5mesačná odrazu nenávidí kúpanie

dextella14
26. sep 2018

Ahojte dievčatá. Moja 5 mesačná dcéra miluje kúpanie, vždy sa smejkala a užívala si to. Posledné 3 večery sa však vo vaničke zakaždým strašne rozplače, že ju musím až vybrať atíšiť na rukách. Vôbec tomu nechápem, nestalo sa jej tam nič zlé, voda je stále rovnakej teploty atď.. najprv plakala až po chvíli no dnes doslova hneď keď sme ju ponorili do vody.. nemá žiadny ekzém, čiže koža ju neštípe... má s týmto niekto podobnú skúsenosť- že dieťa zrazu nenávidí kúpeĺ?
Jediné čo ma napadlo je, že či nie je už strašne unavená- donedávna mávala ešte pred kúpaním krátky 20-30 min spánok ale ten už teraz nejako prirodzene vypadol..

domak2
26. sep 2018

@dextella14 ma 5 mesiacov, vsetko sa bude menit z minuty na minutu ☺

katren
26. sep 2018

@dextella14 je to normalne, vzdy pride take obdobie

mon895
26. sep 2018

Nas tak bol po chorobe. Chodili sme aj na baby plavanie ponaral sa a vodu miloval potom bol raz chory a odvredy vo vani len plac trvalo to asi mesiac potom hoto preslo. Teraz ma 16m a znova mal cca 2t krizu ze nechcel vliezt do vane. Maju svoje obdobia 😊

janicka2315
26. sep 2018

Moja ma 2,5 a teraz mame take obdobie..normalne si s muzom strihame ( hra kamen,papier,noznice) kto ju okupe...proste maju take obdobia

rainee
26. sep 2018

U nás to bolo tiež okolo 6m zrazu pri kúpaní strašne začala plakavat a trvalo to veru skoro rok. Teraz už ok pokiaľ jej voda nenatece do očí.

dextella14
autor
26. sep 2018

@rainee bože to snáď nebude rok takto vrieskať 😳😳😳😵

andy241
26. sep 2018

@dextella14 mne sa to tiez stalo...ale plakal az po dokupani strasne...zmenila som cas kupania z vecera na doobedie a v pohode 🙂

dorotka9819
26. sep 2018

My sme skúsili trošku teplejšiu vodu a malému sa hneď viac páčilo. Skús, za pokus nič nedáš. Buď to bude obdobie a prejde ju to alebo jej býva teraz trošku väčšia zima ako sa zmenilo počasie 😃

kika831
26. sep 2018

@dextella14 mame nieco podobne- syn ma 20 mes- do 18 mes miloval kupanie, tesil sa na clapkanie a zrazu z nicoho nic je kupanie najvacsi nepriatel. Bojujeme kazdy vecer. Tiez dufam, ze ho to postupne prejde a tak ako prislo aj odide. Drzim palce. Ozaj a nie je to horsi, ked jej umyvate vlasky? Bo ja mam pocit ze u nas je to este horsie ked mu lejem vodu na hlavicku.

danula.ch
26. sep 2018

@dorotka9819 nás už neplace, ale práve prvých 5 mesiacov plakal skoro vždy a čím bol unavenejsi, tým viac plakal. Možno práve v tom je aj vás problém. Skúste ho kúpať, keď má dobrú náladu, nedodrziavajte striktne čas, ten nie je až taký dolezity. Večerný rituál sa dá vytvoriť aj s inými cinnostami

dextella14
autor
26. sep 2018

@kika831 nie, to jej nevadí.. pred 3 dňami spustila rev až po takých 3 min dnes už hneď :( ani som ju poriadne nestihla umyť, bolo to hrozné.. tak vrieskala naposledy ako novorodenec 😵😵

dextella14
autor
26. sep 2018

@danula.ch aj ja si myslím, že už je unavená.. skúsime posunúť trochu čas..

minik5
26. sep 2018

@dextella14 stalo sa nám to, všimla som si, že akonáhle bolo leto, teplo, tak bez plaču, keď sa zase ochladilo, keď aj v lete, že aj v dome bolo chladnejšie, zase plač. Ani mne sa nejak nechce chodiť do vane, keď si mam predstaviť, že vyleziem do tej zimy..nemoze to byť v tom? ;)

dextella14
autor
26. sep 2018

@minik5 doma máme 22,5 stupňov podľa mňa je to fajn.. a včera napr. Keď bolo chladnejšie sme si trošku ešte aj vyhriali kúpeľňu prenosným fukárom 😀

minik5
26. sep 2018

@dextella14 aj my máme zhruba toľko, ale predsa v lete je aj 26, 27 vo vnútri.. Aj my si už vyhrievame, ale predsa len, keď sa vyjde von z kúpeľne, je to šok :D aj dobre potom zabalite, pyžamo, možno deka?.. Ale inak aj nám sa to stalo, keď bol menší, že zrazu rev vo vani, ale to už si nepamätám, čo v tom bolo, či tá zima.. Ale umývanie vlasov doteraz neznáša, plače, 2,5r.má

dextella14
autor
26. sep 2018

@minik5 hej obliekame ju v kúpeľni a ide rovno do spacieho vaku...
V teplote asi problém nebude
No uvidím ako to bude pokračovať..

momoika
26. sep 2018

@dextella14 ochladilo sa, mohlo jej byt studena voda a odvtedy ma šoky. Skus už vykureny miestnost, teplejšiu vodu a pomaličky ju vkladat.

pininka
27. sep 2018

Aj u nas to bolo, ale ked ocko neodhadol vodu a dal je teplejsiu nez bolo treba. Nemohal som s nou ani vojst do kupelky. Tak som odtial vsetkyv vyhodila a zacala ju davat postupne, najprv len nozky, oclapkala som ju, potom postupne cele telo. Nastastie to preslo a zasa sa tam smeje. Co neznasa od narodenia je sprcha, to ma doslova histericke zachvaty.