Ako odnaučiť dieťa spať na prsníku a na posteli?

domi247
7. jan 2021

Mamicky poradte mi prosim ako mam odnaucit maleho spat na prsniku. Maly ma 10 mesiacov. Spi 2-3 krat denne no vzdy iba na prsniku inak ani nezaspi. Musim si k nemu lahnut dat mu mlieko. Ked chcem vstat tak sa hned zobudi a zase chce prsnik. Cumel a flasu odmieta. Ani v postielke nechce spat. Ked ho tam prelozim tak zacne plakat. Uz ho ho par krat nechala aby sa vyplakal ci nezaspi tak. Ale nakoniec sa vzdy zlutujem lebo nemozem pocuvat ako place. Viem ze som spravila chybu ze som ho brala k sebe na postel. Manzel chodi do Nemecka na dlhe turnusy a mne bolo lepsie iba vytiahnut prsnik a nakrmit ho ako vstavat a vyberat ho z postielky. Vopred dakujem za kazdu radu 😉

luba41
7. jan 2021

a prečo ho chceš odnaučit? ved taketo správanie je úplne normálne..spoločné spanie, uspávanie na prsníku je základ dobreho dojčenia..si sama doma? tak si užívajte spolu..vo den, v noci..🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sashka22
7. jan 2021

@domi247 mam ročného spolu s ďalšou dcérou v manz. posteli, manžel na týždňovkách, ale teda ani by ma nenapadlo, že je to problém... 👀 Neplánujem to meniť, veď je to len obdobie, ktoré prejde. Možno idú Tvojmu práve zúbky a preto je to náročnejšie, tiež mávame aj ťažšie dni a stále na prsníku. Vela trpezlivosti prajem, robíš pre neho co je najlepšie. Neodsuvaj ho od seba.

juliet86
7. jan 2021

@domi247 pripinam sa. aj vy to mate tak ze niepen uspat s prsom v puse ale aj spat s prsom v puse?? a noci mate ako?

evica01
7. jan 2021

@domi247 ak ti surne netreba odnaucat tak to nechaj tak.
Ak potrebujes surne zmenu tak to bude horsie.

simona92101
7. jan 2021

@domi247 a v kociku nespi?keby si nakojila,dala do kocika,vonku s nim pochodila,a ked by zaspal tak odstavila pred domom/na balkone?aj ty si oddychnes,nebudes zivy cumlik,aj si porobis co potrebujes.
Ja som malu nikdy neucila spat somnou v posteli,potrebovala mat svoj priestor na spanok,a ja som si hlavne potrebovala uvarit,upratat,odpocinut,lebo bola cely den len na mne pricucnuta a nemohla som nic robit.dlho sme uspavali v kociku,cez zimu spala hlavne vonku.

juliet86
7. jan 2021

@simona92101 ja som skusala co popisujes moje dieta v kociku nezaspalo. na svet kukat to ano. potom mrnkat a spat az doma so mnou s prsom. snazila som sa o uspatie vonku denne kilometre nachodene a nic

donna37
7. jan 2021

Myslim,ze u kojenych deti je to normalne.Co poznam,vacsina takto zaspava.Nasa ma 16mes.a stale takto zaspava.Inac to zatial neide.Tiez cakam,ze to prejde.Postielku mame prisunutu k posteli a v noci sa tam obcas odkotula.V noci ked sa zobudi,jedine co pomoze je prsnik.

dkethe
7. jan 2021

Vsak uz len daky polrok, to vydrzis :D uz kasli na oducanie, bude na co spominat na dochodku. ja som zacala spat ako clovek, nie samoobsluzny mliekomat pre 2 deti po sialenych 3.5 rokoch 😂😂😂🔨🔨🔨

juliet86
8. jan 2021

@donna37
@dkethe myslim zrle autorka vnima problem nie v tom ze uspat na prsniku ale ze spat na prsniku... vtedy clovek nema.cas na nic ine...