Ako odnaučiť 17 mesačné dieťa od zaspávania v kočíku?

simona92101
1. sep 2020

Ahojte,ma niektora mamina skusenost s oducanim dietata s uspavanim v kociku?
Dcerka ma 17m,vecer pekne zaspi sama vo svojej postielke vo svojej izbicke,ale cez den so spankom bojujeme 😕 ma vela energie,cize kym ide spat obedny spanok, tak ju musime niekde vybit,vacsinou sme cele doobedie vonku (ihrisko,odrazadlo),zje polievku,vypije mlieko v kociku a po chvilke zaspi,len ju prelozim potom do postielky.ked cely den prsi ako dnes,tak sa nam von ist neda,tym padom nevybije energiu doma,a tazko sa jej zaspava..rada by som ju naucila aby aj cez den sama zaspala v postielke,len sa mi nedari,vymysla tam.ked si k nej lahnem ku nam do postele,tak sa tam jasi a vymysla ...budem rada za kazdu radu.dakujem





a v kociku

julianadrx
1. sep 2020

Treba si trpezlivo ľahnúť k nej, potrvá to pár dní, možno prvé dni zaspí po pol hodine možno po hodine, je to o tebe, dieťa sa učí od teba 🙂 ... tiež mi 2x denne spali deti v kočíku vonku, večer v postielke, potom keď boli pálavy som ich vonku v koči nechcela nechať tak som ich naučila vo vnútri ale vravím pár dní to trvalo, sem tam som musela jemne hlas dvihnúť aby ma nerušili, že som unavená a chcem si oddýchnuť.... a unaviť vo vnútri môžeš tiež, cvičením, tancovaním ... prípadne gumáky, pršiplášť a to chladné počasie ju samo poženie do teplej postielky, kočík by som neriešila. Deti mám rôzne staré takže som to absolvovala 2x a dá sa to 🙂

simona92101
autor
1. sep 2020

@julianadrx ked sme len doma tak len zle robi,spekuluje,neobsedi pri nicom,nic ju nebavi 😕 vsetko par minut a uz vymysla.no ked leje ako z krhle a šlaha vietor tak by som snou nerada lietala po vonku..
Budem teda skusat,snad sa to podda.dakujem

janynyna
1. sep 2020

Môj malý bude mať za necelé dva týždne 2 roky a sme na tom podobne. Večer v pohode zaspinka v postieľke ale obednú spánok je boj. Pomáha len kočík. Skúšala som už hádam všetko 😊.

lucik194
1. sep 2020

chces radu? vykasli nato......

mala som to doma.... starsia spala len v kociku..... vecer spavala v postielke ale poobede ani za toho oneho zaspat v postielke, spala len v kociku co sa pohyboval.... takze kazdy den som chodila poobede von, kocikovat, prsalo snezilo, fukalo..... ja vonku..... inak strasny hukot a krik....
ked mala asi 1,5 roka bola ochotna zaspat aj doma, v kociku, mame dlhu chodbu, takze som ju vlastne ukocikovala na chodbe v byte a tam aj zaspala, a spala 2 hodinky potom sa zobudila a bolo vsetko v pohode.
poobede spavala do 2 rokov potom uplne prestala..... postielka bola poobede zakliata.....

simona92101
autor
1. sep 2020

@lucik194 nechcem sa na to vykaslat,lebo uz chodit uspavat ked leje snezi fuka je uz neunosne.cez leto sa este dalo,pokial nezaspala ihned,obehla som s kocikom dom a doma len prelozila do postielky.neviem si predstavit,cez zimu,zababusit,uspat vonku a doma vyzliekat a prekladat.podotykam,ze v kociku len zaspi ale spat v nom nevydrzi viac qko pol h.v postielke spi aj 3h.

lucik194
1. sep 2020

@simona92101 no ja som chodila stale.... ja som nemohla zastavit kocik, lebo by sa hned zobudila....takze inu radu neviem.... preklad nehrozilo, to sa zobudila vzdy