5 - týždňové bábätko spí cez deň len v nosiči.

saiffffa
26. mar 2020

Dobry den, som trosku zufala zo spanku môjho babatka, v noci zaspi o cca 20.30 a zobudi sa vzdy okolo tretej rano. Krmimom ho, prebalim a obcas sa mu podarí este okolo piatej šiestej zaspat na max hodinku a pol. Ale zo je skor výnimka. Cize budicek mavam proste takto skoro.... Tym to konci, cez den zrazu uz spat takymto spôsobom /v zavinovavke na manželskej posteli/ nechce, od zúfalstva ho proste nosime v nosici ci satke, lebo na posteli cez den nezaspi. Bezne ho uspavam dojcenim az mu prso vypadne z ustociek. Cez den a po jednom jeho nočnom dlhom spanku to zrazu nefunguje. Prosim co robim zle? Ako to zmenit?? Je to narocne ho len nosiť na nase chrbaty...

jajaduco
26. mar 2020

Známa si dieťa takto naučila a nosila ho do dvoch rokov vo vaku :/ skúste keď tak radšej kočár ho povoziť po byte, držím palce

zabina27
26. mar 2020

ma 5 tyzdnov, ten spanok sa bude menit este velmi dlho. nic nerobis zle, take malinke proste nevie, ze ma spat, potrebuje si vobec zvyknut, ze je na svete 😉 vsetko raz pride, bud teraz rada, ze taky kus v noci potiahne a spi vtedy aj ty. neboj, ono sa postupne rozkuka, bude sa viac hybat, viac venovat pozornost okoliu, teda sa viac unavi a bude lepsie spinkat 😉 zatial ho nechaj zvykat na svet a na to, ze uz nie je v brusku (mne kedysi mama povedala, ze 9 mesiacov bolo v brusku, musi si postupne zvykat, ze uz nie je, preto chce byt na tebe). tak nenoste, zvykaj pomaly na kocik, lezte spolu, sadni si do kresla a poloz si ho na hrudnik, tak aby proste tebe bolo pohodlne. obe moje deti si takto nejaku dobu odspinkali, ja na gauci, babo na mne, trvalo to mozno par dni, tyzdnov, teraz mi to aj chyba 😉 rozumne to striedaj, neboj, vyrastie z toho 😉

saiffffa
autor
26. mar 2020

No, skusali sme ho dat na seba na hrud, to fungovalo prve dva tyzdne a aj zaspinkal a dokonca sme ho niekedy aj vyklopili potom na postel a spal dalej. Ono to zo dna na den utalo. V kociku potiahol aj tri hodiny ale teraz vramci karanteny kocikujeme len na balkone a tam place v kociku.

saiffffa
autor
26. mar 2020

@jajaduco toho sa bojim, ze ci si nenavykne

sims122
26. mar 2020

@saiffffa nosila som vyse mesiaca presne v takom veku, bolo to bud kociar alebo satka..ak som nedala do satky tak nespala aj pol dna...a kociarom sa nie vzdy dalo, takze rozumiem.. nakoniec pomohla Hacka, nie na uspavanie hojdanim ale nakojila som a polozila do hacky a mierne pohojdala...

saiffffa
autor
26. mar 2020

@sims122 rozmyslala som nad hackou este ored porodom, len ak nebude fungovat je to draho výhodných 200e 😑 (potrebujem aj stojan)

sims122
26. mar 2020

@saiffffa my mame na chodbe lebo vsade inde je sadrokarton.. prva dcera mala problem so spanim a naucila sa nakoniec spat v postielke stylom ze som polozila a zaspala sama..ale pri druhej som to vzdala, to je uplne ina povaha a nic nepomahalo...a stale spi v hacke, najlepsie investovane peniaze :D ale neviem co bude ked z nej vyrastie.. 🙂

xjakubikovak
26. mar 2020

@saiffffa ak ta pri tak malom babu boli chrbat tak mate bud zly nosic alebo je zle nastaveny, to iste plati pre satku. A ano babo si nato zvykne ved kde moze byt lepsie ako pri mame? Ja som mojho nosila veľa, často a doteraz zaspava cez den (na nocny spánok zaspi ma posteli) v nosici ale od kedy vie sediet na prechadzky vyuzivame kocik to uz v nosici byt nechce 🙂 takze nie nebudes nosiť do 10 rokov ved babo zacne sediet, chodit atd. 🙂 nepresviedcam len hovorim o mojej skusenosti, ppdla mna aj mamička musi byt psychicky nastavena nato ze chce nosiť. prajem aby sa to vyriešilo k vasej spokojnosti🙂

hvolkovamirka
26. mar 2020

@saiffffa noo to nie je bohvieco, on si na to navykne a potom ho uz od toho neodnaucite. treba skusat skor ten kociar alebo nejake ine metody.

uhnakova
26. mar 2020

Toto s tym vstavanim o tretej v noci robil aj nas syn ako babatko, bavilo ho to par mesiacov. Potom postupne behom par dni zmena a zrazu spal az do siestej. Vstavanie o siestej ho bavilo dalsich 6 rokov 😂 . Tym chcem povedat, ze neboj, este sa zo zmeni, zostava len vydrzat. Zo svojich skusenosti odporucam nieco hojdave. My sme na to prisli az postupne a teda asi by sme si usetrili kopu roboty, keby sme to vedeli skor. Mladsiu dcerku som asi 8 mesiacov hrkavala v takej malej textilnej cestovnej postielke. Teda zo zaciatku zaspavala len na rukach, ale postupne stacilo pohojdat v noci postielkou, ked zamrncala a spala dalej. Prve mesiace su najtazsie, treba to len nejako prezit, drz sa.

jajka71
27. mar 2020

@saiffffa a chicco lehatko alebo nejaka hojdalka ci koliska, su take hojdacie siete, v ktorych sa niektorym detom dari zaspat....moja vedela caso len von a tak spociatku chico lehatko na balkon alebo na rukach....az v 3r sme sa stahovali do domu, a aj dnes /5r/ sa velmi rada hojda v sieti a kebyze mam priestorovu moznost kupim ju omnoho skor....su rozne varianty kazdopadne mnohym detom velmi pomaha kolisanie...