Dávali ste deti do pavúka?

misaandriana
1. apr 2016

Ak ste davali svoje dieta do pavuka tak v akom mesiaci to bolo?

kacena4
1. apr 2016

az ked vie sediet a zacina sa stavat okolo nabytku, ide hlavne o to, ze uz ma chrbticu a svalstvo usposobene na vzpriamenu polohu, ktoru si vie same udrzat a nie dlhodobo len na par minut napr. kym v kuchyni si pri hrncoch, ci vesias pradlo ci ides na wc ci do kupelne... proste len drobnosti nenechavat ho dlho lebo si zbytocne zatazi chrbticu a do buducna moze mat problem s plochymi nohami, krivou chrbticou... pouzivat ho len ako pomocku nie odlacaniu hracku

sasa1983
1. apr 2016

Ja nie som zastancom pavukov, ale kazdopadne aspon na zabavenie dietata a zmenu max tak na 10min denne som aj ja skusila. Okolo 6-7.m. Bolo to take zabavne, aj tak ho to ale bavilo len chvilu, co som bola rada, ze tam viac byt nechcel. Podla mna dobra vec, ak mas na to miesto.

tinqua
1. apr 2016

My sme davali tak od 7 mesiaca, ale moc sa to nestretlo s uspechom, nevyuzili sme takmer vobec...pokial to mas v plane este len kupit, odporucam kupovat s druhej ruky alebo si len skus najprv pozicat, bo nove je zbytocne drahe

misaandriana
autor
1. apr 2016

Dakujem vam.. maly bude mat 9mesiacov a strasne sa mu paci stat.. velmi casto stoji samozrejme s mojou pomocou..ale este nesedi sam.. skusim.ako vravite na par minut.. uvidime ...

misaandriana
autor
1. apr 2016

@tinqua mam este od dcerky..jej sa tam pacilo velmi ..bezkala si hore dole sa smiala..tesila.. ale nepamatam.v akom mesiaci to bolo.. samozrejme kazdw babo inac nie

stepanka274
1. apr 2016

ja som za chodítko, mojim chalanom sa v nom páčilo, dávala som tak okolo 6 - 7. mesiaca (ale dala som určite aj skôr na malú chvíľu, aby sa rozptýlil).

8291
1. apr 2016

Aj malá v tom lietala,samozrejme par minút denne a chodí pekne,žiadne špičkovačky.

zuzankasm
1. apr 2016

Starsiu som davala,na chvilocku,ale druhe nebudem.

misel0806
1. apr 2016

Syna som nedavala vobec. Vsetko co sme chceli vediet teda postavit sa na nozky chodit okolo nabytku sme sa naucili aj bez pavuka.. Zbytocne tym trpi chrbtica😀

veronka91
1. apr 2016
Používateľ veronka91 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronka91.

ono to je rozne pri kazdom dietati. Teraz sme boli u znamych v cechach maju syna bude mat rok a v pavukovi nevydrzi ani za svet radsej sa chyti stolicky a bude chodit okolo nej 🙂

jana_eyre
1. apr 2016

vlastne nie - pri prvom som pavuka kupila, ked mal 12mesiacov.. on bol velmi lenive babatko, stvornozkovat nevedel, bol dost pribraty - mal 12kg v roku.. trocha sa presuval po zadku ale inak sa rad nosil na rukach a kedze som znova otehotnela, ked mal 11mesiacov, myslela som ze ho pavukom trocha zabavim a seba odbremenim od jeho neustaleho prenasania, lebo presuvat pri nabytku sa naucil az okolo 13mesiacov, tak asi aj stvornozkovat a chodit az v 16tich mesiacoch..

ale nevyslo mi to, pavuk ho nebavil, bol tam asi 2minuty a uz chcel ist von, co bolo len dalsie dvihanie a prenasanie.. tak som ho asi po tyzdni odlozila a neskor predala..

dceru som nedavala do pavuka vobec, lebo ona sa sice naucila chodit az v 17mesiacoch, ale ona bola sidlo v stvornozkovani a chodeni po kolenach, takze to bolo zbytocne davat jej choditko.. mala iba tlacitko, ked sa bala pustit sama chodit.. s tym chodila aj von..

koriblik
1. apr 2016

Starší bol v pavúku 2x, bol ulietany a pavúk ho brzdil, sám začal behať v 8-ich mesiacoch...čo sa týka spickovania, spickuje aj keď v tom nebehal ...

rhiannon
1. apr 2016

Ja pri pavuku vidim 2 velke problemy 1. Vacsina z vas tvrdi, ze tam deti dava na chvilu. Lenze velakrat som bola svedkom u kamosiek, co to pouzivaju, ze sice tvrdia 10 min a v realite je to aj hodina. Lebo ved ked sa pekne zabavi, tak rychlo este toto porobim, este tamto. A to uz je ba chrbticu babatka naozaj zataz. Nehovoriac o tom, ze 5-6-7 mesacne deti, co este same ani nesedia, tam nemaju co robit ani na 2 min. 2. Problem je, ze detsky mozog funguje na impulzoch a vzorcoch. Dieta, ktore samo este nestoji, dostane aj kratkym pobytom v choditku do mozgu chybnu informaciu o stabilite a chodzi. Ved same viete, ze ked sa napr. dieta raz pretoci, uz to vie...a to je prave ten vzorec a impulz, ktory sa v mozgu dietatku prepoji.
Nikto netvrdi, ze vedome skodite svojim detom (aspon drviva vacsia z vas nie), ale neskodi si obcas nueco nastudovat. Radsej ako potom riesit problemy s chrbticou...

berus222
1. apr 2016

prveho ano, druhy tam nechcel byt

ivca88
1. apr 2016

určite nedám ...
a ked ženy píšu ze vedia že to skodi ale daju na pár minút....tak to by som už vobec nedala...lebo sú to vyhodené peniaze ...
tých par minut sa prebavi aj na zemi 🙂

cuculiatko88
1. apr 2016

Davam oboch,aj predtym boli deti v choditkach a nic im neni

emma12345
1. apr 2016

Nedavala som, ak som potrebovala nieco porobit, tak som dala do detskeho kresielka. Vsade som citala iba o negativach a neexistuje ani jedna studia, ktora by potvrdila hoci len jedinu jeho vyhodu.

bajana
1. apr 2016

@misaandriana precitaj si niečo o správnom motorickom vývine detí a v živote ho do pavúka nedáš...

na argument "páči sa mu tam" len toľko - aj mojej by sa páčilo jesť šunku celý deň ale na to som matka,aby som zabezpečila zdravý vývin dieťaťa
Na argument "aj môj v tom chodil, aj naša generácia vyrástla v pavuku a tu sme" - no práve my nie sme generácia, čo netrpí na skoliozu ci bolesti chrbta, že?

Pavúk je škodlivý a zbytočný, dieťa sa v ňom chodiť nenaučí.

rhiannon
1. apr 2016

@cuculiatko88 a mas odkial, ze im nic neni? Nasa choditkova generacia ma neskutocne problemy s chrbticou. Kazdy ortoped ti to potvrdi, ze to ma zarodky v pasivnom sede, choditkach a vodeni za ruky...ach, tieto vyhlasenia jak nikomu nic neni...

mimikas
1. apr 2016

Ja som nedavala a neako to malemu nechybalo, chodit sa naucil aj tak a prehral sa s inymi vecami. Takze za mna nepotrebna vec

cuculiatko88
1. apr 2016

@rhiannon Vela robi aj genetika,ja vo svojom okoli nepoznam ludi co maju problemy s chrbticou lebo boli v choditkach....a je to kazdeho osobna vec ci jeho dieta bude v choditku..ked nechces nedavaj,nik ta nenuti,no problemy s chrbtom mozes mat aj tak

charlie1980
1. apr 2016

Nam pavuk sluzil iba ako bezpecne odkladanie pri vareni...inak nepotrebna vec. Dieta sa ma plazit, stvornozkovat, ma byt vela na zemi. Ak ho chces davat silou mocou do pavuka, az ked vie samostatne sediet.

bajana
1. apr 2016

@cuculiatko88 ale to ti asi nikto nepovie, že pred 30rokmi behal v choditku preto má problémy....trochu treba veriť tým lekárom a nestavať vždy materinský inštinkt nad vedu a dlhoročnú prax...ale máš pravdu, že aj tak sa mnohé matky aj tak zariadia "podľa seba"

rhiannon
1. apr 2016

@cuculiatko88 samozrejme su aj ine faktory. A je pravda, ze aj deti, ktore v choditkach boli, su ok. Detsky organizmus je zazrak a dokaze vela zregenerovat. To ale nic nemeni na tom, ze choditko skodi, a to velmi. Naco riskovat, ci prave moje dieta z toho vyjde bez ujmy? Ano, je to kazdeho osobna vec. A to je smutne, lebo to dietatko za seba rozhodnut este nevie.

blabla195
1. apr 2016

Ja som si precitala clanky o psychomotorickom vyvoji a malu som do choditka nedala... podla mna je to najmenej, co mozem pre dieta urobit, ze sa vyhnem veciam, ktore by mu mohli skodit a hlavne, ked ma to ani nic nestoji - skor usetrim, lebo to ani nekupim 😀

sissy27
1. apr 2016

@misaandriana mňa kedysi mama dávala... a akurát som sa tak obarila kávou a zle som chodila... takže za mňa - bez chodítka sa deti zaobídu, ak ho nebudú mať tak o nič neprídu, rodičia si ušetria peniaze, starosti a zdravotné problémy detí...

zuzanaete
1. apr 2016

Choditko urcite nie. Je neskutocne mnozstvo clankov, preco je nevhodne. Ziaden ortoped, fyzioterapeut ho neodporuci a ak hej, tak by mal vratit diplom. 🙂 Myslim, ze je to Kanada, kde su uplne zakazane. Mali by byt aj u nas, ale biznis je biznis....

zita19
1. apr 2016

Podla mna je to dobre akurat pre mamu. Dieta sa zabavi, nemoce sa pod nohami, nevlezie tam kde nema... Rovnako sa da dieta "odlozit" do ohradky a este mu je tam lepsie, bezpecnejsie a zdravsie. Vobec mu to nepomze naucit sa chodit, nie je to dobre ani pre chrbticu ani pre nozicky. MOje v choditkach neboli. Chodit sa naucili aj bez toho.

nasta55
1. apr 2016

Nam neurolog povedal ze vdaka pavukovi tolko skolioz u deticiek. A to je velmi dobry doktor.Takze urcite nie, moje dieta nebolo ani jedno v pavuku.