Narážky svokra

vaness2013
18. nov 2013

Ahojte, musim sa vyrozpravat, moj svokor ma stale nejake narazky na moju vahu..pri tom si myslim, ze nie som az taka tucna, mam 68 kg, vysku 168 cm.. mam vacsi zadok.. a on uz davnejsie mal narazky, ze aky mam kufor (to som este len chodila s jeho synom) a tak, mna to dost vzalo, aj mu hovoril teraz uz moj muz, ze nech mi to nehovori a teraz tento vikend zas, boli sme na jednej spolocenskej udalosti, kde bola aj frajerka jeho mladsieho syna, ktora je mlada a stihla a on zas do mna, ze ked snou tancoval, ze sa ju bal aj chytit, ze je chuducka, nie ako ja..ze mam aj ruky silne aj vsetko.. tak zle mi to padlo, myslim, ze by to takto nemal mi hovorit.. on ma asi 50kg aj s topankami, ani vela nejem pred nim ani nic, ale on furt ma nejaky problem so mnou,, :( mrzi ma to, ako to mam riesit ? schudnut ?? nebrat si to tak ? diky :(

lalinko2010
18. nov 2013

@vaness2013 na toto je jedna odpoveď - manžel ma má za čo chytiť, som krv a mlieko!
Netráp sa, aj keď sa budeš, lebo toto nepadne dobre nijakej žene, ale podstatné je že sa páčiš svojmu manželovi a ty sa cítiš dobre!

e9
18. nov 2013

tvoj svokor má presne také IQ ako aj váhu,kašli nato.....ale tvoj muž by ho mal poslať na vyšetrenie

bombonka
18. nov 2013

@vaness2013 ja viem,že je to pre Teba určite nepríjemné,ale nedala by som mu pocítiť,že sa ma to dotklo. To ho podľa mňa ešte viac nakopne,aby Ti to stále pripomínal. Ty problém určite nemáš,ale zato Tvoj svokor áno,keď sa takto potrebuje ventilovať na Tebe. Ja by som to otočila na srandu a dobre by som mu to dala vyžrať aj s úrokmi pri prvej príležitosti.

lussy461
18. nov 2013

@vaness2013 urcite si to neber k srdcu! Ved predsa koho zaujima jeho nazor!? Muzovi sa pacis? Urcite ano a hlavnd ak sa citis dobre tak nie je co riesit! Ja som za cca 6mes.pribrala 10kg! Teraz mam 165cm a 60kg, velke mam akurat boky a zadok 🙂 a rozhodla som sa, ze zacnem cvicit pilates 🙂 skus to je to fost motivujuce 🙂

verbal
18. nov 2013

predsa nezacnes chudnut kvoli svokrovi? ved sa mas hadam rada... preco mu nic nepovies od pluc. nech sa stara o seba!

eeffka
18. nov 2013

@vaness2013 no pozri chuda nie si to je fakt, tak bud schudni ( ale kvoli sebe) alebo ak sa citis v takej vahe komfortne tak mu odpapuluj, ze lepsie ako byt chriastel s detskou vahou. Ocividne sa necitis v pohode, alebo ja poznam X podla mojho nazoru tucnych ludi co by pri takej poznamke sa pousmiali, svokra poslali do p... a kusli do langosa

maja1982
18. nov 2013

Moja svokra ma asi o 20 kil menej ako ja a svokor jej furt hovori aka je tucna, tiez sa pri tom kadejako citim , ale mam ho na haku 😀 kym sa nestazuje mm, tak svokra neriesim a neries ho ani ty 😉

happyfrog80
18. nov 2013

@vaness2013 povedz nech sa da vypchat ,ale srala by som nanho a pokial byvate inde tak by som sa mu vyhybala ,mozno dojde na to ze je kkot

adri266
18. nov 2013

@vaness2013 netrap sa tym...je to hulvat a nema ziaden takt. Takze pod stromcek mu kup nejaku poucnu knizocku o slusnom spravani 😎 😎 😎
Ak si spokojna s tym, ako vyzeras, neber si take reci k telu...kto vie, mozno sa mu tajne pacis a toto je jeho sposob, ako s tym bojovat?? 😀 😀 😀 Lebo mi to pripomina casy, ked sme chodili do skoly a chlapci sa nam vysmievali, a pritom nas tajne milovali 😀 😀 😀
A ked Ta bude nabuduce osocovat, predstav si ho v trenkach, alebo ako sedi na hajzli, usmej sa na neho a odkracaj so zdvihnutou hlavou 😉 😉 😉

sisaha
18. nov 2013

@vaness2013 a kde sa skryla tvoja asertivita? Ked on ti povie, ze mas velky kufor, tak sa ho spytaj, ci on si mysli, ze je prototyp chlapa ako ma byt? Ze chlap ma vyzerat ako chlap a nie ako trieska.. a viac by som ho nekomentovala...

lenbea
18. nov 2013

to čo si dovoluje. každý sme nejaký, podla mňa máš normálnu váhu, on má podváhu. Asi mu treba povedať, že ked niekomu nechutí jesť, tak je chorý. A vôbec sa nehanbi pred ním jesť. ak má človek chudnúť, tak len kvôli svojmu zdraviu, ak to on chce. šak ked sa bál chytiť "švagrinú" tak by mal byť rád, že Teba sa nemusí báť.

maribell
18. nov 2013

@vaness2013 prepac ale t co je za debila? ...narovinu mu povec aj s manzelom ze sa sprava ako cisty chrapun ..to aj svojej manzelke rozprava take veci?

bubelko
18. nov 2013

@vaness2013 ked ti povie, ze mas silne ruky a cela si silna, tak mu zakontruj, ze aspon ta neodfukne ako jeho, ked bude silny vietor 😝
a na kufor mu odpovedz, aspon ta ma muz za co chytit a nemusi sa bat, ze sa poreze o trciace kosti 😝
mas uplne v pohode aj vysku aj vahu. ak chces schudnut, tak jedine, ak sa ty necitis dobre, ale urcite nie kvoli nejakemu chlapovi, co ti ani muzom nie je (a ani kovli vlastnemu by som to nerobila), to nie su vhodne dovody 😉

sosanna88
18. nov 2013

keby to povedal moj svokor mne na prvy krat by som to obratila na srandu nech sa pozrie na seba a keby to spravil aj na dalsi krat tak bez pardnou svokor nesvokor by som nanho naziapala a kym by sa mi neomluvil by som tam nepachla...aj keby ma zrovna pravdu...aj ja mam po porode kufor a co? AJ VELKA RIT VIE OCARIT! mimochodom asi ma komplexy sam zo seba ze je ako pidimuzik. HAHA. tzv.napoleonsky syndrom

anetkaadamko
18. nov 2013

taký svokor by ma velmi sklamal...........mne raz svokor povedal, že som vela schudla.......mala som zdr. problémy........ale keby som moc pribrala nepovedal by nič...

nikoleta15
18. nov 2013

Ahoj. Tvoj svokor je podľa všetkého primitív ☹ . Na mieste by bolo, keby si to s ním ostrejšie vydiskutoval tvoj manžel. Pokiaľ by sa to zopakovalo, určite by som to na tvojom mieste nenechala tak, ale rázne mu vysvetlila, že ho nič nie je do toho ako vyzeráš ty a nech sa stará o seba, lebo ty sa mu tiež nesmeješ, že je podvýživený. Ja osobne mám takú skúsenosť, že iní ľudia do ostatných "vyskakujú" iba dovtedy, kým si to tí druhí nechajú. Jednoducho, svokor, nesvokor, treba sa brániť 😉

vaness2013
autor
18. nov 2013

Dakujem vam za pekne slova,,som z toho smutna, lebo inak mame dobry vztah, pomaha nam, ale fakt si pri kazdej prilezitosti neodpusti blbu poznamku...krista, co mam robit, hneva ma velmi, ani sa s nim nebavim, ale on si mysli, vsak mi nic zle nepovedal,,,:(

sisaha
18. nov 2013

@vaness2013 preco si z toho smutna... je proste neokrôchanec..., ked ma poznamku on, maj ju aj ty smerom k nemu.. A poziadala by som manzela, aby mu dôrazne dohovoril.

yidaky
18. nov 2013

@vaness2013 Suhlasim so sisaha....tiez by som mu odpovedala v podobnom duchu... 😉
@sisaha

nini1010
18. nov 2013

Vzhľadom na to, že je to netaktný somár tak si môžeš aj ty dovoliť trošku "kvalitnejší" komentár 🙂 Vieš čo by som mu povedala ak sa to naozaj opakuje? "Viete čo, na to aký ste starý by ste už mohli vedieť čo je to slušnosť voči žene. A len tak mimochodom, keď budem mať chuť ja schudnúť môžem, ale keď niekto nevie čo je to takt to je už nezvratné." A houk.

bianka0111
18. nov 2013

@vaness2013 ..ja by som mu len odvrkla, ,,tak asi sa Vám páčim, ked to dookola omielate 🙂 ,, .....

danielle37
18. nov 2013

1. čo je jeho do tvojho zadku? vynadala by som chlípnikovi jednému..... ako je možné,že tvoj mm nič nerobí, keď mu nevadí, že jeho mame takto hovorí.....ale na vlastnú ženu? v tom prípade, tvojmu mm nebude vadiť keď ťa budú úplne cudzí muž chváliť aká si krásna????

akrim1311
18. nov 2013

ja by som mu povedala-"vášmu synovi sa páčim!A nebral si ma len kôli výzoru,ale aj preto,aká som:"Páprdo jeden.Mrzelo by to aj mňa,ale kôli nemu by som nechudla.Ak tak,ta len k kôli sebe.

ervenka
18. nov 2013

@vaness2013 Nabuduce mu povedz- krv a mlieko pre muzov. kosti nech su pre psov. NEchcela som urazit stihle zeny, ale mohli by sa uz ludia starat do objemu, centimetrov, kil toho druheho...
JA mam zase takeho "mileho" svagra. Nikdy som nebola pre neho dost stihla- za normalnych okolnosti som mala 67kg/170cm- len raz, ked som mala 19r, na 2 mesiace prestala jest (problemy s laskou) ze aka som bola stihla (vazila som cca 55kg), bla bla bla. Ale ze sa mi ruky triasli, vlasy padali, to uz bola druha vec... Sestru nutil dietovat este aj pocas tehu= deti su anemicke, hlavne najmladsia. Pri nej dokonca riesili genetiku, vyzeralo to na rastep chrbtice. Sestra nemala jednoducho dost vitaminov, mineralov- neuveritelne, ze jedna inteligentna zena sa dala tak ovplyvnit... NAkoniec je ditko len anemicke.
Dolezite je,ako sa citis ty. Nie kazda zena musi mat 50kg. Ak sa citis dobre, si zdrava, NEmas co riesit, a mm nech povie dorazne otcovi, ze je chrapunstvo sa takto vjadrovat o zene.

eliska31
18. nov 2013

Podla mna to neni take strasne...ja mam tiez 168 cm a vaha 69 kg...a konecne som zaoblena na tych spravnych miestach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Predtym som bola fakt ze chuda, ale to bola som mladsia. A to som jedla, nie ze hladovala. Kasli na take blbe pripomienka, narazky. Ked sa pacis svojmu manzelovy a hlavne sebe, tak to je najdolezitejsie. A ze tamta je taka chuda, ze sa ju bal chytit, nooo to este len pridu zmeny vekom, porodom. Ja som to neverila, ale fakt uz to citim, po 30-tke sa telo zmeni. Sice moj ex mi pri rozchode (len aby mi ublizil) povedal, ze vyzeram ako nonstop keby som bola v tretom mesiaci! Tak som si aj just dala zakusok a odpisala som mu" hladdaj si vyzlu 🙂" Teraz mam napadnika, ktoremu sa pacim taka aka som, vsetky proporcie su na spravnom mieste 😀

bianca
18. nov 2013

@vaness2013 dement

hradnapani
18. nov 2013

@vaness2013 zakomplexovany muzik 🙂 evidentne sa pri tebe neciti dost muzne, tak si dviha ego (tym, ze tebe ho zhadzuje a evidentne sa mu to dari, tak pokracuje). On je ten co ma problem 😉 Ale kludne mu mozes povedat, ze ty mas tiez inu predstavu o spravnom gentlemanovi.

empathia
18. nov 2013

@vaness2013 a svokor ako vyzera?

barcelona94901
18. nov 2013

@vaness2013 svokra mi dala tento rok pod stromček knižky na chudnutie 😉
alebo prvé vianoce som dostala od nej čínske smradošky nohavičky ,také tie bombardáky a otrasnu,strašne škaredu,nočnu košelu veľkosť xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxl so slovami,hádam ti nebude malá 😝
toľko rečí a kadečoho čo prešlo našimi ušami..
tiež mám štíhlučku švagrinku, ja som si také tie reči nevšímala ,to nemá zmysel sa s tým užierať,trápiť sa ,pre niekoho kto je povrchný?
aj veľká riť vie očariť a tá moja veľká je ,naučila som sa s nou žiť a nosiť ju a vieš čo ..neviem či je to tým postojom ,ale páči sa!
dokonca vraJ veľká riť sa páči viac než chudučká ,nijaká,či mľandravá..a teraz nedávno koloval aj tu článoček ,že ženy s veľkým zadkom su mudrejšie ,spomínali sa tam aj boky..no kto by odporoval v niečom takom vedcom?
ty si so svojim partnerom,ty nie si so svokrom,svokrou,švagrinkou,susedom..kýmkoľvek..moj napríklad nemá rad hrkotajuce kosti..keby chcel anorektičku,tak nie je so mnou,no nie?
ja som sa zhlboka nadýchla neraz ,aj som si zahryzla do jazyka,pretože na taku reakciu niekto vždy čaká,ked som sa usmiala ,niektoré takéto osobky ostali v pomykove..ked svokra začala spomínať,že jáj pribrala ,mala by schudnuť..no toľko ti okolo toho kecala,tak uštipačne ,že som jej povedala,že veru,zišlo by sa jej schudnuť,áno máte pravdu,je to vidieť... 😉
odvtedy nikdy predo mnou dietu nespomenula 😉 😀
pritom svokrovci sa stravuju nezdravo,je tam obezita,choroby a nedostatok pohybu 🙂 čo nám maju vyčítať iné?čo tebe može iné povedať?že jeho syn je pri tebe šťastný?hľadá chybu či rieši svokríček nejaký ten komplex?
ani kilami sa nedá baby riadiť..nie je 50 kg ako 50 kg ,riť ako riť,porovnaj mľandravu postavu a 70kilovu dievčinu,ktorá cvičí..
no nikdy ,nikdy sa pre takýchto ľudí nestavaj do pozície obete ,ty nie si obeť 😉 hlavu hore 🙂 nedaj vedieť,že sa ťa nejaké také slová dotknu ,určite by som si neodopierala jedlo ,či nedržala dietu,pre niekoho ..okrem seba samej...či teraz ako tehotná by som už len tak pre niekoho sa obmedzovala,to tak ,akurát..ked tak, po porode iba pre seba ,pre dobrý pocit zo seba ,doležité je baby že sme zdravé,šťastné a milované 😉

evelynm
18. nov 2013

@vaness2013 , tvoj svokor nema pravo vyjadrovat sa k tvojmu zovnajsku, ci sa mu uz paci alebo nie. Je to nevhodne a neslusne. A rozhodne by som mu svoj nesuhlas s takymto spravanim dala najavo - slusne, ale razne. Nemas preco komu vysvetlovat, preco mas ci nemas aky zadok, ci ine casti tela. To je zasah do tvojej vysoko sukromnej zony.

tomiholula
18. nov 2013

Ak si ty so sebou spokojná a manžel takisto, tak potom nerieš veci ostatných a nechudni kvôli ostatným. To je najdôležitejšie.
Ale takisto mám z teba pocit, že ani ty sama nie si úplne so sebou spokojná, nakoľko takto citlivo reáguješ na narážky svokra. Keby si bola, tak by si mu povedala svoje alebo odignorovala poznámky.
A neber to teraz neber v zlom ale pri výške 168, váha 68 to je optimálna váha pre muža. Pri žene je to už troška dosť. Ale nebudem súdiť, nakoľko neviem, či máš takú váhu po deťoch, štítnej žľaze a pod.