Ako naučiť bábätko samo zaspávať?

dreamer4
12. dec 2011

trochu som to presvihla s vecernym zaspavanim na rukach...moja dcerka ma uz problem vecer zaspat,aj ked ju uspavam unavne na lopte...Ako mam postupne dcerku odnaucit od zaspavania na ruckach, aby vedela zaspat sama vo svojej postielke? ked som drobca skusila nechat sameho zaspat v postielke, boli z toho nervy a neutisitelni plac...... najhorsie je, ze uz aj pocas dna nechce zaspavatsama. Dakjem za rady.

hoogy
12. dec 2011

podla mojho nazoru je na to este mala. my sme maleho uspavali dlho na rukach a jednoducho prisiel cas ked si on sam povedal ze ide spat sam. uz mu to vadilo rusila som ho. nemal este ani rok. ale este doteraz s nim travim cas vecer ked ide do postele. citame mu rozpravku. vydrz pride ten cas ked uz ta na to nebude potrebovat a potom ti bude aj luto. 😉

moma
12. dec 2011

Musí sa len poriadne unaviť... U nás zaberalo, že som ju v postielke prikrila svojim vankúšom, nevládala ho odkopnúť, lebo bol ťažší ako jej perinka a tak sa rýchlejšie unavila. A sedela som pri nej až kým nezaspala. Potom som dala vankúš preč.
Teraz už spod vankúša vylezie, tak skúšam nechať ju v postielke samú, pár krát zaplače, prídem k nej aby vedela že som tu a znova odídem. Celkom sa nám takto darí 🙂
Ale cez den zaspáva stále na rukách, alebo v kočíku.

slivocka
12. dec 2011

@dreamer4 my sme sa tiež trapili, malí zaspavali o 11tej v noci ... povedali sme si dosť. už asi 3 tyzdne sami zaspia o 8ej v positelkach. prve dni to bolo naročne, zhasli sme im svetlo, dali sme ich do postielok a išli preč z izby. plakali , ale my sme k nim stale prišli a pohladili ich...potom , aj ked po hodine, ale zaspali. ani za nič , sme ich na ruky nebrali. postupne prestali aj plakať, a sami su nervozni k večeru a ked ich uložime do postielok tak su kludní. Prišli sme na to, že oni chceli spinkať , boli z toho nervozni , že ich vlačime po rukach ... cez den ich vôbec nedavam do postielok, su na našej posteli. tak spia cez den, iba večer ich davame do postielok ,aby si zvykli, že tam sa v noci spí. 🙂

wewe22
12. dec 2011

ja som ucila postupne najskor som sedela pri nej drzala ju za rucicku a cicikala mala som kolisku aj to pomohlo a apostupne som oadobrala kolisanie potom cicikanie a nakoniec som ju uz nechavala samu ked plakala dala som jej dudku a vzdy ked ju vyplula znova som prisla pohladila ju dala dudku a ona si casom zvykla
takto sme to robili od tretieho mesiaca a trvalo to asi tri tyzne

lenocka84
12. dec 2011

@dreamer4 ahojky, nemyslim si ze odpoved je este malicka je ta naj, kazde dieta sa vie naucit same zaspavat, cim dlhsie na rukach o to dlhsie a uplakanejsie je oducanie. u nas od malicka zaspaval syn sam, ale do dnesneho dna musi mat v ruke plienocku, tu si zmoli a s nou zaspi. bude mat 20m a stale to robi, a ani mu to nemienim brat, nakolko myslim ze je to to najmensie zlo. skus to tak ze ked ju ulozis, odid z izby, nechaj ju trosku poplakat, vrat sa, pohlad ju, prehovor, na nu, ale urcite neber na ruky. ona pochopi ze si pri nej. je to taka "drastickejsia" metoda, ale v mnohych pripadoch velmi ucinna.
drzim prsty. a urcite skus nejake mojkatko. aj obyc plienku 😉

m.i.r.i
12. dec 2011

no viacmenej si ju to uz naucila, tak budes musiet aj oducat🙂 Najlepsie je od zaciatku nenaucit, ak sa da..nas maly zaspava sam takmer od narodenia, ak neratam, ze zo zaciatku este zaspal pri jedeni a potom som ho prelozila do postielky...neskor sa uz len napapal, polozila som do postielky a odisla..ziadne nosenie, hojdanie..to som robila ked ho bolelo brusko, ked bol mrzuty, ked ho nieco trapilo..
V tvojom pripade by som teraz este trosicku pockala..ja si tiez myslim, ze na take preucanie je malinka..pockaj aspon do pol rocka a potom to skus tak ako tu aj niektore kocky pisali, ze nechat plakat, ale prist stale spat, ze si tu, pohladkat, upokojit a zas odist...potrva ti to mozno 3-5 dni, kedy budes mat tazke noci, ale potom to uz pojde a bude sama zaspavat...tu na koniku je ale vela tem o zaspavani, aj o tej knizke "Kazde dieta sa vie naucit spat", skus trosku pohladat..

luciferkax
12. dec 2011

Ked bude jej čas, odučí sa sama... 🙂 my sme zaspávali na rukach niečo vyše roka, potom sa aj drobcovi začalo loepšie zaspávať na posteli, tak nechcel byť na rukách 🙂
teraz máme dalšie bábo a zaspáva tiež na rukách, neriešim.. načo ho mám nechať plakať samého v postielke, ked ho môžem chvílkiu ponosiť na rukách a on zaspí.... vôbec nie je pravda, žč čím dlhšie na ruukách, o to dlhšie a uplakanie bude odúčanie, je to somarina........ tebe by sa páčilo, kebyže si maličká, nevieš chodiť, neviem rozprávať a tvor, ktorého nekonečne miluješ ťa nechá samú v tme???? a máš ešte aj v tom strachu zaspať????

dreamer4
autor
12. dec 2011

@slivocka
@lenocka84 baby, ale vy ked deturence nechate plakat v izbicke....tak ked ich pridete utisit, prestanuplakat??? Lebo ked som to skusila...a zistila, ze som pri nej, tak este viac plakala a pustala slzicky ako hrach velke ☹

dreamer4
autor
12. dec 2011

@luciferkax mas pravdu, aj ja som si tak vravela....ale niekedy uz proste nevladzem.... a drobcek je nervozny a a posledne dni vecer sa napapa a od papania aj 4 hodky vystraja...kym zaspi ☹

lenocka84
12. dec 2011

@dreamer4 ono to par dni trva, to je normalne. mne syn spal od malicka sam, aj zaspaval, ale co sme skusali na synovcovi, a mnohe ine kamosky, tak to fungovalo

dreamer4
autor
12. dec 2011

JEEEEEEEEJ, baby, ja som anjelika ulozila o siedmej po nakrmeni a okupani hned do postielky a drobec sa kus popucil a samostatne zaspal...bez vyrazneho kriku a placu....asi som odhadla fazu, kedy bola unavena....uz sa mi pred 10 min. na malu chvilu zobudila, ale len som ju pohladkala a spi dalej 🙂))))
Este sa Vas chcem opytat, Vam prespia deticky celu noc....lebo ja dojcim a mam pocit, ze dcerka nie je v noci hladna...ale skor sa budi zo zvyku....

amienne
11. jún 2020

@dreamer4 moja stale neprespi a nebola kojena, v nici nepotrebuje papat ani pit a aj tak sa budi stale. Pohladkam ju, niekedy musi na ruky. A to ma vyse dvoch