Dieťa mi nechce piť vodu ani tekutiny

sellycka13
22. apr 2020

Dobrý deň, po otázke na detskú lekárku s tým, že dieťa (14mes) mi nechce piť vodu a ani o iné tekutiny ako džús bez cukru alebo čaj nemá veľký záujem sa obraciam s malým prieskumom a prosbou o radu aj vás čo robiť ak dieťa nechce piť vodu ci iné tekutiny okrem mlieka. Lekárka mi poradila iba núkat, núkat a núkat vo vhodnej chvíli. Denne vypije 800 až 1000ml mlieka a vodu ci iné tekutiny max do 1dcl, keď má svoj deň tak najviac 150 ml vody. Niekedy však iba pol deci vody či nesladeneho džúsu. Ako pijú tekutiny Vaše deti? Niekedy keď jej idem núkat tekutiny až place ako nechce. Možno je to tým, že sa stravuje veľmi zdravo sama zelenina, nesolim nič a aj to môže byť čiastočne dôvod prečo nemá tak veľkú potrebu prijímať toľko tekutín. Ešte Vás prosím o názor pretože čo pediater to iný názor, či sa mlieko počíta za tekutinu pretože podľa mňa áno, podľa našej pediatricky tiež áno, no čo mám napríklad kamarátku jej pediatricka tvrdí, že sa mlieko za tekutiny nepočíta.

pribinak
22. apr 2020

Ak papa ovocie, polievky, tak tekutiny sú aj v tom.

dadkakosice
22. apr 2020

@sellycka13 ahojky 🙂 a ake pije mlieko? UM? Moj tiez donedavna pil len mlieko a veeela a nic ine nechcel ani sladeny caj. Davala som stale o trochu menej odmeriek mlieka az sme aa dostali na cistu vodu. Teraz vypije aj 1,5l vody denne 🙂

deedol
22. apr 2020

podla mna v tom veku uz nepotrebuje tolko mlieka a tym sa mu navysi prijem vody/inych tekutin. moj ma 2r a s pitim "bojujeme" od zaciatku. on vypije dokopy tak 1 liter denne, ale v tom je uz aj mlieko. (polievku a ovocie neratam) mal by viac podla vahy, ale nejde to a cika pekne, tak uz neriesim, aj ked som tiez dost dlho stresovala.

suet1994
22. apr 2020

podľa mňa v tom veku nepotrebuje už toľko mlieka 😊 syn má 19 mesiacov, ráno a večer pred spaním pije mlieko a počas dňa dá kľudne aj liter vody či nesladeneho čaju 😊

blunka
22. apr 2020

@sellycka13 13,5 mesacna dcera vypije 500 ml mlieka denne. 250 rano a 250 vecer, tak by mali pit.
Neviem si predstavit do nej pchat viac.
Umele BEBA pije.
A ostatne tekutiny vypije tak 100-300 ml denne ako ma naladu. Ale tych 300 fakt malokedy to je viac na dlazke vtedy.
Nevyzera dehydratovane 😁.

blunka
22. apr 2020

@blunka sorry zle som ti to napisala. Vypije mi 10-30ml vody. Som dala navyse nuly.
Čize par glgov to je len.

heidy222
22. apr 2020

Jednoznacne vdaka mlieku ma dost tekutin Tak samozrejme mu voda nechuti.az bude pit menej mlieka bude smadne a bude pit vodu. V ovocie je vela vody, v pomaranci az 200ml. Netreba tak obsesivne sledovat prijem tekutin, problem je Len ak ma dieta tmavy moc, vtedy vieme ze ma malo tekutin

pribinak
22. apr 2020

Ešte môže piť veľa mlieka, má len 14 mes. Pokial má pocikane plienky, nezapácha mu moč, tak je to ok

evkamotka
22. apr 2020

Viac ti nevypije lebo je naliate z mlieka. Ked sme zrusili mlieko (nechali iba vecerne), zacal konečne normalne pit aj jest

sellycka13
autor
22. apr 2020

@dadkakosice mlieko ma kozie mlieko holle 3

sellycka13
autor
22. apr 2020

@sellycka13 ďakujem vam veľmi pekne všetkým za reakcie 🤗

elanor
22. apr 2020

ved si to zober sama na sebe, za cely den miesto akehokolvek pitia a jedenia nalej do seba tak 3-4 litre mlieka, garantujem ti, ze na vodu ci dzus laboe ine si ani nespomenies, lebo budes od tolkeho mlieka nalatia jak vak. 14mesacne, ma predsa uz jest poriadne prikrmy, dokonca moze jest normalne jedlo viac menej rad radom, netreba do neho pchat tolko mlieka. Proste mu dat normlane najest, a k tomu poharik ci flasku detsku s vodou. Mlieko trosku rano, alebo vecer a dovi dopo. Ke dbude smadny hold bude musiet tu vodou, lebo ine nebude.
Teda za predpokladu, ze je to dieta inak zdrave, a na pitie tolkych mnozstiev mlieka nieje zdravotne zavazny dovod.

sellycka13
autor
23. apr 2020

@elanor práveže mimo toho mlieka jedáva 5 alebo 4x denne normálne prikrmy či jedlo, len bohužiaľ keďže okrem toho pýta aj toľko mlieka a jedine s tým sa ukludni, tak jej to mlieko dávam. Skúsim postupne uberať mlieka. A to papa dosť veľké porcie normálneho jedla. Sem tam aj v noci jedno mlieko.

simca06022011
23. apr 2020

@sellycka13 mne mala urcite viac toho nevypila ako tvoja.. ani vacsia... podla mna ma dost tekutin ostatnom jedle. Ak niekto nepovazuje UM za "pitny rezim", tak jeho problem.. ved tam je 3/4 flase cista voda...

proximaa
23. apr 2020

náš malý tiež nechcel piť iné ako mlieko, najprv som mu dávala vždy po troške a teda aj zdĺhavo pipetkou ale potom som prišla na to, že on vlastne z tej flašky nechce nič iné ako mlieko. Kúpili sme pohárik Nuk - ten, čo sa z neho nedá vyliať a odvtedy nie je problém. Má ho vždy niekde položený a hocikedy si zoberie. Ja ten pohárik každému vychvaľujem, ale je fakt dobrý 🙂

sellycka13
autor
6. máj 2020

@proximaa máme ho doma, nám ho malá hodila o zem a je po poháriku 🙈🙈kúpila som avent plastový, ten nechce. Skúsim ešte kúpiť takú istú fľašu ako na mlieko tak aj na vodu, možno to zaberie.

proximaa
7. máj 2020

@sellycka13 ach, to ma mrzi, ze to s nim nevyslo. Ale moze aj chvilu trvat, kym si nan zvykne. Skus este ponukat a o par dni z neho mozno zacne pit. Ale je to silna zena, ked ho tak rozbila☺

simca06022011
7. máj 2020

@sellycka13 a keby si sa s nou zahrala so slamkou? 😂 Nedostala by si do nej nieco? Hipp ma v sklenených flasiach aj stavy a Džúsy a tie sú veľmi fajn, to mi mala sem-tam pila (ja som jej to väčšinou riedila).

evkamotka
7. máj 2020

A ty by si kolko vypila vody po tom, co by si vypila flasu mlieka? Ma plne brusko a je napita z mlieka. Zrusis mlieko, zacne viac pit