Ako uspať večer dvojmesačné bábätko?

simaaprilova
12. dec 2015

V skratke: dcerka ma 2 mesiace.cez den krasne spinka,zaspava sama skoro stale a ked padne 16:00 je dcerka ako vymenena. Nekludna,ukricana a nespi az do polnoci.iba sem tam driema par minut. Rekord je,ze bola hore do 03:00.podla mna nie je normalne aby bolo babatko hore tak dlho. Neviem ci robim nieco zle ked prakticky od 06:00 fungujeme krasne len od tej kritickej poobednajsej hodiny to ide tazko. Svokra mi len pripomina ze nema pevny rezim.ze nam mala skace po hlave a ja mam akurat depresie z toho.ona mi aj "poradila" budit v presny cas malu na jedenie.ja by som ju najradsej nechala spinkat kolko chce a nech si vypyta papat sama.ani mne by sa nepacilo keby ma stale niekto budil a prerusoval spanok tak neviem. Prosim neodsudzujte ma.je to moje prve dieta.a ked uz je takato tema vytvorena poprosim o link,lebo ja som rada ze som sa vobec dostala na net a napisala otazku sem.vopred dakujem za rady.dufam ze som svoj problem dostatocne opisala🙂

alexandra206
12. dec 2015

Ahoj urcite ho nebud ked bude hladne bude si pitat. a nemozes cakat ze 2 mesacne babetko bude mat rezim to niekedy nemaju ani rocne deti

alexandra206
12. dec 2015

Moj ma pol roka a nespi rovnako ani neje v rovnakom case a vobec to neriesim niekedy pita jest uz po 2,5 hodiny inokedy vydrzi aj 5-6

guglina
12. dec 2015

tiez si myslim ze budit babo nieje dobry napad, bude akurat nervozne a este horsie zaspavat. nam malinka v noci cca od mesiaca spinka krasne, mame pravidelny vecerny ritual ze presne o 20.00 kupeme, potom ju nakojim a dam do postielky kde do cca 15 minut zaspinka . inak cez den tiez nema ziadny rezim, proste spinka vtedy ked je unavena a papa vtedy ked je hladna..

klodyka76
12. dec 2015

S tým režimom má bohužiaľ svokra pravdu. Neviem ale či by som malú budila, hlavne ju dávať v rovnaký čas spať. My sme mali podobný problém, len malý bol starší, najprv som ho nechávala spať podľa toho ako potreboval a nakoniec sa mi úplne rozhádzal a presne ako vo vašom prípade potom v noci strašil. No a potom mi jedna dobrá duša poradila nastaviť ho na presný režim (je to pekne popísané aj v knižke "Každé dieťa sa vie naučiť spať"). Trvalo mi to asi dva dni kým sa nastavil a odvtedy nemáme problém a to bude mať krpec 4 roky 🙂 ....ak chcete podrobnejšie osobné skúsenosti, napíte IP

ivka5386
12. dec 2015

Dvoj mesacne babatko nemoze mat rezim. Este poriadne nerozlisuje ani den a noc. DIETA NIE JE STROJ ani robot aby si ho budila na presny rezim a papanie. Ak ju kojis tak jej daj stale ked bude chciet ci uz kazdu pol hodinu alebo dve hodiny alebo 5hodin to je jedno ked kojis daj jej stale . spanok ked vravis ,ze od stvrtej je ako vymenena mozno ma problem kolika alebo privela veci zazila cez den ma zatok potrebuje klud skus ju okupkat jemne pomasirovat daj jej prsnik hojdaj ju spievaj jej skus stlmit svetlo nech nie je pri telke . Vevcer celkovo deticky yazko znasaju .

mila19
12. dec 2015

Sima,
2mes. Chciet aby fungovalo bezpecne spolahlivo, sa neda ( pozdravujem svokru, 😀 moja si toto nedovolila povedat )
ale uplne velmi vrelo odporucam
Spankovy rezim podla Gina Ford hoci aj do buducna. Nam to FAKT pomohlo. Mali sme nespavca. Predcasne narodene.
Treba sa zamysliet aj nad prilis pretazenostou babatka z podnetov,
Ale mozu to byt aj lahke kolikove stavy, ktore maju x dovodov a zial nic s tym neslo spravit.
U nas to vymizlo 3.mesiacom. Moj syn kt. V case od 16:00 pravidelne plakal aj do 18:00. Hroza. Manzel ho x- krat v noci nosil a uspaval a on nevedel zaspat ☹
Niektore deti su spavejsie s inymi to je na nervy. Mimi musia by aj hore 1-2hodky potom spanok.
Ci budit alebo nie, no Gina pise ... budit jemne a ja s nou suhlasim. Kazde dieta hlavne tak male by malo papat po 3-3,5hodinach. Bez diskusie aj v nemocnici ich tak krmili, budili a co?
skuste vydrzat, zatnite zuby, neznasam tu vetu, ale chce to svoj cas.

franica
12. dec 2015

ahoj, tvoja dcérka má trochu posunutý režim, čo je úplne bežné, niektoré detičky mávajú úplne otočený deň s nocou.. ono sa to časom napraví alebo môžeš skúsiť poposúvať postupne jej spánok, aby nebdela akurát tak dlho v noci. A svokrou sa nestresuj, ona zrejme vychádza z výchovných metód svojej doby, kedy sa robilo tak, aby bolo dobre rodičom, dnes sa už skôr hľadí na to, čo je dobre pre bábätko 🙂 a to ty ako jeho mam vieš najlepšie 😉

adriana522
12. dec 2015

Moja, svokra nech ti navari, uprace a nakupi, aby si ty mala cas venovat sa babatku. Take male este nevie co je den a noc. To je prve co sa ma naucit. Ale stylom, ze aha tma, vsade je ticho, vsetci spia, mala by som aj ja. To by sa mala postupne ucit samozrejme prikladom. Pevny rezim. Mas ty, skor v tvojom pripade svokra, pevny rezim? Robi veci presne v ten isty cas kazdy den, vcetne jedenia? Urcite nie, a neda sa to ziadat od takeho spunta, co ono vie, co, kedy a ako? Ono chce len mamu, najlepsie prsnik, neviem ci dojcis, kup si kvalitny nosic, nie klokanku, vela babo nos, a rob presne tak ako citis, tak to aj popisujes. 9 mesiacov bola v brusku pri mame, nepozna nic ine, a teraz zrazu uplne nieco ine, pevny rezim, vlastna postielka, kocar...... a maaamaaa..... kde je? Snaz sa naplnit jej potreby, spokojne babo neplace. Ak dojcis, mozno skus mamila.sk.

evkars
12. dec 2015

Moj ma 11,5 mesiaca a dotetaz nespaval v presny cas...az posledne dva tyzdne, dolezite je kupat v rovnaky cas , alebo priblizne rovnaky cas a aj ukladat na nocny spanok, ked mal maly dva mesiace tak som ho davala spavat po hodinke ako bol hore, cize hodina hore a siell buvat, alebo ked bol unaveny tak.siel aj skor, spaval po 20-30 min, potom som ten interval.predlzovala...a.budot urcite nie...ona si sama vypyta, ani tebe by sa nepacilo keby ta budili 😉 svokru v tomto velmi neber vazne, tvoje babo tvoj system a ked pridu zubky, tak sa bude bidot mozno castejsie....a nic s tym neurobis, len budes musiet vydrzat, drzim palce a depresie, tych sa zbav, lebo babo to citi a nebude v pokoji a klude, kym ty nebudes v poriadku, tvoje dieta je take a take ho lubis a skakat po hlabe ti neskace, lebo to este nevie, obrazne ani doslova, lebo co bolo vcera si uz dnes nepamata ani ako to dosiahlo...neboj sa ju tulit ani nosit na rukach ked to tak citis tak tak je to spravne uzivaj si ju kazdu minutu 🙂

zuska2001
12. dec 2015

nám synček chytal krízu od 17.00. proste len revy a revy. trvalo to asi tak do 4-5 mesiaca. asi treba vydržať, ustáli sa to. bábo na krmenie nebud. samé sa zobudí... iba ak neprospieva...

simaaprilova
autor
12. dec 2015

Zabudla som napisat ze bohuzial nekojim.zlate casy kojenia☹ uz som skusala malu aj dlhsie udrzat hore cez den a to bo este horsie.to nespala ani cez d

evkars
12. dec 2015

A este k tym kriticky vecernym hodinam...my ich mame stale 🙂 neboj sa ju dat buvat aj o 17 lebo o 19 uz bude znova unavena...

korytnacka7
12. dec 2015

Uplne suhlasim s ivkou vyssie. Privela podnetov, babatka to podvecer mavaju. V kazdom pripade odporucam fitloptu, to vyuziva vela mam na upokojenie a nasledne zaspatie. Alebo hojdat, hladkat, nosit. Satka ci nosic je na nezaplatenie!!! Treba vyskusat. Samozrejme, moze byt aj vychadzka na vecerne zaspatie v kociku a potom len prelozir do postele. Alebo uspat v nosici ci satke a potom vyklopit do postele... a samozrejme decka miluju zaspat na miminkinom prsku v ramci krmenia. Ja s pricastym kojenim nemam dobre skusenosti, boli doslova prezrati a brusko ich bolelo. Treba vyskusat 🙂 a nik ta nebude odcudzovat, babatko je zivy tvor, potrebuje citit bezpecie a tvoju blizkost. Takze fitlopta,nosenie, hojdanie,cumlik, kocik, prsko - vsetko co je dovolene, aby ste si to ulahcili.

simaaprilova
autor
12. dec 2015

Nespala ani cez den ani cez noc. Kupem ju vzdy o 18:00.uz aj nad tym som rozmyslala ze jej posunut kupanie bud na neskorsie alebo na skorsie.ale zase som si vsimla ze mozno ako tu niektore pisali ze vela podnetov cez den zazije no tak ked pride manzel domov alebk cez vikend ked je doma tak je mala uplne ina.vypadneme z nasich zauivanych ritualov dennych a konec.ale nemozem mu zakazat aby nepopestoval vlastnu dceru nepolubil....atd

laqeeesha
12. dec 2015

Ver mi, že takéto maličké bábätko vám neskáče po hlave ako píše svokra 🙂

zuzanaete
12. dec 2015

Ahoj. Napisem ti jedine k rezimu alebo skor nerezimu. Som velmi organizovany clovek a mala som skusenosti s detmi uz aj pred vlastnymi. Zvycajne to boli rezimove deticky a obcas som sa divila, ked mi rodicia povedali, ze dieta je niekedy napr. medzi 4-5, ved bud je vtedy alebo vtedy. Az kym sa nam nenarodilo absolutne nerezimove dieta. Jediny rezim mal vecer, ale kazdy den bolo prekvapenie. Absolutne sa nedalo predvidat, kedy bude spat a kedy jest. Ked sme mali niekam ist, tak totalna improvizacia, uz vecer som si pripravila niekolko scenarov, aby sme zvladli prepravu, krmnie, spanie. A podla toho, ako sa den vyvijal, tak som reagovala. Taky predvidatelnejsi rezim zacal byt, az ked presiel na jeden spanok. Svokru jednym uchom dnu a druhym von, co sa tyka rezimu. Vecer moze byt mala nepokojna aj kvoli brusku este v tomto obdobi. Prajem vela sil.

evkars
12. dec 2015

@laqeeesha tieto nazory o manipulacii mam najradsej...a oni chudatka leb potrebuju citit ze sme tu...

siska53
12. dec 2015

@simaaprilova take male ma len rezim typu - spim-papam-chvilu bdiem a tak dokola.
Ja sim.papanie nechala na deti. Rezim.prisiel zavadzanim.prikrmov. Moji sice v noci spali,ale vacsina babatiek to nedokaze a mylia si den s nocou. Svokrov brat mal prevrateny den s nocou cely jeden rok,ich mama bola zufala uz.
Co poradim-asi jedine v case,kedy uz chcete,aby spinkavala,sa jej prilis neprihovarat,nesvietit. Navodit taku tlmivu atmosferu. Kupanie v rovnakom case-taky predspankovy ritual a nasledne sa spravat ako v noci.
Inak moze mat aj koliky-ja som.ich mavala pravidelne od 19do21kazdy vecer niekolko mesiacov (a to som.ani dojcena nebola).

Aj nasa mala obcas takto vecer vystrajala,len ona mala tie place kedykolvek pocas celeho dna. No utalo to po 4.m.uplne.

zuzada29
12. dec 2015

Ak kojiš tak urcite budiť kvôli papaniu a dobrej tvorbe mliecka. A hlavne kľud, dať všetko bokom, aj celú domácnosť a venovať sa babatku a nestresovat ked nechce spat. Je to síce niekedy ťažké, no deti nas učia sebaovládanie od mala.

jana_eyre
12. dec 2015

V takom veku som deti nebudila, deti sa budili same od hladu.. Jedine co som dodrzovala bol cas bdenia.. Cize ked bolo babo unavene po hodine, tak som podla toho ukladala.. Tym sa aj vytvoril rezim, pretoze bdenie sa predlzovalo a spanok skracoval..

Az ked prisli prikrmy tak bol rezim striktnejsi, ale vzdy som sledovala potreby babatka.. Rezim sme si vytvorili a je to super, ale treba ist na to postupne..

Teraz obcas zobudim, deti su uz ale velke, takze ich nenecham vyspavat do osmej, ale budim ich o 7 aby bol cely den v rovnakom rezime..

simaaprilova
autor
12. dec 2015

@adriana522 je pri mne samozrejme stale.bez nej som jak bez ruk a bez noh.nosim ju stale aby ma citila.uz aj kocik sme vytiahli na noc -pomohol raz:-/ a najtazsi kaliber - jazda autom,to si nechavame s muzom na najhorsie casy😀 naozaj asi zatat zuby,mojkat ,lubit,nosit a casom sa to upravi ako to tu citam od viacerych mamiciek🙂 len som si chcela utvrdit ci som naozaj priserna mama alebo uplne nechapava ze nerozumiem vlastnemu dietatu...

simaaprilova
autor
12. dec 2015

ZIENKY! Presne taketo povzbudive slova som potrebovala.a aj manzel🙂 beriem si k srdcu kazdu vasu radu,kazdu vasu skusenost🙂 a som uplne najstastnejsia ze nie som ojedinely pripad s mojou malou prďoškou🙂

adriana522
12. dec 2015

@simaaprilova Ta jazda autom mne sa moc nepaci, to moj nazor. Je to take nasilu, len nech nejako zaspi, ale pritom stres, obliect, place, rychlo, kluce, von, chod uz, do auta...... a pod. Radsej by som bola doma, v klude, zavrela sa do spalne, a ked place pestovala ju, kym sa neukludni. Lebo tym autom to mozno vobec neurychlite. My sme niekedy aj hodku pestovali, ale nikdy nebola sama, skoro vzdy ja, ked uz bolo dlho tak manzel, ale sme mojkali a nakoniec zaspala.

nativanativa
12. dec 2015

@simaaprilova dieta bezne nema rezim do jedneho roka , kludne nech sa malinka zobudi vtedy ak je hladna , ziadne budenie ako pise svokra , mne to pediatricka nakazala ked som jej spomenula ze maly mi prespi aj skoro styri hodky , zacala sa chytat za hlavu , ze to nemozem a musim ho naucit na dvojhodinovy rezim jedenia , preco ???? ved je spokojny , prospieva , absolutne som ju nepocuvla , na druhej strane aj pre teba to bude dobre ak si oddychnes zarovno s nou
drzim palce 🙂

yasnina
12. dec 2015

@simaaprilova keď som si prečítala tému, akoby som sa vrátila niekoľko rokov späť, moja dcéra bola presne taká istá, cez deň v pohode, krásne bábo, pospinkala si, napapala sa, no ako odbila 16:00 akoby ju vymenili, krik, plač neustával do jedenástej, dvanástej večer a zaspala iba ak na niekoľko minút od únavy. Nepomáhalo mojkať, túliť, spievať..nič. Často bol jeden s ňou a druhý v druhej izbe sa snažil trošku si oddýchnuť, keď prvý padal od únavy, vymenili sme sa a takto to bolo každý večer od narodenia a skončilo to až čosi po troch mesiacoch. Mala koliky a skúsili sme od rektálnych trubičiek až po všetky možné kvapky asi všetko, nič nezaberalo. Raz na prechádzke mestom som stretla známu, ktorá šla s babkou, babka pozrela na malú do kočíka a vraví že či mi často plakáva, či ju nebolieva bruško a keď som povedala čo každý večer zažívame, povedala mi že mám dávať teplú bavlnenú plienku na bruško, vraj to pomôže, popravde vôbec som tomu neverila, ale po ďalšom prekričanom večere som si povedala že vyskúšam a ďalšieho od rána mala plienku neustále na brušku, dokonca aj keď bola zakryta, nechala som jej ju a čuduj sa svete, padli štyri hodiny a nič dieťa pokojné, večer klud, mala sa vykupkala, napapala a zaspinkala, odvtedy mala plienku na brušku každý deň neustále až kým nezačala sedieť...a boli sme šťastní rodičia usmiateho bábätka. O nejaký čas som túto skúsenosť hovorila jednej známej, ktorá je dula a tá mi vysvetlila, že niektoré bábätka sú veľmi citlivé na bruško a stačí keď ich necháte dlhšie rozbalené pri prebaľovaní a im to bruško veľmi rýchlo nachladne a bolí, preto tá bavlnená plienka na brušku pomohla. Skús. možno máte rovnaký problém a pomôže aj vám, viem ako sa cítiš a čo zažívaš, ja som si tým tiež prešla a pochybovala som o sebe, či som dobrá matka, myslím že si najlepšia maminka, akú tvoja dcérka môže mať a rob tak ako cítiš, nepočúvaj svokru, tvoje srdiečko a inštinkt ti poradí najlepšie ...prajem nech máte aj vy čoskoro iba usmiate slniečko doma, ktorého už bruško nebude bolievať...ja som tej starej babičke dodnes vďačná keď si na ňu spomeniem 🙂

mily7
12. dec 2015

@yasnina ma porazí to prečo v pôrodnici alebo v tehotenstve neucia???že stačí tak malinko ku šťastiu rodicovskemu? ???😄s takým super dieťatkom som sa stretla aj ja. No zleee časy 😄podľa mňa sú to koliky.skús tu plienku a daj vedieť. Nám pomáhalo nosenie. Ide o to že ak tvoje babo trpí kolikami neustále plače buď z bolestí bruska alebo aj z toho že malo príliš veľa podnetov počas dňa. No plače a plače, tým pádom nespí toľko hodín lebo sa mu nedá zaspať takže je unavené,podráždene ešte viac a plače viac. Preto by sa malo uspavat hocijakým spôsobom. Nosením hojdanim. Skús nájsť na nete rady dr. Karp harvey päť t tuším. Zviazat do perinky, dať na bok, hojdat, robiť ssss, a nechať babo cmulat prsnik,prst,cumel nieco,. Pomáha biely sum stiahni na nete. Práčka, vysávač ale sú aj príjemné dážď, vodopady, čím hlasnejšie a silnejšie tým lepšie !!!!vyskúšaj uvidíš či pomoze! Ak sa dá odychnut vyuzi to, ustoj to, mamy kolikovych a iných problémovych deti sú najlepšie 😄musia najviac vydrzat! Dvojmesacne babo režim nemaaaa

mily7
12. dec 2015

@simaaprilova predchádzajúci príspevok venovaný yasnine je pre teba

ukulela
12. dec 2015

@simaaprilova ked je to pravidelne podvecer, nie su to koliky? daco na ne davate?
svokrusu ignoruj, male babo nemoze mat hodinovy rezim. mozno by pomohlo akurat tak kocikovanie v pravidelnych casoch a ja by som asi tiez posunula kupanie. pokojne aj na 20.00.
moj maly menil soje navyky snad kazdy mesiac. postupne zaspaval od 19tej, po 23.00 - ako sa mu podarilo samemu sa zrezimovat. akokolvek sa snazim, rezim si utvori a vyberie sam. ukladam ho teraz pravidelne - posledne kojenie medzi 20-21.00, potom postielka, a zaspi medzi 21 az 23.00, niekedy sa od zlosti pokandi, niekedy si listuje leporelo, hrasa shrackou, obdivuje mantinel. teraz ma rok aj mesiac, uvidime, kedy zacne spavat skor 🙂
takze netrapsa. skus tie vychadzky a kupanie.
a na kedenie ju nebud. mna to preslo po dvoch tyzdnoch, ked som zistila, zeprspi 8 hod v kuse.

simaaprilova
autor
12. dec 2015

@yasnina toto je presne jak u nas podrobne a presne opisane! My sa tiez s muzom striedame,vyskusali sme vsetky mozne kvapky,vymenili sme mliecko len vidim ze ju nieco trapi a chcem jej pomoct.s tymi bavlnenymi plienkami sme vyskusali len teple zabaly s mokrou plienkou ale to my mala moc nevydrzala v tych placoch.skusim urcite prilozit na cely den nahriatu plienku.vyskusam pretoze nase dcerky trapi,trapilo uplne to iste.tiez som si uz hovorila ze mne asi menia dcerku stale a rano mi vratia zase vymenenu dcerku.nic ma uz nenapadalo ze co ju moze trapit iba vecer okrem kolik.kakame,prdkame,nemame tvrde brusko.tak uz jedine ten rezim ma napadol ze som jej ho nejak nenastavila alebo vdaka vam vyskusam malej tie obklady.ze ci naozaj nema moc citlive to brusko malinke.dakujem pekne ak uvidim zlepsenie dan vediet🙂

esterba
12. dec 2015

@simaaprilova mat moja svokra taketo reči, tak poskacem po hlave ja jej... Jaj ale som sa nastartovala... :-/ vsetko prejde, vydrz.