Ako podporiť sebalásku u 7-ročnej slečny?

mauzi
1. jan 2020

Ahoj žienky, dcérka má prekvapila tvrdením, že je tučná a chce schudnúť... Ma 7 a myslela som, že čosi takéto začne možno riešiť neskôr, ak vôbec. Aj ked váhu riešime my ženy asi cely život 😅 Mrzí ma, že si o sebe myslí, že by mala byť chudsia, je prváčka ma 27kg a výšku 131cm, je to veľa?
Skutočne sa mi nezdá tučná.
Zároveň pod otázka, ako podporiť to, aby si viac verila, aby bola so sebou spokojná, aby si uvedomila, že presne taká aká je je úžasná.. Ďakujem za každý názor 🙂Hovorím jej to neustále, ale možno je niečo efektívnejšie.

adamadent
1. jan 2020

Športuje? Ma nejaký krúžok? Asi by som šla týmto smerom. Viesť k pohybu... Neviem nepríde mi 27kg veľa. Športom nemyslim, že by mala chudnúť ale skôr to aby mala nejaké iné myslienky... ciele v tomto veku.

mauzi
autor
1. jan 2020

@adamadent ten šport je dobrý nápad, je to skôr malý umelec hra na flautu, maľuje... Pohyb nikdy nebol jej silnou stránkou, ale v rámci motivácie a cieľov, by to mohla byť fajn cesta. Ďakujem

adamadent
1. jan 2020

Moja dcéra je taky antitalent na šport, ona ani chodiť nechce...ma 5 rokov, začali sme chodiť na štadión korčuľovať a to sa jej zapáčilo. Keď je zdravá aj na bazén, nemusí byť vrcholový športovec ale pohyb je dôležitý, nehovoriac o tom ze som si teda aj ja po vyše 20tich rokoch musela dat na nohy korčule keďže som ju chcela motivovať. Užili sme si to spolu, veselo nám bolo obidvom.

sense
1. jan 2020

Nemyslim ze he to vela, moja ma 6,5r 132cm a 25kg a je sana ruka sama niha vsetjy rebra jej trcia

arcticcode
1. jan 2020

Moj brat je druhak a vazi 24, vysku ake neviem, moze byt, ze je nizsi

mauzi
autor
1. jan 2020

@adamadent jar, leto, jeseň sme stále v pohybe, od preliezok cez bicykel... V zime je to kus horšie, ale vidím, že budem musieť začať viac zakomponovať pohybu do života keďže väčšinu času v škole sedia, treba staviť na kondičku

mauzi
autor
1. jan 2020

@sense jej zase rebrá netrcia, ale naozaj tucnu osobu vnímam úplne inak... Dnes sme sa hrali a popri tom z nej vyšlo, že na telesnej pomaly behá, už uvažujem ako trénovať kondičku, možno dáky ľahký detský aerobic alebo tanec... Tam vidím, že ak by sa zlepšila cítila by sa lepšie 🙂

montemotherone
1. jan 2020

@mauzi skúste teraz v zime chodiť spolu na rýchlu chôdzu, beh.... nie je nič lepšie ako ísť dieťaťu príkladom. Športovať ale prizvukovat že je to kvôli zdraviu, nie vzhľadu 😉 Rovnako ty si dávaj pozor ako hodnotíš sama seba, svoju postavu, vzhľad.... dieťa všetko čekuje 😉

sense
2. jan 2020

@mauzi tak moja neobsefi aj ked teda cielene ako kruzok sport nerobi... ale bicykluje,korculuje, lyzuje ked cvicim cvici so mnou

sense
2. jan 2020

@mauzi tak kondicka je dobra vec skyste dlge prechadzky,bicykel...
A najlepsie robit spolu...potom si to zafixuje ako normalnu vecbyt aktivny

mauzi
autor
2. jan 2020

@montemotherone no keďže v okolí ani ľad ani sneh, vidím to na tie prechádzky ako doteraz, ale v kus intenzívnejšom tempe 🙂 áno, spolu, dakujem, dobre mi to padlo takto prečítať si to 🙂

ivangeline
2. jan 2020

Má otca, ktorý by jej povedal, že je krásna a že ju ľúbi? 🙃

renab
2. jan 2020

@mauzi mozno sa jaj niekto vysmial, ze je pomala v behu a ona si to nejako spojila. Takze sa od toho odrazit a zacat "trenovat". Nie pre stihlost ale pre rychlost. A tiez jej vysvetlit, ze niekto je na beh, iny na flautu. Takze podporit v tom, v com je dobra a "doladovat" to, co jej az tak nejde. Aj pri hre na flaute sa da ziskat sebavedomie 😊

mauzi
autor
3. jan 2020

@ivangeline áno, to má, nebýva tak priamy, ale pre dobro veci je k tomu už pobádaný 🙂

lenocka12345
3. jan 2020

@mauzi teraz som si spomenula na svoje detstvo a školu . Mali sme jednu tyranku ( bez problémov dokázala už v 6.rokoch tak niekoho zdeptať , že človek by až neveril ), navonok anjelik , samozrejme nikdy sa nič nestalo ( mamička pracovala v TV , tatko vychytený architekt ) , sa z nej šli všetci pokakať. Dokázala v prvej triede manipulovať celú triedu ( okrem mňa) aby sa nehrali s jedným naozaj tučným dieťaťom . Takmer v každej triede je niekto taký , čo manipuluje so skupinou a ničia jednotlivcov. Ani tučné decko byť nemusí , hlavne , že je len o štipku vnímavejšie ako ostatní . Štandardne ti 7 ročné dieťa nie je nešťastné z toho , že je tučné a ešte musí držať diétu . Možno to počuje často práve v škole , potom klasika telesná , nepreskočíš cez švihadlo tak ešte na strednej sa niektorí dokážu vysmievať .... atď

mauzi
autor
3. jan 2020

@renab áno, presne tak som sa jej to snažila vysvetliť, že každý je výnimočný a dobrý v niečom inom, tak len mi ostáva dúfať, že si z toho vezme dobrú lekciu do života a uvedomí si aj sama svoju silu a výnimočnost 🙂

moischaaa
4. jan 2020

@mauzi presne to iste u nás plače keď majú telesnú deti sa jej smejú hlavne baby že nevie skákať a je pomalá.... Ma vzťah k umeniu skôr ako k športu, snaží sa ale nemá to rada, byciklujeme, plávame, lyžujeme atď ale nemá k tomu taky vzťah... Možno neskôr to príde a tu váhu bohužiaľ deti sú zlé a keď je dieťa normálne ze nieje ruka noha už sa im zdá ze je iné a deti vedia uraziť jednou slovom a sme doma... Držím palce a je mi ľúto ze je táto chorá doba