Kojenie 5-mesačného dieťaťa - ako často a ako dlho?

tukanec
17. feb 2020

Ahojte maminy. Prosim vas ako casto kojite vase 5 mesacne ratolesti a ako dlho cca? Ja viem ze to je individualne, ale ma to zaujima pre porovnanie🙂 pripadne mi aj napiste kedy vam na noc zaspia a kolko krat vnoci pytaju papat. Dakujem za kazdu odpoved 🙂

evittam
17. feb 2020

@tukanec Obe deti dojcene v 5.mesiacoch uz spali celu noc. Spávať chodili cca okolo 19.-20.00. Dojcila som rano, na obed, poobede, vecer. max.10-15min.
Syna som začala prikrmovat cca v 5.5mesiacoch a dcerku v 4.5.

ukulela
17. feb 2020

@tukanec dve deti, dojcene na poziadanie, prikrmovane od ukonceneho 6. mesiaca. prvy - jedol 6-8x za den. cez den castejsie - aj kazde dve hodiny, lebo celu noc prespal. milovane dietatko, doprialo mame spanok d navratu do porodnice. druhy - v noci hore cca kazde 3 hodiny .... tazko porovnas, ja mam doma dve neporovnatelne deti 🙂

mon895
17. feb 2020

Moj ked mal 5m kojila som cez den kazde 3h a v noci 2x

ajka0207
17. feb 2020

@tukanec cez den tak kazde dve, tri hodiny v noci spala pri mne, takze netusim, ale niekedy to bolo po hodine, niekedy aj len raz za noc.

tukanec
autor
17. feb 2020

dakujem vam. chapem ze sa nedaju porovnavat deti. ale moj chce kazdu hodinu cez den a posledny mesiac uz aj kazdu hodinu-hodinu a pol aj v noci. mne sa to zda vela, ale nevedela som odhadnut ci moze byt naozaj hladny alebo ma zo mna len cumel- ale ked prestane pit tak ho vzdy uz zrusim.. na druhej strane nejako vyrazne nepribera. takze vlastne neviem 😄🤷🏼‍♀️

janettdamian
17. feb 2020

môj si pýtal v noci cca každé 3 hodiny, papal cca 5 minút na prsníku za spinkal, som ho odpojila a preložila do postieľky, on bol v tomto super

malfea
17. feb 2020

@tukanec ahoj, môj papal každé 2 hodiny vo dne, v noci. Keď cez noc aspoň raz potiahol 3 hod bez kojenia, bola to paráda :D ale tiež mal dni/noci, keď pýtal aj častejšie.

tukanec
autor
17. feb 2020

@malfea no moj praveze od narodenia vie spat v kociku krasne 3hodiny. v noci uz ani nahodou tolko nespava a ako som pisala cez den pyta lazdu hodinu🙆🏼‍♀️

smejko25
17. feb 2020

@tukanec no moja zase v kociku nechce spat 😁😁 ked ideme na prechadzku to ano ale zeby som ju cez den tam dala ta ani panovi nezaspi 😁😁😁 zato si da za den par 20-30 minutovych slofikoch 😁

tukanec
autor
17. feb 2020

@smejko25 to ja tiez musim ist von s nim do kocika. ale ked zaspi idem s nim domov a supnem ho na balkon😄

nini1010
17. feb 2020

Kazde 2 hodiny 5-7 minut,potom.pusti a dost.Nikdy sa nehra.

smejko25
17. feb 2020

@tukanec tak to mas stastie my byvame v rodinnom dome tak je nerealne dat na balkon 😁😁