Cítim sa totálne neschopne

5. dec 2021

Viem už tu bolo veľa diskusii na túto tému a radili ste psychológa, vyrozprávať sa mužovi alebo niekomu, ísť von, atď... Nemám čas ísť ku psychológovi a popravde dnes keď sa všade len kovid rieši, si myslím že ani nieje šanca... Dcérka buď mať 2 mesiace a keď plače, ja nikdy neviem prečo a vtedy sa cítim neschopne. Pred pôrodom som žila v tom že ako matka budem vedieť dovod plaču, keď nie nikto iný tak ja určite, ale 90% plaču vôbec neviem príčinu.. a preto sa cítim ako zlá matka. Starám sa o ňu aj myslím dostatočne, ma všetko čo potrebuje, som pri nej, ma moju blízkosť, ale často place a nemám ani šajnu že prečo. Chcem len vedieť, čo to tak máte aj vy, či cítite to isté čo ja :(

lindous
5. dec 2021

ak by si toho psychológa chcela predsa len skúsiť, tak pozri portál ksebe.sk ... profily tam má niekoľko výborných psychológov a priamo cez tú stránku sa vieš objednať na sedenie, ktoré prebieha online (pre niekoho možno neosobné, mne to vyhovovalo), takže nestratíš čas cestovaním a neobmedzuje ťa ani situácia

luccija
5. dec 2021

Tak si bezradná to je normálne.Male deti plaču a niektoré veľa🙂už to bude lepšie a lepšie mesiac za mesiacom.
Koľko plače?
Kojis či UM?treba vylúčiť tichý reflux a intolerancie, ak papa UM...

aniele
5. dec 2021

Prepána, vychovala som 4 deti od bábätka a ani pri tom poslednom som si prvé tri mesiace nebola istá. To je len novodobá povera, že mama vie inštinktívne všetko najlepšie. Nevie. Zbytočne sa tu všetky masochisticky týrate a označujete sa za zlé mamy. Pokoj, výdych, nádych. Staráš sa? Staráš. Tak je všetko v poriadku, si pre svoje dieťa tou správnou mamou. Maximálne zisti, či nie je nejaký problém, ako píše @luccija.

thereisabear
5. dec 2021

To je úplne normálne, ja som bola prvý polrok úplne vyhúkaná zo všetkého. A skús ísť na to vylučovacou metódou, väčšinou býva plač kvôli hladu, únave, bolí bruško, plienka, horúco...

siska53
5. dec 2021

Ani ja som nevedela .. a to bolo druhe dieta.. resp.. usudila som, kedze vela plakala, ze su to koliky, cize brusko.. kedze som mala este 2rocneho drobca, nebol cas na nejake rozmyslacky, prezili sme to obdobie a po 4m.uz bolo dobre.

danielahamar
5. dec 2021

😀 musela som prepáč, mám tretie dieťa po 14.5r. a tak neschopná ako som teraz som nikdy nebola, či sa jedná o plač, vrieskanie, hučanie, nervov. Tak ťa vítam v klube neschopných matiek😂 A hlavne sa ty ukludni, ak stále plače, ak kojíš vyrad všetko mliečne, môže ju chúda z toho zdúvať, tzv koliky a dieťa nemá enzym laktozy ešte, takže aj to môže vadiť

luccija
5. dec 2021

@danielahamar to je všetko ako prvý x však?iné rady okolo stravy všetko... ja, keď počúvam kamarátky si myslím, že už by som to nevedela🙂pred 15 r sa všetko až tak moc neriesilo

annadobsonyova
5. dec 2021

ja som mala napriklad napisany zoznam a podla neho som sla, ked maly zacal plakat (plakal casto, hlasno a to ani koliku nemal) a boli tam body ako: nakrmit, prebalit, atd. Dost mi to pomohlo, ked som sa zobudila v noci a vobec som uz od unavy nevedela kto som a co robim. Takto spatne to vidim tak, ze su mamy, ktore si priznaju ze nevedia a potom tie, ktore tvrdia ze vedia. Kazda hadame, niekedy vyda, inokedy nie, jedine co zabera je byt tam a skusat. Treba hodit za hlavu take tie idealizovane obrazy, ako ma co fungovat.

zuzanka.zuzu
5. dec 2021

ešte len bude mať 2 mesiace? tak to sa priprav, že možno ešte aj také 4 bude revať bez dôvodu... potom bude síce revať tiež ale už budeš vedieť prečo. síce ti to NIJAKO nepomôže, ale snáď ťa to aspoň teraz ukludní 😀

nene moja, to sú teraz hormóny... práve sa vyplavujú tie šestonedieľkové 😉 neboj, prejde. ďalšia fáza u mňa bolo totálne vyčerpanie, takže neboj, môže byť aj horšie 😀

danielahamar
5. dec 2021

@luccija presne ako píšeš, úplne všetko inak, povaha detí a šikovnosť v prvom rade, strava, spoločnosť, dokonca lieky, kt. boli xy rokov dobré sú odrazu na p...., liečba tiež, výchova. A co sa týka mojej schopnosti, výdrže, vyčerpanosti a nervy v p... ani nehovorím😂

ailiba
5. dec 2021

Milá mamička, deti proste plaču. A predstava, že sa dieťa narodi a žena presne vie co a kedy presne potrebuje je nezmysel. Navyše niekedy proste dieťa plače a ani samé nevie prečo. V zásade, keď je pre balené, nie je hladné, unavené, môže ho niečo bolieť. Môj syn, keď sa narodil, tak plakal skoro stále....ale bolo to večne nespokojné, temperamentne babo. Zobudzal sa, ešte nemal oči otvorené a už kričal. Spal malo. A bola som na pokraji nervového zrútenia, to priznávam. Asi je to tak aj s tebou. Hormóny po porode, nervozita, či robíš všetko správne. Každá mamička chce pre svoje babo to najlepšie, preto si taka vynervovana. Ak ti môžem poradiť, skus sa ukludnit a trosku uvolnit. Všetko bude dobre a stále lepšie. Postupne si k sebe nájdete cestu a ty mu budeš rozumieť viac. A upokojím ta, môj syn má skoro 2 roky a stále mu niekedy nerozumiem.

helga3008
5. dec 2021

Ak vies po anglicky ak nie tak google prekladac pomoze. Mne to video velmi pomohlo a 99% viem co mu je ked place

https://www.youtube.com/watch?v=afMNp6Q4u7s
ivangeline
5. dec 2021

Moj ma 3 a pol a uz neplace vela..uz ma aky taky rezim..a preslo ho to (uz tolko nezmyselne neplace xD) To tak byva. Kazde 3m sa dieta meni. A zvyka si. Najdete si k sebe cestu.