy ze nemam to tu ako z katalogu, ale potom zase sa schladim. hlavne je ze su zdrave a stastne. nebudu sa pamatat ci prach bol utierany raz za 2 mesiace alebo nie. budu si pamatat ze som s nimi bola v parku, boli sme a robili sme cosi spolu. to bude pre nich pamiatka a nie tip-top dom.

0silvia0
31. aug 2014

@lauricka niekto nepotrebuje rozlišovať, či deti vedome prežívajú hru na vhodnom stupni svojho vývoja, alebo sa hrajú pri sebe, alebo len opakujú po staršom súrodencovi, alebo mu asistujú... jednoducho povedia, že sa hrajú a neriešia. Väčšinou majú ľudia deti s nejakým vekovým rozdielom, tak ani nevnímajú, že viac-menej starší zabáva mladšieho. Ty máš doma dvojičky, ešte k tomu chlapca a dievča, tam je to skôr to klbčenie a naťahovanie sa (zhodou okolností mám niekoľko dvojičiek v kombinácii chlapec a dievča v okolí), takže tam je to skôr akési súperenie. Ak by mali staršieho súrodenca, zasa by to bolo trošku iné. Ale tvoje dvojičky budú mať súrodenca mladšieho, tak uvidíš, čo to urobí s ich vzťahom a so spôsobom "hrania sa" 😉