Budenie mesačných detí na kŕmenie v noci

6. jún 2020

Dobrý večer 🙂
Baby, budili ste svoje detičky v noci na kŕmenie?
Naša má mesiac a krásne v noci búva. Niekto tvrdí, že dieťatko je potrebné budiť po max 4 hodinách, iní tvrdia, že dieťatko budiť netreba a samo si vypýta papať.
Zdravý rozum hovorí, že ju máme nechať búvať, veď ani nás naše maminy nás nebudili, no troška mi vŕtajú v hlave aj tie iné názory.
Budem vďačná za vaše skúsenosti.
Len doplním, že sme na UM, čiže, žiaľ, nekojím.
Ďakujem

smejko25
6. jún 2020

Ahoj ja sice kojim ale tiez som svoju nebudila na kojenie 🙂 v porodnici mi kazali kazde 3 hodiny ale to bolo nerealne...vnoci som si nastavila budiky ale moja mala sa ani ta panečka nechcela zobudit 😁😁 som sa jej prihovarala hladkala potahala (jemne) za uska nostek 😁 nic nezaberalo 😁😁 tak som to po prichode domov hned zrusila 🙂
Tiez som zato ze dietatko sa zobudi nato ze chce papat predsa sa nevyhladovie 😁😁

zuzzqa
6. jún 2020

Nie, nikdy mi nenapadlo dieta budiť. Niekedy spi 3 hodny, niekedy 6. Sam si pyta, ma mesiac a sme na UM.

sunny8
6. jún 2020

Páčilo by sa ti keby ťa niekto budil kvôli jedlu ? 😂😂😂 Netreba budiť neboj keď bude dieťatko hladne vstane určite samo 🙂

patka06
6. jún 2020

Nebudila som ani cez deň, v noci by mi to ani nenapadlo. Dieťatko potrebuje spokojný spánok, keď je hladné zobudí sa samo.

dajana1983
6. jún 2020

V noci potrebujú spinkať,teda ako ktoré 😀niektoré majú ten spánok velmi krátky...ja som drobca tiež nebudila,ide spinkať okolo 21h a vstáva po 5h rannej...cez deň sa priznám že občas do neho trošku posparam ked presvihne ale to sa stáva málokedy , aby sme sa zmestili aj z davkovanim mliecka a chodil spávať cca časovo rovnako podľa možnosti

deti95060810
6. jún 2020

moje sa budili samé...ale
švagriná kojila syna a keď prišli z nemocnice tak už prespal celú noc. Prvé 3 dni ho budila aj v noci a potom to vzdala. Chlapec krásne priberal takže nebol dôvod na budenie.... o takej materskej som ja mohla len snívať pri mojich nespavcoch...😉🙄

zooeynka
6. jún 2020

Chcela by som citat aspon jeden logicky argument na co je dobre budit zdrave dieta kvoli krmeniu...

oblecenie99
6. jún 2020

V nemocnici mi kázali budiť (tiež UM od začiatku :/),každé tri hodiny,no nezobudil sa mi ani za svet :D doma som to ani neskúšala,na začiatku to ani nebolo treba,lebo mal koliky a celú noc prevrieskal,a po troch hodinách plaču som mu jednoducho pripravila nové mlieko.Ked sa vyriešil problém s bruškom,konečne prespal noc,spí od cca desiatej večer do siedmej rána a nebudime ho..povedala mi to dokonca pediatricka,že v noci ho mám nechať spat a nebudit na jedlo.

autor
6. jún 2020

Ďakujem za názory baby.
Minulú noc prespala 8 hodín. Na jednej strane ma to teší, no nechcem jej uškodiť tým, že jej nedám skôr papať...
@zooeynka Údajne sa môže nadmerne "odvodniť" a známa ma straší "glykemickým šokom".

dajana1983
6. jún 2020

Kebyže jej cez deň nedáš tých 8hodin to by bola katastrofa ale v noci aj telíčko či mozoček vypne ,zbiera sily,ako človek

patka06
6. jún 2020

skôr jej uškodíš ak ju zobudíš v nesprávnej fáze spánku ako tým, že v noci nedostane mlieko

eliska13
6. jún 2020

8 hodín je už dosť.Mne kázali budiť, ak spi viac ako 4-5 hod čo sa nestalo nikdy😊 mal silnú zltacku bol spavy, mal nižšiu pôrodnú váhu a tiež spomínali hypoglykemiu.Takto maličké bábo by som budila väčšie už nie.Ved tu nejde ani o budenie môjmu stačilo dať do pusy fľašu a ťahal ako divy

oblecenie99
6. jún 2020

Tiež som doteraz v strese z toho jedenia/nejedenia,lebo nás napr.je aj cez deň cca každé tri resp.styri hodiny,aj keď mu skúšam dať po troch hodinách,jednoducho nie je hladný..ma už síce päť mesiacov a pár dní ale on je nastavený tak,že za 24 hodín otočí 5 fliaš po 210 ml (teda 230 ml).Teraz už má prikrmy,čiže sa to zase menilo..Skúšali sme dať menej častejšie,buď nechcel a potom jedol menej a ja som bola na prášky alebo práve naopak,plakal od hladu,lebo mu bolo malo..podľa obalu Sunaru to vychádza "tabuľkovo".Tiež mám obavy,ale napr.som v takej síce starej knihe po mame čítala,keď mal malý 3 mesiace,že vtedy je už normálne ak prespí celú noc..tých sedem,osem hodín.Nic nepísali o zobúdzani babatka...mne pediatricka hneď na začiatku hovorila,aby sme ho v noci nebudili.Aj to budenie cez deň môže byť problémové,napr.babatko fičí aj dve hodiny a viac,potom zaspí hlbokým spankom,a mám ho budiť po piatich minútach spánku lebo už je čas?

janba
6. jún 2020

V noci sme zo zaciatku budili maleho na papanie mlieka (umeleho), lebo nepriberal a tak nam poverala doktorka.. ked sa asi v 4 mesiacoch uz nedal zobudit, evidentne chcel spat, tak sme uz nebudili 🙂

evaachesa
6. jún 2020

Och v nemocnici do nas tiez hucali ze kazde 3 hod musiime budit a krmit...bola som tym zaskocena, nikdy som o tom nepocula ani necitala za cele tehotenstvo, no dodrziavala som tie 3 hod aj po prichode domov...o 2 dni sme isli k pediatricke na prvu prehliadku a ked som sa jej na to opytala tak az zhikla ze urcite nebudiit 😲

11iva11
6. jún 2020

Ježiši kriste... určite nebudiť!! Čo ti je ľúto, že sa vyspíš neprerušene niekoľko hodín?? Pokiaľ ti nejako rapídne nechudne, tak si užívaj pokojné noci. Lebo to sa môžeš razom zmeniť a potom tu budeš písať, že prečo sa mi dieťa tak často budí v noci na hlad.

leuska15leuska15
6. jún 2020

Myslím si, že najlepšie urobíš, keď sa opýta na poradni svojho pediatra. Totiž, poznám aj prirpadkedy dieťa museli budiť. Bolo hrozne maličké, narodilo sa predčasne a chudé, asi neprospievalo ako malo alebo neviem, proste im to poradil lekár, že musia ho budiť. Ale nemyslím, že je to tvoj prípad, lebo to by si sa v tom prípade nepýtala, vedela by si co mas robiť 🙂 🙂 ak ti lekár nič nepovedal, tipujem, že ho budiť určite nemáš 🙂 ale za opýtanie nedáš nič

oblecenie99
6. jún 2020

Ináč,keď som riešila,či malého nemáme radšej budiť v noci a dať mu mlieko,moji rodičia boli zhrození,lebo aj po tridsiatich rokoch majú veľmi živo v pamäti,ako som ja nespala v noci do mojho prvého roka..celé noci som plakala,celá rodina so mnou prechodila kilometre či už v náručí alebo rovno v aute,aby som trošku spala..prespal som len jednu jedinú noc,nevedeli ma zobudit,preto hneď utekali so mnou na pohotovosť :D keď som im spomenula,že či by som malého nemala radšej v noci budiť,rovno sa ma spýtali,či mi už úplne šibe z tých hormónov,že oni majú z mojich nočných revov doteraz traumu :D

miiceencoovaa
6. jún 2020

Ahoj, my sme boli tiež na um a keď som sa ho snažila zobudiť ako mi kázala dr, tak si len pricucol cumel z fľaše, netahal a spal 😀 mal to proste na háku a vstal až vtedy, keď potreboval papať 😀

katren
6. jún 2020

Mam troch a ani jedneho som nebudila....daj na svoj instinkt...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
7. jún 2020

@eliska13 Lenže je rozdiel prečo kázali budit tebe-silna zltacka, nizka porodna vaha,....
Zdravé dieta nebudit. Ako uz bolo vyssie napísane.

ajka0207
7. jún 2020

Ak pribera, nebudila by som.

daganov
7. jún 2020

nie, nebudila som, od štyroch týždňov prespal od 22,00 do 5,00 približne. Na čo budiť? Ak by bolo dieťa hladné, zobudí sa samé. Budia sa len nedonosení novorodenci s nízkou pôrodnou váhou, ktorých aj to dojčenie unaví tak, že zase zaspinkajú.

nikpa
7. jún 2020

Nie, v noci nebudit. Ked bude hladné, samo sa zobudí. A aj dr ked sme si odnašali syna z pôrodnice z JIS nam tak povedali.

sonnenshein
7. jún 2020

Nebudit v ziadnom pripade.

mogaa
7. jún 2020

Záleží s akou pôrodnou váhou sa dieťa narodilo a ako priberá.....pokiaľ dieťa pekne priberá, nie je dôvod na budenie.....Ak sa ale dieťa narodí s nízkou váhou alebo slabo priberá, tak ano, lekár káže kŕmiť aj v noci....Naša sa narodila s váhou 2340g a bolo ju treba zo začiatku kŕmiť každé 2hoidny(aj v noci), neskôr každé 3-4hodiny.....postupne ako priberala sa na papanie budila sama, takže sme počkali až sa prebudí sama....Kamarátka napr.nebudila v noci, cez deň jej pri papaní vždy zaspal - a že aké má dobré bábo stále len spinká a ani neplače....Na prvej poradni zistili že dieťa má pôrodnú váhu, nebudilo sa lebo bolo zoslabnuté a nevládalo ani toľko vytiahnuť aby sa poriadne napapalo, takže hneď nemocnica a tam na trvrdo nasadili hned UM(predtým bol kojený)a budiť zo začiatku každé 3-4hodiny....

maribell
7. jún 2020

Ja som mala prvého tiež spáča a budila som ho v noci na papanie iba keď som mala už prsia na prasknutie.. ale keďže nekojis neriesila by som.. 😊

manost
7. jún 2020

Nebudiť pokiaľ ti pekne priberá dieťatko vie kedy je hladné

selest
7. jún 2020

Nebudila som. Mne sestricka povedala za ak ma dost pocikanych plienok a ak dodrzim tych x kojeni co bolo odporucane pre mesacne babo(neviem presne kolko) kym je hore, tak ho nemam vobec budit. Budit mi kazala len ked mi nepriberal a mal suche plienky prvy tyzden..Potom som ho uz nechala pekne spinkat