5 mesačné bábo si vyžaduje veľa pozornosti

mirkava
13. aug 2014

Mám takmer 5 mesačné babo, je to úžasné chlapčiatko a milujem ho najviac na svete, ale vyžaduje si veeeela pozornosti, stále musím byť s nim ak si odbehnem tak pače aj ked ho dám spinkát na terasku v kociariku tak ho musim vozit, nie vždy ale takmer (v postielke mi cez den nepospi)... a práve pri tom spánku si uchmatnem trochu času aby som popratala a navarila... manžel chodi domov vecer a ked mu hovorim ze som niečo nestihla tak mi nechce veriť a že "ako to asi robia né ženy"..... tak sa pýtam ako to robíte baby? 🙂

25daniela
13. aug 2014

@mirkava v tom case som dieta po prichode manzela z prace zavesila manzelovi na ruky a isla spat. Ked dieta zacalo vystrajat tak, ze uz nevedel co s nim ma robit, tak ma prisli zobudit...
Upratovanie, varenie aj pranie som riesila s dietatom v jednej ruke, ked podrastlo, v nosici 😀 😀 😀
Chvala bohu, uz je to fuc... Trikrat a dost a nikdy viac 😀 😀 😀

ena1903
13. aug 2014

@mirkava Ja od narodenia maleho skoro nic nestiham. Tiez je to casovo narocne, velmi akcne dieta, vzdy malo spal a vela sa kojil. Istu dobu ma trapilo, ze mam neporiadok, ze casto manzelovi nenavarim alebo navarim len nejaku rychlovku, ze zehlim az ked uz nemame co nosit... Potom som sa s tym zmierila-no tak to tak bude, kym budem mat male deti. MM bol zo zaciatku z toho trochu vykolajeny, ale cim viac casu s malym travi, tym viac vidi, ake je to narocne a uz neriesi hluposti. Takze tiez obdivujem zeny, co vsetko zvladaju popri malych detoch, ale bud su sikovnejsie ako ja, alebo maju samostatnejsie deti. No a co. Ty mozes povedat muzovi, ze je aj dost vela zien, co to tiez nezvladaju.

mirkava
autor
13. aug 2014

@25daniela moj pride o siedmej a to som rada ked pride ze mi pomoze okupat a urobit mu jest.... tri krát? tazká predstava pre mna momentálne 😀 ale super 🙂

sarinka2012
13. aug 2014

@mirkava Moja dcerka ma teraz už sice 2,5 roka takže stiham viac než všetko co je potrebne 🙂 ale velmi dobre si spominam na prvy rok dcerkinho života..bola velmi naročne dieťa,prve mesiace mala silnu koliku,potom prisli zubky ale aj mimo toho nebola ani chvilu sama,nezahrala sa na dečke,nevydrzala na posteli,ani pod hrazdičkou a ako som to stihala? Trikrat do tyždna bola u mna mamina ,varila som s malou na pleci a ked nahodou zaspala v postielke na 20 minut uz som bola vytrenova tak že som za ten cas stihla to čo mi normalne trvalo pol dna 😀 a manžel nakupoval,žehlil,vysaval...a aj tak sme polku veci doma nemali porobenu 😀

zitaje
13. aug 2014

@mirkava zaobstaraj si satku alebo nejake ergonomicke nositko, to je obrovska pomoc.
Inak ti moc neporadim, ja mam doma neporiadok, ani cisto nemam tak, ako by som chcela, som rada, ak povysavam a navarim a intenzivne zapajam svoje dve starsie deti, tiez nestiham...

rora
13. aug 2014

milujem vetu od chlapa "ine zeny to stihaju" alebo "ine zeny maju viac deti a stihaju".... vobec sa tym netrap. manzelovi to daj vyskusat ked bude mat jeden den volna, zaviaz mu jednu ruku, v pc na youtube pusti rev dietata a povedz mu nech s usmevom za hodinku navarí. 🙂 a inak ja som to robila tak, ze bud som si navarila na dva dni, alebo jednoducho kupila hotovy obed... alebo bolo obcas "studene jedlo" v podobe chlebickov alebo zeleniny :D a upratovala som len fakt nutne veci.... aj to co najrychlejsie.

anuskaaprazko
13. aug 2014

je normalne ze nestihas 🙂 nech si to na jeden den skusi... Ak dojcis tak ty len dojci a vsetko ostatne nech robi on, ty si valaj sunky... A potom uvidis 🙂 Alebo skus ako je to v tom vtipnom pribehu: Otec sa vracia z práce a vidí ako jeho deti sedia v pyžamách pred domom a hrajú sa v blate s prázdnymi krabičkami od pizzy ačíny, ktoré sú rozhádzané po celej záhrade. Dvierka na ulicu sú otvorené dokorán, tak isto dvere od auta, vnútri leží pes čerstvo vyváľaný v blate a nikde ani stopa po druhom psovi. Muž vojde do domu a uvidí ešte väčší neporiadok:
Lampa prevrátená a koberec skrčený pri stene. Uprostred izby hlasno hrala televízia a jedáleň bola zahádzaná hračkami a rôznymi dielmi šatníka.
V kuchyni to nevyzeralo lepšie. V dreze stála hromada riadu, rádio hralo na plné pecky, zbytky raňajok rozhádzané po stole, navrchu na utierkach leží mačka. Chladnička otvorené, psie žrádlo na podlahe, rozbitý pohár pod stolom a pri zadných dverách hromada piesku.
Muž rýchlo vybehol po schodoch, stúpajúc na ďalšie hračky a šlapajúc po oblečení.
Ale nezaujímal sa o to, len hľadal svoju manželku. Bál sa, že je chorá alebo sa jej niečo vážneho stalo. Videl ako popod dvere kúpelne presakuje voda. Nakúkol tam a uvidel mokré uteráky na podlahe, rozliate mydlo v hromade špinavého prádla a medzi všetkým ďalšie rozhádzané hračky. Kilometre toaletného papieru sa vinuli medzi tým všetkým a zrkadlo a steny boli pomalované zubnou pastou. Rýchlo sa otočil a ponáhlal sa do spálne, kde našiel svoju manželku, ležiacu v posteli a čítajúcu knihu. Pozrela sa na neho, usmiala sa a opýtala sa ho ako sa mal celý deň.
Pozrel sa na ňu a opýtal sa:
- Čo sa tu dnes stalo?
Usmiala sa znovu a odpovedala:
- Pamätáš sa, drahý, že každý deň, keď sa vraciaš z práce, pýtaš sa ma: Čo si, do čerta, robila celý deň?
- Áno, - odpovedal muž neisto.
- Tak dnes... som nerobila nič!

bosoriak
13. aug 2014

@mirkava Ja nestiham upratovat uz 5 rokov. Najnovsie mam zistenie, ze ak mam poriadok v obyvacke, tak decka maju tendenciu cumiet do notebooku. Takze po povysavani poroztahujem JA VLASTNYMI RUKAMI hracky po obyvacke a vsetci su stastni. V 5 mesiacoch som neupratovala a varila som si na striedacku kuracie sote a prazenicu 😀 Vysavala som s dcerou v nosici, varila som s dcerou v nosici aj do obchodu sme chodili v nosici.

Jedine, co ti moze byt luto, ze nestihas je to, ze si nesadnes a neoddychnes. Upratat a navarit urcite odporucam s dietatom v nosici - aj ono ma program, aj ty mozes chvilu sediet, kym spi. A panu manzelovi by som asi odsekla nieco v zmysle, ze ktovie ako to stihaju ini otcovia, aj zarobit na dom pod Slavinom, aj na nove Porsche a na dovolenku na Bahamach. 😀 To samozrejme zartujem, len si myslim, ze by si mu mala na chvilku nechat dieta na starosti, nech si chlapec skusi, co to je.

Moj muz mi nikdy nic nevycital, ale sam mi povedal, ze hlboko pochopil, az ked som mu krpane nechala na pol dna. Ze sa potil a pocital kazdu minutu, kym pridem 😀

gromkaver
13. aug 2014

@mirkava musim suhlasit s @ena1903, pri prvom som bola hotova, ze nic nestiham, nebol poriadok podla mojich predstav, predstava o navareni a obede o 12, ci 13 hod. hahaha... ze manzela pozdravujem, pretoze moj bol taky isty, veci som robila iba s nim, ci uz bol v nosici, alebo som ho dala do ohradky .. v lete spaval iba v kocari aj tri hodky a vtedy som si sadla, jednou nohou kocikovala a podrimkavala pripadne citala ... nikdy sa nevedel sam prehrat, teraz ma 4,5r a tiez sa radsej hra s nami. Druhy ma 20mes., vie sa krasne sam pohrat, takze vzdy doobeda rychlo pracem a varim, kym som v kuchyni, tak sarkani prevratie vsetky tri izby hore nohami, no ale to ma uz netankuje, balim ich a vyrazame von..... ked maly spi, tak stihnem dorobit obed, pripravit ho malemu a mm, kedze aj on sa chodi domov stravovat, k tomu mam psa, bordel jak hovado, nervy v prdeli ALE mam dve zdrave decka ... podlahy umyvam po nociach a prach utieram tak raz za mesiac-dva a sme tu!!! zehlenie??? presla som uz davno na system skladania, aj tak to rychlo zaspinia a ja mam cas travit za zehlickou? ani nahodou .. a to, ze od kuchyne po zachod mam vsade lego, papieriky, knihy, farbicky, auticka ... no nech mam... tiez obcas chytim nervy, ako velmi by som chcela mat opat vsade poriadok, ale moja energia je vcudu a blocky/sipo a vypisy som nezakladala hadam aj dva roky...

ritusuk
13. aug 2014

drobec ma len 5 mesiacov,este stale sa zoznamujete,ucis sa byt maminkou.netrap sa tym,kazda z nas si tym presla a kazda z nas si musela najst svoj system.ja mam tri male deti,porodila som ich kvazi behom roka a stiham.teda stiham to,co uznam za vhodne a nutne 🙂 casom sa naucis rozlisit co by si mala fakt robit a co pocla,robis dobre,ze sa venujes aj sebe,neskor sa Ti to vyplati.ono totiz zeny,co idu od zaciatku na 100%,velmi rychlo vyhoreju.pamatam sa,ked dvojcata zaspali,isla som si lahnut tiez a robim to dodnes.odmietam umyvat riady a prat v case osobneho volna 🙂 ved aj v 'normalnej' robote mas prestavky,cas na kavu.my maminy mame 24hod.uvazok,takze si to treba ulahcit co najviac.ale musim si pripomenut to,co mi hovorievali rodicia a to 'male deti,male starosti,velke deti,velke starosti'.ono naozaj cim je to dieta vacsie,vyzaduje viac pozornosti a vymysla vacsie sprostosti 🙂 co by som ja dala za jeden den,ked boli iba babatka a lezali a papali a spali 🙂 tak si to svoje babo uzivaj,uteka to strasne rychlo,za chvilu sa postavi,zacne rozpravat a tam sa zacne prava zabava 🙂

lenica_opica
13. aug 2014

Šatka alebo nosič je obrovská pomoc. Ja by som bez toho bolo úplne stratená. Prvé mesiace to ohromne fungovalo. Dieťa spalo v šatke a ja som varila, prala, žehlila, e-mailovala.... Teraz to už ale ani to nie je úplná spása. Tiež mám päťmesačné dieťa, ktoré bez pozornosti a spoluúčasti na zábave vydrží max 5 minút a cez deň spí dvakrát po polhodine. Bola som zvyknutá na veľmi akčné tempo - čistota v domácnosti, dodržiavanie deadlinov a pod. Teraz sa učím žiť tak, že na všetko prichádza čas až po 20.00, keď decko zaspí a verím, že táto fáza skoro prejde 🙂
Nemám žiadnu radu, len si myslím, že je to o deťoch - každé je iné, každé má iný temperament, inak spí. Sú deti, ktoré veľa spia a pri hrkálkach a šušťadlách a hryzadlách si vystačia samé. Ich mamy potom môžu machrovať, že koľko toho stihnú...
Takže asi ostáva len byť trpezlivé (každý deň si to sama sebe vravím 😉 )

miku1
13. aug 2014

@mirkava Odpoveď pre tvojho manžela: " Iné mami to nestíhajú rovnako ako ja. " Neviem, neviem, čo ti povie, keď drobec začne cupitať po dome a ešte len vtedy začne zábava 🙂)))))

xevulax
13. aug 2014

Ja ti poradim, urobte si dalsie ;) pri starsej som mala toto iste, mala 15 mesiacov ked sa mi narodili dvojky. Teraz stiham 3 deti, fomacnost, vatim kazdy druhy den zvlast dvojkam zvlast starsej zvlast sebe a zvlast muzovi a chodim 3x do tyzdna cvicit. Ono je to tum, zr ked ma zena jedno dieta snazi sa mu 100% venovat. Teraz neriesim to, ze ked ma dvojky nevidia tak vrieskaju, lebo to nerobia;) nikdy som ich so sebou na wc a podobne nebrala tak to ani nepoznaju. Tiez vdetky tri musia radt s tym ze jednoducho nemaju vsetko hned, nemam as ich nosit na rukach a podobe. A poviem ti, ze dvojky sunovela samostatnejsie ako bola starsia. Su tak jednoducho zvyknute. Tiez sa nezabijam ked nestihnem povysavat alebo podlahu umyt, pocka do dalsieho dna. Niekedy som sa kazdy den natahovala s vysavacom a s mopom. No kaslem na to.;) mne pri tych troch detoch tecie doslova dolu chvtom kym nepride muz z prace ale viem si ten cas uplne inak zadelit aoonked som mala jedno. A teraz vana rada, kasl na to, ked nieco nestihnes. Tov len tie najnutnejsie veci, nemusis vysat kazdy den, varit tiez nie🙂 radsj ked drobec spi vyloz nohy, pozri telku a neries. Muzi nepochopia lebo si to nevyskusali. A ak tvoj muz nechape jeden vikend mu nechaj dieta a aj crlu domacnost nadiktuj co musi porobit a ty len vyloz nohy akoby si tam nebola a nech si to vyskusa

gaja78
13. aug 2014

@mirkava u nas to bolo uplne rovnake ako u vas. Obcas chodievaju babky varovat, to neviem co skor mam robit, ale do asi roka a pol to bolo fakt presne taketo. Manzel chodieva z prace po 18h, takze varili sme spolocne, aj upratovali..... treba to nejako pretrpiet a od toho 18mes. je uz postupne viac a viac casu, a mne hlavne pomahalo vela chodit von. Nemala som totiz na ociach ten bordel co bol doma 🙂

25daniela
13. aug 2014

@mirkava to ja zase niesom super zena, ja som si stale dala odstup na zregenerovanie sa z toho obdobia narocneho, deti mam az po troch rokoch po sebe, co ja nepochopim, je aj jedna tema tu :dieta ma rok a pol a trojmesacne baby a zase tehotna... v takom pripade by som skoncila na psyche

aniko82
13. aug 2014

so synom- prve dieta- som naozaj skoro nic nestihla, bolo narocne babo, problemy s dojcenim, nocne vstavani, choroby...strasne som sa snazila, ale neslo to podlamojich predstav..az po roku som si zacala uzivat matersku.........ked mal syn 1,5 vratila som sa do prace...mala som co robit, ale dalo sa, clovek si zvykne, ked musi🙂 ked sa nm narodila dcerka, syn uz chodil do skolky, tak cez den som mala 1 dieta, poobbede som mala cas si sadnut akurat ku kavicke a MK, inak som stale nieco robila a vyuzila kazdu chvilu...a po 1,5 r opat praca, da sa to ale teraz vidim, ze byt doma s 1 ZDRAVYM! aj ked narocnym dietatom sa da zvladnut v poho.,,,,, 😵 i ked vtedy ma clovek pocit ze je strateny! teraz ranne vstavanie o 5 h, nachystat 2 deti do skolky-jasli, 8 hodin poctivo v praci, potom pre deti, nejako zvladnut nakupy, varenie domacnost a popritom nezanedbavat detsku dusu...
a nezaspat skorej ako oni... vacsinou nic nerobim, kym deti nezaspia, som s s nimi....zvycajne zehlim, upracem kupelku o 11 h v noci....tymto elanom stiham akurat tak do stredy, stvrtok-piatok uz som dost unavena...takze ked clovek musi, vsetko sa da....bolo moje rozhodnutie, tak musim...hlavne, aby sme boli vsetci zdraviii🙂

pemizb
13. aug 2014

Haha...posli tvojho muza k nam...aby videl co je to nestihat 🙂 ja mam dvojky a moj drahy sa naramne zacal uz v piatky vecer tesit do prace. To preto lebo na vikend je s nami a vidi ze je toho dost. Takze nevycita bordel v domacnosti. Nuz teda sup sem s tvojim manzelom, ja mu dam do ruky deti a aspon si kooooonecne poupratujem 🙂 ....no a on pride domov sppkomny aku ma uuuzasnu zienku ze mu neda na starost dieta a iste si povie ako vela toho pri tom dietati stihas. 🙂 😀

siska53
13. aug 2014

@mirkava ani ja som pri prvom nic nestihala.🙂)
Pri druhom nejak stiham viac..🙂) a mam 2r. rozdiel...
Ja som si myslela,ze stale musim.byt s nim,venovat sa mu a tak si zvykol,ze tiez potom nebol spokojny,ked som nieco robila..inak bol spokojne babatko...
To je ta chyba prvorodiciek..mala uz bola zvyknuta,ze sa o pozornost deli s malym bracekom...

A ak nemas,kup si daky nosic/satku..bude na tebe,ty mozes robit a do toho mu to komentovat.
Lutujem,ze som pri malom take daco nemala...

Mne sice raz-2x do tyzdna pridu rodicia a pohraju sa s detmi nejaky cas,lebo muz chodi neskoro,takze vtedy sa snazim porobit v klude..inak vsetko pri nich,lebo ich mam stale oboch doma,kedze maly sa nedostal do skolky uz 2.x si vies predstavit 28m.a cez 4r.,vzdor do toho a navarene musi byt aj nrjak upratane,ved vzdy sa nieco natrusi..to nie je ako ked bol maly babatko -on moje mliecko a ja som sa uz nejak prestravovala.. Teraz musi byt polievocka a druhe..ale varim tak kazdy druhy den,ked sa da,zamrazim..

Ked bol maly trosku starsi,tak uz na prikrmoch,teda uz bol daky rezim,tak som si normalne stanovila,co v ktory den budem robit a zvacsa som to na tych 90%aj dodrzala..

tilly
13. aug 2014

moje deti na mne neboli az tak nacucnute a narocne a aj tak som skoro nic nestihala... upratat ano, lebo na to sme psycho, nakupit sa da s kocikom v ramci prechadzky, ale s varenim to bolo horsie, malokedy bolo komplet navarene...

lejlla
13. aug 2014

@anuskaaprazko som sa schuti zasmiala 😀

lady511
13. aug 2014

@mirkava Ahoj,,zvládla som to ako aj iné ženy čo pri sebe nemaju pomocnu ruku,,babku ani svokru,,a muž v robote,,proste čo sa nespravilo nebolo..a hotovo,,a čo že nemam exkluzivný poriadok,,proste mam doma velmi živé dieta od narodenia a tý čo prídu na navštevu NEOHLASENE to musia pochopiť,,a ked nie zabalím im moje dieta tak na týžden a uvidíme čo postíhaju,,nevarím každý den,,neumývam podlahy každý den,,proste si to rozplanujem,,raz za týžden,,pomáha dost aj muž,,,lebo ked to muž necháva len na ženu tak aj ta domácnost aj žena vizerá ...CEST VYNIMKAM...ja som aj dost važne chorá,,tak sa musí dost šetrit a nebehat celí den s prachovkou,,proste ked je dieta,,je normálne že je neporiadok,,všade hračky,,a kadečo povytahované,,ja nieosm na baterky a to si uvedomuje aj moj muž,,neriadim sa inými domácnostami,,lebo viem že to zvládam sama bez pomoci rodiny,,moja mala bola od babetka hore v noci tak 10x..to bola u nás klasika a kto ma takéto dieta doma,,vie aké to je náročné,,,nerob si vrásky s poriadkom,,tip top obedom,,ale je naozaj velmi ale velmi doležité aby to rešpektoval aj muž,,inak aj moj mi raz povedal že to zvládli aj iné ženy,,,hned som mu povedala že ja niesom iná žena,,a že ked chce all exclusive poriadok ,,,nech teda chopí do ruky prachovku vysavač a nech sa činí,,a už mi to vaic nepovedal,, 😀 😀 .velmi mi pomáha aj s domácimi prácami aj wc mi umyje sam od seba..takže neisom na to sama 😉

janinah
13. aug 2014

manžel nikdy ani len vetičkou nekomentoval,že niečo nie je urobené,že nestíham..opovážil by sa 😀 tvoj manžel pochopí,ak ho len jediný deň necháš s dieťaťom samého 😉 urob si program,samozrejme,že vrcholne dôležitý napr. nemáte stretávku po škole? a večer dôjdi a s úžasom sa opýtaj,že drahý čo si robil celý deň,keď si nič nepostihal?....ale všeobecne ženy veľa stihajú,ja som pred chvíľou dorobila černicový džem,medzitým mi kyslo cesto a už sa slivkový koláč pečie a ešte čo-to požehlím 😉 mne sa najlepšie robí večer,keď deti zaľahnú...

aniko82
13. aug 2014

este musim dodat- veeelmii obdivujem mamicky, kt s malymi detmi okrem "povinnych" kazdodenych prac v domacnosti si najdu cas/energiu pre nejaky konicek, pripadne studuju...klobuk dolu🙂 osobne si rigorozku odkladam uz roky, robim akurat co je potrebne a snazim si najst co najviac casu pre deti a naozaj, nezaspat skorej, nez oni 😎 ale pravdou je, ze teraz, ked mam teoreticky viac povinnosti a menej casu, ide to akosi lahsie....

majka99999
13. aug 2014

@mirkava ked sa obcas moj opyta, co som taka unavena, tak mu pripomeniem hociktory minuly vikend, co je od rana s malym a idu spolu von (ja varim a upratujem), ze ked ho poobede ulozi spat, tak spi s nim 2 hodiny, ze je vycerpany. 😀 a to nase dieta je celkom dobre a nemusi mu varit ani upratovat ani zehlit, a hlavne nie je tehotny. v nedelu uz pocuvam, ako sa tesi do prace, ze tam si moze aspon kavu v pokoji vypit... 😀 ono pride to horsie obdobie ako 5 mesiacov, zacne stvornozkovat a objavovat svet, to potom treba davat pozor, aby si neublizilo, uz nebude lezkat v hracej deke.

brady1
13. aug 2014

@mirkava ono každe dieta je ine ale zaleži ako si si ho zvykla, ja som malu od začiatku davala len do postielky spat aj cez den, lebo to bol moj cas ked spala. A hlavne som ju neuspavala, neviem už ako sa mi to podarilo ale aj som to mala v plane. Neviem ci tri alebo štyri dni plačkala, tak som ju vždy išla len pohladit a pomojkat a dala naspat, pripadne som ju ani z postielky nezdvihla. Ado dvoch rokov nebol žiaden problem. Teraz ma dva a pasujeme sa so zaspavanim. Skus ho naučit na postialku možno par dni poplače ale zvykne si unava ho zkoli. a s tym že si odbehneš že plače tak si ho daj do kuchyne a var. a ked plače tak aj prestane, nenauč si ho ako ono piska ty skačeš, deti aj take maličke vedia čo robia, chcu mat mamičku pri sebe.

bonaqa2013
13. aug 2014

Keď mala moja posledná dcéra asi 2 mesiace, išli sme do nemocnice asi na 3 dni. Dieťa som kojila, tak som išla s ňou. Doma ostali deti vo veku 18 mesiacov, 4 roky a syn 15 rokov. Ostali s ocinkom, ktorý musel variť, prať, žehliť, upratovať, chodiť do školky, utišovať plačúce deti..... Každý deň sa ma pýtal, kedy už konečne prídem domov. Po návrate mi povedal, že večer padol do postele od únavy, na sex nemal ani pomyslenie a že mi teda nezávidí to množstvo práce čo mám doma....

jankastubka
13. aug 2014

No ja mam dobre dieta, co sa aj samo zahra, aj si sama pospinka. Ale aj tak razim teoriu, ze zena nie je otrokom a treba si zivot ulahcit ako sa da. Na nakup chodim raz za dva tyzdne, manzel vtedy strazi dceru, ja to mam ako vencenie 🙂
Varim zasadne minimalne na 3 dni, pre malu osobitne do mraznicky, tiez min. 4 varky a potom len rozmrazujem. Periem raz za cas ale vela praciek naraz. Zehlim len to najnutnejsie. Vysavam raz za tyzden, zial castejsie nestiham. A ked mala cez obed spi, pospim si niekedy aj ja, lebo ved treba si aj oddychnut.

tinach
13. aug 2014

Tak na toto poznám jeden fakt ze bombasticky vtip 😀 😀 😀

Manžel sa vráti domov z práce a nájde svojich 5 detí vonku, ešte stále v pyžame, ako sa hrajú v blate, prázdne krabice a obaly od jedla sú pohádzané na záhrade. Manželkine auto bolo otvorené, rovnako ako hlavné dvere do domu. Po psovi ani pamiatky, no po vstupe do domu našiel ešte väčší neporiadok. Prevrátená lampa, koberec zhrnutý na druhej strane miestnosti, v televízii beží veľmi hlasno detský program, obývačka plná hračiek, vrátane rôznych častí oblečenia. V kuchyni je drez plný špinavého riadu, raňajky sú pohádzané po celej kuchyni, jedlo pre psa pomimo vysypané na podlahe, rozbitý pohár pod stolom. Dvere od chladničky sú otvorené dokorán a všade je piesok. Rýchlo vybehol hore do spálne v predtuche, že sa niečo zlé stalo jeho manželke. Poprekračoval hromady hračiek a oblečenia, kilometre toaletného papiera a hľadal ju. Bál sa, že je chorá, alebo že sa niečo vážneho stalo. Našiel ju v spálni, bola ešte v pyžame a čítala si svoj obľúbený román. Pozrela na neho, usmiala sa a spýtala sa, aký mal dnes deň. Zmätene sa na ňu pozrel a spýtal sa: "Čo sa tu dnes stalo?" Znovu sa na neho usmiala a odpovedala: "Vieš, keď sa ma každý deň, keď sa vrátiš z práce, opýtaš, že čo som tu preboha celý deň robila?" "Áno", pritakal. A ona odpovedala: "No, tak dnes som to nerobila ......"

marionmarion
13. aug 2014

@mirkava ak je muz taky zvedavy ako to robia ine zeny, odovzdaj mu rano babatko do ruk a chod na celodenny vylet niekam...ked sa vecer vratis uz tomu bude dokonale rozumiet 🙄 😀

lauricka
13. aug 2014

manzelovi nechaj maleho na jeden den cez vikend, daj mu zoznam veci, ktore standardne povazuje za bezne, ze cez den Ty, ako zienka domaca, urobis. A urob si volno. Po navrate domov si myslim, ze sa Ta viac na take neopyta. Ak musis kojit, tak len koj a urob si volny den, nech sa o ostatne stara on. Ak nebude ochotny, dohodni sa s nim, ze uz viac Ti nebude davat take blbe otazky. Ine zeny to robia presne tak. Proste nestihaju stale vsetko. A cim viac deti malickych maju, tym horsie. Ja pri mojich dvojcatach toho spravim pramalo a ak ano, tak je to za cenu nervov, pretoze v momente, ako sa im nevenujem, tak si tu pozornost vyzaduju a zacnu si tiez robit zle a jednoducho, su to male deti, ktore su si navzajom vlastne nebezpecne, lebo nemaju taky cit pre druheho, ze co mu nakolko ublizi. Vykasli sa na manzela. Rob to najpotrebnejsie, ked nestihas a kludne manzelovi povedz, ze to tak maju vsetky a hotovo. Moj manzel musel okolo dvojciat skakat ako ja, aby boli deti spokojne a tym padom ho ani nenapadne sa take pytat.