Ako zvládnuť dve deti?

11. feb 2022

Ahojte, prosim poradte ako fungovat pri dvoch detoch. Jedno rok a pol, zaspi o 19 a vstane o 6, raz- dva krat sa zobudi na mliecko, cez den si tiez pospi ba dve-tri hodinky na obed. A druhe je tyzdnove, asi ho trapi brusko, v noci nespi aj 5-6 hodin a reve, potom pospi 6 hodin a zas to iste , ze 6 hodin vydrzi revat a byt nekludny. Muz chodi do prace od 7-15:30. Ako to urobit aby aom sa dokazala vyspat vobec aspon ?

sofia1979
11. feb 2022

Ja si myslím že to máš ešte celkom dobré kľud

martyzpp
11. feb 2022

To chce len cas a upravi sa to. Nateraz musis len prijat ako to je a cez den kavu. Drzim palce ✊🏻

dominikamacakova
11. feb 2022

Treba sa vyspať na obed ak sa dá aspoň pol hodinu. Ja som napríklad dnes od 4:00 hore lebo malá nechcela spať a revala. Predvčerom sa mi jedna zobudila o 00:00 a zaspala o 4:00, druhá o 01:00 a zaspala o 2:30. Ich spánky sú momentálne hrozné, spávam pár hodín denne, lebo obidve majú regresiu. Neviem ako fungujem, ale fungujem. Proste musím a dúfam, že to zas prejde.

anjelicek26
11. feb 2022

Ako chapem, ze si unavena, ale muz robi na dnesne pomery uplne kratko a proste deticky su male, tyzdnove babo potrebuje este vela lasky, nosenia, zavinovania, inak to, ze reve 5-6h v kuse asi normalne nie je tiez, sleduj si to, ak sa to po par tyzdnoch, tak, ci ho neboli brucho s mlieka... moj mal laktozovu intoleranciu a vrestal od narodenia az pokym sme ho nevysadili...podla mna mas spanku dost medzi tym - obedny spanok s detmi, tie hodiny, co male nevresti, zasa to neni taka drama, aj ked ty si proste este rozbita a unavena po samotnom porode, to je tym...

dadulamamula
11. feb 2022

Véd je to ešte novorodenec treba čas a kľud.. A keď sa muž nedokáže vyspať nech odíde do inej miestnosti... Aj keď staršie dieťa 1,5 r sa 2x v noci zobudí na mlieko.. Hmm to by som trosku pomenila aby sa nenudilo, mne v takom veku už deti prespali celu..

autor
11. feb 2022

@anjelicek26 a mozem sa spytat na tu intoleranciu, ci mal este nejake ine priznaky ?
Ako viem ze je to bruskom, ze ho trapi...ale kazdy ma odpinkal ze to proste take deti su a treba sa s tym zmierit a prejde to same....len fakt ze on zaspi az od uplneho vycerpania a pritom pocas tych 6 hodin sa mi.ho par krat podari uspat a zas sa zobudi po chvili a place.

anjelicek26
11. feb 2022

On mal len krce v brusku, pritahoval nozicky hore... kakal a priberal krasne, pokozka ukazkova, ziadne ine priznaky nemal, ale to je individualne...preto nas aj pediatricka x-krat odpinkala, ze musime vydrzat... zrely sme s neho boli na psychiatriu po par mesiacoch... ale ako zacali prikrmy, mlieko zacal zasadne odmietat a to bola cesta ku stastiu, v 8-9 mesiacoch uz nedal ani hlt mlieka a mohla si ho s tym nahanat a odvtedy bolo brusko v pohode... a skus ho ukladat na sikmu plochu, moze mat aj reflux... alebo nechat spat zvisle v nosici/satke na sebe, ze co to spravi...

autor
11. feb 2022

@anjelicek26 ved to . A nejake umele mlieko pre deti s intoleranciou laktozy ?

andrejka1974
11. feb 2022

Na tvojom mieste určite spím aj počas dňa a vermi treba len vydržať a keď tak sa poradiť s pediatrickou ja som mala takúto uplakanu dcéru doteraz neviem čo ju trápilo ale ani neviem ako som to zvládla a to som mala doma ďalších troch už školákov takže to bola veľká sranda a to mi muž ťahal dvanástky skús poprosiť muža nech ti deti na chvíľku vezme a ty si pospi

ivangeline
11. feb 2022

Nosic alebo doobeda a poobede vonku. Ked place,zvycajne je to brusko. Prehodit na rameno (aj v sede) a cakat. A tretia moznost je...nevarit kazdy den a dieta mat vzdy vo vyvysenej polohe ci na sebe alebo inde a venovat sa hlavne im. Obcas nieco upratat.. O par mesiacov to bude ine. Mam 3 deti za 3roky. Ked je mi uz na nic. Nie je to z unavy. Nie je to nicim inym..len tym,ze som zabudla na priority. Deti su na prvom mieste. Potom, aby sme mali co jest a mali upratane..

katie253
11. feb 2022

A kojíš ho len? Či mu dávaš UM? Ak len kojíš, môžeš mať len málo mlieka, daj prikrm a do prikrmu 25 kvapiek Espumisan L. Ak týždňové bábo nespí vkuse 6 hodín, niečo nie je v poriadku.

evkamotka
11. feb 2022

Ja som mala tiez naraz dvoch a zvladla som to tak, ze som bola proste nejaky cas nevyspata. Casom sa to detom upravilo. Ked manzel mohol, braval si kde tu pol dna volno, aby som mala v tyzdni maly sviatok :D . Aj vecer sme mali niekedy dospavacie dni. Isli sme spat s detmi. Starsieho syna mal na noc na starosti vylucne manzel a ja babo (nie ze muz spi a ja beham celu noc okolo 2 deti)

tanuuulka
11. feb 2022

Ahoj. Umele bezlaktozove mlieko je nutrilon low lactose. Ak dojcis, zacni jest bezlaktozove vyrobky. Pred dojcenim daj na lyzicku 10 kvapiek enzymu coliprev. To kupis v lekarni. Pomaha travit laktozu - obsahuje enzym laktazu, ktora sa tvori v tenkom creve. Ak ma docasnu intoleranciu, moze to pomoct 🙂 aj probiotika su fajn, v lekarni ti isto poradia vhodne pre babatko. Moj prvy syn bol na colipreve a probiotikach od mesiaca do polroka, mal s laktozou problemy velmi dlho. Teraz bude mat 4 roky a uz si na to ani nespomenieme, uz papa vsetko normalne a nema ziadne problemy. 🙂

tanuuulka
11. feb 2022

Inak aj ja mam presne rok a pol rozdiel, bolo to o drzku, ale ked zacala mladsia v noci spavat, hned to bolo lepsie. Ja si teraz neviem vynachvalit, ze su si vekovo podobni 😊

kaataarinaa
11. feb 2022

Určite také je. Myslím že sa volá Sinlac. Mne ho ale malá nechcela piť. Pomohol nám až Nutrilon omneo comfort.

tulipanicek
11. feb 2022

Inak, čo by som ja dala za 2-3 hodiny spánku cez deň v 1,5 roku. To už mi spávala 1h cez deň. Teraz má 2,5 a spáva 15 minút 🙈
Ako spi mladšie cez deň?

kulumulu123
11. feb 2022

Su na tokvapky coliprev vzdy pred mliekom sa nadavkuju na lyzicku podla navodu. Nie su najlacnejsie ale pri lsktozovej intoletancii ozaj pomahaju a inak laktoza je aj v materskom mlieku ak dojcis. Alrbo unele mlieko bez laktozy v lekarni ti urcite poradia. ✊✊✊✊

sakaca
11. feb 2022

Skus cez deň nosit, ono to dosť pomáha ja som nosila v Rischino nosiči a bola to zachrana. Priapdne sa skus skontaktovať aj s laktacnou poradkynou, môžeš dojčiť nesprávne, prípadne to môže byť uzdicka, čokoľvek, treba to postupne vylučovať.

autor
12. feb 2022

@kulumulu123
@tanuuulka
@anjelicek26 boze baby, dakujem za rady. Mlieko bez laktozy sme nezohnali tak na rrychlo tak ten coluprev mame a akoby nam niekto vymenil dieta z porodnice, taam rev 7 hodin, nepokoj a dpma anjleik ktory spinka, pokojmy a ked nespi , pekne kuka okolo.

autor
12. feb 2022

@sakaca aj nosic som.planovala ak by bolo velmi zle. Ale som.citala ze satkovanie a nosic neni vhodny v takom.malom veku pre babo a ani pre mamicku. Tak neviem.no

kulumulu123
12. feb 2022

Parada tak si to uzivajte 😉😉

sakaca
12. feb 2022

Tak to je uuuuplna blbosť ja som druhu nosila od 10 dňa. Nosenie je vhodné od narodenia aj pre mamičku aj pre dieťa. Základ je samozrejme vybrať vhodný nosič, ako som vyššie spomínala napríklad Rischino je vhodný od narodenia (resp 3,5kg veľkosť bábätka 52/56.

kallanchoe
12. feb 2022

Och nooo toto poznám..... má j prvý prereval 4 mesiace ....nemal nič len silné kolíky....coliprev pomohol, niekomu pomáha espumisan,infacol.... môj mal strašne krrce.....po 2 týždňoch som si všimla že sa puči najviac keď bol v perinke....tak som ho vybrala....kopal bozkami,priťahoval si ich....a bolo to o dosť lepšie....on to mal tiež najviac v noci.....druhému keď začali kolíky po týždni vonnz perinky,ten sa naučil krásne priťahovať nôžky,veselo si prdkal a bol kľudný bez kolík....ale s prvý to bol des noooo....kvapky to zlepšili o dosť aspoň ten deň bol ako-tak....len vydržať....veľa trpezlivosti....😉

henka123123
12. feb 2022

Moj mal skryty reflux...pomahal nam sab simplex.espumisan..a masirovat brusko pupikom