Aký je rozdiel medzi mliečnou a bezmliečnou kašou?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom kašičiek. Moje 7-mesačné dieťa je od narodenia na umelom mlieku Sunar AR. Chcem začať dávať kaše.

Keď je nemliečna lepková či bezlepková, mám ju zarobiť s vodou alebo našim umelým mliekom Sunar?

Ako ju zarobím?

UM sa nemá prevárať.

Stačí, aby som urobila normálne vo fľaške ako vždy danú porciu 120 až 150 ml ako vypije pri 40 stupňoch, potom to preliala do misky a dala tam tu instantnú?

Plus nejaké ovocie do toho?

Je jedno, či raz urobím s mliekom umelým a inokedy s vodou?

Chcem kúpiť od Babylove z Dm 3-zrnnú a nemliečnu krupičnú.

Potom je aj mliečna krupicová Babylove.

Zarábajú sa mliečne kaše len s vodou?

Chcem vysadiť jednu dávku umelého mlieka.

Mám v tom čase dávať mliečnu kašu?

Mám zo začiatku dávať kašu na desiatu na skúšku 3 dni po sebe?

Kedy prejsť na večerné podanie kaše?

Ďakujem

Dobrý deň,

mliečne kaše sa zarábajú už iba s vodou. Nemliečne môžete zarábať buď s vodou, alebo s mliekom a tým pádom z nej spravíte mliečnu.

Ak má dosť mlieka v strave, tak nemusíte robiť mliečne, stačí pokojne bezmliečne. Najskôr by som začala tak, až neskôr by som sa snažila vysadiť mlieko ako dávku a prešla na mliečne kaše. Umelé mlieko nie je potrebné prevárať, ale zahriať na nejaké stupne (podľa návodu na kaše - mení sa to od druhu k druhu).

Ovocie do toho sprvoti ani nebude potrebné, deťom zvykne chutiť aj samotná chuť kaše. Kupujte kaše bez pridaného cukru, bez medu, pokiaľ bude dieťa tolerovať aj bez príchutí (čím menej toho kaša obsahuje, tým lepšie).

V prvom rade zaraďte lepok či inú bezlepkovúobilninu, ktorá pôjde do kaše (pohánka, ovos, ryža, cirok..) na obed 3 dni po sebe. Po tomto zaradení môžete podávať klasicky kaše večer.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička