Ako odnaučím dieťa od uspávania na rukách?

2231987
12. nov 2015

Ahojte mamicky prosím vas ako odnaučím mojho drobca od uspávania na rukách? Uz som si zaobstarala aj knižku Kazde dieta vie dobre spať no podla toho to nezabera...Prosím píšte mi len také ktoré mate takéto skusenosti odnaučenia 1,5dietatka...ďakujem

susi123
12. nov 2015

Ahoj. Mojho som tiez uspavala do 1,5 roka na rukach a bola som zufala. Bol velmi tazky, mala som bolavy chrbat, ale inak zaspat nechcel. Potom jedneho dna sa mi sam od seba vypytal do postielky. Nic som preto neurobila. Vzala som ho na ruky ako vzdy a on sa zacal tahat do postielky. Odvtedy zaspaval v postielke. Drzim palce, mozno aj u vas to chce iba cas a jeho rozhodnutie.

jul11
12. nov 2015

sup do satky,alebo nosica. pripadne si spolu lahnite do postele.nasa trojrocna zaspava s nami,potrebuje citit ludske teplo.vobec to neberiem tragicky.cely den je samostatna,sikovna,vecer potrebuje sa tulkat.

myzma
12. nov 2015

V takomto veku je to uz vaha, moja ma 12 kg a uspavam zvavsa v nosici kvoli organizacnym veciam v rodine. Chrbat dost citim, i ked mam ergonomicky nosic...Cize radsej tymto sposobom co najmenej.

Moja vie zaspat i v postielke, ked pri nej lezim.... Tak som riesila pri starsich, ze od roka som si s nimi lahla, postielku mala prirazenu k manzelskej posteli a bola s nimi, dokial nezaspali...

Nosic by som zvolila ako poslednu moznost, i ked isto by si s nou vyriesila cast problemu....

Odporucam naucit na postielku, ci vyberies pre zaciatok obedny alebo vecerny spanok, je uz na tebe.... Ja som zacala vecernymi.... Da sa to i nenasilne bez placu, spolu, s rozpravkou, piesnou, hladkanim.... No ideal co najmenej podnetov... V ramci kazdodennej rutiny, rezimu...

Alebo kocik a prechadzka na cerstvom vzduchu 😉

henikav
12. nov 2015

Ja si myslim ze potrebuje citit tvoju blizkost, my sme nikdy neuspavali na rukach, ale lahnem si k malej, hladkam ju alebo sa drzime za ruku a je spokojna ked ma citi

8291
12. nov 2015

Najlepšie je to podľa mňa ublne v babätkovskom veku.mala keď mala mesiac som si vsimla že sa dozaduje nosenia a zaspavania na rukách.tak sme sa začali odnaučať.trvalo týždeň kým sii zafixovala ze hat sa musí v postielke a aj zaspavať.teraz ma 16 mesiacov a už sama večer cupká do postieľky aj s čajom.a absolútne nevyzaduje sa nosiť na rukách.ked chce sa vypyta hopa pomojká a šup na nôžky.no ale každé dieťatko je iné.

siska53
12. nov 2015

Plus minus v podobnom veku sme sa presuvali do lahu na postel.
Resp. Maly po odstaveni v 11.m.este asi 2.m.bol uspavany za rovnakych podmienok,len namiesto prsa mal flasku a nasledne na posteli,bola som pri nom a spievala som mu,hladkala chrbatik.
Mala bola dojcena o dost dlhsie,takze tam sme len zo sedu presli do lahu. Vyriesilo to aj jej obcasnu nemoznost zaspat na prse. Opat spievanie,hladkanie chrbatika.
Vlastne stale sme pri nich,ked zaspinkavaju. Ved zachvilu nas uz pri sebe nebudu chciet.

slavkaa85
12. nov 2015

My sme tiez nosili asi do 1,5 roka. Ked som uz kvolli chrbtici nevladala, tak sme si jedneho dna povedali s manzelom, ze nejdeme nosit, polozili sme do postele, lahli k nemu a drzali za ruku. Zo zaciatku to trvalo kym si zvykol, zaspaval dlho, ale teraz nie je problem. Zaspi aj do 10 minut, ale potrebuje sa drzat a to uz ma dva roky... No co uz, ked je taky tulivy 🙂

elis1985
13. nov 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

Šup spolu do postele 🙂

milota164
13. nov 2015

postielka jednoznacne, ale aj tak za chvilu zacne vyliezat ak bude chciet byt s vami 🙂

katrin21
13. nov 2015

s tymto som mala problem s dcerkou...uz som to nevladala, nemala ani rok..ale bola mi ťazka hodinu ju nosit na rukach.... jedneho dna sme povedali, ze dost.. dala som ju do postielky, dala jej tam plysakov, nech sa s nimi zabava trochu , ulozila ju, popriala dobru noc a odisla som za dvere.... samozrejme plakala.. ked uz moc, prisla som k nej, ukludnila ju, ale nevyberala z postielky..... takto to trvalo mozno 3/4hodinu, hodinu az nakoniec zaspala. bola som tam mozno aj 20x....
dalsi den a dalsi , stale to zacalo byt lepsie... behom asi 10dni som ju potom polozila , ona vedela, ze plac jej nepomoze a ruky si nevydupe, takze si pekne zobrala do ruky hracky a kludne sa s nimi hrala a zaspala....
Tak som to mala nastudovane s knizky, ako postupovať a osvedcilo sa, bola to chvilka v podstate. Bola som za dverami, cakala.. pohladkala ju, utisila a zase odisla.. postupne vzdy menej a menej, az nebolo treba vobec.
Jediny problem je, ze vacsina mamiciek to nevydrzi. Odvtedy dcera zaspalavala krasne sama , bez problemov vzdy a vsade.... hracka, objatie, pusa ... dvere pootvorene do chodby a dobru noc,.

Uspavanie lezanim v posteli s dietatom nebolo nic pre mna.. to by bola zase hodina a takto ma mamicka uz konecne vecer aj nejaky ten cas na to , co potrebuje a nie stravit hodinu v posteli uspavanim.

lulistek
13. nov 2015

Napíšem moju skúsenosť. Svoju dcérku som uspávala donedávna na fitlopte ( keď som mala nevolnosti v tehu tak v kočíku ), proste hopkanie v deke, par nasich oblubenych pesniciek som jej spievala. Teraz - dnes tretikrat som ju uspala na posteli, pretoze sama mi povedala, ze chce spat ako veliká. Ľahli sme si do postieľky ja vedla nej, chytila som ju za rúčku a spievala tie pesnicky co na lopte a zachvilku - 10min spinkala. Verím, že sa to uchytí. Ja totiž nie som zástanca vyplakaním sa. to nie je zaspatie, to je rezignovanie že nikto nepríde.

tjaden
16. nov 2015

už ma 1,5roka a ešte ho uspávaš na rukách? fuuha to musí ozaj bolieť :D moja ma 12kg si to neviem ani predstaviť :D no ja som ju od toho odnaučila už prvé mesiace, začala som tak, že som ju zobrala na ruky a sadla som si na posteľ a len som ju natriasla akože chodíme, potom som si lahla a zase ju natriasala a ked už bola tuha dala som ju ležať, a pomaly som skúšala netriasť ňou, dať ju rovno vedla mňa a tak...bolo to ťažké, veľa plaču ale rýchlo si zvykla. Mala som to vyskúšané na synovcovi, keď som ešte dieťa nemala mama so sestrou ho strážili a bol to riadny macko už ho nevládali nosiť totálne nahnevané od námahy ho dali mne, za 15sekund mi došlo, že fúúha tak na toto nemám, sadla som si s nim a triasla akoby sme chodili, lahla som si a zase som triasla, on sa na tom zasmial a do minutky spal, keď som vyšla z izby za 5min vypúlili na mňa oči a bola som frajer 😀

asimama
16. nov 2015

Katrin21 má pravdu..presne takto isto som to riešila aj ja..ale keď mal malý 10 mesiacov.. Mala mi odzaciatku zaspáva sama..fakt od narodenia.. Teraz občas skúša, či ju z postieľky zoberiem..ale neúspešne ;) ale vôbec mi neplače..je to opak jej bračeka..

tatianakubo
16. nov 2015

Cim skorej s tym zacnes,tym lepsie☺my sme tiez najskor uspavali a potom som si povedala dost.polozit do postielky,pohladkat a odist.samozrejme,ze to nebolo najskor bez placu,ale to musis vydrzat a hlavne neustupit😀teraz ma maly 14 mesiacov a od 8.mesiacov zaspava sam,vo svojej postielke a vo svojej izbicke😊je to super,mas vecer trocha kludu a casu pre seba a netravis dve hodiny uspavanim.teraz to vsak mame doma zase,dvojmesacneho synceka,takze odznova☺,uz si totiz zacal vyzadovat,aby s nim niekto zaspaval☺urcite sa ti to vyplati,naucit dieta zaspavat same,aj do buducnost😊

katarinaalexik
18. nov 2015

Ahojte maminky..prosim vas o radu.mam 2,5 mesacneho chlapceka,po 3 tyzdnoch som musela prestat kojit.skusali sme kadejake mliecka a kvapky-mal stale nafuknute brusko a nevedel sa vykakat.chudatko moje tak sa pucil,az dostal pruh-v decembri ideme kvoli tomu na operaciu😢..teraz mu davam babylove bio a je to dobre-poprdkava stale aj sa vykaka..ale ma trapi,ze on cele dni nespinka.nedokaze zaspat,ak tak sa po 15min zobudi s obrovskym placom.musim ho mat stale na rukach,ak ho polozim spusti rev.cely den je hore a v noci sa potom nevie dospat,spi aj 6-7 hodin v kuse..poradte mi prosim,mate niekto taku skusenost??ja som uz zufala,neviem co robit a uz sa nemozem pozerat aky je vycerpany..tak by som mu chcela pomoct..uz ani nevladzem cele dni ho mat na rukach,ale nechcem aby plakal aj pre ten pruh-aby sa mu to nezhorsilo.....😕😕😕

natasha1988
28. feb 2020

Prečo odnaúčať?? Ved je to legitimna potreba babatka byt pri mame. Je to normalne, ze deti potrebuju maminu pomoc a pritomnost pri uspavani, nevedia same zaspat. Moze to byt hladkanie, spievanie, uspavanie pri dojceni. Trenovat dieta spat samo, je pre dieta škodlive. Dieta nie je vec, ktoru odložiš do postielky a maš svoj pokoj. Odporucam precitat knihu: S laskou o detskem spanku. Lenka Medvecova Tinkova. Najdes na https://www.prosimspinkej.cz/ Najlepsia kniha o detskom spanku na trhu. Nam velmi pomohla.