Dávate štvornožkujúce deti na vonku zem?

Maminky, dávate svoje deti ktoré štvornožkujú vonku na zem?? Lebo ja áno a ľudia na mňa pozerajú ako na debila....malý nechce obsedieť v kočíku proste chce loziť a keď ho vyberiem z kočíka tak hneď počúvam reči typu: Bože Paniii šak ta zem je špinavá!!!! neviem ale mne príde rovnako špinavá ako aj na každom ihrisku kde sa deti bežne hrajú a dotýkajú zeme, na ihrisku je to v poriadku ale na chodníku už nie?? nechápem :-/ .... samozrejme dávam pozor aby nič nedával do úst a keď ho potom dám späť do kočíka tak mu ruky vyčistím. ďakujem za každý názor

"VONKU NA ZEM" malo byť v názve 😀 sorry preklep

stefka33
8. júl 2014

😀 Si robíš prdel že?

alinka0
8. júl 2014

Podľa mňa je to úplne v pohode. Veď keď behá po piesku tiež si rúčkz yašpiní. Nič by som si z toho nerobila, že ostatní kritizujú. Vždy sa niekto nájde kto kritizuje.

sashabb
8. júl 2014

Už si videla ine deti štvornožkovať po ulici okrem tvojho? ja veru nie, tak asi to až take normálne nebude 😀
Ak by si ho "vyložila" v parku na tráve, že máš danú deku a malý si bude chodiť hore dole, tak by som sa nad tym nepozastavila. No ak ho dáš normálne na chodník, tak by som aj ja pozerala ako debil či si normálna 😝

rienok
8. júl 2014

Ja som tiez davala, sice na ihrisku na trave ale myslim, ze to je vecou kazdej matky. Inak mne vadia pieskoviska 😝

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evita_g
8. júl 2014

Moja malá dosť dlho štvornožkovala. Nemala som problém dať ju na dvore pred domom na trávnik alebo na pláži do piesku, keď sme boli na dovolenke. Ale aby som ju nechala na chodníku alebo na ceste, tak to nie. Veď si to skús sama, ako je to na štyroch liezť po betóne! Asi nič príjemné.

anuskaaprazko
8. júl 2014

Kazdeho vec 🙂 A nedivim sa ze ho davas na chodnik a nie na travu kde su same hovienka 🙂 ale ak nechces aby si bola vyslovene za debila vyberaj ho fakt na ihrisku radsej 😀 tam je to take beznejsie 🙂

bubelko
8. júl 2014

no priznam sa, napriek cistote miestnych chodnikov - toto ma nenapadlo 😀 😀 😀 na trave v parku, na ihrisku hej, ale po chodniku - fakt nie. jednka ak sa niekto ponahla a ho prehliadne tak amen-tma. mne sa aj doma stalo, ze som zakopla o vlastne dieta ked "vybehlo" spoza steny...a po druhe - ta chodnikova spina je fakt humus 😖

belasy_motylik
8. júl 2014

Pokiaľ by som mu na ruky dala topánky, alebo aspoň nejaké poriadne hrubé chrániče tak možno áno, inak určite nie. Teda pokiaľ sa nejedná o štvornožkovanie niekde na trávniku alebo dvore rodinného domu. Veď preboha tu nejde o špinu, tu ide o úlomky skla, fekálie zvierat, kúsky dreva, kovu, pľuvance....... ani predstaviť si nevieš, čo je teraz na cestách a chodníkoch. My sme ako deti behávali v lete bosé po ceste, teraz to je reálne už len niekde v dedinke na konci sveta. Malé deti majú tenkú kožu, k poraneniu aj miniatúrnemu môže dôjsť takýmto spôsobom veľmi rýchlo, následne sa do rany zanesú napr. zvyšky trusu a pohroma je na svete. V takomto prípade ani najdokonalejšie očkovanie nepomôže. V tomto sa pridávam jednoznačne k ľuďom, o ktorých píšeš, že sa na teba pozerajú ako na ...........

magdalenkami
8. júl 2014

pravdepodobne nemyslela na chodniku medzi ponahlajucimi sa chodcami ,ale na chodniku v parku,pri ihrisku a v teplakoch,s kolenackami -vzdy je lepsie dat stvornozkujuce dieta stvornozkovat ako 8 mes. dieta tahat za ruky a akoze s nim nasilu chodit

ichbinich
8. júl 2014

Priamo na "cestny" chodnik nie. Ale ked sme boli u nas na sidlisku na ihrisku, mohli liezt po asfalte uz od dveri panelaku po ihrisko, teda asi 50m. V ramci nasho sidliska mi to bolo viac-menej jedno, auta tu jazdit nesmu a az na vynimky je tu cisto, sklo som nasla asi dva krat. Sama chodievam v lete rovno bosa na ihrisko. Ale na normalny chodnik by som deti nedavala, to suhlasim s @belasy_motylik, tam je bordla ovela viac.

alena76
8. júl 2014

Dávala som, viď foto. Čakám na ukameňovanie 😀 Tá stredná foto sem nepatrí, len mi to nešlo zmazať.

mawka
8. júl 2014

stvornozkovali normalne vonku na trave, na ihrisku, na dvore, proste vsade. jasne, ze na chodniku nie, brzdili by sme premavku 😀 ale na volnom priestranstve preco nie. tak isto chodili bose moje deti a co je na tom.
ja zase nechapem, ked maminy oblecu deti do bieleho, vsetko znackove a iba pocuvam, aby sa dieta nechytalo toho a hentoho, aby neliezlo tam a tam. tak kurnik, ideme vyvetrat deti, nech sa pohraju alebo na modnu prehliadku? stacia vlhcene utierky potom a antibakterialny gel a doma sprcha. robite tu z toho zbytocny cirkus. dieta nie je vystavny kus, aby sme ho vozili do 3 rokov v kociku a vystavovali ako je super oblecene, len aby sa nedajboze neuspinilo v tom super drahom znackovom obleceni. toto mi pride viac sibnute ako to, ze dieta v parku stvornozkuje alebo chodi bose.

sense
8. júl 2014

nechala som a co ved sa veci operu...a kolena na nohaviciach zasiju....akurat kde som to nerobila na frekventovanom mieste kde je vela ludi, ale na sidlisku v pohode....aj na ihrisku....

whiterosses
8. júl 2014

na zem? príde mi to moc choré, sorry ale na zem určite nie .. skúšala si, ty sa dať na beton po kolenačky? no nič príjemné, mne stačí ked musím vytiahnúť loptu s pod auta. prečo si nenájdeš nejaké iné miesto? ako ženy píšu, ihrisko, dvor .. kde sa deti hrajú a kde nechodia psy kakať .. by to bolo normálne ja sa popravde ani nečudujem prečo ľudia tak reagujú. by som zostala aj ja v šoku, ale to je môj názor.pekný deň

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adeala
8. júl 2014

Fakt si myslíte, že keby to je tomu dieťaťu nepríjemné, tak bude štvornožkovať ďalej? Z hygienického hladiska je to určite lepšie, než dať dieťa do košíka v obchode (keď som videla, čo za ľudí to chytá, brr) a snáď pozeráš aby ti neliezol po črepinách a hovnách. Nevídm dovod, prečo by si to nemala robiť, ak vám to obom vyhovuje.

zuzulka558
8. júl 2014

Pohoda aj ja davam na zem.nezavadzia nikomu lebo chodnik je dost velky.ostatnych seriem co si myslia. Je mala nech si to uziva,, na kolenach nema ani modriny a galoty? Ked ich zodere tak ich vyhodim,nemam dieta na parádu aby chodilo v znackovych a neviem akych veciach.samozrejme stale davam pozor nech tam neni sklo atd,,,, keby si ju dala na travu tam je zas same hovno a staky od psov

jaja1979
8. júl 2014

Ja som decka von stvornozkovat nedavala, lebo vsetci boli narodeni v zime a tak nam stvornozkovanie vyslo na vnutro. Ale suseda mala rocneho chlapca a ten stvornozkoval vsade po zemi a kedze bolo akurat horuce leto, tak chodil len v plienke a v takychto podobnych chranicoch. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9301782&tab=6
Bolo to super, nemal odrete kolena a mohli byt stale vonku. Byvame na dedine, takze viac - menej po dvore a zahrade.

moni244
8. júl 2014

moja štvornožkovala v lete, to mala akurát pol roka, keď začala v piesku, na deke, na tráve sa bála, na mňa divne pozerali ľudia na kúpalisku, keď som ju nechala nahú na deke a včera na mňa tiež pár ľudí pozeralo divne keď nahá behala po tráve

grundia
8. júl 2014

Ano.Hoci je moja mala narodena v zime,dlho sa sama nepustala a ja som ju za ruky tahat nechcela,len obcas keď ju to samu napadlo a chcela tak bezkat.Inak sme zasli do parciku k detickam a tam si kolenovala.
Oblecko som oprala,jej vycistila rucky a hlavne,ze ju to bavilo.

zuzka1008
8. júl 2014

Ja nie, ľudia čudne pozerali,tak len na chalupe na dvore 😉

alexanotbad
8. júl 2014

sashabb@ to by ma zaujimalo ako by si udrzala stvornozkujuce dieta iba na deke 🙂

kedze nase druhe dieta zacalo chodit neskoro, tak stvornozkovalo o 106 vsade, kde to bolo bezpecne. aj na namesti, chodniky som vynechala 🙂 . na travnikoch je o dost viac vykalov a v trave ukryte sklo je ovela nebezpecnejsie ako to, ktore zbadate na betone. a vobec som neriesila, co si kto mysli ani, ci su asfalt, macacie hlavy a podobne tvrde alebo nie. keby to dieta bolelo a bolo mu to neprijemne, rozhodne by prestalo lozit. 😀

edie63
8. júl 2014

Moja nikdy nestvornozkovala na ulici a zatial som nevidela deti stvornozkovat na ulici, napriek tomu, ze zijem v malom meste a urcite by som sa aj ja pozerala na mamicku, ktora polozi svoje dieta na zem, ako "na debila" (bez urazky). 😝 Minule som videla jedno dievcatko (mohlo mat 8 mesiacov), ktore sedelo na chodniku a zbieralo nieco odtial (kamienky, listie, mozno odpadky, neviem), no co vam poviem, prislo mi normalne zle, pretoze som si predstavila, ze ja mam sediet na zemi v kratasoch a zbierat odtial nieco. Nie, dakujem. Ale mozno ze ja som nejaka vadna 😀

svetlusska
8. júl 2014

kedze byvame v rodinnom dome tak stvornozkoval aj po dvore..ale po vonku po ulici v ziadnom pripade...ved tam ludia pluju...su tam rozne ine spiny...prosto nie...a nevraviac o tom ze tam moze byt niekde nejaka crepina kedze aj to stava...ked nechce sediet v kociku tak jedine ze ho vezmes na ruky...nam pomohlo ked sme otocili kocik v smere jazdy...vsetko videl a bol klud...a taktiez by som ho ani nepustila stvornozkovat volne po trave niekde v meste kedze u nas s oblubou vencia psou prave po trave a vykaly tam nechavaju...

tajka1986
8. júl 2014

Toto mna vonku nikdy nenapadlo, sorry 😀. Keby som takuto mamcu niekde stretla s malym co necha baby stvornozkovat kadetade, asi by som cumel ako puk🙂🙂 mne to normalne nepride, ale vobec 😀

sandrika1986
8. júl 2014

Vonku na chodníku som deti nedávala štvornožkovať....

siska53
8. júl 2014

Nuz,kedze mi neurologicka povedala,ze lozenie je najlepsia terapia (slabsi svalovy tonus ma mala) a mam i o dva roky starsieho syna (od malej) nemohla som ostat cele leto s nimi doma alebo sa maximalne ist prejst.
takze ANO,DAVALA. Ale,len na,ihriskach a v zahrade a doma. Na chodniku nie a este som davala pri vode,tam si to odstvornozkovala tiez az tak,ze nam zaspinila veci macacou kakou (bolo tam dost maciek). Ona,tam do niecoho stupila,ale nozickou,lebo rucky ani inu cast telicka nemala spinavu ani smrdlavu.
lozila,po ihrisku,ked chcela,tak sa postavila drziac sa preliezky alebo"chodila" za dve ruky,ale cely cas od aprila do septembra,nez sa naucila sama chodit,4nozkovala po ihriskach,po zahrade..ved veci sa operu.
ludi si nevsimaj,je to tvoja osobna vec.

ludia by sa mali predovsetkym starat o seba a neriesit prkotiny,ale zasahovat vtedy,ak ide o zivot ohrozujucu situaciu,kradez,lenze vtedy nikto nic nevidi,nepocuje (cest vynimkam)..

culia1
8. júl 2014

Nevidim v tom nic zle, svoje dieta podporujes v rozvoji, sedenim v kociku ho urcite nikde neposunies.kazdy ma pravo na nazor, ty sa mozes usmiat a urobit si po svojom, ty predsa vies najlepsie co je pre tvoje dieta dobre.

veriiii
8. júl 2014

nie,iba doma...resp. na nasej zahrade..celkom vhodne miesto mi priada aj oploteny a udrziavany park,na travicke, treba sa poobzerat, ci tam nie je sklo,alebo odpadky, popadane ovocie, kvoli osam atd.. ale napr u nas sa zasa nesmie po trave v parku..a po chodniku-fuj,nie.. po spinavom, oplutom,prasnom, rozhorucenom asfalte-akoze nie, je 1000 miesti,kde skor nez chodnik...