Ako dlho po ukončeni kojenia prespalo vaše dieťa noc?

tehulka2011
12. feb 2012

Ahojte, zaujima ma, ako dlho po ukonceni kojenia zacalo Vase dieta spinkat celu noc? Napiste prosim aj vek pri odstavovani a ako casto sa predtym budilo, dakujem 🙂

petkave
12. feb 2012

Od nočného kojenia som malého odstavila v cca. 1 roku, lebo mu evidentne nešlo o papanie. Bol schopný ma zbuntošiť aj 6x za noc, len aby sa mohol prisať. Preplakal 3 noci, potom si zvykol. Ostalo nám ešte ranné a večerné kojenie, ale aj to sme už ukončili v 14. mesiacoch. Syn má 1,5 roka a ešte stále neprespí celú noc. Väčšinou sa zobudí 2x a pýta čajík. Chodí spať o 19.30, vstáva ráno o 5.00 a to dostane UM.

gubcikova
12. feb 2012

15mes.a hned prvú noc

limatka
12. feb 2012

ja som maleho odstavila uplne od kojenia ked mal 1,5 plakal 2 -3 noci ,kamaratka ma 5 deti a poradila my nedat malemu v noci nič ani čaj ani vodu tak som nedala ani nepytal na 4-5 noc spal celu noc jak poleno dôležite je mu nedat lebo ak daš čaj bude ho pytavat v noci a zasa sa nevyspiš teraz ma 2,5 ide spat o 8,30 a vstava 8 rano vyspim sa vyborne

ikke
12. feb 2012

zalezi aj, co si predstavujes pod frazou "prespalo celu noc", ci to, ze nepytalo jest, alebo to, ze spalo ako dudok od vecera az do rana? ak to druhe, tak to u nas nie je dodnes, aj dnes v noci som mala niekolkokrat ruku v jeho postielke. a ak to prve, tak u nas to bolo naopak - posledne 2 mesiace kojenia (od 7. do 9. mesiaca) som totiz kojila uz len v noci, no a ked prestal v noci pytat mlieko, spal relativne az do rana 😉

saranata
12. feb 2012

Ahoj.od nocneho kojenia som odstavila dceru (22 mes.) pred dvoma tyzdnami,budila sa niekedy aj tri -styri krat.
Tak som sa k tomu odhodlala aj kvoli tomu ze som tehotna a bolo to uz neunosne kedze som vobec nespala. Samotne odstavenie nebolo tak zle ako som sa obavala,prve dve noci si poplakala ale vydrzala som jej nedat didu a potom uz vedela ze v noci nedostane ,asi tyzden sa budila o takej tretej ale uz neplakala.po tyzdni mi spi pekne od osmej vecer do tej siestej-siedmej rana,vtedy jej uz mliecko dam🙂
V noci jej nedavam nic ani caj

feb13
12. feb 2012

No... ja som syna odstavila od nocneho dojcenia ked mal 8,5 mesiaca, predtym sa budil na mliecko 1-2x a okrem toho este velakrat lebo mu prave isli zubky. Vtedy k nemu zacal vstavat manzel a celkom dobre to fungovalo asi mesiac. Po mesiaci zacal vstavat raz okolo 3-4 ale vtedy prereval hodinu-hodinu a pol, vtedy uz mal tie najhorsie zubky vonku a teda vobec sme si to nevedeli vysvetlit cim to je, zbytocne sme ho obaja ukludnovali. Ja som ho medzitym musela odstavit uplne zo zdravotnych dovodov, tak sme mu zacali davat UM ked sa zobudil a to sa ukludnil a potom spal dalej. Takto fungujeme vlastne dodnes a to uz ma 14... akurat ze sa to budenie presunulo na troska neskorsie, asi 5-5.30. Asi pred tyzdnom sme zaviedli, ze na noc presuvam postielku k sebe a ked sa zobudi tak ho len pohladkam a niekedy si troska poplace tak pol minuty a potom v pohode spi dalej aj 2 hodiny este... nie som presvedcena ze sa budi kvoli hladu ale teda noc uple neprespi.

pimpulienka
12. feb 2012

Dcerka má 19,5 mesiaca večer pred spinkanim ešte kojim a noc mi krasne prespi od 9 mesiaca ( sama prestala v noci mliečko pytať, dovtedy si vypytala aj tak vždy len 1x maximum 2x.).. Spi mi od 20:00 do 8:00 rana

desmodka
12. feb 2012

ja som ho uplne odstavila v 18m (bez plakania a jedovanie - uplne super to zobral) a hned tu noc ako som ho odstavila zacal pekne spavat t.j. od cca 20:30 do 5, potom si cucne mliecko z flase spi dotej 7-8
ked bol kojeny tak bol hore kazde dve hodiny a niekedy aj castejsie
odstavovat som zacala postupne... dva tyzdne len pred spankom a v noci a potom uplne

slivocka
12. feb 2012

Ja nekojim od 3.mesiacov deti, a spia tak ako pred tym. Mala vstava v noci kazde 3 hodiny na jedenia a malý vstane raz v noci. Je to tak asi od ich 2 mesiacov.

sssimi
12. feb 2012

Sarah mi v noci prestala cuckať asi v 8mom mesiaci-stačila jej voda-tak či tak vstávala 8-10x za noc-buď na tú vodičku alebo vypadnutý dudlík alebo proste pre niečo... Občas bola aj hodinu hore, občas to boli len také 2 minútkové prerušenia. Sama sa odstavila v 14tich mesiacoch a v 15tom mi začala prespávať s tým, že som jej nechávala flašu s vodou v postielke a naučila sa sama si ju nahmatať, napiť sa a spať ďalej. Potom ešte boli obdobia kedy sa budievala.

dahra
12. feb 2012

Celú noc (tj. od 20.00 do 6.00) mi už dokázal prespať od 6.mesiacov, sem-tam sa stalo, ze sa zobudil raz. Od 8.mesiacov sa uz vobec na papanie nebudil. Odstavil sa sám týždeň pred 1.narodkami, zo dna na deň mu mlieko prestalo chutit.

vinifred
12. feb 2012

..náš nespával od narodenia,býval hore od 21.30 do 04.30,nespával po odstavení keď mal 7,5 mesiaca, nespával do 1,5 roka,potom mal obdobie,že prespal celú noc do cca 2,5 a teraz má 4 a prespí celú noc len pri mne...teraz má aspoň argument že preto "lebo ma veľmi ľúbi"nech sa páči... 🙂 tak si hovorím,že však keď bude mať 15 tak už sa na nás "toto"tak si ho užijem,kým sa dá..ani neviem,kedy príde,ráno sa zobudím na to,že manžel je het a malý rozvalený cez celú posteľ..

inneska
12. feb 2012

ja som odstavila v 18m, zo dňa na deň úplne, a prijal to perfektne, hned prvú noc som sa vyspala 🙂 zobudil sa len 1x čo si vypýtal cici(ale nechutilo mu, lebo som si bradavku potrela citronom, že mliečko je pokazené) a spal dalej...a predtým ani som to nepočítala kolko x bol hore, nad ránom ako sa pricucol, tak na mne visel až kým sme nevstávali...a to nadránom bolo najhoršie, lebo som ostala tehotná a ostali mi citlivé bradavky a ked ma žužlal, privádzalo ma to do šialenstva a ked som ho odpojila, tak spustil revyyy...teraz niekedy prespí durch celú noc(od 19 do 7) niekedy si vypýta vodu...ale kedže zase opäť kojím, tak pri tom budení si to pýtanie vody nejako neuvedomujem..

siusinocka
12. feb 2012

my sme asi špecifický prípad, kojili sme sa do 9 mesiacov ale aj 10 krát zanoc.. a teraz má 2,5 roka a doteraz sa budí aj 4 krát...

lenkaks
12. feb 2012

Ahoj ja som kojila do 2 rokoch a az teraz v 3rokoch mi maly prespi celu noc....

nikinka82
13. feb 2012

Adamka som kojila do dovŕšenia 3 rokov. Prvý rok sa budil aj 5- 6 krát za noc.... 😒 bolo to ťažké, ale zvládli sme to... v druhom roku sa to zredukovalo na také 2-3 razy za noc...a až po úplnom odstavení prespal celú noc.

danculik
13. feb 2012

Ahoj...tak neviem ci to tu patri, ale ja mam 5 mesacneho synceka, plne ho kojim..a uz mi prespal 2x celú noc..tak neviem ci to ma súvis s tym ze ci ho este kojis alebo nie...

ludka77
13. feb 2012

Ja som kojila do 7 mesiacov a teraz má malá 2roky a 6 mesiacov a ešte stále sa v noci 1-2x budí, že chce mliečko, a dovtedy opakujem meko meko meko, až kým nevstanem a nedonesiem jej ho 🙂

bambola
13. feb 2012

Ja som kojila do 15m, odstavila som zo dna na den. V podstate spavala na prsniku celu noc, cize odist na dlhsie ako 15min bolo nemozne, budila sa. Ked som odstavila, 2noci mrncala (ani neplakala) aj zo spanku a budila sa , 3. noc uz bola prespata cela, a je to tak odvtedy (teraz ma 19m), samozrejme na vynimky ako su choroba a tak 🙂. Dolezite je nedavat ziadnu nahradu, cajik, vodicku....nic, lebo sa ti bude budit.