Babina má herpes na ústach. Je to nebezpečné pre dieťa?

pimpulienka
21. nov 2011

Babine sa dnes vyhodil herpes a zajtra doobeda ma prisť k nám. Je to nebezpečné pre malú?

bobocka
21. nov 2011

ano ,hepres je nebezpecny pre dieta.najnebezpecnejsi je pre uplne malinke babo,ktore este nema takmer ziadnu imunitu.cim je dieta starsie,tym je odolnejsie,ale moj syn ma 25mesiacov a vzdy ked mam herpes,tak si umyvam ruky jak o zivot a na ustach nosim rusko doma.radsej nech starka nechodi.alebo ak teda pride,tak jej daj rusko na usta a malu nech nestiska moc.niekto to berie na lahku vahu a z herpesu si nic nerobi, a ini maju "paniku" 😀 .ja mam pred tym respekt 😉

melpomene
21. nov 2011

babina nech malu nebozkava, nech nepiju zo spoloc. pohara, neolizovat lyzicku z ktorej papá a nemalo by sa nic stat...ja ked mavam herpes tak toto obmedzim a doteraz sa malemu nic nestalo ani neprejavilo ;)

mbrazd
21. nov 2011

Prenos je možný kvapôčkovou infekciou, kontaktným prenosom vírusu pri dotyku s postihnutým miestom alebo infikovaným predmetom. Nerobila by som až takú paniku s rúškou, ale každopádne by som babičku upozornila.

adri2211
21. nov 2011

aj mne sa pred tyzdnom vyhodil herpes, nastastie mala ho nedostala 🙂

traktor
21. nov 2011

urcite nie zakazat navstevu,,,netreba robit paniku..ved aj teba sa to môze stat a co..odstahujes sa ? 😉 ..staci upozornit, nepusinkovat, nech ma svoj pohar..a vsetko bude ok 😉

heni79
21. nov 2011

Dodržujte základné hygienické pravidlá a bude to v poriadku. Umývanie rúk, samostatný pohár, nebozkávať sa a pod.. 🙂

jajka0211
21. nov 2011

dajte jej na to sudocrem co davame detickam na ritku, mne za 2 dni ostala po herpese uz len cervena bodka

katka3012
21. nov 2011

plno suhlasim s traktor 😉

vejinka
21. nov 2011

nepanikarit ..len oznamit ze nech nechodi 😀 istota je istota a zbytocne by som dieta nevystavovala herpesu pretoze ako vieme dietatu je jedno ci ma niekto herpes alebo nie bude sa chciet mojkaj a pusinkovat ...proste babina pocka nehori moze prist aj inokedy...kedze my byvame so svokrovcami a obcas sa dedovi vyhodi herpes upozornime ho aby deti nebozkaval a pre istotu mu mladsieho ani nedavam ..doteraz len raz chytil od neho starsi ..ale ako pisem naco riskovat.

ikke
21. nov 2011

herpes je nebezpecny hlavne pri detoch do asi 1 roku (hlavne kym nemaju uzavretu fontanelu? ak som to spravne pochopila), moze totiz viest k zapalu mozgu a nasledne az k najhorsiemu...
inak samozrejme ako pisali ostatne - svedomita hygiena, ziadne bozkavanie a podla moznosti ani nie prilis tesne "mojkanie"
a babina nech si to natre mazom z vlastneho ucha, mozno na prve pocutie nechutne, ale zabera uplne fantasticky, o 3 dni pomaly ani nebude vediet, ze nieco mala 😉

annaopialova
23. nov 2011

ahoj pokial ju nebude bozkavat tak by sa nic nemalo stat

lili777
23. nov 2011

herpes je dosť nebezpečný. Ja osobne ak ho dostanem, prípadne manžel, tak v čase našich malých detí kupujeme tie náplaste Comped. Príde mi to lepšie riešenie, keď tou náplasťou herpes "odizolujem", pretože je vysoko nákazlivý a človek si to nevedomky chytá!

jakavi
23. nov 2011

ja mam teraz herpes uz 4den obrovsky lezie mi na nervy najradsej by som si to urvala neznasam to 😠 😠 😠 😠 😠

kmirkav
23. nov 2011

Ja mavam herpesy casto a radim taktiez dodrziavat prisnu hygienu ruk. Ja si ich v tom obdobi ked mam herpes umyvam stale, mozno to prehanam, ale tiez mam respekt. Je nebezpecne, ked sa dieta nakazi herpesom, to vie kazdy a netreba zabudat na to, ze ak sa dieta uz raz nakazi, tak virus zostava v tele uz navzdy, cize herpes sa prejavi kedykolvek pri znizenej imunite, strese,... Vacsinou dospele osoby, ktore este nikdy herpes nemali, tak ho ani nedostanu. Herpes vie velmi zneprijemnovat zivot, najma ked sa vam na pere vyhadzu naraz 3 a nie jeden, tot moj pripad.

marlenka1404
24. nov 2011

Treba dávať pozor a dodržiavať hygienu! Ja som mala herpes a dostala ho moja dcéra, ked mala 3 roky. Kedže ho mala 1x tak sa jej celé ústa vo vnutri vyhádzali a malá velmi vysoke teploty, ktoré sme mali problémy zraziť. Odmietala jesť a piť, lebo ju to velmi bolelo. Doktory si najskor mysleli, že ma len afty spojené s angínou, ale ked už za den nasilu vypila možno deci caju po 3 dni, tak nas poslali do nemocnice a tam doktor, ked zabadal, že mám horúčku hned prezrel poriadne malej ústa, povedal mi asi ako prebehla naša choroba a hned mi oznámil, že je to "niečo" herpetické-neviem už ten názov a oznamil mi, že tu antibiotika su nanič, že podla neho už ma malá najhoršie za sebou a už bude len lepšie. A keby sa to nezlepšilo, máme hned nastúpiť do nemocnice na infúzky. Ale chválabohu mal pravdu a na druhy den si malá sama vypýtala jesť a piť a ja som od šťastia "skákala 3 metre"!

andreah25
24. nov 2011

Návštevu by som nezakázala, ale dala by som veľmi dobrý pozor na to, ako tu baby upozorňovali, že žiadne bozky, umyť ruky, pozor aj na to, keď sa bude s malou hrať, pretože deti radi chytajú dospelých, tak aby babku mimovoľne nechytila a nedala si potom ručičky do úst. Na to pozor, pretože herpes sa nemusí prejaviť len vonkajším pľuzgierikom na tváričke, môže narobiť zle aj vo vnútri, bez vonkajších príznakov, čo je horšie. Ak sa však dodrží všetko čo treba, v pohode môže prísť.

michaela.g
24. nov 2011

@ jakavi na herpes je pre mna NAJ ked si ho prelepim naplastou Compeed. Herpes je schovany pod naplastou a mam vacsi pocit bezpecia. Ale samozrejme nanajvys opatrne beriem malu na ruky aby sa ma na tvari nedotykala a samozrejme hygiena...

kacasim
15. feb 2012

Souhlasím s michaela.g, používám i pro syna (5 roků) přelepím mu a nedostanou se do něj nečistoty a a brátí šíření další infekce na jiných místech v obličeji. Z mé zkušennosti mnohem lepší než mastičky.

nasta197
15. feb 2012

nebozkávať dieťa určite nie !! upozorni ju na to

sissy87
31. jan 2013

Ahojte milé mamičky!
Chcela by som sa opýtať tých, ktorých detičky prekonali herpes ešte keď boli malinké (napr. nosili prienky), že ako ste si zabránili aby nerozniesol vírus na iné časti tela? Napr. pri plienkovaní má ruky všade, v ústach, potom tam dole... Alebo keď si ho okúpala večer, nemôže svojmi rukami vírus rozniesť inde na sebe? Ďakujem za odpoveď! 🙂

stanislavao
31. jan 2013

urcite je to "nebezpecne". herpes je virusoveho charakteru, cize ziadne otieranie, bozkavanie a aj nech dieta nechyta, ked si bude chytat usta.

ekinkala
6. feb 2013

v ziadnom pripade by nemala babyna bozkavat racej by som neriskovala

alenocka18
20. mar 2015

Ahojte, som na začiatku 38tt a včera sa mi vyhodil opar na ústach. Môžem si ho potierať alkoholom? Lebo to jediné mi ako tak pomáha... Ešte si potrebujem pripraviť nejaké oblečenie pre malého, myslíte, že je možné, aby sa pri vešaní-sušení a žehlení na jeho veci preniesol vírus tým, že s nimi budem manipulovať, dýchať na ne (ruky si samozrejme umývam)? Asi je to trochu paranoidné, ale je to moje vytúžené bábo a veľmi sa oň bojím...

ivet281
3. máj 2016

Ahojte, chcem pridať informáciu. Áno, aj ja som si donedávna myslela, že to čo píšete vyššie postačí. Ale nie je to pravda. Lekárka na infekčnom ma totiž poučila, že herpes je kvapôčková infekcia - ako chrípka a presne tak sa aj šíri. Takže všetko je teda otázka imunity - nemusí sa stať nič aalebo mže ochorieť už pre prítomnosť infikovanej osoby v miestnosti.

kamilecka
3. máj 2016

Ja som mala tiež herpes a kožná povedala, že jednoznačne deti nebozkať, nepoužívať rovnaký uterák...ani na ruky, príbor a dokonca ani jeden vankúš. Inak by to malo byť ok.

stanulienkat
3. máj 2016

Kup v lekarni rusku na usta. Nebolo by zle navstevu odlozit. To by babka mohla vediet aj sama.

beruska141
3. máj 2016

no moja svokra sa sem dovalila s herpesom , mala ho hned schytala, taky cirkus som narobila, ale uz tomu nepomozem. mala odvtedy herpes kazdu chvilu, zufala som bola z toho, cumlik mala, to okolo celych ust potom vzdy a aj afty znutra, vtedy som mala chut zabit svokru!!!! a aj teraz, ako nahle vysoke teploty ma, vzdy sa jej herpes urobi. takze tak. urcite nech nechodi babka, na to dieta sa to nalepi, hoci aj neviem ake opatrenia urobis....

carmenx1
4. aug 2016

Chcem sa vas maminky opytat dcere starsej sa vyhodil herpes...potieram ho teatree olejom 100% ale zaujimalo by ma ci neviete dokedy je infekcny...

katche
4. aug 2016

@carmenx1 kym z nich tecie tekhtina a praskaju pluzgiere, vtedy sa prenasa najnednoduchsie...teatree zasusi rychlejsie, ale davaj jej aj herpesin...nabuduce, len co zbadas prve pluzgiere, okrem teatree oleja daj aj herpesin, skratis trvanie liecby (my sme herpesova familia, odskusane mam snad vsetko 😀 )

sojaso
4. aug 2016

ja mavam casto herpes a kupujem si na to z lekarne take nalepky, zo vsetkych, co som vyskusala, sa mi osvedcili Invisible Compeed, herpes je zalepeny a neprepusti ani tu vodicku a samozrejme nepusinkovat malu, myslim si, ze budes pokojnejsia, ak babka bude mat aj tu nalepku, pre istotu 😉