Je tažko v dnešnej dobe mať 3 deti?

vikusik
21. okt 2011

Uvažujem totiž o 3. kusku ale neviem.Mam už dva -syna 10 a dcérku 6 .Ma niekto taku vekovu hranicu? 🙄

magali
21. okt 2011

no to musite asi vediet vy, ci mate dost casu a financii na tri deti.. ci? ja ale obdivujem ludi ktori maju viac ako dve deti.. my mame len jedno a tak skoro druhe neplanujeme, ak ho vobec niekedy budeme mat, ale dufam ze ano.. ak sa na to citite, kludne chodte do toho, su pary ktore maju aj styri a viac deti a zvladaju to v pohode

ela2710
21. okt 2011

@vikusik ahoj, podla mna tu velmi ani nejde o vekovy rozdiel, ale najma o to, ci vies financne zabezpecit aj tretieho drobceka, ja si na druhe dietatko este netrufam,platy su mizerne, a neviem ci by nam to vychadzalo. Ja mam dve sestry, jedna je mladsia o skoro 4 roky, druha o 14 rokov a obe velmi velmi lubim, myslim, ze tak to bolo super, ked som bola malá, mala som sa s kym hrat a ked sa narodila najmladsia, nemali sme ziadny problem ju mamine postrazit, kupat, krmit, hrat sa, Takze som mala naozaj super predpripravu pred mojim malym 🙂 😵 nasi sa ale vzdy vedeli skvele obracat a nikdy sme neboli v nedostatku, stale sme mali co sme chceli, co sme potrebovali. Takze ak si na tretie dietatko pripravena psychicky a aj finacne, nevidim problem 🙂 😉

titkovamiriam
21. okt 2011

Pre mna by bolo tazke mat len jedno ,mam tri 20-16-5 rocné 😉

kilian
21. okt 2011

ja mam 4 deti,vsetko sa da zvladnut,ked mas pevnu volu..... 😕 😕

irriss
21. okt 2011

Kdyz jsem touzila po tretim, hrnuly se na svet hned dalsi 3... 😉
Prvni dve mely: 13 let a 3 roky... 😉
Na svet prisly "jen"dalsi 2...☹ takze mame aktualni toto rozmezi 21, 12, 8, 8 😀 😀 😀
Zalezi co zvazujes pri svem rozhodovani, jestli cas, penize, touhu...
Pokud cas a touhu, tak se nenech premlouvat, protoze "touhy" se nezbavis 😉bude Te pronasledovat a naopak vekem a casem bude se jen a jen nasobit...a zvetsovat.. 🙂
Pokud premyslis o case, budes ho mit vic, nez s jedinackem... 😉
Pokud zvazujes finance, to budes muset zvazit v rodine ve dvou.. 😉
Hodne stesti a spokojene rozhodnuti 😉

tina_22
21. okt 2011

Ahoj, mne raz jeden múdry človek povedal: Z jedného vychováš tyrana a z dvoch rivalov, najlepšie je mať tri deti. Veď pri dvoch sa neje aj tretí a ponosí veci po prvých dvoch🙂) Trochu pritiahnuté za vlasy, ale v postate je na tom niečo. Veď prečo by to malo byť niečo zlé,alebo divné vychovať viac detí. Je to náročné, ale deti sú radosť a požehnanie. Takže ja som určite zástancom viacpočetných rodín🙂))

danciacik
21. okt 2011

Ja mám zachvíľku 5-ročnú slečnu, 3 ročného syna a 3-mesačnú slečnu a nemenila by som ani nachvíľku 😉

mia78
21. okt 2011

všetko sa dá zvládnuť a máš vedšie deti už samostatnejšie....ja akurát čakam tretie a tešíme sa všetci aj ked obavy tiež boli na začiatku 😎 😀

lamps
21. okt 2011

Ja mám 4 deťúrence a som neskutočné šťastná, že ich máme toľko. Máme viac starostí, ale aj oveľa viac radostí 😅 .
Žijeme síce skromne ale všetci sa ľúbime a to nás s manželom napĺňa a robí šťastnými 😅

aja113
21. okt 2011

Ja mám tiež tri deti - 18,16 a 3. To tretie som ešte veľmi chcela (mala som 38, keď sa narodilo tretie bábo) a som strašne šťastná, že som sa tak rozhodla, mňa to veľmi napĺňa. Staršie deti ti isto radi pomôžu, aspoň dcérka určite, takže ak to tak cítiš, že ešte chceš dieťatko, neváhaj. Ja som sa rozhodovala asi 3 roky, až som si povedala, že už je najvyšší čas, lebo biologické hodiny tikajú.... Poznám v okolí viacero rodín, čo majú tri deti a všetci to zvládame, hlavne keď je nablízku pomoc najbližších 🙂 . Držím palce 😉

lypka
21. okt 2011

nás je 6 súrodencov a veľmi sa mi páčia veľké rodiny, lebo si vieme vždy pomôcť. my máme zatiaľ jednu 6 mesačnú bábiku, ale už teraz ma napadne, že by som chcela druhé len mám troška strach, či by som zvládala, kedže chceme začať aj stavať. ale keby sa náhodou prihodilo, nesťažovala by som sa 🙂

zaneta08
21. okt 2011

n8m sa narodil pred piatimi mesiacmi nas chlapcek, ako treti v poradi. To uz mam doma 17 rocneho syna a 12 rocnu slecnu. Vsetci v nasom okoli sa cudovali, ze sme sa na to dali, argumentovali tym, ze uz mame pohodlie.... Absurdne. Aj ked som mala obavy, nasho anjelika by sme nevymenili za nic na svete. Vo mne ta tuzba dozrievala dost dlho a ked to malo prist, tak to prislo. Takze ak citis, ze to zvladnes a to nemyslim len financne, daj sa do toho, drzim palce

traktor
21. okt 2011

Mam 4 deti -14,11,8 a 2 roky..sme velka rodina a som stastna a myslim, ze aj deti su spokojne, ze nas je tolko..nudu nepozname 😀 😉 ..Ak to tak citis, tak chodte do toho..dietatko je velky prinos pre rodinu..nas maly Maťko nam dal a dava vela, deti ho miluju, uzivaju si ho..DA sa to zvladnut 😉 ..a uz ked sa ti drobec narodi si povies, ze je to super, ze je to krasne, ze si to vychutnavas, ze ti ta drobna prdelka vyskerena dava vela, velku silu ist dalej.. 😉 😵

ivet78
21. okt 2011

ja mám 4 dievky... 14, 10, 7, 2 roky ... a som rada že mám takú veľlu rodinu...

juliagregor
21. okt 2011

mám 3 chlapcov a ja ich volam "demolačná čata"... 🙂

nebudem klamať, davaju mi zabrať aj psychicka a aj fyzicky, ale minule najstarší zahlásil, že by chcel ešte jedného brata...ale mne už stačí...
su užasní, prítulní a velkí nezbedníci...🙂

lucia20
21. okt 2011

ja mam tri dievcata 5r,4r a 1r. a poviem ti ze ja osobne nevidim rozdiel medzitym mat jedno, dve alebo tri deti. jasne, je to viac peniazkov, ale mozem ti povedat, ze deti su minimalna polozka. a napriek tomu maju vsetko. aj ked nikdy som neratala kolko by sme penazi mali bez nich. ja som rada, ze mam tri deti a coskoro urcite pribudne dalsie.
ja som z piatich surodencov. segra predomnou je o 11rokov starsia, ta predtym o 17 a viac. takze v pohodicke by som isla do dalsieho na tvojom mieste.

macamac
21. okt 2011

mne sa páčia veľké rodiny 😵 i keď mám len 2 deti /žeby zatiaľ? 😅/
poznám kočku, čo má 13!!! detí, z toho jedny dvojičky 😉
a tvrdí, že pri nich stíha viac,ako keď mala jedno 😀 😀 😉
jasné,že tam už tí starší sú väčší a pomáhajú, určite fungujú inak,ako "malé" rodiny
ale vidíš-žijú,od hladu nepomreli, tak smelo do toho 🙂
a pozri si pasy tu viacdetných maminiek-ako maminky skvele vyzerajú,žiadne utrápené 🙂
tak asi to pridáva aj na kráse 😉

andreah25
21. okt 2011

A prečo nie? Na finančnú stránku by som sa nepozerala vôbec, iste máš ešte nejaké tie veci po starších deťoch a keby aj bolo treba, tak čo to málo zainvestuješ trošku do nového. Jediné veľké čo treba kúpiť je kočík, ten asi odložený už nemáš, ale dostaneš po narodení príspevok od štátu, takže sa to akoby nuluje. Finančná stránka je teda to posledné na čo by som pozerala - z tohto pohľadu sa mi páči príspevok tina_22@ - pretože je to pravda pravdúca. Čo sa týka či to budeš zvládať z iného pohľadu? Nevidím dôvod prečo nie? Staršie deti už pomôžu a osobne verím, že to tretie si určite riadne užiješ materstvo o akom si ani nesnívala pri predošlých dvoch. Všetko treba brať s humorom a pozitívne a ničoho sa netreba báť. Jediné, čo Ti môže vyčariť kyslý úsmev, budú možno uštipačné poznámky Tvojho okolia - jednoducho ich však odraď tým, že si ešte neskončila, že máš v pláne futbalovú jedenástku - a ver, že Tvoj kyslý úsmev sa premiestni na tváre tých, ktorý si do Teba zabrdli 😀. Takže smelo do toho!!!!!

martina149
21. okt 2011

Ja som mala dcérku keď mali chlapci starší 13 a mladší 8 rokov a v pohode.To už je aj výhoda lebo už aj pomôžu a moje malé šidlo by som nevymenila za nič na svete.

bodka70
21. okt 2011

Niektoré ženy tak nejako cítia v srdci, koľko im je detí súdené a keď sa im narodí to posledné, vtedy vedia že "už sme tu všetci" 😉 . Ja som vždy túžila po 3 deťoch, bohužiaľ to tretie sa už nepodarilo, ale som šťastná, že mám svoje dve krásne slniečka 🙂 🙂. Ale cítim, že, obrazne povedané, jedna stolička ostala u nás prázdna.
Aj keď viem, že mať deti súvisí aj s financiami, predsa ti radím: rozhoduj sa ty aj tvoj partner hlavne srdcom.

janulaz
21. okt 2011

ťažko povedať. niekomu stačia dve, inému tri... inemu jedno a inému viac...

amouramour
21. okt 2011

je to iste krasne mat vela deticiek, ale treba si uvedomit ci na to clovek ma...pretoze tie financie su velmi podstatna velicina nech si uz hovori ktokolvek co chce...treba ich na zabezpecenie normalneho zivota aby to nebol kazdy mesiac len boj o prezitie....

luciauk
21. okt 2011

ja mám tri a velmi by som chcela štvrté, ale nejako sa mi nedarí prehovoriť mm, už dva roky 😀 skoro všetky moje kamarátky majú 3-5 detí, príde mi to úplne normálne...predsudky hoď za hlavu, tie majú ludia čo závidia 😉 pýtala si sa na vek, tak moji majú 12, 8 a 3. podobný vekový rozdiel. presne ako ti irriss písala, túžbu nepotlačíš, ja s tým bojujem už velmi dlho 🙂

niulda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sssimi
21. okt 2011

Ak na to máte a túžiš po ňom, tak prečo nie? Neviem v akom smere myslíš ťažko-či po výchovnej či po hmotnej stránke. Vekové rozdiely si myslím, že sú úplne super. Dokonca je tam aj slušná miera pomoci od detí. Čo sa týka financií, zo začiatku by to malo byť v pohode, horší bude nástup do školy, keďže budeš mať v škole deti 3. Ale ak nejde o financie.....

stanca22
21. okt 2011

Môj brat má tri deti s manželkou a sú spolu nesmierne šťastný ale aj napriek tomu, snažia sa ako vedia, no financie na to sú veľmi málo, tak sa predierajú životom ako najlepšie vedia. To tretie neplánovali, no nedalo im to ísť ho len tak dať potratiť, to by fakt asi nedokázali, takže to je z našej rodiny a na otázku odpoveď mať či nemať tretie dieťa, skôr v tejto dobe by som povedala, pozri sa na svoje financie a tam máš odpoveď, lebo v tejto dobe sa fakt ťažko, veľmi ťažko žije bez peňazí ... 😖

alena76
22. okt 2011

ahoj..ja mam 4 detuse : 11, 10, 7 a takmer 1,5 roka. baba, chalan, baba, chalan . my sme deti nikdy nejako brutalne neplanovali, ze presne teraz a tolko.myslim, ze dve mladsie sa naplanovali sami 😀 . zvladnut sa to da, aj ked niekedy je to narocne. ak sa pytas na vekovy rozdiel - no mne sa zda, ze najviac "surodenci" su ti dvaja tesne pri sebe. nam sa tiez narodil brat, ked som mala 11 a sestra 8 rokov a bola som skor ako druha mamina ako sestra 🙂
penazi nazvys nie je, ale deti maju, co potrebuju, aj nejake tie "znackove veci".

lumimi
22. okt 2011

ak chces tak chod do toho, peniaze boli a budu.

katinkaaa7
22. okt 2011

Ja mám tiež 3 detičky a nemenila by som. 🙂 Najstarší má 11,5 a dosť mi pomáha s dvoma dcérkam ktoré majú 4 a 2 ročky. 🙂 Síce sme už tretie neplánovali,ale ked sa stalo,tak som bola len rada.Asi to tak malo byť. 😉
Ak to tak cítiš určite by som neváhala,a starší dvaja ti tiež určite pomôžu s bábätkom.A čo sa týka financii,tak podľa mna sa pri dvoch napapá aj tretie 🙂 🙂 Ešte jedna vec,pri myšlienke na tretie bábo by som brala do úvahy aj to aký máš vzťah s manželom. 😅

lucka1987
22. okt 2011

napriek tomu, ze dnes vladne akysi blby trenbd mat jedno ci dve dieta a poniektorí rozsiruju myslienku ze mat 2 deti je v dnesnej dobe luxus.. tak ja planujem 3 deti tiez.. aj ja pochadzam z 3 a mm zi 4 deti.. je veselsie... 😉 mozno po rokoch zistim, ze mi stacia dve. ale to je este daleko.. kedze o druhe sa chceme snazit az tak o 5 rokov, koli stavaniu domceka a chcem si to materstvo naplno uzit a venovcat sa iba Marekovi....
a to tretie by som brala hned o dalsie dva tri roky nato, napriklad...
ale... clovek mieni, Pan Boh meni......
ak tuzis po 3tom babatku a nie si napr vo financej tiesni ze teraz uz nemas z coho zit a podobne.. tak smelo do toho 😉