Aký je rozdiel medzi mliečnou a obilnou kašou?

nicci254
29. apr 2020

Ahojte mamicky, chcem zacat nasej malej pomaly davat kase ale som trosku blba z toho. pomaham si tabulkou prikrmov ale neviem aky je rozdiel medzi obilnou a mliecnou kasou.napr doma mame hami mliecne kase na ktorych zaroven pise ze je obilna. Ale predpokladam ze cista obilna kasa a mliecna obilna kasa asi nie to to iste. vdaka za akukolvek radu.

nikpa
29. apr 2020

@nicci254 su mliečne a nemliecne kaše, to je hlavný rozdiel. Teda mliecne uz v sebe majú UM a rozrabas ich len s vodou. Nemliecne pridávas do UM pretože žiadne neobsahujú. Oboje môžu byt obilné, ovocné, kakaové a rôzne príchute ... Neviem ci som ta dobre pochopila a pomohla ti 😀

xjakubikovak
29. apr 2020

@nikpa nemliecne sa podla mna nerozrabaju s um, preto su nemliecne. Teda neviem ako autotkine dieta mohe je kojene a davame len nemliecne a rozrabam ich s vodou. Aspon ja si myslim ze mliecne su pre deti na um nemliecne pre kojene deti.

lucindav
29. apr 2020

@nicci254 mliečna uz ma v sebe UM, nemliecna nema. Ale to neznamená ze nemliecnu musis robit do mlieka. Poznam mamky co koja a UM je pre nich smrť tak zarábajú len nemliecne s vodou alebo s rastlinnými mliekami. Pokial to dieťaťu chuti aj take s vodou tak je to jedno.. a ak kojis a vies si mlieko odstriekat, mozes zarábať aj so svojim. Ja si myslim ze je to celkom jedno, dôležité je po troche vyskúšať co babu chuti a hlavne co dokáže stráviť, aby ho nejako nezapieklo..

nikpa
29. apr 2020

@xjakubikovak ja som nemliecne pridavala do UM aby bolo hustejšie napr na noc, preto som to tak napisala a aj v návode je uvedené, ze sa môžu dat do UM ale mas pravdu, kľudne aj do vody.

nicci254
autor
29. apr 2020

asi sme sa nepochopili 🙂 ked si vsimnete v tej tabulke je ako 2.desiata uvedene ovocie a obilna kasa a na veceru mliecna kasa. ale ja proste neviem ako to myslia.

xjakubikovak
29. apr 2020

@nicci254 aha ano nepochopili, hm tak to potom neviem ale ja by som dojcenemu dietatu nedavala mliecnu kasu aspon do roka 🙂 ale to som ja
ono ta mliecna na vecer ako bolo spominane v komente vyssie je asi preto aby bola sytejsia a dieta lepsie spalo ale vo vela diskusiach som citala ze to nepomaha 🙂

nicci254
autor
29. apr 2020

@xjakubikovak mala bohuzial nie je kojena

nicci254
autor
1. máj 2020

trosku som studovala tie kase a uz som na to prisla-tie obilne kase mozu byt nemliecne ako napr. ryzova, ovsena, kukuricna pohankova atd. a tie mliecne su uz aj s UM a mozu byt rozne ovocne, obilne atd 🙂