Balenie naširoko u dievčatka

martinka6282
3. apr 2016

Ahojte, ked mala dcérka 3 týždne boli sme na kontrole u ortopeda a odporučil balenie na široko. Tak som poctivo balila. Teraz má 7 týždňov. Na kontrolu ideme až o mesiac, no v poslednej dobe je naširoko zabalena nespokojná, nevie sa tak ani vykakat, vždy sa jej to podarí až keď ju rozbalim. Viete mi podľa týchto výsledkov niektorá poradiť, či je nutné toto balenie alebo nám to odporučili iba preventívne?

marcelatje
3. apr 2016

Nie je to nic tragicke. Ak budes balit poctivo pri dalsej kontrole to moze byt uz ok. Ak nebudes moze sa stat ze to potrva este par mesiacov. wPreventivne sa v sucasnosti nebali.

briseovna01
3. apr 2016

ahoj, moj manžel je ortopéd a vraví že ak je alfa uhol 60 st a viac je to norma, ciže balenie na široko nieje potrebné.

martinka6282
autor
3. apr 2016

Ďakujem baby 🙂 hneď som kludnejsia, lebo som mala výčitky že ni

martinka6282
autor
3. apr 2016

Ďakujem baby 🙂 hneď som kludnejsia, lebo som mala výčitky že nie je stále na široko ale len zopár hodin denne...

maykaaa1122
3. apr 2016

Ahojte, ja som malú doširoka balila iba 1-2 mesiac. 🙂

dazdovka
3. apr 2016

Ahoj, ja som mala to iste, ani jeden jediny raz som nebalila nasiroko. Na dalsej kontrole povedal dr (ten isty, co bol prvykrat) ze balit nasiroko dalsie dva mesiace, absolutne ani jeden jediny krat som ju nebalila, akurat, ze som dietatko nosila v manduce skoro kazdy den cca dve hodiny (pomaha spravnemu postaveniu bedrovych klbov), na dalsej kontrole hovori uz iny dr, ze vyborne sa to zlepsilo, uz staci balit len v noci. Toto je moje najsikovnejsie dieta, zacalo samostatne chodit, este nemalo ani 10 mesiacov, ako 12 mesacna behala ako vietor, 15 mesacna hore-dole po schodoch, ma krasnu sumernu postavu, nikdy nechodila captavo, ziadne problemy.

anetkaadamko
3. apr 2016

my sme mali 2a................namal na sebe ani raz plienku.....a všetko OK

yanni
3. apr 2016

@martinka6282 ved ale ma 60 stupnov,t ak co je tu na siroke balenie? Jaaaaj slovenski doktori. 😠

katrinka8
3. apr 2016

@marcelatje - no by si sa čudovala, koľkí lekári aj v dnešnej dobe kážu baliť na široko preventívne... 😠

luciaminarechova
3. apr 2016

s balenim nasiroko je to u nas asi takto... okrem svk sa nasiroko nebali uz hadam nikde, nebali sa na zapade, nebali sa v cechach. prislo sa totiz na to, ze pri normalnom naleze je to neopodstatnene a pri zlom naleze by iba siroka plienka nepomohla. pravdou je, ze stare a starsie kadre naozaj odporucaju balenie nasiroko len preventivne - lebo to tak roky fungovalo. my sme boli s malou u dvoch ortopedov - ten v dochodkovom veku bol za balenie, druhy sa na tom zasmial...

andrejta
3. apr 2016

@martinka6282 nam tiez pediatricka kazala balit na siroko preventivne, kym pojdeme k ortopedovi. Vydrzala som asi 2 dni, bol jul asi sto stupnov vsade, tak som sa na to vyprdla. U ortopeda ok a ze preventivne sa uz fakt nebali asi nikde, len tu

marcelatje
4. apr 2016

@katrinka8 asi ti zo starej skoly. Velka skoda ze mnohi lekari sa po ukonceni studia uz nevzdelavaju. Zvyk je zelezna kosela ☹

martinka6282
autor
4. apr 2016

potešili ste ma 🙂 nebudem ju teda trápiť chúďa moje, takto sa aspoň v pohode vykaká a nebude ju bolieť bruško 🙂

tenerifka
4. apr 2016

@martinka6282 Takychto tem tu uz bolo strasne vela. Ak ma novorodenec problem s klbmi, zisti sa to este pred prepustenim z nemocnice, a preventivne balenie je uz prezitok, len ortopedi na Slovensku sa musia snazit nejako si zabezpecit pracu a buducich pacientov....
Moja najstarsia sa narodila na Slovensku, bola preventivne balena nasiroko, nezanechalo to na nej viditelne nasledky, no badam tam mierny naznak do X.....dve mladsie sa narodili uz mimo Slovenska, o baleni nasiroko ani rec, klby aj nohy v poriadku, najmladsia gazela je buduca konkurencia Sklenarikovej....

luciaminarechova
4. apr 2016

@andrejta hej, my sme tiez mali balit v lete - klasicky tie styri mesiace. mala bola len v plienke, co bolo tak horuco. ked som si predstavila, ze ju este zamotam do plienky a postoliek... hroza. na kontrole som povedala, ze som poctivo balila, a doktor spokojne skonstatoval, ze je to v poriadku. 😀

katrinka8
4. apr 2016

@marcelatje - bohužiaľ, aj mladí niektorí to robia ☹

23javane
26. máj 2020

@briseovna01 dobrý večer môžem sa opýtať všimla som si že vás manžel je ortopéd 😊 a moja dcérka má mesiac a musíme baliť od narodenia nasiroko výsledky po mesiaci sú L60 B65 a L60 B60, je nutne ju tak baliť? Ak áno ako dlho budeme musieť 😞Dakujem pekne za informáciu lucia