Budíte svoje dieťa v noci na cikanie?

ivka5386
17. jún 2014

Ahoj chcem sa poradiť budili ste svoje deti na cikanie v noci , keď sa nestihli vycikať pred spánkom ? alebo aké praktiky ste mali ?

monicm
17. jún 2014

@ivka5386 určitú dobu sme budili,resp. manžel,kým som ho nepresvedčila,že to nie je dobré,pretože sa dieťa nezobudí a nevie,že sa bolo vycikať,len sa telo na niečo naučí,ale "nevie,že to robí".takže sme dali vždy pred spaním vycikať a hotovo.a ak sa stalo,že zaspal napr. pri rozprávke,tak jasné,že sme dali vycikať,ale snažili sme sa ho prebrať,aby sám prešiel do záchoda..................ale to boli výnimočné situácie,tak 1 za 2-3 týždne.a aby sme zabránili nehodám,kúpili sme nepremokavú plachtu a prikrývka bola taká,aby sa dala prať

alex999
17. jún 2014

Ano ja budim, resp. v polospanku davam cikať. AK by som nedala tak sa nad ranom zobudi a potom plače lebo ju boli mechur. Takže okolo jedenastej ked ideme spať, dam ju vycikať a potom spinka do rana. 😉

matafen
17. jún 2014

Ja som davala malu v noci cikat skoro do 5 rokov, lebo pred spanim vypila salku kakaa a zvyklo jej cvrknut, ked tvrdo spala. Tak ked sme isli spat my, tak som ju este davala na nocnik alebo wc, cca 2-3 hodiny potom, ako zaspala. Ale bolo to v takom polospanku, nezobudila sa uplne.

ivka5386
autor
17. jún 2014

urobila som opatrenia s nepremokavou plachtou no stalo sa mi dva krát , že sa pocikala večer okolo jedenástej lebo jej netrebalo pred spaním ..... ale ani sa na to velmi nezobudila , že je mokrá len sa mrvila a mrvila tak som pozrela a bola cela mokrá a raz keď som ju zobudila večer a posadila na nočník tak nechcela vravela, že nie nechem .... a vydržala do rána .... tak neviem či pre istotu budiť alebo nechať spať ... Nechcem jej narušiť veľmi spánok má rok a 8mes. a spí super v noci od pol roka ...

lucka011
17. jún 2014

Aj ja davam. Ide vecer, ked ide spat a potom ju davam este ked idem spat ja. Ak idem spat skoro, tak ju davam v noci ked sa zobudi mladsia na papanie..

effkaa
17. jún 2014

Nikdy som nebudila. Bez plienky chodi spat odvtedy, co som mu dlhsi cas nasla rano suchu plienku. V noci, ked sa mu chce, tak zvycajne (ak nie je prilis unaveny alebo chory) sa zobudi sam, vycika sa a lahne si spat. Ja len vylejem nocnik. Ked sa pocika, tak sa pocika, operieme, vysusime a ideme dalej. Obcas sa to stane.

dejka
17. jún 2014

My sme na zaciatku davali este raz vycikat ked sme my isli spat.Trvalo to asi mesiac sem tam nehoda a potom ok. Potom sa uz sama budila na cikanie ked potrebovala. A snazili sme sa ustrazit pitie posledne dve hodiny a samozrejme vzdy cikala pred spanim. Chodila plus minus hodinu presne spat a tak nam asi 3 zaspala bez cikania platilo to pre vecer aj poobede.

dejnas
17. jún 2014

nikdy som nebudila... dôsledne som dbala na to, aby pred spánkom šli vždy cikať.... ak sa predsa len stalo, že neboli - aj tak som nebudila... nehody sme nemali 😉

matafen
17. jún 2014

@ivka5386 Waaau, tak to gratulujem! My sme mali plienku na noc do 2,5 roka 🙂

saska.t
17. jún 2014

@ivka5386 je to velmi individualna vec,kazde dieta je ine,preto to netreba pausalizovat,ano doteraz budim na cikanie,ked ideme do postele s muzom...

ivka5386
autor
17. jún 2014

@matafen dakujem

lulu369
17. jún 2014

@ivka5386 Ahoj, moja malá keď sa naučila cikať do nočníka, tak pred spaním som jej mala problém dať plienku. Plienku sme zakladali až keď zaspinkala, no aj keď mala plienku, keď jej bolo treba cikať, tak sa začala mrviť...ja som ju nebudila, ale zobrala na spaní, dala dole plienku a posadila na nočník. Keď sa vycikala dala som ju do postielky a spinkala ďalej 😉 Keď už bola staršia tak sa budila sama, na to že jej treba cikať

lyzzy
17. jún 2014

@ivka5386 ....vzdy predtym ako ideme spat s drahym.....zobereme maleho z postele,nebudime,posadime na zachod a on sa automatika vycika....potom sup naspat do postele.Tot vse.

ivka5386
autor
17. jún 2014

takže nebudiť nerozprávať len posadiť a počkať kym sa vyciká ??

lyzzy
17. jún 2014

@ivka5386 ...to bolo pre mna??

matafen
17. jún 2014

@ivka5386 No moja sa v tej faze nezobudila, ani ked som ju budila 🙂 Tie prve cca 3-4 hodiny spanku mava take trvde, ze mozeme v dome drevo pilit a nic 😀 Ja som ju zobrala, povedala som jej, ze "ideme cikat", ona si sama sadla a vycikala sa. A potom vyliezla na postel a bola tvrda ako keby nic 🙂

siska53
17. jún 2014

@ivka5386 raz sme to skusali,ale neslo to. Vzdy ho davame vycikat,no stalo sa,ze ziparkrat mu to prosto neslo a asi 3x sme zabudli. Len raz sa pocikal.
takze nebudime. 🙂