Dlhé vlásky 9 ročnej dcérky

1laura1
28. jún 2015

Ahojte mamičky. Mám 9 ročnú dcérku a pestujeme u nej dlhé vlásky, ale momentalne uz ich ma velmi velmi dlhe. Rozmyslam ze by som jej vlasky skratila a chcela by som nazor aj od vas. Aj viacere kamaratky mi hovoria ze tie vlasky ma uz strasne dlhe a ze ich treba ostrihat. Ked som synovi strihala vlasy naposledy strojcekom tak viacero znamych mi vravi ze nech aj dcerke vlasky skratim strojcekom o takych 20 - 30 cm. Ked som dcerke naposledy podstrihavala vlasky tak sa tak vrtela ze som to uz noznickami nedokoncila a musela som to masinkou dokoncit. Myslite si ze aj teraz by som jej to mala skratit strojcekom ? Isla by som s nou aj ku kadernicke ale bojim sa ze by tam neobsedela. Poradite mi prosim nieco ?

0silvia0
28. jún 2015

@1laura1 9-ročná dcéra neobsedí? Zvlášne, veď je to už veľká baba 😉
Takéto dlhé vlasy sú skutočne nepraktické a myslím, že odstrihnutie by si zvládla aj sama doma. Ja strihám obe deti, posadím ich pred telku, oni pozerajú a ja strihám. V pohode 🙂

lilimoni
28. jún 2015

A dcerka si chce nechat strihat vlasky ? 🙂

bajana
28. jún 2015

Pre mňa sú dlhé vlasy zbytočná a nepraktická márnivosť a dcéru by som v ich extrémnom pestovaní (ako vidím na fotke) určite nepodporovala. Vzala by som ju ku kaderníčke. A že tam neobsedí? Deväťročná? Tak to je sila, asi by to chcelo tvrdší prístup...

vintage_lady
28. jún 2015

Ty vole, to sú mega vlasy. Prosím ťa ako dlho sa cese 😀 tak ak môžem doporučenie, ostrihať, ale strojčekom radšej nie 😆 keď neobsedi, vlasy do copu, a šmyk.

1laura1
autor
28. jún 2015

@vintage_lady naposledy ked som jej to dokoncila strojcekom minule sa ma pytala ze kedy zase budem strojcekom podstrihavat... tak neviem
@lilimoni ano ze chce ale ze len kusocek

kacena4
28. jún 2015

ahojko po pravde vlasy o sebe su dost tazke neviem ci aj ty mas dlhe aby si si to vedela predstavit 😉 ale je vo veku kedy sa zacina vyvijat hopom a vlasy jej mozu tahat nespravnym smerom hlavu a moze mat krivu chrbticu z toho (krcnu) mozno si povies hovadina ale je to nieco ako ked maju zeny velke prsia tak sa snazia vyrovanat si to vykompenzovat v stoji a tak je to aj s vlasmi. musi viac hlavicku tahat do predu.... takze urcite by som odporucala skratit a strojcekom je blbost noznickami a u kadernicky to mate sup sup daj jej lyzatko do pusi ak neobsedi a moze sa pozerat do zrkadla. uvidis pojde to 😉

petrak7
28. jún 2015

Ostrihajte a vlasky darujte onko pacientom

lilimoni
28. jún 2015

@1laura1 tak ju postav na stolicku a spodok jej kusok zastrihni 🙂 to by mohla zvladnut postat 🙂

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
charlie1980
28. jún 2015

Ako baby....nehnevajte sa ma mna, Ale to uz sa tu pomaly bude riesit aj to, ktorou stranou by bolo lepsie utriet zadok, ci tou vnutornou alebo vonkajsou.....
Ja nerozumiem ani zadanej otazke !

Co je vlastne otazka???

Ci ju mas ostrihat ? Ano, ak si myslis, ze ano, nie, ked si myslis ze nie a opytaj sa Este dcery, ci chce.
Alebo cim ju ostrihat ...??? Ako to maju baby vediet, ked taketo vlasy su skor rarita ???
A Co s tym ma syn, ktoreho si strihala so strojcekom???
Alebo je otazka, Co s 9.r dietatom, ktore neobsedi u kadernicky,..?

Musela som sa postavit, lebo mam pocit, ze si sedim na vedeni!

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
28. jún 2015

@1laura1 no nič v zlom, dĺžka luxusná, ale tie konce... ☹ prepáč, ale nie pekné... šup ku kaderníčke, tá ju bude vedieť rýchlejšie ostrihať a bude mať aj väčší rešpekt, takže obsedí...
inak neuvažovala si o predaji vlasov?
inak súhlas s @kacena4, je to záťaž aj na chrbticu...

siska53
28. jún 2015

@1laura1 fuha,dlhocizne... Ja by som.jej ich len podstrihla ak jej ich chcete tak pestovat..i ked os kamosky viem,tiez ma velmi dlhe vlasy,ze strasne dlho trva umyvanie,susenie... Ja by som na ti nemala nervy..
Je divne,ze neobsedi v kadernictve,je uz dost velka.. Moji boli dost mali,vlani pred rokom cca to mali 2a 4r. Necele a klopem,dali sa ostrihat.. Raz dokobca dcerka cestou tam zaspala v koviku a na strihanie sa vobec nezobudila..🙂

iskrickaa
28. jún 2015

Mne to pripada ako bratranec IT z Adams Family🙂 Taketo dlhocizne vlasy sa strihaju tak, ze sa urobi cop a odstrihnu sa. Odporucam kazdernicku, nech jej urobi poriadny uces z dlhych vlasov. pokial nechcete kandidovat ako rekord v dlzke vlasov do Guinessovej knihy rekordov je to zbytocne a ani nie velmi pekne. Aspon polovicu by som dala prec.

0silvia0
28. jún 2015

@1laura1 inak mne to už tiež pekné nepripadá, prepáč...

jeennyv
28. jún 2015

@1laura1 ja mam vlasy pod zadok a uz je to kusa sarapata, ale som na nich hrda 🙂 ...urcite by som dala podstrihnut, no ja s kadernickami nemam dobre skusenosti, mne podstrihuje len doma mamka, ak chces len zarovnat zvladnes to sama, ak chces nejaky uces, obzri si nejake recenzie na kadernicky v okoli....

mamulienka30
28. jún 2015

@1laura1 no podla fotky si jej strihala fotky strojcekom naposledy ked mala rok-dva 😀 Takze nemozes porovnavat s tym, ako bude skolacka reagovat u kadernicky. Normalne zajdite, dajte ostrihat a hotovo. Vyzera to hrozne prepac, aj ta vaha na chrbticu a na krk robi strasne vela, nemava dcera bolesti hlavy? Odtial-potial s dlhymi vlaskami. Ved za tym su aj hodiny udrzby, cesania, umyvania, myslim, ze cas sa da aj zmysluplnnejsie vyuzit. A strojcekom strihat dievca nech ta prosim tiez nenapadne... noznice alebo kadernicka.

vintage_lady
28. jún 2015

Baby veď do nej nerypte. Ono neviem, či má aj veľmi husté tie vlásky, treba trošku aj preriedit. Pozor, môže ju to aj bolieť, taký vlasen to neni len tak 😀 Ten nápad od
@petrak7 je super, dcerka dostane nový imidž a poteší choré deti. @1laura1

janickacrazy
29. jún 2015

To som ešte nepočula podstrihávať vlasy strojčekom. A to, že 9ročná neobsedí u kaderníčky? To je čo za blbosť, preboha a v škole obsedí na stoličke v triede 45 minút? Šikovná kaderníčka vlasy podstrihne za 10 minút. Ja strihám mojho malého doma, ale ten má 4 roky a už rozmýšľam, že ho zoberiem ku kaderníčke, hádam obsedí, ale 9 ročná? 😕

tajka1986
29. jún 2015

Chuda decko mala si niwkedy take vlasy? Ja som mala ani nie po pas ale bola to neskutocna zataz. Naco je dobre taketo paaaaco 🙂 ? Ved to ani nie je pekne. Malej sa urcite ulavi krd jej to das konecne ostrihat.

prasiatko30
29. jún 2015

Tiez mi to uz take dlhe nepripada pekne skor ze sa o tie vlasy moc nestarate - je to vidno na tych koncoch. Mne moja starsia tiez nechce moc chodit ku kadernicke -ma presne tolko rokov ako tvoja teda este len bude mat 9tohto roku ale ma smolu najmenej kazde 4-5m sa nakluse ku kadernicke a vlasy sa podstrihnu aspon tych 5-10 cm - a aj tak ich ma do polky chrbta - je to uz neunosnastarostlivost aj ked sa jedna o umyvanie a to nehovorim cez leto - more, voda, piesok a aj bazen - cez leto su kazdy den na bazene to by som sa zblaznila to cesat zakazdym ked vychadza z bazenu.

Inaksie ked sa tak na to pozeram - dcera robi aj nejaky sport? Ma nejake konicky vsak to s tymto sa ani neda 😖

bebake
29. jún 2015

V pohode strojcekom sa podstrihava, ja si tak striham ofinu, je to ovela krajsi rovnejsi strih, ako noznicami. Je to neuveritelne prakticke a pohodlne, ak sa to aj dcere pozdavalo, tak hor sa do toho, nie je co riesit, daj dole, kolko Ti dcera dovoli a na kolko ju presvedcis. Na youtube najdete urcite aj video nejake, ako sa to robi, ked neverite 🙂

zuzkanik
29. jún 2015

@1laura1 minimálne 20 cm dolu... To zvládneš aj sama, za 10 minút. Ale aj tak nechápem, ako 9-ročné dievča nemôže obsedieť u kaderníčky. To už asi svedčí o tom, že je to rozmaznaná princezná a mala by si riešiť iný problém, ako jej vlasy. 🙂

zuzich
29. jún 2015

Mám skoro dvojročnú a triapolrocnu dcérku, ofiny im striham ja, a tých pár sekúnd vydržia sa nehybat, trojročná bola pred pár mesiacmi U kadernícky, má tiež dlhé vlásky a chcela som, aby jej podstrihla končeky a zarovnala ofinku, celá procedúra trvala asi desať minút a zvládla to bez problémov. A tvoja dcérka má deväť rokov, chodí do školy, tam musí tiež nejaký čas sedieť a nepobehovat, nechápem v čom je problém...

blackcrystal
29. jún 2015

@1laura1 Podla mna ma tie vlasky krasne 🙂 (poznam, kopu zien, ktore davaju pravidelne stovky eur za kvalitne panenske detske vlasy a nasledne nadpajanie aby ich mali podobne), ja mam tiez velmi huste vlasy dlhe pod zadok. No tych 25-30 cm by som tvojej malej dala pred letom skratit, nech jej nie je prilis teplo a nech ma pekne konce. Urcite skus kadernicku, ved malá tam uz isto roky nebola a v deviatich uz tolko obsedi, daj jej do ruky hru/rozpravku na tablete/mobile, este zisti ake je to rozmaznavanie prijemne 🙂. Este som nepocula o podstrihavani dlhych vlasov strojcekom, neviem, ale asi by to nebolo v najkrajsej rovine naspodu.

gabrielita1610
29. jún 2015

OCH.... prve co ma napadlo ze chuda dieta....nasa mala vlasy pod zadok a to bol neustaly boj s cesanim ,umyvanim ,nehovoriac o tom ,ze vlasy su tazke a boli z toho hlavka .......neviem ,ci si chcela ukazat co sa Vam podarilo ,lobo moc nerozumiem zadanej otazke ,pretoze neverim tomu ze 9r.neobsedi 5 minut u kadernicky ,my sme dali vlasy do chvosta, smyk a bolo ....dcera moc nechcela ,no teraz je velmi spokojna

ollski
29. jún 2015

@1laura1 mavam tiez dlhe vlasy....ale ked su po pas, je to uz nuda pre oko 😉 nie je to pekne aspon pre mna, vlasy sa tazko udrzuju, lamu...potom vacsinou dam radikalne skratit a opat rok- dva cakam...je to velmi prijemna zmena, vlasky oziju, lahsie sa udrzuju, hlava je lahsia 😀... nemyslim tym rovno na jezka sa dat ostrihat, ja to potrebujem vzdy aspon do copu vsetko zviazat 😉 opytaj sa dcerky, su to jej vlasky, ale toto je uz mooooc...ja si davam zviazany cop odstrihnut a potom dostrihaju podla zelania ...sym je nenormalne zive dieta no pekne sedi min raz za dva mesiace u kadernicky 🙂 dcerku davam tak raz za rok strihat (pomaly je rastu vlasy 😉)

pumpkincake
29. jún 2015

Ved su nadherne..skrat ich tak aby mala zdravsie konce. Podla mna su uzasne a ked sa jej pacia netrap ju s hlupostami o praktickosti. Je to ona. A ak sa tak citi dobre preco sa kvoli tomu zatazovat? Skor ma zaujima, ze 9 rocna neobsedi pri kadernicke. Nejaku vychovu hadam ma tak ked treba sediet hadam posedi. Ak nie tak by som sa na tvojom mieste zamyslela nad chybami vo vychove.

mummy01
29. jún 2015

urcite ostrihat...ja lubim na dievcatkach dlhe vlasy ale toto je uz prilis a nieje to ani pekne...navyse tie konce uz ani nevyzeraju zdravo.Vlasy treba pravidelne pristrihavat,inak nebudu pekne.Ja by som vlasy skratila na dlzku po pas.Tiez mam skoro 9rocnu princeznu s krásnymi vlaskami po pas,kadernicke ist nechce lebo nema rada ak sa jej niekto cudzi dotyka tak jej vlasky pristrihavam sama.A po umyti jej votriem do vlasov olej a vlasy ma fakt krasne,zdrave a leskle 😉

alaguema
29. jún 2015

@1laura1 dobre vidím, že to má nejak po kolená??? Tiež neviem akú radu vlastne hľadáš, ale ak mám vyjadriť názor, tak mojim estetickým kritériam to nevyhovuje, konce sú ako ocucané, určite by som to skrátila. Vlásky po pás u dievčatka sú krásne, ale toto je extrém...na mňa to pôsobí morbídne. 9 ročná by mala normálne vydržať, kým jej to upravia.