Ako to zvládate mamičky s troma deťmi?

dadusa23
26. nov 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, mám dve detičky a strašne túžim po treťom dieťatku, (nedarí sa a nedarí ),ako to zvládate mamičky,ktoré máte už 3 detičky? Prosím,napíšte mi ako to je s 3 deťmi... 😀 ...ĎAKUJEM,D.

dadusa23
autor
26. nov 2012

@m.i.r.i ďakujem...pozriem ... 😀

zaneta08
26. nov 2012

úplne v pohode, síce ja mám veľký vekový rozdiel medzi nimi ale toho najmenšieho prijali a ľúbia ho nadovšetko. Niekedy si s manželom hovoríme, že čo by sme robili bez nášho drobčeka, mali by sme veeeľmi nudný život 🙂
Financií je trochu menej, to je pravda, vianočných darčekov treba viac, ale dovolím si tvrdiť, že čím viac detí, tým viac šťastia a lásky v živote dostaneš 🙂
Ja som o treťom dieťatku vôbec ani neuvažovala, až raz tá myšlienka prišla sama od seba a bolo to také samozrejmé, akoby to tak malo byť. Takže ak po tom túžiš a ani manžel nie je proti, tak do toho 🙂

dadusa23
autor
26. nov 2012

@zaneta08 ... ďakujem,... manžela som ukecala, nebol moc s tým stotožnený...😀 ... Ale konečne sa s tým zmieril... som neskutočne šťastná, lebo ma to stálo veeeľa síl...no teraz sa nám to moc nedarí ☹ ... ale tak ani tie dve detičky neboli na prvý šup, tak verím a dúfam, že ono to príde... ďakujem za váš názor, pomohla ste mi ... inakšie to vnímam, lebo tak túžba je riadna mať ... ale aj pochybnosti boli, či to zvládnem,... vďaka... 😀

dadusa23
autor
26. nov 2012

@m.i.r.i A aj vám ďakujem,... pozrela som si linky a dosť mi pomohli... som tu nová, tak som nevedela, kde to hľadať, ďakujem,... 😀

zgurkka
26. nov 2012

dobry den. ja mam tiez tri deticky. zo zaciatku som myslela ze sa zblaznim... starsie chodia do skoly 9 a 7 rocne. malicka ma uz dva, cize sme uz za vodou - alebo za tym najhorsim 🙂. bolo to tazke lebo byvame na dedine a deti sme dali do skoly do mesta.... takze ich kazdy den vozime a chodime vyzdvihnut. no a potom nasleduje vozenie na kruzky a cakanie v meste s malou pokym im skoncia.. este ze maju spolocne zaujmy, inak neviem. na druhej strane, je doma kopa srandy. napriklad dnes ked skola strajkovala: mala bola statna ze su doma a vsetci sa pekne hrali. a ja tiez. odpadlo nam poobedne budenie a nahananie sa. ale nakoniec vam musim povedat jedno. som strasne stastna ze ich mam troch. u nas je stale veselo, alebo aspon zivo. tak dufam ze vam to pomoze.... je to kopa prace ale zas aj kopa lasky . pekny vecer

monickapd
26. nov 2012

@dadusa23 ahoj 🙂 noo..popravde, je to o zivot....manzel pracuje stale a na deti som sama..nema kto strazit, zabavat...po veceroch niekedy padam do komy 😀 😀 ale ked sa deti smeju 😵 😵 😵 zboznujem ich a za nic by som nemenila 🙂 🙂 ma to aj vyhody...ked tancujeme a spievame si, je nas hodne a je to lepsie ako keby sme boli dvaja 😀 😀 sme suoer had..stonozka 😀 to ze je to tazke a tie nevyhody s tym spojene to je v kazdej rodine..aj s jedinacikom 🙂 🙂 takze smelo do toho 😵

dadusa23
autor
26. nov 2012

@zgurkka , @monickapd ... ďakujem aj vám, že ste mi tu napísali... veľmi rada si to prečítam 😀 ... tak určite kde sú detičky, sú aj starosti, aj radosti... s mladším som si svoje prešla, tak sa cítim aj silnejšia - bol dosť často chorý a keď bol, tak vysoké teploty, febr.kŕče, modranie, nedýchal...no bolo toho aj dosť,...no som si povedalla, že keď som toto zvládla, tak tretie zvládnem ľavou , zadnou 😀 ... teda dúfam, ...viem, že sú maminy, čo majú detičky, čo sú na tom horšie... a ja ďakujem, že to bolo "LEN " takto ... no snažíme sa už dlhší čas...tak hádam to teraz vyjde a pod vianočný stromček dáme rodinke 😀 bábätko 😀 ... ďakujem vám ešte raz... už mám iný pohľad ... a ak sa môžem ešte spýtať...a financie ako? Mám aj dosť vecí po deťoch, ale aj tak treba aj nové... vychádzate aj finančne? vďaka, D.

ewellina
26. nov 2012

V pohode... Treba sa väčšinu dňa veľa obracať, ale dá sa. Všetko sa dá. V minulosti to bolo bežné mať aj viac detí jedno po druhom a zvládali to. Čo, my dnešné ženy sme horšie? 😉

zgurkka
27. nov 2012

dobry den. touto vasou spravou ste mi vselico pripomenuli .. aj to ze moj syn bol tiez casto chory, v 😲 1. roku absolvoval operaciu pruhu, tri krat sme boli v nemocnici s laryngitidou, trpi na atopicky ekzem, ked zacal chodit do skoly zacali mu padat vlasy a tak by som mohla pokracovat dalej... ale zvladli sme. a aj vam prajem aby pod stromcekom uz nieco bolo... a ked nie pod tymto tak pod dalsim.... 🙂 . ja som mala tretiu az ako 36 rocna... a co financie? my nastastie sme v pohode. manzel zarobi dost pre nas vsetkych. ale aj keby nie.. pomahala cela rodina. mame vela malych deticiek. kazdy nieco pozical. akurat kocik som si kupila novy. ale to by som uz tiez nerobila, lebo tu na bazare su krasne a za super ceny..da sa to zvladnut ked sa chce. ak peniazky nie su, tak sa uskromnite, no nie? ved deticky nemusia chodit poobliekane ako z modneho casopisu (aj ked to hreje pri srdiecku, vidiet dievcatko ako princeznickuˇ) 🙂 🙂 . a este jedna vec.. ked ste napisali ze keď som toto zvladla, tretie zvladnem ľavou zadnou.... na to by som chcela iba napisat, ze tiez som si myslela ze rovnakou vychovou sa da docielit aby boli vsetci traja rovnaki alebo aspon podobni... no niekto tam hore mi ukazal ze nie. syn nam dava zabrat doteraz. ale aj tak nelutujem a dufam ze ani vy nebudete. zelam vam len to dobre do zivota....

miskap002
27. nov 2012

Ja mám jedno už veľké takže mi pomáha aj s menšímy napr. malú vezme s krúžku domov ale je to v pohode 😉 keď boli moje dvojičky ešte maličké, myslela som, že ich nezvládnem ale teraz sa to už dá keď sú starší 🙂

dadusa23
autor
27. nov 2012

@zgurkka Ďakujem vám veľmi pekne, ste zlatá ... 😀 ... tak toto mi pomohlo...voľako mám naozaj iný názor na to, ako keď som sa tu prihlásila... dosť som si prečítala článkov od ostatných mamičiek a je to super, zdá sa mi, že ma to dosť posilnilo...ešte mi asi treba zopár vecí si ujasniť a ono to príde samo ... 😀, lebo voľako často nad tým rozmýšľam a potom som veľmi sklamaná, keď mi príde " mrcha " ☹ ... no čo sa týka financií, tak sa fakt treba uskromniť, veď naozaj ja značkové veci vôbec nekupujem a tu sú naozaj pekné veci, len si treba vybrať... 😀 ... a z tých väčších vecí mám (vajíčko, ohrádka, kresielko,...), to som požičala teraz švagrinke, tak hádam mi to povracia 😀... tak hádam a hlavne verím, že Ježiško 😀 nám pošle malé bábätko 😀 😀 😀

dadusa23
autor
27. nov 2012

@m.i.r.i, @zaneta08, @zgurkka , @monickapd , @ewellina , @miskap002 ,... ešte raz vám veľmi ďakujem, som rada, že som sa tu prihlásila, dosť sa tu človek dozvie... 😀, VĎAKA, D.

renab
27. nov 2012

@dadusa23 nám sa tretie dieťa akosi pritrafilo, keď už starší mali 12 a 10 rokov. všetko okolo detí som zvládala v pohode, len je to nápor na peňaženku. a hlavne teraz, keď už starší chodia na VŠ sa naozaj musíme uskromniť. ale už si neviem ani predstaviť, že by sme to tretie nemali. 😉 . keď som bola tehotná, starší sa za mňa hanbili a mama mi povedala, že nie som normálna. a teraz by ho nevymenili za nič. 😉

bets
27. nov 2012

@dadusa23
my tiez planujeme dalsie, a nedari sa.

@renab
to ma zaujalo, ze deti sa hanbili. v podstate aj moji by uz mohli ist do veku, kedy by sa mohli hanbit. tento aspekt ma vsak nenapadol. u nas obcas sa babatko spomenie, napr. ked odkladame male veci, alebo ked sme rozdelovali a zariadovali detom izby pri stahovani.
ako si to s detmi vtedy riesila?

renab
27. nov 2012

@bets deti mi povedali, že som na bábo už stará a spolužiaci sa im budú smiať. dcéra mala 12 a dosť ovplyvnila aj syna, ktorý mal 10 a ešte to tak nebral - zo začiatku sa aj tešil, aj bol so mnou na sone. ale keď sa malý narodil, tak proste o neho nejavili nejaký extra záujem. kočíkovať ho neboli ani raz. ale malý bol strašne náročné dieťa, v podstate deň - noc plakal. ja som vždy radšej vypadla z domu, aby mali kľud a oni boli s otcom. dokonca syn v tom období nastúpil na osemročné gymnázium a začal nosiť zlé známky. nikdy som si nemyslela, že taký "veľký" chlapec môže žiarliť. ale keď videl, že nebehám do školy a známky neriešim, veľmi rýchlo ho to prešlo. cestu k malému si našli až v období, keď začal chodiť - cca medzi ôsmym a deviatym mesiacom. doma to už bolo OK, aj ho postrážili, ale prvý raz s ním boli vonku sami keď mal štyri roky. a teraz by ho nedali za nič na svete. aj on ich strašne zbožňuje a keď odišli na VŠ, tak bol veľmi smutný a sám.

modrofuzik11
27. nov 2012

ja by som tiez rada tretie dieta, ale asi az o rok, ked kubko bude mat tri roky. sara 5. uz si chcem nechat urcite vacsi rozostup. paci sa mi myslienka velkej rodiny (velkej mam na mysli tri deti). prve dva roky asi budu "mazec", ale potom, verim, ze to bude ok.

bets
28. nov 2012

@renab
mala som spoluziacku, mali sme uz 18r. a jej mame sa vtedy narodilo dieta, aj ked to bola kamaratka, tak to pred vsetkymi dlho tajila... tiez to tazko niesla.
u nas je to syn, kto asi by sa skor venoval malemu surodencovi, vidim ako sa vie zabavit s cudzimi malymi babatkami, dcera male deti ignoruje. ale syn uz pomaly ide do puberty, takze neviem, ako to bude brat. dcera je prave ta ziarlivejsia, ziarli aj ked manzel ma objima..

renab
28. nov 2012

@bets u nás je to tiež syn, ktorý sa mu viac venuje. dcéra to berie asi tak, že postarám sa, ale nech mi dá pokoj. ale možno je to tým, že chalani si majú viac toho povedať a mladší sa zaujíma o to, čo robí starší. dcériny knihy ho nenadchli.

avanti
28. nov 2012

Je zaujimave citat nazory a skusenosti trojdetnych mamiciek, co maju medzi 2. a 3. dietatom vacsi vekovy rozostup.
Ja totiz v poslednom obdobi prichadzam na to, ze rodicia si asi skor uziju posledne dietatko, ked ho maju s vacsim vekovym odstupom od prvych dvoch. U nas su deti narodene za sebou a obcas mi to pripada, ze vsetko ide velmi rychlo, vsetky pokroky, starosti, skratka vsetko tociace sa okolo nich, ze si to ani niekedy nestihnem uzit a tiez mi chyba to, ze sa im moc neda individualne venovat, vsetko je take masovo-hromadne 😀 .
No ale ako citam aj vase postrehy, vidim, ze aj taketo rodinky s vacsimi rozdielmi narazaju na vseljake situacie a obdobia u starsich surodencov vo vztahu k mladsim.

tigri
28. nov 2012

ja sice nemam velky vekovy rozostup ale toto tretie si uzivam fakt naplno, hlavne ked su baby v skolke 🙂

ewellina
28. nov 2012

@renab
@bets Ja si to neviem predstaviť, že by sa raz moje deti za mňa hanbili, keby som bola tehotná. To akože čo má byť?

renab
29. nov 2012

@ewellina počkaj, kým budeš mať deti v puberte. 😉 a ich spolužiaci budú mať "múdre" poznámky. ale chválabohu toto bol v našom prípade ten "najväčší" problém puberty.

emily76
29. nov 2012

s troma detmi je vsetko uzasne.. niekedy uzasne namahave, niekedy uzasne krasne.. ale nemenila by som. Starsi syn mal 12, ked som otehotnela s dvojickami... a potom sa svet nejak rozbehol.. den uz nema 24 hodin.. alebo sa to len mne tak zda... a noci, tie sa skratili este viac... 😉 🙂 Starsi syn si trosku poziarlil, ale malych ma rad a aj oni jeho... je to ich "luky blat" rozumiet treba velky brat. 😵 Miluju najazdy do jeho izby, ktora je pre nich tabu /kvoli ich bezpecnosti, lebo on tam ma vselico, co by im mohlo ublizit/ a tak ked mozu, tak si to riadne uziju... 😀 Vozit sice velmi nechodil, lebo predsa len.. ked sa vam rozplacu dve deti naraz... to aj dedkovia bezali triskom domov a mama, aha co sa nam stalo... 😀 Za tie tri roky sme zlikvidovali uz tretiu pracku, za mlieko a plienky sme vydali tolko, ze by sme za to mohli kludne byt mesiac na dovolenke niekde na Maledivach. 😎 Ale zato, ked sa zacnu jasit.. do toho starsi v puberte pride 😀 Nemenila by som ani sekundu... Rodicia nam dost pomahaju, uz aj tym, ze si decka obcas zoberu na noc k sebe... 😅

bets
29. nov 2012

@ewellina
u nas su len prve naznaky zacinajucej puberty a aj napriek tomu, ze si myslim, ze som neurobila fatalnu chybu vo vychove, tak vidim, ze puberta dvoch deti naraz nebude jednoducha pre nas ako rodicov.
ked prichadza babatko do rodiny a v rodine su uz vacsie deti, vznika trecia plocha, ci si to cloveka pripusta alebo nie.
ako to
@renab tu nacrtla, spomenula som si na kolegynu, ktora ked bola tehotna, tak deti sa velmi tesili, len prisla o babatko, o tri roky potom znova otehotnela a vnimanie deti bolo uplne ine. to neznamena, ze deti nemali radi surodenca, mali a velmi, ale uz tam bolo nieco, co vnimali negativne. co neviem. niekedy dieta ked pochopi a zisti, co znamena sexualny zivot, tak su deti, ktore sa tazko zmieruju s tym, ze ich rodicia vedu aktivny sexualny zivot. samozrejme zalezi ako sa k tym informaciam dostanu. vzhladom na otvorenu komunikaciu v nasej rodine, nemyslim, ze toto by bol problem. ale kedze aj ja som bola v puberte, a tieto temy sa rozoberali, tak si dobre pamatam vnimanie inych deti a emocie s tym suvisiace.
poznam aj rodiny viacdetne (4 a viac), nie vsade prichod surodenca sprevdzali len pozitivne emocie, aj napriek tomu ze dietatko je nadovsetko milovane a rovnako mu patri vynimocne miesto v rodine.
a neviem preco, ale z toho, co mam moznost vnimat z mojho okolia, nejak chlapci dokazu prijat babatko v rodine rychlejsie. stale mam na mysli deti v zacinajucej alebo pokrocilej puberte.

ellis21
29. nov 2012

Ahojte dievčatá, rada by som sa k vám pridala. Ja mám dve deti medzi nimi je päť rokov rozdiel, pred dvoma týždňami som prišla o tretie bábatko v 9tt, tak isto by bol medzi nimi 5 rokov rozdiel. No pánbožko si to zariadil inak. Ale akonáhle sa dám do poriadku tak dúfam, že sa znovu zadarí. Ja veľmi túžim po treťom aj môj manžel. Deti sa veľmi tešili ale stále sa hádali, že čo to bude. Dcéra chcela sestričku a syn bračeka, tak ma začali prehovákrať aby som mala ešte dve bábatká pre každého jedno 😀 Dúfam, že sa mi to čoskoro podarí a všetko bude už v úplnom poriadku. Čo sa týpa peňazí, tiež to nieje najrúžovejšie. Manžel je stále v práci, ja som tiež zamestnaná a na všetko som sama ale verím tomu, že ak budem doma na materskej, tak sa budem môcť aj starším deťom venovať a všetko zvládneme. 🙂 Len aby sa už znovu zadarilo ☹

ewellina
29. nov 2012

@ellis21 🙂 Možno budete raz mať dvojičky - chlapca a dievča - pre každého jedno. 😉

ellis21
29. nov 2012

@ewellina 😀 No aby si nemala nakoniec pravdu 😀 Hovorí sa že po MA je rýchla šanca otehotnieť a ja sa chystám na to už tento víkend 😀 No uvidíme, čo nám osud prinesie. 😀

broonislava
29. nov 2012

@dadusa23 Ahoj. Ja mam 3 deticky, dvoch chlapcov s rozdielom 2 rokov a dievcatko, ktore sa narodilo 9 rokov po druhom synovi. Ja som planovala aj 4 deti, ale druhorodeny syn je autista a epileptik, takze som si ani nevedela predstavit, ze by som mala dalsie dieta, mali sme s nim ohromne vela starosti, ostala som s nim doma na predlzenej materskej a neskor ako jeho opatrovatelka, uz mi z toho "hrabalo", ale ked mal 7 rokov, zacala som chodit na vysoku skolu a vtedy som si uvedomila, ze rodina ide akosi sama, ze mam cas sa aj ucit, aj chodit s novymi spoluziackami na kavicku /samozrejme, ze to vsetko muselo ist za pochodu dobre zarabajuceho partnera/, a vtedy som si zacala strasne zelat babätko. Manzel suhlasil, otehotnela som asi o rok na to, kedy sme si povedali, ze by sme to zvladli a narodilo sa mi vytuzene dievcatko. Je to uzasne dieta, dokonca syn-autista-zacal robit pri nej skvele pokroky, hlavne co sa tyka rozvoja reci a medziludskych vztahov. Ona je take nase Slniecko a Lepidielko, vsetko s nou je krajsie, optimistickejsie, uplne inak sa teraz pozerame s manzelom na zivot... proste sa nam zmenil zivot o 180°. Aj ked mame teraz fiancne problemy, uplne inak ich zvladame, nez keby sa nam to prihodilo pre xy rokmi. Sme akosi viac v pohode. Mala sa narodila, ked som mala ja 38 rokov, keby som bola mladsia, asi by som po cca. 5-tich rokoch chcela mat aj stvrte dietatko. Mam okolo seba min. 4 kamaratky, ktore maju tiez po 3 deticky a kazda z nich je toho nazoru, ze cim viac deticiek, tym su rodicia v pohode. Na ten chaos si clovek tak rychlo zvykne, ze ked sa nic nedeje, nudi sa! A ked mas vsetky deticky zdrave, tak nie je o com.

dadusa23
autor
30. nov 2012

@ewellina ... držím palce... 😀