Strihanie prvých vláskov

ivka5386
31. júl 2014

Dali ste ostrihat dietatu prve vlasky? Moja dcera ma od narodenia nevypadli jej zmenila sa len farba s tmavej na blond a trosku zhustli samozrejme. Ale pocula som , ze mamicky davaju aby zhustli vlasy dokonca niektore davaju aj dievcata so strojcekom do hola... Aky mate nazor? strihat alebo nie?

milota164
31. júl 2014

my sme strihali ked jej zacali zavadzat a stale strihame nakratko, pekne jej spevneli vlasy a je to aj prakticke kedze gumicky a sponky si nenecha dlho

ganesh
31. júl 2014

Nezhustnu, ale spevneju. Nasa ma 13mesiacov a 1x sme ju ostrihali strojcekom 🙂
@ivka5386

emily_666
31. júl 2014

aj naša šla prednedávnom dohola 🙂 už má teraz 2 cm vlásky a sú krásne, určite sú oveľa pevnejšie. Stále niekto namieta, že ostrihanie vláskom na kvalite nepridá, ale mám to odskúšané už u dvoch drobcov a pomohlo to. Dovtedy len pelíšky a páperká, po ostrihaní normálne vlasy 😉

asaela
31. júl 2014

so strojcekom dohola urcite nie, je to hlupost. dcera sa narodila vlasata, nevypadol jej ani jeden. prvykrat sme ju strihali ked mala 5 mes, druhykrat ked mala 7- isli sme spolu s manzelom tam, kde sa chodi strihat on, ta pani ma zlate ruky. povedala som, nech ostriha malu tak, ako muza, urobila to perfektne, malej hlavku krasne prestrihala (nie nakratko!) vlasovy porast sa jej zrovnomernil, ma ho pekne suvisly, ofinku sikovne zosikmila. teraz ma dcera 10 mes a uz zapustame do dlzky, za chvilu jej prerastu hlavku. takze ja odporucam ist ku sikovnej panskej kadernicke nech jej urobi strih a potom uz nechat volne rast, zahustia sa postupne same.

majushka
31. júl 2014

Dnes sa uz vie, ze strihanie neovplyvnuje hustotu, je to mytus, ale je to pre male deti samozrejme prakticke. Ja nasej robim cop, ale nie vzdy ho chce mat, takze ju asi zostrihame prvykrat. Aj ked, tych kudrlin mi je luto.

alex999
31. júl 2014

Moja mala ma 3 roky a ešte strihana nebola, lebo keď je to pravda ,že ešte zhustnu tak to si neviem predstaviť 😝 už teraz vyzera ako Saxana 😀 😀 Maleho som ostrihala, nemal ešte ani rok, ale on mal od narodenia akoby plešinu, nerastli mu pekne sumerne vlasky, a mal ich take riedučke. ma 15 mesiacov a bol strihany už 4x., vlasky pekne zustly, rastu rovnomerne. Ale neviem či je to tým že máme v rodine huste vlasy, alebo tým strihaním 😅 😅 😅 😅

mmaatt
31. júl 2014

ja si myslím, že netreba, kvalita vlasov je daná geneticky, nezávisí od toho koľko ich budete strihať, je to len optický klam, lebo kratšie vlasy sa zdajú pevnejšie a hustejšie. Strihala by som, len keby dievčatko nechcelo nosiť sponky, aby jej vlásky nepadali do očí. Ja som nakúpila mojej 15mes.dcére látkové čelenky a vyzerá v nich super, ani si neuvedomuje, že ich má. Vlásky som zatiaľ nestrhala. Užijeme si tie bábätkovské kučierky pokiaľ budú. Synovi som vlásky strihala, lebo bol chlapec a sa aj strašne potil. Ale bolo to hrozné, vrtel sa, plakal....nuž ale mne sa nepáčia dlhé vlasy na chlapcovi (to je však vec vkusu) máme tu na sídlisku chlapcov, ktorí majú vlasy po lopatky 😀

ejmi25
31. júl 2014

Dievčatko masinkou?:@to by som nedala mne sa ani chlapci nelubia iba masinkou vždy má pri takom dieťati napadne či mu čosi nieje!

mijunik
31. júl 2014

@ivka5386 Ja by som tiež vlásky nestrihala len preto, aby zhustli alebo aby spevneli. To je dané geneticky a strihanie na to naozaj nemá vplyv. Bábätká a malé detičky môžu mať na hlavičke páperíčko, časom vlásky zmenia kvalitu samé od seba. Poznám chlapa, ktorý má 36 rokov a riedke, jemné a mastné vlasy. Jeho mama ho striháva dosť nakrátko, ak by malo takéto strihanie vplyv na kvalitu vlasov, tak by mal dávno husté a kvalitné vlasy...

horana
31. júl 2014

Strojcekom nieeee, prilis namaha este slabe korienky a teda vlasy zoslabuje.
Urcite rucne noznicami. (realne)

Ked je mozne tak vtedy ked je mesiac v znameni leva. (niekto veri niekto nie, ale mnohi skusali a hlavne pri opakovanom strihani je vidiet vysledok, mesiac ovlyvnuje mnohe)

A ked je mozne az po roku, vravi sa ze predtym to oslabuje / odstrihuje zivotnu vitalitu. (povera, ale dlho tradovana, vo vlasoch je sila)

ivka5386
autor
31. júl 2014

dakujem baby